Bitcoin Forum
June 23, 2024, 08:44:33 AM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 »  All
  Print  
Author Topic: Bitcoin dibi gördü mü?  (Read 1149 times)
gokayc (OP)
Sr. Member

Activity: 406
Merit: 263

View Profile
February 09, 2018, 12:10:39 AM

Hemen belirtelim bu yazıyı yazarken bitfinex borsasında bitcoin 8,100 bin dolar civarlarında işlem görüyor. 200 günlük hareketli ve 5 günlük hareketli averajı (MA) dün öğleden sonra geçen bitcoin, 8,400 dolara kadar çıktı.

CoinMarketCap‘in verilerine göre bitcoinin toplam pazar değeri bir günde yüzde 26 arttı ve fiyatı ise 6 bin dolar sınırından yüzde 38 yükseldi.

Bitcoinin bu yükselişin, önceki gün ABD senatosunda Menkul kıymetler Borsa başkanı ve Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu başkanının kripto paralar ile ilgili verdikleri ifadelerden sonra başladığını sizlere aktarmıştık. Yatırımcılar, kongre üyelerinin blok zinciri teknolojisinde bir gelecek gördüğüne inanıyor. Toplantı sofistike ve konuyu önyargısız inceleyen konuşmaların olduğu bir düzende geçti. Teknik incelemeler bu haberlerle bitcoinin dibi gördüğünü bildiriyor.

Bitcoin 8 bin doları geçti ama aşağı yönlü trend çizgisinden henüz kurtulamadı.

Ama günlük göreceli güç endeksi (RSI) aşırı satış alanından çıkıyor ve düşüş eğilimini aşıyor.

Haftalık grafiklerde 5 günlük MA ve 10 günlük MA hala düşüş trendini işaret ediyor. Bu hareket trendinde devam ettiği ve 10 günlük hareketli averajı (10-MA) geçtiğinde 10 bin doları görmesi çok zor değil ancak 10 günlük averajın üzerinde tutunmayı başaramazsa ve 200 günlük hareketli averaja yaklaşır ve altına inerse 5 bin dolar seviyelerini görmesi bu sefer çok zor olmayacak.

Not: Yazılanlar hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

https://webrazzi.com/2018/02/08/bitcoin-dibi-gordu-mu/

▄▄█████████▄▄                         ▄█▄                ▀██████▄                   ▄██████▀
        ▄█████████████████▄▄                    ▄███▄                 ▀██████▄               ▄██████▀
         ▀███████████████████▄                 ▄█████▄                  ▀██████             ██████▀
           █▀▀       ▀▀████████▄              ▄███████▄                   ██████▄         ▄██████
  ▄█▄                    ▀██████▄            ▄█████████▄                   ▀██████▄     ▄██████▀
 ▄████▄                    ▀█████▄          ▄███████████▄                    ███████▄ ▄███████
▄█████▀                     ▀█████▄        ▄██████▀██████▄                     █████▀▀▀█████▀
██████                       ██████       ▄██████   ██████▄                     ▀█▀     ▀█▀
██████                       ██████      ▄██████     ██████▄                     █       █
██████                       ██████     ▄██████       ██████▄                   ▄█▄     ▄█▄
▀██████▄                    ▄█████▀    ▄██████         ██████▄                ▄█████▄▄▄█████▄
 ▀██████▄                  ▄█████▀    ▄██████                                ███████▀ ▀███████
  ▀██████▄               ▄██████▀    ▄██████                               ▄██████▀     ▀██████▄
   ▀████████▄▄       ▄▄████████▀    ▄██████                               ▄██████         ██████▄
     ▀███████████████████████▀     ▄██████                 ██████▄      ▄██████▀           ▀██████▄
       ▀▀█████████████████▀▀      ▄██████                   ██████▄   ▄██████▀               ▀██████▄
           ▀▀█████████▀▀         ▄██████                     ██████▄▄██████▀                   ▀██████▄
  O HOLD YOUR
OWN KEYS!
  O   O [SUCCESS   
RAISE
US$18mil+]
spastikss
Full Member

Activity: 434
Merit: 107

View Profile
February 09, 2018, 10:31:47 AM

5000 dolar altını zor bir ihtimal olarak görüyorum. eğer yüklü bakiye sahipleri başka sebepler ile btc yi terketmezse halihazırda 6000 seviyelerinde alım yapmak isteyen çok sayıda insan var ve bu onun çok fazla düşmesine engel olacaktır.

redboxneo
Member
**

Activity: 546
Merit: 10

View Profile
February 09, 2018, 12:06:18 PM

5000 dolar altını zor bir ihtimal olarak görüyorum. eğer yüklü bakiye sahipleri başka sebepler ile btc yi terketmezse halihazırda 6000 seviyelerinde alım yapmak isteyen çok sayıda insan var ve bu onun çok fazla düşmesine engel olacaktır.

U harfini düşünürsek şu anda alttaki tabakaya gelmemiş olabilir. Tamam bitcoinin doğasında var sert yükseliş, sert düşüş ama bunu insanın aklına kaç defa yerleştirerek çoğu seferde pahalıdan almanızı sağlıyorlar.
gustavroy
Full Member

Activity: 450
Merit: 122

View Profile
February 09, 2018, 12:11:02 PM

Daha hala tehlike geçmedi bitcoin bir turlu kafasını kaldıramıyor zaten kaldırsada ben altcoinlerinden kan alacağını düşünüyorum aşka sakal yukarı bıyık durumu resmen
eserersan
Member
**

Activity: 126

View Profile
February 09, 2018, 12:48:35 PM

Bitcoin dibi gördü ve yükselmeye başladı böyle böyle eski haline ulaşır hatta daha da çıkar diye düşünüyorum düşüş çok kişiye zarar ettirmiş olsa da düştüğünde artacağını düşünüp alanlar çok olacaktır.

BitCoinsForGold
Full Member

Activity: 182
Merit: 100

View Profile
February 09, 2018, 01:03:03 PM

Bir ay bekleme sonunda gerçekten dip fiyatı gördü mü yoksa dalgalanma devam mı edecek göreceğiz. Hemen düzeldi demek için erken, düzelme er geç gelecek. 2018 yılı çalkantılarla başladı, sadece fiyata bakmayalım, genel tepkilerin nasıl olacağı önemli.
Pulsar77
Sr. Member

Activity: 1750
Merit: 311

View Profile
February 09, 2018, 02:11:30 PM

5 bin dolara kadar düşebileceğini ben de düşünmeye başlamıştım artık son zamanlarda ama yükselmeye başladı. Umarım 10 bin dolar bandını aşar da tutunmayı başarır. Daha fazla düşmemesini umuyorum bu yıl içinde.
nemruth
Member
**

Activity: 138
Merit: 12

View Profile
February 09, 2018, 03:30:57 PM

pazartesi sabaha çok farklı rakamlar olabilir önümüzde.Özellikle 8.4k yı kıramazsa ölü kedi atlayışı.....
kutsal_money
Member
**

Activity: 154

View Profile
February 09, 2018, 07:43:47 PM

Altı bin dolar civarlarını gördüğünde hızlı bir yükseliş yakaladı ve o civarlar sıçrayış rakamı bana göre eğer tekrar görürse ki umarım görmez tekrar toparlanacagini düşünüyorum
M.aksak
Jr. Member
*

Activity: 252
Merit: 3

View Profile WWW
February 10, 2018, 06:48:14 AM

Aslında dip beklentim 5 6 bin dolar civarıydı ama iniş bitti galiba bundan sonra hızlı hareketlerle yükselişine devam edecektir.

AirsaveTravel.com    [ PRE ICO BEGINS ON 10TH SEP 2018 ]
─────   A Decentralized Social Saving Travel DApp   ─────
taseron.isci
Member
**

Activity: 224

View Profile WWW
February 10, 2018, 06:56:52 AM

Bu dönemden sonra altcoinlerin işi oldukça zor bence. Çünkü bitcoini bir sıçrama bekliyor. Bakalım ne zaman gelecek o sıçrama.

btc_turk
Member
**

Activity: 322

View Profile WWW
February 10, 2018, 07:15:45 AM

Kesinlikle dibi gördü diyebiliriz çünkü artık uzunca bir süre bu şekilde bir düşüş görmeden dikine bir çıkış yapacaktır.
twiifm
Hero Member

Activity: 784
Merit: 500

View Profile
February 10, 2018, 11:25:34 AM

Bitcoin'in kötü bir haber gelmediği sürece asla 5 bin doların altına ineceğini düşünmüyorum eğer 5 bin dolara getirirlerse bütün yatırımcılar korkup parasını çeker. Bu durumda balinalar bu piyasadan para kazanamaz hale gelir, devletler Bitcoin'i bitirmek isteseydi çoktan 6 Şubat'ta bitirebilirlerdi.
Iamrobot
Member
**

Activity: 294

View Profile
February 10, 2018, 01:30:24 PM

Kendisini kurtarmaya başladı artık . Bu günler geçiyor . Güzel günler çok yakında . Korkum geçmeye başladı yavaştan benim
ersmny1
Newbie
*

Activity: 224
Merit: 0

View Profile
February 10, 2018, 01:46:18 PM

neye göre dibi gördü ya da artık yükselişe geçti?arz ve taleple ilgili bir durum.her şey olabilir.hala her gün olumsuz heber çıktıkça öyle fırlayacağını düşünmüyorum.kamuoyu için pozitif haberlere ihtiyaç var.
cryptonky
Jr. Member
*

Activity: 36
Merit: 1

View Profile
February 10, 2018, 06:45:37 PM

şu kripto piyasasını normal finans piyasası ile bir tutup yorum yapanlar tam işkembeci  Grin
onlyyou34
Member
**

Activity: 602

elysian.finance

View Profile
February 10, 2018, 06:48:17 PM

Yukarı çıkmakta zorlanacak gibi olsa da en azından 6000 doların altına kolay kolay inmeyeceğini gösterdi diye düşünüyorum.
Bir süre durağan seyirden sonra ufak ufak yükseliş başlayacaktır.

ELYSIAN FINANCE      Next generation reverse backed token   ▬▬▬▬▬▬▬▬▬   Collateral-backed stable-coins
     Github  ◥ Telegram   ◥ Twitter   ◥ Discord             Trustless and decentralized 
                             ❱❱❱   JOIN Elysian Finance   ❰❰❰                     Stake and bond to earn up to 1000% APY 
kribati7
Full Member

Activity: 196
Merit: 100

View Profile
February 10, 2018, 07:36:36 PM

Herkes grafik paylaşıyor fakat ben bu piyasada mum grafiklerinin tuttuğunu hiç görmedim. Her an her saniye en ufak bir söylemde tüm dengeler değişebiliyor. Belki indikatörler faydalı olabilir ama o bile riskli. Bu arada 9200'ü kıramadığı sürece en ufak bir satış dalgasında bitcoini 4000 dolarlarda görme ihtimalimiz çok yüksek.

aborjin
Sr. Member

Activity: 378
Merit: 250

View Profile
February 10, 2018, 09:52:12 PM

Dibi 6 bin dolarlardayken gördü.Daha da aşağıda bir dip göreceğini düşünmüyorum.Fiyatlar artacaktır.

.▄███     ██████     ███▄
██████   ███████   ██████
 ██████ ██████████ ██████
  ██████████████████████
   █████████  ████████
    ██████    ██████
    ███████    ██████
   █████████  █████████
  ██████████████████████
 ██████ ██████████ ██████
██████   ██████   ██████
 ▀███     ██████     ███▀
IMPRESSIO     ▄███████████████▄
     ██             ██
     ▀███████████████▀
           ██ ██
           ██ ██
       ▄▄█████████▄▄ ▄███▄
    ▄███▀▀       ▀▀████ ▀██▄
  ▄██▀   ▄▄█████▄▄   ▀██▄ ██
 ▄██  ▄███  █  █████▄  ██▄█▀
 ██  ███         █████  ██
██  ██████  ███   █████  ██
██  ██████  ▀▀▀  ▄█████  ██
██  ██████  ▄▄▄▄  █████  ██
██  ██████  ████   ████  ██
 ██  ███          ████  ██
 ▀██  ▀███  █  █████▀  ██▀
  ▀██▄   ▀▀█████▀▀   ▄██▀
    ▀███▄▄       ▄▄███▀
       ▀▀█████████▀▀
various
Sr. Member

Activity: 854
Merit: 267

View Profile WWW
February 10, 2018, 11:04:39 PM

Dibi bence tam olarak gördü en son 7'yi mi gördü bilmiyorum ama piyasadaki bozukluk bi gitti gibi, bundan sonra önümüzdeki günlerde yavaş yavaş artışlar gerçekleşecektir.

Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 »  All
  Print  

Jump to: