Bitcoin Forum
May 13, 2024, 10:20:23 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Merit ile ilgili yardım.  (Read 136 times)
btcwav (OP)
Full Member

Activity: 210
Merit: 103

🤖UBEX.COM 🤖

View Profile WWW
February 09, 2018, 06:56:37 AM
Merited by Ferhan (2), tirbison (1)

Abiler ben bu Merit olayını anlayamadım.
1. Şimdi ben Merit vermek için nasıl Merit biriktiriyorum? Hergün otomatik yenileniyor mu?.
2. Bana gelen Merit'lerden mi üretiliyor? Ben Merit verirsem Meritlerim azalır mı?
3. Abi nerden çıktı bu sistem?

Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

1715638823
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715638823
Reply with quote  #2

1715638823
Report to moderator
1715638823
Hero Member
*

Ignore
1715638823
Reply with quote  #2

1715638823
Report to moderator
Even if you use Bitcoin through Tor, the way transactions are handled by the network makes anonymity difficult to achieve. Do not expect your transactions to be anonymous unless you really know what you're doing.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715638823
Hero Member
*

Ignore
1715638823
Reply with quote  #2

1715638823
Report to moderator
1715638823
Hero Member
*

Ignore
1715638823
Reply with quote  #2

1715638823
Report to moderator
tirbison
Full Member

Activity: 196
Merit: 104

🤖UBEX.COM 🤖

View Profile
February 09, 2018, 07:00:50 AM

1. Şimdi ben Merit vermek için nasıl Merit biriktiriyorum? Hergün otomatik yenileniyor mu?.
2. Bana gelen Merit'lerden mi üretiliyor? Ben Merit verirsem Meritlerim azalır mı?

Nasıl toplandığını bende merak ediyorum, Üstadlar yardımcı olursa sevinirim.

hollandalibaykus
Full Member

Activity: 700
Merit: 134

View Profile
February 09, 2018, 07:06:35 AM

Sahip olduğunuz 3-5 meritten birini de soru soran ama bilgisi olmayan kişiye mi verdiniz? İlginç Wink

Her şey burada yazıyor, bu bilgiler yeterli olacaktır:

https://bitcointalk.org/index.php?topic=2818404.0

Konudışında ve çeşitli yerlerde de bir sürü konu var. Hazıra alışmayın, var olan konuları okuyun

btcwav (OP)
Full Member

🤖UBEX.COM 🤖

View Profile WWW
February 09, 2018, 08:11:35 AM

Sahip olduğunuz 3-5 meritten birini de soru soran ama bilgisi olmayan kişiye mi verdiniz? İlginç Wink

Konudışında ve çeşitli yerlerde de bir sürü konu var. Hazıra alışmayın, var olan konuları okuyun

Dağıtması kolay da nasıl topluycaz o belli değil. Dediğin yeri biliyorum istediğim bilgi yok orda. Hiç birinin cevabı yok.

khasank
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 281

View Profile
February 09, 2018, 08:40:33 AM

Dağıtması kolay da nasıl topluycaz o belli değil. Dediğin yeri biliyorum istediğim bilgi yok orda. Hiç birinin cevabı yok.

Biri size merit puanı verdiğinde bunun yarısı kadar siz de başka kullanıcılara puan verebilirsiniz. Önemli olan kaliteli içerik üretmek. Bu içeriği beğenen insanlar size Merit verecek. Siz de size verilen Merit in yarısı kadar Merit i başkalarına verebilirsiniz.
heirinch
Jr. Member
*

Activity: 420
Merit: 1

Bountyhive.io

View Profile WWW
February 09, 2018, 08:58:33 AM

Merit kaynağı
Bazı kullanıcılar merit kaynağı olarak belirlenmiştir. Bunlar aylık olarak belli sınırlarda merit üretip gönderebilir.
Merit kaynakları açıkça listelenmemiştir ancak yakında kimlerin merit kaynağı olduğunu çözersiniz.
Merit kaynağı olmak istiyorsanız yeterince merit puanı almamış yüksek kaliteli 10 mesajı alıntı yaparak Meta'da yeni bir konu açın.

Alıntı: https://bitcointalk.org/index.php?topic=2818404.0

Nereden çıktı sistem dersen bitcointalk coin dağıtıyor, imza kampanyaları çok iyi kazandırıyor dan çıktı  ve kaliteli mesajların ve profillerin ödüllendirilmesi için.Rütbe yükselmesi için getirildi.
onurgozupek
Hero Member

Activity: 1290
Merit: 592

In #Bitcoin me trust

View Profile WWW
February 09, 2018, 09:04:42 AM
Merited by mstfprcn (5), saulzaents (4)

Merit puanı, kaliteli içerik üretimini desteklemek için çıkarıldı ancak başarılı olacağı muamma. Daha çıktığı gün merit satışları başladı.

Sistem şu şekilde işliyor.

Hesabınızda Merit ve sMerit'ler var.

Hesabınızdaki Merit'leri gönderemiyorsunuz.

Siz sMerit gönderebiliyorsunuz. Gönderdiğiniz sMerit'ler karşıdaki kullanıcıya Merit + 1/2 sMerit olarak yansıyor. Yani diyelim ki 10 sMerit gönderdiniz. Karşı tarafa 10 merit + 5 sMerit gidiyor. Yani karşıdaki kişi, sizden gelen 5 sMerit'i başkalarına gönderebiliyor ancak 10 Merit'i gönderemiyor.

Böylece herkesin bol keseden merit dağıtması engellenmiş oluyor ve iyi içerik üretenlerin ödüllendirilmesi amaçlanıyor.

Rütbe yükselme prosedürü de Merit'e bağlandı. Yeterli Merit'in yoksa, post sayın yeterli olsa bile rütbe atlayamıyorsun. Bu da herkesi merit avcısı konumuna sokacak...
saulzaents
Hero Member

Activity: 560
Merit: 501

View Profile
February 09, 2018, 10:18:48 AM

Merit puanı, kaliteli içerik üretimini desteklemek için çıkarıldı ancak başarılı olacağı muamma. Daha çıktığı gün merit satışları başladı.

Siz sMerit gönderebiliyorsunuz. Gönderdiğiniz sMerit'ler karşıdaki kullanıcıya Merit + 1/2 sMerit olarak yansıyor. Yani diyelim ki 10 sMerit gönderdiniz. Karşı tarafa 10 merit + 5 sMerit gidiyor. Yani karşıdaki kişi, sizden gelen 5 sMerit'i başkalarına gönderebiliyor ancak 10 Merit'i gönderemiyor.

Böylece herkesin bol keseden merit dağıtması engellenmiş oluyor ve iyi içerik üretenlerin ödüllendirilmesi amaçlanıyor.

Rütbe yükselme prosedürü de Merit'e bağlandı. Yeterli Merit'in yoksa, post sayın yeterli olsa bile rütbe atlayamıyorsun. Bu da herkesi merit avcısı konumuna sokacak...

saol onur abi detayli ve anlaşılabilir bir açıklama olmuş cıktığı günden beri az cok takip ediyorum şu merit olayını yemin ediyorum en ince ve net bir şekilde sanırım şuanda anladim neyin ne oldugunu bunlar kendi aralarında kendi hesaplarini şişirecek diye bize teşkale yapmişlar abi Smiley teşekkürler anlatım için
btcwav (OP)
Full Member

🤖UBEX.COM 🤖

View Profile WWW
February 09, 2018, 12:05:22 PM

Eyvallah usta bu Merit, öyle forumda fazla vakit geçireyim otomatik olarak cebime dolsun olayı değil yani. Neyse artık bir şekilde kazanacağız.

Pages: [1]
  Print  

Jump to: