Bitcoin Forum
May 26, 2024, 02:30:45 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2  All
  Print  
Author Topic: Nükleer santralde Süper PC ile mining yapakern yakalandılar!  (Read 301 times)
CryptoBey (OP)
Full Member

Activity: 448
Merit: 107

View Profile WWW
February 10, 2018, 11:40:11 AM

Haberin detayı linkte. Süper bilgisayar ile mining iyi getiri sağlar mı ki diye düşündüm birden  Smiley

http://www.webtekno.com/nukleer-santraldeki-muhendisler-super-bilgisayardan-kripto-madencilik-yapmaya-calisirken-yakalandi-h40685.html

Yolu bilmek ile yolda gitmek arasında büyük bir fark vardır. Morpheus
intotherain
Hero Member

Activity: 840
Merit: 532

View Profile
February 10, 2018, 11:42:54 AM

Valla adamlar meraktan gitti rıza baba, yazık oldu kariyerlerine ve hayatlarına.. Bende orada olsam bende süper bilgisayarla madencilik yapmaya çalışır gücünü merak ederdim ama adamlar gizli bilgileri tehlikeye attığından dolayı tutuklanmış, mantıklı bir karar.
soilwork79
Full Member

Activity: 252
Merit: 100

View Profile
February 10, 2018, 11:47:30 AM

Süper bilgisayarın madencilik gücü de süper olması gerekiyor. Gerçi ekran kartı değil cpu madenciliği yapmışlardır öyle ise bilemiyorum ama yine de mining gücü çok yüksek olmalı diye düşünüyorum. Masum gibi görünen bu eylem o mühendislere çok pahalıya patlayacak.
Ketea
Jr. Member
*

Activity: 126
Merit: 2

View Profile
February 10, 2018, 12:42:28 PM

Süper bilgisayarlar ve quantum bilgisayarları. Bunlar kocaman serverlerden oluşan sistemler. Bunlarla mining yapmakta gayet verimli olur haliyle. Çakal mühendis dediğimiz arkadaşlar devreye girmiş. Detayları kaçırmamışlar. Bu bilgisayarların hepsi mining yapma aslında madene kalan coinin daha hızlı erimesine sebeb olurlar diye de düşünmüyor değilim.
mhanbostanci
Legendary
*

Activity: 3164
Merit: 1517

View Profile WWW
February 10, 2018, 12:45:12 PM

Arkadaşlar konunun cahili kişiler süper bilgisayarın süper mining yapacağını sanıyor.
Süper bilgisayar süper hızlı değildir, çok çekirdekleri olduğu için, çok  işlemi aynı anda yaparlar.
yani bir süper bilgisayarda bitcoin ve eth kazmak anlamlı değildir. belki cryptonight olabilir Wink yani denenmelidir.
diyafram8
Jr. Member
*

Activity: 64
Merit: 5

View Profile
February 10, 2018, 01:04:51 PM

Bari sonuç alana kadar yakalanmasalardı da herkesin merakı giderebilselerdi Cheesy Belkide yakalandıklarına değil de meraklarını gideremedikleri için üzülüyorlardır.
cemaluzan
Jr. Member
*

Activity: 196
Merit: 1

View Profile WWW
February 10, 2018, 01:09:33 PM

Adamlar iyiki yakalanmış . Yaptıkları işi suistimal etmeleri iç acıtan bir olay . İnsan asıl işinden sapmamali ki herhangi bir hata çok büyük sorunlara neden olabilir .
Semih017
Newbie
*

Activity: 8
Merit: 0

View Profile
February 10, 2018, 01:11:31 PM

Arkadaşlar konunun cahili kişiler süper bilgisayarın süper mining yapacağını sanıyor.
Süper bilgisayar süper hızlı değildir, çok çekirdekleri olduğu için, çok  işlemi aynı anda yaparlar.
yani bir süper bilgisayarda bitcoin ve eth kazmak anlamlı değildir. belki cryptonight olabilir Wink yani denenmelidir.

Öyle gözüküyor evet ama sizinde dediğiniz gibi Minening de güçlü denklemler mevcut ve bunları daha iyi ve hızlı çözebilmek için işlemcilerin hızlı ve kaliteli olması gerekiyor. Süper bilgisayarlar çekirdek dışında bütünsel bir sistem oldukçarı için çevre elemanlarıda ona oranla yüksek kalitede birimler oluyorlar. Bu bakımda süper minening değil fakat normalden gerçekden daha hızlı bir işlem yapacağınız kesin olur Cheesy
emrears05
Full Member

Activity: 742
Merit: 112

View Profile
February 10, 2018, 01:22:54 PM

Adamlar iyiki yakalanmış . Yaptıkları işi suistimal etmeleri iç acıtan bir olay . İnsan asıl işinden sapmamali ki herhangi bir hata çok büyük sorunlara neden olabilir .

Türkiye'de benim bildiğim bir tane süper bilgisayar var bir üniversitedeydi. Teke Tek programında iklim bilimcilerin verileri taraması için kullandıklarında izlemiştim. Kolay sahip olunmuyor ve maliyeti de yüksektir eminim.

daha bu ne ki. 20k yı zorlamış btc den bahsediyoruz. 100k felan olsa süper bilgisayarları çalıp da mağarada bile mining yapma fikri oluşabilecek çılgınlar gündeme gelebilir.

Şu andaki mining cihazları belli. Eminim ki bir yerlerde mühendisler işlemcilerden kendi bireysel cihazlarını oluşturarak süper bilgisayar üretmişlerdir bence. Kimse bilmesin diye gizli gizli mining yapıyordur. 2140 senesinde btc tamamen üretilecek diye öngörü var. Yahu bu 2140 senesi tam bir saçmalık. Bugün btc yeniden 20k yı geçse medya haberleri ile mining işini yeni yeni öğrenip, evini, arabasını satıp, bankadaki çoğu parasını bu cihazlara yatıracak çok kişi var.

Bitcoin fiyatı yavaş bir ivmede yeni rekorlar kırmaya devam etsin. Tıpkı DJI (Dow Jones) gibi 10-20 yıl içinde yeni madencilerin de gelmesi ile btc yi tamamen üretebileceklerini düşünüyorum. Zaman ayarı var mı orasını araştırmadan. Şu kadar sene sonra şu kadar üretim yapılabilir ancak gibi.
Madara1
Full Member

Activity: 457
Merit: 101

View Profile
February 10, 2018, 01:25:31 PM

Santraldeki gizli verilerin tehlikeye atılması işte tam bu yüzden başları çok ağrıyacak.
ersmny1
Newbie
*

Activity: 224
Merit: 0

View Profile
February 10, 2018, 01:38:46 PM

yani izinsiz bir şekilde hakkınız olmayan bir şeyi kendi emellerinize kullanırsanız dünyanın her yerinde cezayı yersiniz.cezalandırmanın kripto parayla bir ilgisi yok.
Baltazaar
Full Member

Activity: 168
Merit: 106

Smart Micro-Insurance

View Profile
February 10, 2018, 01:41:57 PM

Ne demişler kediyi öldüren meraktır bunları da işinde Neden merak yani ben elimde böyle bir imkan olsa 15 dakika bana müsaade etseler En azından o hissiyatı almak çok önemli ve bunun için belki bilemediğimiz daha önceden başlanmış bir senedir yapılıyor olabilir büyük gelirler elde etmiş olabilirler son anda yakalanmış olabilirler ama merak konusu yani acaba kaç güç veriyor  süper bilgisayar

ziya1981
Jr. Member
*

Activity: 98
Merit: 2

View Profile
February 10, 2018, 05:27:42 PM

iyi olmuş beleşçiye  Grin
Sagaris
Jr. Member
*

Activity: 267
Merit: 6

Crypto Worker

View Profile
February 10, 2018, 05:39:10 PM

Süper bilgisayarlarlar ile ne gibi işlemler yaptırdıklarını bilemezsiniz. Zaten özelliklerini biliyor olsaydık süper olmazlardı. Gizli birçok bilimsel problemin çözümü için kullanılıyor. Saniyede milyon tane işlem yapılabilir. Grafik tabanlı problemlerin çözümü için güçlü grafik donanımlarına da sahiptirler. Tam olarak neyin madenciliği yapılıyor bilinmez ama mining yapılabiliyor emin olabilirsiniz.

If you like it, you can give Merit!
Orhans
Member
**

Activity: 546
Merit: 10

View Profile WWW
February 10, 2018, 05:54:44 PM

Cheesy Yapan adamlar kesin buradan oraları ZİYARETE giden Türklerin torunlarıdır Smiley Türkiye'de olması gerek bir durum normalde.
Sen git oku et nükleer santralde mühendislik yapacak kadar kendini geliştir ama tamah etmeyip çakallığa yelten ve güm. Keşke yapıp sonuç alabilselerd bende merak ettim Smiley
goncalvopietro
Member
**

Activity: 448
Merit: 12

View Profile
February 10, 2018, 06:19:45 PM

Kendi çıkarları için böyle malzemeleri izin kullanmak tabii ki suçtur, riskli bir işe girişmişler ve sonucu kötü olmuş. Umarım çok bir ceza almazlar ve kendi imkanlarıyla madenciliği sürdürürler  Cheesy
Undermood
Legendary
*

Activity: 950
Merit: 1000

View Profile
February 10, 2018, 06:19:56 PM

Acaba bir Bitcoin kaç günde kazabilir böyle bir bilgisayar şu anki zorluk derecesine dayanarak çok merak ettim yani eğer bir günde 2-3 Bitcoin kazanırsa vardiya değişikliklerinde Adam 1 saat 2 saat açsam yeterli olur evine ekstra gelir düşüncesi ile yapmış olabilir

╓▄▄▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▄╖,
         ,▄██▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓█▄,
        ▄████▀▀░░        ░╙▀▓███▓,
      ,███╣▒▒▒░░╓╖╖╖╖╖╖,░░░▒▒╢▓▓▓[
     ╓▓██▓▓▓███▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓██▓╢▓▓▓▓
    ╖▒▓▓▓▓▓██████▀▀▀▀▀▀▀██████▓▓▓▓▒░,
   ╫▒▒▓▓▓▓▓▓▒               "▓▓▓▓▓▓  ╟
  ▐▓░░░▓▓▓▓▓▓╖              ▓▓▓▓▓▓░  ]
 ,▓▓░░░░╙▓▓▓▓▓▄           ╓▓▓▓▓▓▓`░░ ▐▓▌
 ╟▓▓▌░░░ ╙▓▓▓▓▓▓         ╓▓▓▓▓▓▓░░░░╓▓▓▓
 ╟▓▓▓▓   ░`▓▓▓▓▓▓,      ╟▓▓▓▓▓╜░░░░╓▓▓▓▓
 ╙▓▓▓▓▓,░ ░ ▓▓▓▓▓▓╖   ,▓▓▓▓▓▓▒▒▒▒░╟▓▓▓▓▌
  ▓▓▓▓▓▓╖░   ╙▓▓▓▓▓▌ ╓██████▒▒▒▒▒▓▓▓▓▓▓`
   ╙▓▓▓▓▓▌  ░░╙▓▓▓▓▓▓█████▓▒▒▒▒▒▓▓▓▓▓▓
    ╙▓▓▓▓▓▓  ░░░▓▓▓▓▓▓███▓╢╣╢╢▓███▓█▀
      ▓▓▓▓▓▓@░░░░▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓██████▀
        ▀▓▓▓▓▓▄░▒▒░▓▓▓▓▓▓██████▀▀
            ╙▀▀▀██████████▀▀▀`
InfinitusToken.io
███
███ ██
███ ██
███ ██
███ ██
███ ██
███ ██
███ ██
███ ██
███ ██
███ ██
███ ██
███ ██
███ ██
███ ██
███

███
██ ███
██ ███
██ ███
██ ███
██ ███
██ ███
██ ███
██ ███
██ ███
██ ███
██ ███
██ ███
██ ███
██ ███
   ███
⚑⚑ Read our Whitepaper
⚑⚑ Medium ⚑⚑ Telegram
[/ta
madcoin
Sr. Member

Activity: 504
Merit: 251

View Profile
February 10, 2018, 06:29:31 PM

Nükleer santralde mining yapılması enteresan olmuş. Evde yapsalar arada fark olmazdı. Herhalde santralde çalışan biridir. Gün içinde madencilik yaparak para kazanmak istemiştir.
Asklepion
Member
**

Activity: 203
Merit: 15

View Profile
February 10, 2018, 06:54:22 PM

Türkiye'de benim bildiğim bir tane süper bilgisayar var bir üniversitedeydi. Teke Tek programında iklim bilimcilerin verileri taraması için kullandıklarında izlemiştim. Kolay sahip olunmuyor ve maliyeti de yüksektir eminim.

daha bu ne ki. 20k yı zorlamış btc den bahsediyoruz. 100k felan olsa süper bilgisayarları çalıp da mağarada bile mining yapma fikri oluşabilecek çılgınlar gündeme gelebilir.

Şu andaki mining cihazları belli. Eminim ki bir yerlerde mühendisler işlemcilerden kendi bireysel cihazlarını oluşturarak süper bilgisayar üretmişlerdir bence. Kimse bilmesin diye gizli gizli mining yapıyordur. 2140 senesinde btc tamamen üretilecek diye öngörü var. Yahu bu 2140 senesi tam bir saçmalık. Bugün btc yeniden 20k yı geçse medya haberleri ile mining işini yeni yeni öğrenip, evini, arabasını satıp, bankadaki çoğu parasını bu cihazlara yatıracak çok kişi var.

Bitcoin fiyatı yavaş bir ivmede yeni rekorlar kırmaya devam etsin. Tıpkı DJI (Dow Jones) gibi 10-20 yıl içinde yeni madencilerin de gelmesi ile btc yi tamamen üretebileceklerini düşünüyorum. Zaman ayarı var mı orasını araştırmadan. Şu kadar sene sonra şu kadar üretim yapılabilir ancak gibi.

10-20 yılda tüm btc nin üretilmesi gibi durum söz konusu değil. İsterseniz dünyadaki tüm pc leri tüm ekran kartlarını btc üretimi için çalıştırsanız bile yine de 10dk da 1 blok bulunacak ve 10dk da 1 kez btc ödülü o bloku bulan madenciye verilecek. Algoritma, sisteme katılan hız çoğaldıkça blok bulma kısmını o oranda zorlaştırmaya yönelik olarak hazırlanmış. Hee ne olur super pc çalıştıran kişinin blok bulma oranı diğerlerine göre belki daha fazla olur. Gerçi sağlayacağı hız mevcut havuzların hızını aşamayacağı için bunu yapan kişi bir havuza bağlanıp sağladığı hız oranında ödülünü alacaktır.
kribati7
Full Member

Activity: 196
Merit: 100

View Profile
February 10, 2018, 07:11:55 PM

Helal olsun adamlara imkanları kullanmışlar.  Grin Harbiden Süper Bilgisayarla madencilik yapmak iyi olur. Daha hızlı işlem yapmak mümkün. Yalnız Putin bu adamlardan kan alır demedi demeyin  Cool

Pages: [1] 2  All
  Print  

Jump to: