Bitcoin Forum
June 24, 2024, 01:39:39 AM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: RX 580 ile ETN Madenciliğinde Düşük H/s Değeri  (Read 296 times)
muratveb (OP)
Newbie
*

Activity: 6
Merit: 0

View Profile
February 09, 2018, 12:21:27 PM

Merhaba arkadaşlar.

ETN kazmak için yaklaşık 7000TL'ye bir sistem topladım. Sistemim şöyle;

Asus Prime X370 PRO anakart , Ryzen 1800X işlemci , Asus RX 580(8GB) ekran kartı, 8GB 3000Mhz ram , Cooler Master sıvı soğutma, Zalman kasa...vs

Şimdi ben bu makinayla işlemciden güzel bir H/s değeri alabiliyorum (~581H/s bandında).
Fakat ekran kartı daha en az 600H/s vermesi gerekirken 281H/s veriyor. Bu değer anormal bir değer.

Havuz olarak etn.suprnova.cc kullanıyorum. Madenci olarak Claymore's CryptoNote AMD GPU Miner V11.2 kullanıyorum.

Config dosyasının içinde
Code:
-xpool stratum+tcp://etn-stratum.suprnova.cc:8875
-xwal karamel.yilmaz
-xpsw x

#-allpools 0
#-tt 75

Şeklinde ayarlamışım.

Start.bat dosyasının içide
Code:
GPU_FORCE_64BIT_PTR 1
GPU_MAX_HEAP_SIZE 100
GPU_USE_SYNC_OBJECTS 1
GPU_MAX_ALLOC_PERCENT 100
GPU_SINGLE_ALLOC_PERCENT 100
NsGpuCNMiner.exe

Şeklinde. Lütfen yardımcı olun arkadaşlar ben nerde hata yapıyorum. İki gündür düzeltmeye çalışıyorum ama olmuyor ne yaptıysam. Doğru düzgün Türkçe kaynakta bulamadım. İnşallah birileri bana burdan yardımcı olabilir Sad
khasank
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 281

View Profile
February 09, 2018, 02:57:51 PM

Merhaba arkadaşlar.

Asus Prime X370 PRO anakart , Ryzen 1800X işlemci , Asus RX 580(8GB) ekran kartı, 8GB 3000Mhz ram , Cooler Master sıvı soğutma, Zalman kasa...vs

Şimdi ben bu makinayla işlemciden güzel bir H/s değeri alabiliyorum (~581H/s bandında).
Fakat ekran kartı daha en az 600H/s vermesi gerekirken 281H/s veriyor. Bu değer anormal bir değer.

Havuz olarak etn.suprnova.cc kullanıyorum. Madenci olarak Claymore's CryptoNote AMD GPU Miner V11.2 kullanıyorum.

Config dosyasının içinde
Code:
-xwal karamel.yilmaz
-xpsw x

#-allpools 0
#-tt 75

Şeklinde ayarlamışım.

Code:
GPU_FORCE_64BIT_PTR 1
GPU_MAX_HEAP_SIZE 100
GPU_USE_SYNC_OBJECTS 1
NsGpuCNMiner.exe

Şeklinde. Lütfen yardımcı olun arkadaşlar ben nerde hata yapıyorum. İki gündür düzeltmeye çalışıyorum ama olmuyor ne yaptıysam. Doğru düzgün Türkçe kaynakta bulamadım. İnşallah birileri bana burdan yardımcı olabilir Sad

GPU a mod lu bios attınız mı ? yani GPU yu modladınız mı ? Overclock yaptınız mı ? Standart OC ile mi mining yapıyorsunuz ?

Not : İşlemcinizden daha fazla verim alabilirsiniz. Youtube a bakın
muratveb (OP)
Newbie
*

View Profile
February 10, 2018, 12:33:10 PM

Dün biraz araştırmam sonucunda AMD'nin ekran kartlarının blockchain sürücüsü varmış arkadaşlar.
Eski sürücüyü kaldırıp onu kurmam sonucunda ekran kartım 280Hs'den 693Hs vermeye başladı. Herhangi bir modlama işlemi yapmadan bu oldu.
İşlemcimin hızını da 3600Mhz den  3950Mhz'ye aşırttıktan sonra 580Hs ile 600Hs arasında kazmaya başladı.

Bu haliyle yeterlimidir arkadaşlar? Yada daha da yükseltmek mümkünmüdür ?

İşlemcinin son hali :
http://i68.tinypic.com/23u3aix.png

Kazım hali :
http://i67.tinypic.com/30sedsp.png

Önerilerinize açığım arkadaşlar. Cevaplarınızdan ötürü çok teşekkür ederim ayrıca  Smiley
khasank
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 281

View Profile
February 10, 2018, 01:58:19 PM

Dün biraz araştırmam sonucunda AMD'nin ekran kartlarının blockchain sürücüsü varmış arkadaşlar.
Eski sürücüyü kaldırıp onu kurmam sonucunda ekran kartım 280Hs'den 693Hs vermeye başladı. Herhangi bir modlama işlemi yapmadan bu oldu.
İşlemcimin hızını da 3600Mhz den  3950Mhz'ye aşırttıktan sonra 580Hs ile 600Hs arasında kazmaya başladı.

İşlemcinin son hali :

Kazım hali :

Önerilerinize açığım arkadaşlar. Cevaplarınızdan ötürü çok teşekkür ederim ayrıca  Smiley

GPU nu za Mod yapmıyorsanız bile Undervolt yapın, "Power target" ı düşürün. Aynı hashrate i daha az güç tüketerek alabilirsiniz.

Aşağıdaki link ten bu işi yapabileceniz programı indirebilirsiniz.

https://forums.guru3d.com/threads/overdriventool-tool-for-amd-gpus.416116/

muratveb (OP)
Newbie
*

View Profile
February 10, 2018, 02:37:24 PM

İşlemcinin son hali :
http://i68.tinypic.com/23u3aix.png

Kazım hali :
http://i67.tinypic.com/30sedsp.png

GPU nu za Mod yapmıyorsanız bile Undervolt yapın, "Power target" ı düşürün. Aynı hashrate i daha az güç tüketerek alabilirsiniz.

Aşağıdaki link ten bu işi yapabileceniz programı indirebilirsiniz.

https://forums.guru3d.com/threads/overdriventool-tool-for-amd-gpus.416116/

Cevap için çok teşekkür ederim hocam. Dayanamayıp modladım ekran kartını. 1034H/s veriyor şuan. 283Hs'den 1034Hs'ye . Ortalama olarak 4 kart arttı kartın kazım gücü. İşlemciyede biraz daha voltaj verip 4000MHZ'ye çektım çalışma hızını. o da 600H/s lerde veriyor. Tek makinayla yaklaşık 1600H/s ile ETN kazıyorum. Bence iyi bir rakam.

Cevaplar için herkese çok teşekkür ediyorum. İyiki varsınız paylaşımcı arkadaşlar  Kiss
Rhego
Sr. Member

Activity: 434
Merit: 278

View Profile
February 10, 2018, 09:18:29 PM

GPU lara mod yapacaksan bu makaleyi kullanabilirsin. Resimli türkçe anlatım.

https://steemit.com/mining/@rhego/ekran-karti-bios-mod-nasil-yapilir-memory-timings-ayarlari-powersave-ve-overclock-ethereum-rx-570-470-29-mhs-ve-90w-rx-480-580
ayeaye87
Member
**

Activity: 322
Merit: 15

https://bitsdaq.com/signup?referralCode=S8RESFC8

View Profile WWW
February 10, 2018, 10:01:25 PM

GPU'ya doğru mod'u bulduktan sonra 800-1200 arasında bir değer çok rahat alırsınız, Üstünde olan Bios'a bağlı olarak(Samsung, Hynix). En iyi sonuç Samsung ile alınıyor. Alabiliyorsanız Samsung olanları tercih edin.

aragom
Sr. Member

Activity: 728
Merit: 263

View Profile
February 14, 2018, 07:46:20 PM

Merhaba arkadaşlar.

Config dosyasının içinde
Code:
-xwal karamel.yilmaz
-xpsw x

#-allpools 0
#-tt 75

Şeklinde ayarlamışım.

Code:
GPU_FORCE_64BIT_PTR 1
GPU_MAX_HEAP_SIZE 100
GPU_USE_SYNC_OBJECTS 1
NsGpuCNMiner.exe

keşke sistemi kurmadan foruma araştırma yapsaydın. etn scam bir coin. geleceği yok. yakın zamanda çöp olacak. boş yere sistem kurmaya para vermeseydiniz.
Beginner85
Newbie
*

Activity: 247

View Profile
February 15, 2018, 07:09:14 AM

keşke sistemi kurmadan foruma araştırma yapsaydın. etn scam bir coin. geleceği yok. yakın zamanda çöp olacak. boş yere sistem kurmaya para vermeseydiniz.
Hocam 'scam' derken neyi çalıyor? Çöp coin olacak olabilir ama bu scam coin mantığı nedir acaba yani mining yapıyoruz ya neyi çalıyor ? Elektriği mi?
Beginner85
Newbie
*

Activity: 247

View Profile
February 15, 2018, 07:12:24 AM

Cevap için çok teşekkür ederim hocam. Dayanamayıp modladım ekran kartını. 1034H/s veriyor şuan. 283Hs'den 1034Hs'ye . Ortalama olarak 4 kart arttı kartın kazım gücü. İşlemciyede biraz daha voltaj verip 4000MHZ'ye çektım çalışma hızını. o da 600H/s lerde veriyor. Tek makinayla yaklaşık 1600H/s ile ETN kazıyorum. Bence iyi bir rakam.

Cevaplar için herkese çok teşekkür ediyorum. İyiki varsınız paylaşımcı arkadaşlar  Kiss
Güzelmiş ben Sapphire rx 580 ile 900 h/s de kaldım şuan ama eth ye göre modlamıştım 32.2 mh/s alıyordum etnye geçince 900 h/s alabiliyorum acaba farklı modlama mı gerekiyor..
Heardalis
Sr. Member

Activity: 453
Merit: 264

View Profile
February 16, 2018, 05:43:33 AM

Merhaba arkadaşlar.

Config dosyasının içinde
Code:
-xwal karamel.yilmaz
-xpsw x

#-allpools 0
#-tt 75

Şeklinde ayarlamışım.

Code:
GPU_FORCE_64BIT_PTR 1
GPU_MAX_HEAP_SIZE 100
GPU_USE_SYNC_OBJECTS 1
NsGpuCNMiner.exe

Bir kanıt gösterebilirmisin scam olayı için ?

çok kesin konuştunuz bir bildiğiniz vardır kesin . Vatan a millete Türk insanına faydanız olsun da bir link bir kanıt atın hepimiz yararlanalım.

NOT: Eğer kanıt yoksa bir  daha lütfen dedikoduları buralara kesin bilgiymiş gibi taşımayın.
seje
Sr. Member

Activity: 504
Merit: 256

View Profile
February 17, 2018, 09:02:21 PM

Görüyorsunuz scam işte coin görüyorsunuz..  ben hiçbirsey söylemiyorum görüyorsunuz..  Muhteşem..

Etn scammış he vay vay vay..  Kanıt bekliyoruz..

Cidden..
ayeaye87
Member
**

View Profile WWW
February 17, 2018, 10:35:34 PM

Merhaba arkadaşlar.

Config dosyasının içinde
Code:
-xwal karamel.yilmaz
-xpsw x

#-allpools 0
#-tt 75

Şeklinde ayarlamışım.

Code:
GPU_FORCE_64BIT_PTR 1
GPU_MAX_HEAP_SIZE 100
GPU_USE_SYNC_OBJECTS 1
NsGpuCNMiner.exe

Bende kanıt bekliyorum. Boşu boşuna kaç aydır kazıyorum demek. Yazık ettim tüm kartlarıma desene...

Zaten 3 ay kadar oldu piyasa da ama nanopool da bile olan bir coin nasıl Scam oluyor. Varsa döküman, kanıt lütfen yazın bizde satıp sizin yardımlarınız ile kurtulalım hemen. Kanıt yok ise de Lütfen Susun...

ayeaye87
Member
**

View Profile WWW
February 17, 2018, 10:40:23 PM

Hocam 'scam' derken neyi çalıyor? Çöp coin olacak olabilir ama bu scam coin mantığı nedir acaba yani mining yapıyoruz ya neyi çalıyor ? Elektriği mi?

Ben 3 ay felan oldu henüz "SCAM" diyenlerin neden dediklerine bir cevap alamadım. Almakda zor. Sadece ETN ile alakalı değil. Hangi coin olursa olsun. Kim Kral der, kim Çöp der. Aldırmayın, bakın araştırın, gerisi de kısmet...

Bir kaç yıl önce Ethereuma da SCAM diyenler vardı forum da. O yüzden Elinde Ciddi anlamda belge, rapor olan hariç. Scam diyenleri okuma bile...

goodb
Newbie
*

Activity: 126

View Profile
February 18, 2018, 11:35:25 AM

3 aydir ETN kazan biri olarak , scam diyenlere :

Yav arkadas scam (her ne anlamda diyorsaniz artik) olsa  bile adam bu ETN yi koynuna alip yatmicak, madenci zaten gün asiri borsada bozdurur, BTC yada ETH ye dönüstürür.. Milleti bosa korkutmayin ..
Cemlik
Member
**

Activity: 602
Merit: 32

View Profile
February 18, 2018, 03:13:13 PM

Nvidia gpu lar ile kazım yapamıyormuyuz etn de?

...
ayeaye87
Member
**

View Profile WWW
February 18, 2018, 03:22:13 PM

https://github.com/xmrig/xmrig-nvidia/releases

Bunla kazabiliyorsun ama ne Hash rate veriyor. Ne kadar etkili onu bilmiyorum. Elimde hiç Nvidia olmadığı için deneme şansım hiç olmadı. Bu algoritma AMD ile en güzel kazılıyor. Nvidia güzel hash alanlar muhakkak vardır.

Bu arada Bizim Scam coinimiz Kucoin'e giriyor. Smiley). Bu güzel bir haber hem orta hem uzun vadede fiyata epeyce etki edecektir diye düşünüyorum. İnşaAllah bu haber beklentimiz olan yerlere biraz daha yaklaştırır.

https://www.facebook.com/electroneum/posts/1958835841045051

Cemlik
Member
**

Activity: 602
Merit: 32

View Profile
February 18, 2018, 04:14:20 PM

https://github.com/xmrig/xmrig-nvidia/releases

Bunla kazabiliyorsun ama ne Hash rate veriyor. Ne kadar etkili onu bilmiyorum. Elimde hiç Nvidia olmadığı için deneme şansım hiç olmadı. Bu algoritma AMD ile en güzel kazılıyor. Nvidia güzel hash alanlar muhakkak vardır.

Bu arada Bizim Scam coinimiz Kucoin'e giriyor. Smiley). Bu güzel bir haber hem orta hem uzun vadede fiyata epeyce etki edecektir diye düşünüyorum. İnşaAllah bu haber beklentimiz olan yerlere biraz daha yaklaştırır.

https://www.facebook.com/electroneum/posts/1958835841045051
Bir günlük bir deneme yapmak istiyorumda. En azından bir kaç saatlik.
Havuz olarak nereyi önerirsiniz? Ve cüzdan olarak cryptopia ya direkt aktarabiliyormuyuz?

...
ayeaye87
Member
**

View Profile WWW
February 18, 2018, 05:45:06 PM

Bir günlük bir deneme yapmak istiyorumda. En azından bir kaç saatlik.
Havuz olarak nereyi önerirsiniz? Ve cüzdan olarak cryptopia ya direkt aktarabiliyormuyuz?
[/quote]

Nanopool deneyebileceğiniz en güzel yer. Ama orada Min ödeme 100 ETN. Evet Cryptopia'ya direk gönderebiliyorsunuz.

https://etn.nanopool.org/help

Adresinde ayrıntılı bilgiler var.

ETN_WALLET.YOUR_PAYMENTID.YOUR_WORKER/YOUR_EMAIL

Şeklinde kullanabiliyorsunuz veya

Mining to exchange with payment-ID, worker and email:
ADDRESS.PAYMENT-ID.WORKER/EMAIL
Mining to local wallet without payment-ID, with worker and email:
ADDRESS.WORKER/EMAIL
Mining to exchange with payment-ID and worker:
ADDRESS.PAYMENT-ID.WORKER
Mining to local wallet without payment-ID, with worker:
ADDRESS.WORKER

followm3
Full Member

Merit: 126

EndChain - Complete Logistical Solution

View Profile
February 18, 2018, 07:27:38 PM

Sene 2018 ve etn ye de scam diyen ahmakları gördük gerçi bunlar bitcoin içinde bitcoin patladı yok olacak diyenlerden pek farkı yok o yüzden laflarını dikkate almaya gerek yok.

Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: