Bitcoin Forum
May 03, 2024, 03:57:26 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Electroneum ETN Mining Hakkında  (Read 374 times)
Beginner85 (OP)
Newbie
*

Activity: 247
Merit: 0

View Profile
February 09, 2018, 07:49:11 AM
Last edit: February 14, 2018, 07:14:18 AM by Beginner85

Merhaba arkadaşlar ETN mining ile elimde bulunan 2 laptop ile mining yapıyorum.
Ancak bazı sıkıntılarım mevcut bu konuda bilgisi olanların bilgilerini paylaşmalarını rica ediyorum.

Öncelikle tecrübelerimi yazayım sonra sıkıntılarımı..

Ben şuan Sapphire amd rx 580 ile Ethereum (ETH) mining yapıyorum. Claymorun son sürümü olan 11. ile ortalama 32.2 mh/s alıyorum stabil olarak ve ethermine.org'daki hırsızlıklardan dolayı bıktım nanoya geçtim.

Yakında Electroneum (ETN) ye geçireceğim Sapphire amd rx 580 li rigi.. Bir test yaptım o yüzden..
Rx 580 Claymore cryptonight gpu miner 11.2 ile yaklaşık olarak 900 h/s etn kazıyor, nofee olarak kazım yaptıracağım için onuda denediğimde 850 h/s alıyorum sorunum yok gayet stabil çalışıyorlar (24 saat test).
intel G4400 işlemci var aynı rigte ona etn kazımı yaptırıyorum şuan Claymore cpu miner 3.9 ile ortalama 60 h/s kazım yapıyor.

Birinci laptopta Intel(R) Core(TM) i7-6700HQ CPU @ 2.60GHz işlemci var Etn kazımı yapıyor yine Claymore cpu miner 3.9 ile ortalama 100 h/s.
Aynı laptopta GTX 960m 4 gb ekran kartı var ccminer-x64-2.2.4-cuda9 ile 240h/s kazım yapıyor..

Diğer ikinci bir laptopta Intel(R) Core(TM) i7-2670QM CPU @ 2.20GHz işlemci var Claymore cpu miner 3.9 ile 50 h/s ortamala kazım yapıyor.
Yine bu laptopta Amd HD Radeon 6610M 1 gb ekran kartı var fakat Claymore cryptonigt Gpu miner 11.2 ile kazım yaptırdığımda 0 h/s olarak görünüyor ve suprnova poolda worker ekli olmasına rağmen hiç bağlantı yok gibi.. Ancak minerda bağlantı var görünüyor görsel ekliyorum..

https://i.hizliresim.com/2JnWyA.jpg

Yapılandırmam bu şekilde..
Bat dosyası :
setx GPU_FORCE_64BIT_PTR 1
setx GPU_MAX_HEAP_SIZE 100
setx GPU_USE_SYNC_OBJECTS 1
setx GPU_MAX_ALLOC_PERCENT 100
setx GPU_SINGLE_ALLOC_PERCENT 100
NsGpuCNMiner.exe

Config dosyam :
-xpool stratum+tcp://etn-stratum.suprnova.cc:8875
-xwal xxx.xxx (suprnova kulanıcı adı.rig adı)
-xpsw xxx      (suprnova şifrem)
-li 1
-h 0
-mport 3434
-nofee 1

Sorunum
1) Yukarıdaki resimde görüldüğü gibi bu ikinci laptopun ekran kartına (Amd HD Radeon 6610M) bir türlü kazım yaptıramıyorum. Sarı diktörgen ile belirlediğim yerdeki gibi tek bir hata (No Asm Binary Found for Gpu 0) alıyorum ancak miner çalışmaya devam ediyor.. Bu sorunu nasıl çözerim..

Öneriler
1) Amd HD Radeon 6610M nasıl bir çözüm bulabilirim ?
2) Daha iyi değerler alıyor musunuz bu donanımlarla ?
3) Başka başka miner tavsiyeniz olur mu ? Claymore harici... Tüm donanımlarım yada bazıları için ?
(GTX 960M, Amd radeon 6610M, G4400, Intel(R) Core(TM) i7-6700HQ CPU @ 2.60GHz ve Intel(R) Core(TM) i7-2670QM CPU @ 2.20GHz için..)
4)Başka pool tavsiyeniz var mı?

Arkadaşlar şimdiden yardım, fikir ve önerileriniz için teşekkür ederim. Ayrıca yapılandırmalarla ilgili bilgi isteyen olursa detaylı bir şekilde yazacağım..
NOT: Arkadaşlar lütfen ama lütfen laptop ile mining yapmayın, getirisi olmaz, yangın çıkar, laptoplara yazık gibi tavsiye ve uyarıları yazmayın.. Aynı şeyleri ısrar ile yazıyorsunuz belirtmeme rağmen konuda? Smiley
Evin laptoplardan yanma ihtimali yok. Laptoplar yerde duruyor.. Parkeler cm kare odaklı 287 C dereceden sonra tutuşabilir.. Yangın algılama ve ihbar sistemi mevcut evimde.
Mining rig ve laptopların olduğu oda kışın 3 C derece, yazın 18 derece..
Laptoplar Zaten gözden çıkarılmış ekranları olmayan alt kapakları olmayan laptoplar.
Activity + Trust + Earned Merit == The Most Recognized Users on Bitcointalk
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714751846
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714751846
Reply with quote  #2

1714751846
Report to moderator
1714751846
Hero Member
*

Ignore
1714751846
Reply with quote  #2

1714751846
Report to moderator
1714751846
Hero Member
*

Ignore
1714751846
Reply with quote  #2

1714751846
Report to moderator
aragom
Sr. Member

Activity: 728
Merit: 263

View Profile
February 09, 2018, 01:24:54 PM

Merhaba arkadaşlar ETN mining ile elimde bulunan 2 laptop ile mining yapıyorum.
Ancak bazı sıkıntılarım mevcut bu konuda bilgisi olanların bilgilerini paylaşmalarını rica ediyorum.

Öncelikle tecrübelerimi yazayım sonra sıkıntılarımı..

Ben şuan Sapphire amd rx 580 ile Ethereum (ETH) mining yapıyorum. Claymorun son sürümü olan 11. ile ortalama 32.2 mh/s alıyorum stabil olarak ve ethermine.org'daki hırsızlıklardan dolayı bıktım nanoya geçtim.

Yakında Electroneum (ETN) ye geçireceğim Sapphire amd rx 580 li rigi.. Bir test yaptım o yüzden..
Rx 580 Claymore cryptonight gpu miner 11.2 ile yaklaşık olarak 900 h/s etn kazıyor, nofee olarak kazım yaptıracağım için onuda denediğimde 850 h/s alıyorum sorunum yok gayet stabil çalışıyorlar (24 saat test).
intel G4400 işlemci var aynı rigte ona etn kazımı yaptırıyorum şuan Claymore cpu miner 3.9 ile ortalama 60 h/s kazım yapıyor.

Birinci laptopta Intel(R) Core(TM) i7-6700HQ CPU @ 2.60GHz işlemci var Etn kazımı yapıyor yine Claymore cpu miner 3.9 ile ortalama 100 h/s.
Aynı laptopta GTX 960m 4 gb ekran kartı var ccminer-x64-2.2.4-cuda9 ile 240h/s kazım yapıyor..

Diğer ikinci bir laptopta Intel(R) Core(TM) i7-2670QM CPU @ 2.20GHz işlemci var Claymore cpu miner 3.9 ile 50 h/s ortamala kazım yapıyor.
Yine bu laptopta Amd HD Radeon 6610M 1 gb ekran kartı var fakat Claymore cryptonigt Gpu miner 11.2 ile kazım yaptırdığımda 0 h/s olarak görünüyor ve suprnova poolda worker ekli olmasına rağmen hiç bağlantı yok gibi.. Ancak minerda bağlantı var görünüyor görsel ekliyorum..

Yapılandırmam bu şekilde..
Bat dosyası :
setx GPU_FORCE_64BIT_PTR 1
setx GPU_MAX_HEAP_SIZE 100
setx GPU_USE_SYNC_OBJECTS 1
setx GPU_MAX_ALLOC_PERCENT 100
setx GPU_SINGLE_ALLOC_PERCENT 100
NsGpuCNMiner.exe

Config dosyam :
-xpool stratum+tcp://etn-stratum.suprnova.cc:8875
-xwal xxx.xxx (suprnova kulanıcı adı.rig adı)
-xpsw xxx      (suprnova şifrem)
-li 1
-h 0
-mport 3434
-nofee 1

Sorunum
1) Yukarıdaki resimde görüldüğü gibi bu ikinci laptopun ekran kartına (Amd HD Radeon 6610M) bir türlü kazım yaptıramıyorum. Sarı diktörgen ile belirlediğim yerdeki gibi tek bir hata (No Asm Binary Found for Gpu 0) alıyorum ancak miner çalışmaya devam ediyor.. Bu sorunu nasıl çözerim..

Öneriler
1) Amd HD Radeon 6610M nasıl bir çözüm bulabilirim ?
2) Daha iyi değerler alıyor musunuz bu donanımlarla ?
3) Başka başka miner tavsiyeniz olur mu ? Claymore harici... Tüm donanımlarım yada bazıları için ?
(GTX 960M, Amd radeon 6610M, G4400, Intel(R) Core(TM) i7-6700HQ CPU @ 2.60GHz ve Intel(R) Core(TM) i7-2670QM CPU @ 2.20GHz için..)
4)Başka pool tavsiyeniz var mı?

Arkadaşlar şimdiden yardım, fikir ve önerileriniz için teşekkür ederim. Ayrıca yapılandırmalarla ilgili bilgi isteyen olursa detaylı bir şekilde yazacağım..

tek tavsiyem laptop ile mining yapmayınız.

kazancağınız yılşda 1000 tl. 3000 tl lik laptop çöp olur 1 sene sonra.
Beginner85 (OP)
Newbie
*

View Profile
February 09, 2018, 02:27:49 PM

Hocam Laptoun 1 tanesi zaten çöp.. ikincisi çöp hale gelemez çünkü ısıyı 75 dereceyi geçmeyecek şekilde ayarlıyorum..
Lütfen sorunum ile ilgili çözümünüz veya miner konusunda daha iyi bir öneriniz varsa yazın..
Beginner85 (OP)
Newbie
*

View Profile
February 12, 2018, 07:30:47 AM

Yok mu etn kazımı yapan arkadaşlar ?
ayeaye87
Member
**

Activity: 322
Merit: 15

https://bitsdaq.com/signup?referralCode=S8RESFC8

View Profile WWW
February 12, 2018, 12:18:08 PM

Etn kazım yapan kişi çoktur ama sizin sorunuz Laptop ile alakalı. Deneme amaçlı hariç Laptop ile kazmak bana da yanlış geliyor. Ayrıca Şuanda Zorluk çok fazla arttı. Laptop ile yapacağınız kazım size kar getirmesi çok zor.

GPU olan Ana riginize yönlenmeniz ve ona yatırım yaparak daha fazla kart takmanız daha kazançlı olacaktır.

Kazım yaparken en başta suprnova kullanıyordum. Daha sonra nanopool'a geçtim. Supernovadan uzak durmak en doğrusu. Çok şaibeli bir yer. Ben hiç memnun olamadım oradan.

Cemlik
Member
**

Activity: 602
Merit: 32

View Profile
February 12, 2018, 08:44:23 PM

Etn kazım yapan kişi çoktur ama sizin sorunuz Laptop ile alakalı. Deneme amaçlı hariç Laptop ile kazmak bana da yanlış geliyor. Ayrıca Şuanda Zorluk çok fazla arttı. Laptop ile yapacağınız kazım size kar getirmesi çok zor.

GPU olan Ana riginize yönlenmeniz ve ona yatırım yaparak daha fazla kart takmanız daha kazançlı olacaktır.

Kazım yaparken en başta suprnova kullanıyordum. Daha sonra nanopool'a geçtim. Supernovadan uzak durmak en doğrusu. Çok şaibeli bir yer. Ben hiç memnun olamadım oradan.
Bende cpu ile suprnovada etn kazıyorum Smiley boş durmasın diye Smiley ama 10etn tamamlayıp çıkarım herhalde bende Smiley

...
ayeaye87
Member
**

Activity: 322
Merit: 15

https://bitsdaq.com/signup?referralCode=S8RESFC8

View Profile WWW
February 12, 2018, 09:16:50 PM

Bende cpu ile suprnovada etn kazıyorum Smiley boş durmasın diye Smiley ama 10etn tamamlayıp çıkarım herhalde bende Smiley

Güçlü işlemciler(Ryzen) var bende ama Deneme hariç, hiç girişmedim. ETN ilk çıktığında LAptop ile doyurucu sonuçlar alabiliyordum. Ancak şimdi 400 mhs dayanmış Toplam Hash rate ile hiç bir kazanç olmuyor. ETN fiyatı artmadan bu seviyelerde birşey bırakmıyor şimdilik. Bir de son olarak Supernova dan uzak durmak sağlık için çok faideli Smiley.

Looden
Member
**

Activity: 168
Merit: 24

View Profile
February 12, 2018, 09:20:48 PM

Hocam Laptoun 1 tanesi zaten çöp.. ikincisi çöp hale gelemez çünkü ısıyı 75 dereceyi geçmeyecek şekilde ayarlıyorum..
Lütfen sorunum ile ilgili çözümünüz veya miner konusunda daha iyi bir öneriniz varsa yazın..

75 derece limit koyarak, yada 60 70 dereceleri normal goruyorsaniz zaten cozmussunuz herseyi.
Tavsiyeye ihtiyacınız yok demektir.
Beginner85 (OP)
Newbie
*

View Profile
February 12, 2018, 09:58:30 PM

Arkadaşlar ilerde değerlenebilir diye kazıyorum. 2 laptopla günde toplam 10 etn ye yakın kazıyorum. Gpu larda artık etn kazıyor zaten..
Isı olayına gelince arkadaşlar evimin 1 odası konumu nedeniyle ayrıca evin konumu nedeniyle çok soğuk. Balkon kapısını açık bırakarak dahada soğuk tutuyorum..
Alüminyum alaşımlı kasa olduğu için laptopta ısı zaten yükselmiyor fanlar %40 ta.. Diğeride ısınmıyor.. Alt kapaklar sökülü ve altlarında fanda var..
Rx 580 lere gelince ısıları daha 50 olduğunu görmedim nofee kazım yaptıgım için 900 h/s yerine 867 h/s alıyorum..
Laptoplar boş boş duran laptoplardı (depoda eski laptoplar) durmasınlar günde 10 etn 10 etndir dedik..
işlemciler i7 kazım yapıyorlar laptopun birinde gtx ekran kartı var en iyi kazımı yapan o.
Ancak casperın ekran kartı amd hd radeon ve bir türlü claymore cpu miner ile kazım yaptıramadım. Sürekli 0 h/s diyor.
Şimdi yukarıda anlatmak istediğim olay şu..
1. Laptoplar zaten kullanılmayan hatta çöpe gideceklerdi de dursun belki parçaları bir işe yarar dediğim laptoplar. Yani günde 10 etn ye yakın kazımı bile bana kar (ileride etn değerlenirse) tüketimleri yok denecek kadar az zira ekranları bile yok...
2. Konu ile ilgili bu kart yada benzeri karta yada başka bir karta ekran kartının neden 0 m/s kazıyor göründüğünü belki yasamış tecrübe etmiş arkadaşlar vardır belki bir çözüm önerisi yada tavsiye alabilirim diye açtım konuyu..
3. Abiler ben, "yaw elimde iki laptop var bunlarla kazım yapmak karlı mı yapayım mı?" diye sormuyorum ki ?
Lütfen bu konuda bilgisi olanlar daha önce başına benzer durum gelmiş olanlar yazsın..
Not: etn.suprnova.cc tamamen hırsızdır 2 gün önce emin oldum. nanopoola geçtim oda tırtık atıyor gibi 140 etn kazmam gerekirken 125 kazıyorum şuan.. Ama daha iyisi varmı bilemediğimden nanopooldayım şuan devam.
Kanıt
https://i.hizliresim.com/jy8mAD.png
Adamlar kazım durmamış veyahut internet bağlantısı kopmamış olmasına, hatta hala claymore kazım yapmasına rağmen, 06:52 den sonra taa 16 ya kadar toplamda 13 etn kazımı yapmıs görünüyor 128 etn için hesap yaptıgımda 200 etn olması gerekiyordu resimdeki çekim saati gelince..
Ayrıca tx id de outputs 205 etn diyor ancak 128 çektim bu tx id linkini paylaşıyorum bilen biri bunun ne demek oldugunu yazabilir mi? 128 çektim neden 205 gönderilmiş görünüyor tx id de ve neden 77 etn bana gelmemiş ?

https://blockexplorer.electroneum.com/tx/9f220f3aa0c0f22bb456f03dec656da29faf299e0f2d6752f1f6e2993071dc4f/1
Bilen biri anlatabilirmi 128 var görünüyordu poolda dahada kazıklanmayayım diye çektim çıktım pooldan. 128 çektim etn wallete 128 geldi ama..
6 output(s) for total of 205.06 etn diyor ne demek oluyor?
Looden
Member
**

View Profile
February 12, 2018, 10:10:43 PM

Adamlar kazım durmamış veyahut internet bağlantısı kopmamış olmasına, hatta hala claymore kazım yapmasına rağmen, 06:52 den sonra taa 16 ya kadar toplamda 13 etn kazımı yapmıs görünüyor 128 etn için hesap yaptıgımda 200 etn olması gerekiyordu resimdeki çekim saati gelince..

Bu kısma cevap vereyim dogru anladıysam.
Aldığınız miner reward share'leri ve varsa onun uncle ödülleri, kazdığınız havuzun block bulmasına bağlıdır.
Pratikte şöyle diyelim, havuzunuz arka arkaya 2 blocku bulur ve siz de size düşen share'i, submit ettiğiniz hash oranında alırsınız. Sonraki 20 block başka yerde bulunur ve bakiyenizde bir artış olmaz. Bu yüzden doğru orantı hesabı yapmak, özellikle de yeni coinlerde pek mümkün değildir.

Ethereum'dan örnek verelim;(blocklar hızlı bulundugu icin farkı hisettmezsiniz ama prensip aynı)

Son 15 blockta en az kazanan bitclubpool da kazanar oldu. Ayni submit'i yapmis olsalar bile, nanopoolda ya da ethermine da kazan birinden çok daha az kazandılar.

EDIT : tabi burada şu da var, nanoda ya da ethermine da 15 kişi kazar, onlar paylaşır, ama bitclubpool'da 1 kişi kazar ve o bulur, durum değişir. Sonuçta 3 ETH'luk block odulu, o block için kazanlara paylaştırılır.
Beginner85 (OP)
Newbie
*

View Profile
February 12, 2018, 10:16:38 PM

Aldığınız miner reward share'leri ve varsa onun uncle ödülleri, kazdığınız havuzun block bulmasına bağlıdır.
Pratikte şöyle diyelim, havuzunuz arka arkaya 2 blocku bulur ve siz de size düşen share'i, submit ettiğiniz hash oranında alırsınız. Sonraki 20 block başka yerde bulunur ve bakiyenizde bir artış olmaz. Bu yüzden doğru orantı hesabı yapmak, özellikle de yeni coinlerde pek mümkün değildir.
Hocam iyi güzelde 10 saatte 5600 h/s ile kazım yapıp 13 etn almanın hiç bir mantığı yok çünkü 10 saatte bu hızla ortalama 60 ila 70 etn kazmanız lazım.. 13 etn ile ortalama 65 etn arasında öyle 3 aşağı 5 yukarı bir fark değil ki ? Bildiğiniz çaldılar tx id de neden 205 görünüyor peki orayı anlayamadım ben ?
Ki ben ekran kartları olmadan 450 h/s ile 10 etn alıyorum zaten..
Looden
Member
**

View Profile
February 12, 2018, 10:23:43 PM

Hocam iyi güzelde 10 saatte 5600 h/s ile kazım yapıp 13 etn almanın hiç bir mantığı yok çünkü 10 saatte bu hızla ortalama 60 ila 70 etn kazmanız lazım.. 13 etn ile ortalama 65 etn arasında öyle 3 aşağı 5 yukarı bir fark değil ki ? Bildiğiniz çaldılar tx id de neden 205 görünüyor peki orayı anlayamadım ben ?
Ki ben ekran kartları olmadan 450 h/s ile 10 etn alıyorum zaten..

5600 değil 560.000 dahi olsa, hiç etn de alamayabilirsiniz kazdiginiz havuz block bulamadiysa. ETN networkunde sizin kazdiginiz sure boyunca, hangi poolların blockları bulduguna bakıp check edebilirsiniz. Eger ayni oranda bulunduysa evet problem  vardır. Yoksa attigim resimdeki bitclubpool dakiler siiznle aynı durumdalar.
Beginner85 (OP)
Newbie
*

View Profile
February 12, 2018, 10:28:17 PM

5600 değil 560.000 dahi olsa, hiç etn de alamayabilirsiniz kazdiginiz havuz block bulamadiysa. ETN networkunde sizin kazdiginiz sure boyunca, hangi poolların blockları bulduguna bakıp check edebilirsiniz. Eger ayni oranda bulunduysa evet problem  vardır. Yoksa attigim resimdeki bitclubpool dakiler siiznle aynı durumdalar.
Biraz abartın ayrıca herşeyi saat saat kontrol ettim poolda bir sıkıntı yok baska miner arkadaşta var. Onun hesbındada baktık bendeki kayıp 10 saat onda kayıp değil poolda toplam 3400 miner var...
Ayrıca sen söylemeden yazayım miner ve netimide kontrol ettim logları inceledim çatır çatır shareleri bulmuşum o kayıp saatlerde..
Bu adamlar hırsız bu kadar basit..
Not: PPLNS den dolayı sana sra gelmemiştir deme sakın 10 saat sra gelmemesi mümkün olamaz poolda toplam 3400 miner var
mehmetkorkrek
Newbie
*

Activity: 154

View Profile
February 13, 2018, 03:02:01 PM

5600 değil 560.000 dahi olsa, hiç etn de alamayabilirsiniz kazdiginiz havuz block bulamadiysa. ETN networkunde sizin kazdiginiz sure boyunca, hangi poolların blockları bulduguna bakıp check edebilirsiniz. Eger ayni oranda bulunduysa evet problem  vardır. Yoksa attigim resimdeki bitclubpool dakiler siiznle aynı durumdalar.
Biraz abartın ayrıca herşeyi saat saat kontrol ettim poolda bir sıkıntı yok baska miner arkadaşta var. Onun hesbındada baktık bendeki kayıp 10 saat onda kayıp değil poolda toplam 3400 miner var...
Ayrıca sen söylemeden yazayım miner ve netimide kontrol ettim logları inceledim çatır çatır shareleri bulmuşum o kayıp saatlerde..
Bu adamlar hırsız bu kadar basit..
Not: PPLNS den dolayı sana sra gelmemiştir deme sakın 10 saat sra gelmemesi mümkün olamaz poolda toplam 3400 miner var

Supernovadan uzak kalmak en doğrusu. Twitterda kendilerine yazmıştım ama hiç oralı olmadılar bile. Ben orada kazdığımda sizin kadar ayrıntılara girmeden hırsızlar dedim ve çıktım. Büyük havuzlarda olmak en doğrusu. Adamlar çok çalmıyorlar.
HartmaniAbit
Member
**

Activity: 224
Merit: 12

View Profile
February 13, 2018, 08:30:51 PM

Etn'de birçok havuzda aynı problem var. Sanırım etn için düzgün çalışan bir pool yoktur.
TheCarm
Hero Member

Activity: 784
Merit: 502

View Profile
February 13, 2018, 09:42:33 PM

Etn mining 2 tane rigde yaptım 12x rx580 var. 3 gün kadar kazdım pool lar kapandı adresler sıkıntı çıkardı lanet edip bıraktım ethereum devam şuan. Laptoplarına yazık edersin. Mobil cihazlarla mining yapılmaz ısınır zarar görür kullanılamaz hale gelir en kötüsü evi yakarsın cana mala zarar verir. Dikkatli ol kolay gelsin

██████████████████████████████████████████████████████████████████████
████████▀▀▀        ▀▀█████████████████████████████████████████████████
██████▀    ▄▄▄▄▄▄▄▄    ███████████████████████████████████████████████
█████    ▄█████████▌   ▐█████▀  ▐███████████████▌  ▀██████████████████
████▌   ▐██████████    █████    ████████████████    ██████████████████
████▌   ▐█████████▄▄▄▄█████▌   ▐███████████████▌   ▐███▀▀█████████████
█████    ▀███████████████▀▀        ▄███████████    ██▀   ▐████████████
██████▄     ▀▀███████▀▀         ▄▄███▀▀▀▀█████▌   ▐▀   ▄███▀▀   ▀█████
█████████▄▄     ▀▀███▄  ▄▄    ████▀    ▄   ███       ▄███▀   ▄█  ▐████
█████████████▄▄     ▀████▌   ▐███▀   ███   ██▌      ████    ██▀  █████
██████▀▀   ▀█████▄    ███    ████   ███▌  ▐██    ▌  ▐██▌      ▄▄██████
█████    ▄████████    ▐██    ██▀▀   ██▀   ▐▀    ▐█   ██▌   ▀██▀▀  ████
████▌   ▐████████▀    ███▄     ▄▄▄     ▄    ▄   ▐██   ██▄      ▄▄█████
████▌   ███████▀    ▄███████████████████████████████▄  ▀▀██████▀▀ ████
█████    ▀▀▀▀     ▄█████████▀    ▀█▀    ▀█       ▀████▄▄         ▄████
██████▄▄    ▄▄▄▄████████████  █████  ██  █  █  █  ████████████████████
█████████████████████████  █▄    ▄█▄    ▄█  █  █  ████████████████████
██████████████████████████████████████████████████████████████████████
▄▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▄
█  ▄▀▄             █▀▀▐▀▄▄
█  █▀█             █  ▐  ▐▌
█       ▄██▄       █  ▌  █
█     ▄██████▄     █  ▌ ▐▌
█    ██████████    █ ▐  █
█   ▐██████████▌   █ ▐ ▐▌
█    ▀▀██████▀▀    █ ▌ █
█     ▄▄▄██▄▄▄     █ ▌▐▌
█                  █▐ █
█                  █▐▐▌
█                  █▐█
▀▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▀█
▄▄█████████▄▄
▄█▀▀▀█████████▀▀▀█▄
▄█▀    ▄▀█████▀     ▀█▄
▄█▄    █        ▀▄   ███▄
▄████▀▀▀▀▄       ▄▀▀▀▀▀███▄
████      ▀▄▄▄▄▄▀       ███
███     ▄▄███████▄▄     ▄▀█
█  ▀▄ ▄▀ ▀███████▀ ▀▄ ▄▀  █
▀█   █     ▀███▀     ▀▄  █▀
▀█▄▄█▄      █        █▄█▀
▀█████▄ ▄▀▀ ▀▀▄▄ ▄▄███▀
▀█████        ████▀
▀▀█▄▄▄▄▄▄▄█▀▀
● OVER 1000 GAMES
● DAILY RACES AND BONUSES
● 24/7 LIVE SUPPORT
Beginner85 (OP)
Newbie
*

View Profile
February 14, 2018, 07:07:23 AM

Etn mining 2 tane rigde yaptım 12x rx580 var. 3 gün kadar kazdım pool lar kapandı adresler sıkıntı çıkardı lanet edip bıraktım ethereum devam şuan. Laptoplarına yazık edersin. Mobil cihazlarla mining yapılmaz ısınır zarar görür kullanılamaz hale gelir en kötüsü evi yakarsın cana mala zarar verir. Dikkatli ol kolay gelsin
Hocam neden aynı şeyleri ısrar ile yazıyorsunuz belirtmeme rağmen konuda? Smiley
Evin laptoplardan yanma ihtimali yok hocam. Laptoplar yerde duruyor.. Parkeler 287 C dereceden sonra tututaşabilir..
Mining rig ve laptopların olduğu oda kışın 3 C derece, yazın 18 derece..
Laptoplar Zaten gözden çıkarılmış ekranları olmayan alt kapakları olmayan laptoplar.
Beginner85 (OP)
Newbie
*

View Profile
February 18, 2018, 10:42:06 AM

Etn'de birçok havuzda aynı problem var. Sanırım etn için düzgün çalışan bir pool yoktur.
Var.. birçok poolu denedikten sonra nanopoolda herhangi bir sıkıntı yaşamadım onunla devam ediyorum. Hesabıma göre 1 hafta kazmam gereken ETN miktarından %3 az kazdım .
Sonra farkettim ki pool fee zaten %2 imiş.. Aradaki %1 kayıpta claymore üstadın kendi dev fee si başka havuza bağlanıp kazım yapıcam tekrar aynı havuza bağlanıcam derdinden zaman kaybı olarak eriyormuş..
OldToken
Newbie
*

Activity: 140

View Profile
February 18, 2018, 02:30:04 PM

ETN ile ilgili güzel bir haber. Sonunda orta ölçekli bir borsa ile anlaştılar. Kucoin de al-sat işlemleri kısa süre de başlıyor inşaAllah. Bu bir nebze olsada fiyatı ve hacmi artıracaktır.

https://www.facebook.com/electroneum/posts/1958835841045051
mdikmetas
Full Member

Activity: 616
Merit: 118

View Profile
February 18, 2018, 02:54:01 PM

etn kazımı hala eth kazmaktan daha karlımı
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: