Bitcoin Forum
June 21, 2024, 06:08:36 PM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Teamviewer Sorun Yaşayanlar Bu başlık altında Toplanabilirler.....  (Read 144 times)
igotek (OP)
Hero Member

Activity: 2072
Merit: 608

Online Security & Investment Corporation

View Profile WWW
February 11, 2018, 01:26:40 PM

Ben görüntüyü standart olarak anakart üzerindeki çıkışlardan almaktayım. Ekran kartlarından hiçbirşekilde görüntü almıyorum. Bios ayarını buna göre yapıyorum. Bunun nedeni ise mining gücünü etkilememek. Bu şekilde olunca sistem daha stabil çalışıyor. Peki ne gibi sorunlarla karşılaşılabiliyor ? Teamviwer uzak bağlantı programında sorun yaşayabilirsiniz. Bu sorunu yaşadığınızda altta belirteceğim şekilde işlem yaparsanız sorununuzu çözebilirsiniz.

Teamviewer uzak bağlantı programı ile bilgisayarınıza bağlandığınızda siyah ekran görüyorsunuz ve hiçbir şey görmüyorsunuz, ancak pool'dan kontrol ettiğinizde mining işlemi devam ediyor görünüyor.

Sadece altta belirtitğim anakartlarda bu sorunu yaşadım, diğer anakartlarda henüz bir sorun yaşamadım.

Biostar TB250-BTC PRO ana karttaki DVI çıkışına DVI-HDMI dönüştürücü taktım.
Esonic TB250 Gladiator ana karttaki HDMI çıkışına HDMI DUMMY taktım.

Bir diğer sorun ise ekran çözünürlüğü. Pek çok kişi ekran çözünürlüğünün ekrandaki içerikleri göremeyecek kadar büyük olduğundan şikjayet ediyor. Bunun iki çözümü var. İlki HDMI DUMMY kullanmak, diğeri ise Teamviewer için lisans satın almak.

Ticari kullanım şüphesi uyarısının çıkması ve oturumun 5 dakika içinde sonlanması sorunundan kurtulmak için lisans satın almanız gerekmektedir.

Yavaş bağlantı hız probleminden kurtulmak için ise iki yöntem bulunmaktadır. Bunlardan en önemlisi lisans satın almaktır. Lisans satın aldığınızda farkedilir biçimde hız artışı olacak. Bunun dışında lisans satın alın yada almayın şunları yapmanız gerekir:

-Öncelikle uzak bağlantı yapacağınız bilgisayardaki duvar kağıdını kaldırın ve düz renk seçin. Çünkü Teamviewer bu işlemi yapmak için kaynak kullanır.
-Extralar -> Seçenekler ->Uzaktan kontrol varsayılan ayarlarında ki tüm işaretleri kaldırın ve hızı optimize et seçeneğini seçin.

Şuana dek benim yaşadığım ve çözümünü bulduğum şeyler bunlardı. Eğer farklı sorunlar oluşursa bu konu başlığı altında bilgi paylaşımı yapabiliriz. Şuanda Teamviewer 13 lisans kullanıyorum ve lisans satın alımını tavsiye ediyorum. Ben para ödemek istemiyorum diyenlere de önerim Google Chrome Remote Dektop vb. farklı programları kullanmalarıdır. Profesyonel çalışıyorsanız üç-beş kuruş masraftan kaçınmamanızı tavsiye ederim.

I cannot live, I cannot die, trapped in myself.
Hold my breath as I wish for death. Oh please god, help me !
Rhego
Sr. Member

Activity: 434
Merit: 278

View Profile
February 11, 2018, 08:01:05 PM

N11.com dan 12 TL ye 1 tane HDMI to VGA cevirici aliyorum ve makinaya Google Chrome Uzak masaüstü kuruyorum. Ve bu yazıdıgın hiç birşeyle ugrasmıyorum. Kafam saat gibi.
aragom
Sr. Member

Activity: 728
Merit: 263

View Profile
February 14, 2018, 07:48:41 PM

Ben görüntüyü standart olarak anakart üzerindeki çıkışlardan almaktayım. Ekran kartlarından hiçbirşekilde görüntü almıyorum. Bios ayarını buna göre yapıyorum. Bunun nedeni ise mining gücünü etkilememek. Bu şekilde olunca sistem daha stabil çalışıyor. Peki ne gibi sorunlarla karşılaşılabiliyor ? Teamviwer uzak bağlantı programında sorun yaşayabilirsiniz. Bu sorunu yaşadığınızda altta belirteceğim şekilde işlem yaparsanız sorununuzu çözebilirsiniz.

Teamviewer uzak bağlantı programı ile bilgisayarınıza bağlandığınızda siyah ekran görüyorsunuz ve hiçbir şey görmüyorsunuz, ancak pool'dan kontrol ettiğinizde mining işlemi devam ediyor görünüyor.

Sadece altta belirtitğim anakartlarda bu sorunu yaşadım, diğer anakartlarda henüz bir sorun yaşamadım.

Bir diğer sorun ise ekran çözünürlüğü. Pek çok kişi ekran çözünürlüğünün ekrandaki içerikleri göremeyecek kadar büyük olduğundan şikjayet ediyor. Bunun iki çözümü var. İlki HDMI DUMMY kullanmak, diğeri ise Teamviewer için lisans satın almak.

Ticari kullanım şüphesi uyarısının çıkması ve oturumun 5 dakika içinde sonlanması sorunundan kurtulmak için lisans satın almanız gerekmektedir.

Yavaş bağlantı hız probleminden kurtulmak için ise iki yöntem bulunmaktadır. Bunlardan en önemlisi lisans satın almaktır. Lisans satın aldığınızda farkedilir biçimde hız artışı olacak. Bunun dışında lisans satın alın yada almayın şunları yapmanız gerekir:

-Öncelikle uzak bağlantı yapacağınız bilgisayardaki duvar kağıdını kaldırın ve düz renk seçin. Çünkü Teamviewer bu işlemi yapmak için kaynak kullanır.
-Extralar -> Seçenekler ->Uzaktan kontrol varsayılan ayarlarında ki tüm işaretleri kaldırın ve hızı optimize et seçeneğini seçin.

Şuana dek benim yaşadığım ve çözümünü bulduğum şeyler bunlardı. Eğer farklı sorunlar oluşursa bu konu başlığı altında bilgi paylaşımı yapabiliriz. Şuanda Teamviewer 13 lisans kullanıyorum ve lisans satın alımını tavsiye ediyorum. Ben para ödemek istemiyorum diyenlere de önerim Google Chrome Remote Dektop vb. farklı programları kullanmalarıdır. Profesyonel çalışıyorsanız üç-beş kuruş masraftan kaçınmamanızı tavsiye ederim.

çabanız güzel. çalışmalarınızın devamını diliyorum. gayet bilgilendirici güzel mesajlar yazıyorsunuz.
sergen34
Sr. Member

Activity: 449
Merit: 250

View Profile
February 16, 2018, 10:16:40 AM

Lisansı ne kadara satın aldınız hocam? Bende 5 dk uyarısı alıyorum, lisans alayım dedim fakat sitesindeki fiyat pahalı geldi.
mdikmetas
Full Member

Activity: 616
Merit: 118

View Profile
February 16, 2018, 10:53:17 AM

real vnc  var 2 port aç yola devam et
igotek (OP)
Hero Member

View Profile WWW
February 16, 2018, 12:08:37 PM

1399 TL diye bildirim geldi. Ödeme yaparken 1399 TL yazıyordu ama kredi kartımdan 1417 TL çekmişler. Umursamadım. Sonuçta normal fiyattan indirimli aldım.

mdikmetas
Full Member

Activity: 616
Merit: 118

View Profile
February 16, 2018, 01:28:03 PM

kaç pc lik lisans aldınız bunun yerine windowsun uzak masaüstünüde açabilirsiniz ücretsiz hem.

bu kadar ücreti vermenize ikna eden olay nedir
igotek (OP)
Hero Member

View Profile WWW
February 16, 2018, 01:43:43 PM

İki bilgisayarda oturum açabiliyorum. Ayrıca cep telefonumda oturum açabiliyorum. Bunun dışında istediğim kadar bilgisayara uzak bağlantı kurma yetkim mevcut. Bağlandığım bilgisayarlarda lisans olmasına gerek yoktur. Teamviever ile tüm pcleri bir arada görebiliyorum. Çevrimdışı varsa hemen müdahele ediyorum. Ayrıca dosya transferi imkanı var. Bu saydıklarım Windows uzak masa üstü, google uzak masaüstü, google drive gibi farklı sistemlerle de yapılabiliyor ama hepsi birarada olsun kolay olsun beni uğraştırmasın diyorsanıoz Teamviewer en güzeli bence.

Pages: [1]
  Print  

Jump to: