Bitcoin Forum
May 22, 2024, 02:59:07 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Netflix Dizisi >> Altered Carbon Tanıtım  (Read 124 times)
myortvyje (OP)
Member
**

Activity: 224
Merit: 52

View Profile
February 09, 2018, 07:01:02 PM

Richard K. Morgan’ın Altered Carbon kitabından uyarlama olan dizi 2 Şubat itibariyle Netflix’te bilim kurgu meraklılarını bekliyor. İthaki Yayınları tarafından Değiştirilmiş Karbon ismiyle de Türkçeye çevrilen kitap hayli ilginç bir örgüyü izleyicilerin beğenisine sunuyor. (Kitabı İdefix'ten ayın 1inde sipariş etmeme rağmen ürün hala elime ulaşmadı nedenini sorduğumdaysa stokta kalmadığı belirtildi ancak sitede böyle bir uyarı yok almak istenyenlerin acele etmemesini öneririm.)

Dizi, bilincin sayısallaştırıldığı ve omurgaya yerleştirilen implantlarla fiziksel ölümden sonra, bilincin ve anıların yeni bedende yaşamaya devam ettiği bir gelecekte geçiyor. Yani ölüm yenilmiş, insanlar yüzyıllarca yaşayabiliyor. Hikayemiz ise, 250 yıl önce terör örgütüne üye olmakla suçlanan Takeshi Kovacs’in yeni bedeninde uyandırılmasıyla başlıyor. Takeshi Kovacs “elçiler” adı verilen örgüt üyelerinden birisi. Hatta en önemli ve en tehlikelilerinden birisi olarak adlandırılıyor. Günümüzde uyandırılan Kovacs’in uyandırılmasının bir nedeni var. Dünyanın, hatta belki de evrenin en zenginlerinden olan Laurens Bancroft ondan kendi ölümünü araştırmasını istiyor.

Spoiler vermemek adına devamını anlatmıyorum ama bundan sonra Kovacs’in karar verme sürecini izlerken diğer yandan Dedektif Kristin Ortega’nın Kovacs’i araştırmasını olayı anlamaya çalışmasını izliyoruz. Kovacs önce bulunduğu dünyayı anlamaya çalışıyor. Sonra geçmişiyle yüzleşmeler yaşıyor. Karar verme sürecinde bunlar çok etkili oluyor.

Dizideki Dünya kurgusu biraz Blade Runner, biraz Ghost in the Shell kafasında. Yani cyberpunk yapımları seviyorsanız kesinlikle size göre bir dizi. Karanlık ve soğuk havasının yanı sıra neon ışıklarla renklendirilmiş Dünya’yı izlemek keyifli olacaktır. Öte yandan Kovacs karakteri klasik anti-kahraman gibi duruyor. Ama ilk bölümde gördüğümüz geçmişinden karakterler Kovacs’in altının dolu olduğunun en büyük ip ucu olmuş. Diğer yandan Bancroft çifti oldukça ilginç duruyor. Yani hikaye aksiyon, bilim kurgu temelli gibi dursa da, başarılı karakter dramaları da izleyecekmişiz izlenimini kazandım ben. Bu tür yapımları seviyorsanız kaçırmayın derim.

salinizm
Sr. Member

Activity: 658
Merit: 252

View Profile
February 10, 2018, 01:07:47 PM

Konusu ilgi çekici. İzleyelim bakalım. Önce kitabını okumak gerekli kanımca. Çünkü, kitaplar dizi ya da sinema uyarlamalarından daha iyi oluyor. Teşekkürler tavsiye için.

▄█▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀█▄
▄█▀▄███████████▄▀█▄
▄█▀▄███████████████▄▀█▄
▄█▀▄███████ ██ ████████▄▀█▄
█ ███████▄▄ ▌ ▄▄▄ ▀██████ █
█ █████████ ▌ ████ ██████ █
█ █████████ ▌ ▄▄▄▄ ▀█████ █
█ █████████ ▌ █████ █████ █
█ █████▄▀▀  ▌ ▀▀▀▀ ▄█████ █
▀█▄▀███████ ██ ████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████▀▄█▀
▀█▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄█▀
JINBI

merges gold’s investment
holding value
with
blockchain technology
[
T H E   G O L D E N   I C O
.
────────     WHITEPAPER     ────────
]
▄█▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀█▄
▄█▀▄███████████▄▀█▄
▄█▀▄███████████████▄▀█▄
▄█▀▄███████ ██ ████████▄▀█▄
█ ███████▄▄ ▌ ▄▄▄ ▀██████ █
█ █████████ ▌ ████ ██████ █
█ █████████ ▌ ▄▄▄▄ ▀█████ █
█ █████████ ▌ █████ █████ █
█ █████▄▀▀  ▌ ▀▀▀▀ ▄█████ █
▀█▄▀███████ ██ ████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████▀▄█▀
▀█▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄█▀
jopen
Sr. Member

Activity: 1470
Merit: 449

View Profile
February 10, 2018, 04:49:37 PM

La casa de papel'den sonra izleyecek birşey ararken karşıma çıktı. Öneri için teşekküler konusu gerçekten çok ilginç geldi. Büyük ihtimal bu gece izlemeye başlarım.
insect
Newbie
*

Activity: 155
Merit: 0

View Profile
February 10, 2018, 07:12:09 PM

2 günde bitirdim güzel dizi ama sonu pek tatmin etmedi, Türk dizilerine benzemiş biraz  Lips sealed
B.A.S.
Full Member

Activity: 420
Merit: 117

View Profile
February 11, 2018, 12:00:30 AM

Biraz blade runner biraz , ghous in the shield karışımı yüksek bütçeli netflix sayesinde türkçe güzel bir dizi olmuş .
Rhego
Sr. Member

Activity: 434
Merit: 278

View Profile
February 11, 2018, 09:12:54 PM

2 günde bitirdim güzel dizi ama sonu pek tatmin etmedi, Türk dizilerine benzemiş biraz  Lips sealed

Amk gelin görümce kavgasına bagladı dizinin sonu insan biraz farklı yerlere baglardı.
Muhittin BT
Member
**

Activity: 85
Merit: 10

View Profile
February 12, 2018, 12:53:42 AM

Netflixte o kadar çok dizi var ki hangisini izleyeceğiz şaşırdım valla bu diziyi izleyip buraya yorum yapacam
Pages: [1]
  Print  

Jump to: