Bitcoin Forum
May 12, 2024, 05:33:54 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: İstanbul'da döviz bürosu gibi bitcoin alım satımı yapılacak yerler açılıyor  (Read 403 times)
felixesteban (OP)
Member
**

Activity: 294
Merit: 10

World’s First Decentralized ICO Platform

View Profile
February 08, 2018, 02:57:34 PM

Nakitcoins.com diye bir web sitesine denk geldim ve fiziki olarak bitcoin altcoin satışı yapacaklarını belirtiyorlar. Merkez ofisleri taksim gümüşsuyu diğer bir şubeleri ise kadıköy'de gözüküyor. Açıkcası fikir olarak güzel gözüküyor, crypto paraların geniş kitlelere yayılmasında faydalı olabilir. Ama maalesef almayı düşündükleri komisyon ücretleri çok çok yüksek.

https://nakitcoins.com

Siteden alıntı;

Öncelikle Nakitcoins.com, İstanbul'da yeni dijital varlıklar için fiziki bir Nakit-Noktası hizmeti sunan Türk teknoloji şirketidir.Müşterilerimiz, Bitcoin veya bünyemizdeki diğer kripto para birimlerini nakit olarak alabilecek ve satabilecek. Misyonumuz, yatırımcılara bitcoin satın alma sürecini kolaylaştırmak, erişilebilir hale getirmek ve Türk pazarını bu dünyayla tanıştırmak.

▐ █   CoinFast   |   World’s First Decentralized ICO Platform
●● ▬▬   Whitepaper   [  Join the Whitelist  ]   Telegram   ▬▬ ●●
Facebook   Instagram   Twitter   ANN Thread   Youtube   Medium
Bitcoin mining is now a specialized and very risky industry, just like gold mining. Amateur miners are unlikely to make much money, and may even lose money. Bitcoin is much more than just mining, though!
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715492034
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715492034
Reply with quote  #2

1715492034
Report to moderator
iwsitall
Newbie
*

Activity: 17
Merit: 0

View Profile
February 08, 2018, 03:06:16 PM

Bir çok kişinin Bitcoin'e ulaşımını kolaylaştırır. Çok kişi konuşuyor ama internette bu işlere girişmeye ya korkuyorlar ya da yapamayacaklarını düşünüyorlar.
cryptonky
Jr. Member
*

Activity: 36
Merit: 1

View Profile
February 08, 2018, 06:58:43 PM

o komisyon ücretleriyle iş yapamazlar  Grin
mariogomer
Member
**

Activity: 462

View Profile
February 08, 2018, 07:11:13 PM

Dükkanın açılmasının önünde pek bir engel olacağını zannetmiyorum ama bu komisyon ücretleri gerçekten akıllı olanı geri çeker

S T R A Y   ███  ANIMAL TOKEN -  CHARITY AND INVESTMENTS
─ ───── ─    BUY NOW       ─ ───── ─
WEBSITE     TWITTER     TELEGRAM     REDDIT     WHITEPAPER
CyberSensei
Jr. Member
*

Activity: 154
Merit: 6

Hello World!

View Profile WWW
February 08, 2018, 07:16:39 PM

o komisyon ücretleriyle iş yapamazlar  Grin

Bilmeyen için çok fark etmez gibi geliyor istatistikleri doğruysa sitedeki zaten baya işlem yapmışlar Smiley
Hayırlı olsun bence güzel bir düşünce.

Machine Learning BTC Price Predict: http://mlcoinpredict.com/
Altcoin Mining Pool:https://altcoinpool.club/
PHI1618
Legendary
*

Activity: 1554
Merit: 1334

View Profile
February 08, 2018, 07:19:44 PM

Hadi komisyon'u geçtim, güvenliği nasıl sağlayacaklar?
-Abi telefonunuza mycelium'u kuralım, ona göndeririz.
mi diyecekler? DÜkkandan btc alacak adamın zaten bilgisi yoktur. İki gün sonra siler uygulamayı, telefon bozulur vs.
Ya da bitcoin core'dan herkese public ve priv key mi verecekler? Bu durumda btc sattıkları herkesin priv key'i ellerinde olacak demektir. Huh

"Damnant quod non intelligunt." Anlamadıkları şeyi suçlarlar. BTC
eucalyptus
Member
**

Activity: 280
Merit: 71

View Profile
February 08, 2018, 09:37:38 PM

Hadi komisyon'u geçtim, güvenliği nasıl sağlayacaklar?
-Abi telefonunuza mycelium'u kuralım, ona göndeririz.
mi diyecekler? DÜkkandan btc alacak adamın zaten bilgisi yoktur. İki gün sonra siler uygulamayı, telefon bozulur vs.
Ya da bitcoin core'dan herkese public ve priv key mi verecekler? Bu durumda btc sattıkları herkesin priv key'i ellerinde olacak demektir. Huh

Proje olarak güzel bir proje. Uygulanabilirliği ise zamanla anlaşılır. Bitcoin almaya veya satmaya giden kişinin zaten cüzdanı vardır. Yok ise de bilgilendirilir adama nasıl cüzdan açacağı bilgisi verilir. Adam zaten satan adamsa herhangi bir cüzdandan gönderim yapar ama alacak kişi ise de yeni bir cüzdan oluşturur ve bilgilendirilir. Umarım secret key bilgisini de vermez Smiley

gunmunj
Member
**

Activity: 308

View Profile
February 08, 2018, 09:47:05 PM

Bu tür yerlerin açılması btc ve diğer alt koinlere ulaşımı kolaylaştırır. Haberde bahsedilen sayfayı inceledim. Alım satım komisyonları çok yüksek geldi bana. bu oranlarla çok fazla müşteri çekemezler.
drogbacrash1
Member
**

Activity: 392
Merit: 13

View Profile
February 08, 2018, 09:50:48 PM

Komisyon ücretleri gerçekten çok fazla.. yani bana günde en az 5 kişi soruyor hiçbirinden bir karşılık beklemeden yardımcı oluyorum.
yyildizz
Jr. Member
*

Activity: 43
Merit: 1

...

View Profile WWW
February 08, 2018, 10:36:35 PM

1 yıldır istanbulda bu tarz bir yer açmak için kaç tane muhasebeci/malimüşavir ile görüştüm. hepsi de sakat olduğu gerekçesi ile reddetti.
kardeşim(mali müşavir) toplantıda bu meselenin konuşulduğunu ve karar olarak girilmemesi tavsiyesi çıktığını anlattı.
 paribu ve btcturk gibi birkaç site "arkası sağlam" olduğu için tutunabildiler.

bu arkadaşlar da ya birilerinin yeğeni, ya da yakın zamanda çökerler...
yedirmezler..
gerçi bu komisyonlarla zaten birşey yiyemezler...

...
Bheze
Sr. Member

Activity: 434
Merit: 253

View Profile
February 08, 2018, 10:38:33 PM

Komisyon ücretlerinin pekte fazla olduğunu düşünmüyorum fakat %3 olsa hem alici hem satici için çok daha kârlı olurdu. Site mantikli.
AkFon
Member
**

Activity: 182
Merit: 11

View Profile
February 08, 2018, 10:42:09 PM

İnternetle çok alakası olmayan kişiler için faydalı bir gelişme ama alıcının satıcıya vereceği miktarda önemli çünkü zamanla bu iş mafyavari bir oluşuma dönüşebilir
FatalErrorTR
Newbie
*

Activity: 53
Merit: 0

View Profile
February 08, 2018, 11:52:30 PM

Açılsın bakalım şuan BTC kullanımı amacı dışında ve sadece belirli kesim kullanıyor . Bunu tüm kitlelere ulaştırarak zeminini sağlamlaştırabiliriz.
felixesteban (OP)
Member
**

Activity: 294

World’s First Decentralized ICO Platform

View Profile
February 09, 2018, 12:52:54 AM

Aklıma takılan husus acaba alım satımlarda kimlik bildirimi isteyeceklermi. Eğer bildirim olmayacaksa şayet yurtdışı borsalarda yüklü miktarda kazanan kişiler, maliye takibine yakalanmamak için komisyon ücretinin yüksek olmasına rağmen burayı tercih edebilirler.

▐ █   CoinFast   |   World’s First Decentralized ICO Platform
●● ▬▬   Whitepaper   [  Join the Whitelist  ]   Telegram   ▬▬ ●●
Facebook   Instagram   Twitter   ANN Thread   Youtube   Medium
Ferhan
Full Member

Activity: 280
Merit: 106

View Profile
February 09, 2018, 06:14:06 AM

Böyle bir şubeye gerek yok, koy bi Bitcoin ATM'si para çokomel, çalışsın dursun. Ne gerek var dükkan mükkan uğraşıcan.
suram
Full Member

Activity: 560
Merit: 113

View Profile
February 09, 2018, 08:11:40 AM

Çok saçma bu işler herkesin yapabileceği cinsten şeyler değil, yapabilen adam da internetten alır zaten, oradan alacak adam, aldığıyla çok büyük ihtimal zarar eder ya da hodl yapar ne biliyim  Cheesy

ADVERTISEMENT SPACE FOR RENT, PM
trako
Hero Member

Activity: 756
Merit: 505

View Profile
February 09, 2018, 09:33:31 AM

bir çok insan için kolay bir yöntem. komisyon ücretleri fazla çünkü bilgi satıyor. insanlar zaten öğrenmeye başladıkça adamların bir forsu kalmayacak. bilmeyen ve zaman kazanmak isteyen herkes normalinde fazla para öder. bu bir çok seyde geçerli bir durumdur. görülen o ki adamlar da bunu iyi değerlendirmiş.
coinbergh
Member
**

Activity: 532
Merit: 29

View Profile
February 09, 2018, 10:50:08 AM

Bu sistemin işlemesi ülkemizde çok zor.

Geceyi beklemezler, gündüz gidip çökerler o dükkana. Bitcoinleri aldıktan sonra zaten olan olmuş olacağı için, fiziki parada olduğu gibi izini de süremezler. Bir bakmışlar, bitcoinler uçmuş gitmiş. 5 lira için cinayet işlenen ülkede yürümez o iş. Biraz fazla karamsar bir yaklaşım olabilir ama gerçeklik payı olduğunu da inkar edemeyiz.

Azami derecede düzey güvenlik önlemleri alınmazsa, çok geçmeden bitcoin bürosu silahlı saldrıganlarca soyuldu haberini alırız.
NakitCoins
Copper Member
Jr. Member
*

Activity: 94
Merit: 6

NakitCoins.com ⭐ Instant Exchanger

View Profile WWW
June 30, 2018, 10:27:29 AM

Merhaba arkadaşlar,

5 Şubat 2018 tarihinde açtığımız ofisimiz ve hala devam eden iş modelimiz herkesi şubesine bakliyor.  NakitCoins.com yakında kripto-cüzdan çıkartıyor. Fiziki alım satım noktası, bilgi bankası ve teknoloji şirketi olarak işlerimize devam ediyor ve projelerimizi hayata geçiriyoruz.
Türkiye de farklı start-up lar ve kurulmuş köklü şirketlerle görüşmelerimiz var. Bu görüşmelerde Türkiye de kriptopara toplumunu nasıl eğitebilir ve olgunlaştırabiliriz konularını konuşuyoruz.
Katkıda bulunmak isteyenler varsa lütfen buradan yazsınlar.

Teşekkürler ve herkese güzel bir haftasonu diliyoruz,

NakitCoins Ekibi

⚡️⚡️⚡ NakitCoins.com ⚡️ NO ACCOUNT ⚡️ INSTANT EXCHANGER ⚡ OTC ⚡⚡ ✅ BTC->XMR ✅ BTC->ZEC ✅ BTC->Bank Card ✅
- Instant CRYPTO Exchanger "Non-Custodial & Decentralized" High Privacy Guaranteed ⭐⭐⭐⭐⭐
- Crypto <-> Cash physical Exchanger Located in Istanbul / Ankara / Antalya / Izmir ⭐⭐⭐⭐⭐
B.aksoy
Member
**

Activity: 308
Merit: 11

View Profile
June 30, 2018, 11:08:44 AM

Bilgisi olan insanlar borsalardan işlem yapıyor zaten. Bu işin kolaylığı burada herhangi bir fiziki ofise ihtiyaç duymadan sadece internet üzerinden bile alım satım gönderim yapabiliyorsun. Bu büroların çok iş yapacağını düşünmüyorum.
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: