Bitcoin Forum
May 27, 2024, 08:23:25 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Bir borsa daha iflas etti ve kapanış vermiş  (Read 326 times)
varanvaran (OP)
Legendary
*

Activity: 1070
Merit: 1014

Bitcoin Trader

View Profile
February 11, 2018, 10:59:00 PM

İtalya merkezli kripto para borsası Bitgrail, haftalardır kapalı durumda olması sebebiyle müşterilerinin korku duymasına sebep olmuştu. Şirket yöneticisi yaptığı açıklamada, 'hack' ifadesi kullanmadan RaiBlocks olarak bilinen 17 milyon adet Nano kripto para biriminin çalındığını ifade etti. Bu miktarın, borsadaki toplam kripto paranın %13'lük bir kısmına denk geldiği belirtildi. Öte yandan şirket sahibi tarafından yapılan bir başka açıklamada müşterilere paralarının tamamının geri ödenmesinin mümkün olmadığı söylendi.

Umarım Forum olarak hesabı kimsenin yoktur yada olanlarında ufak miktardır da üzülmeyecekleri bir tutardır.

Geçmiş olsun

Kaynak: http://www.webtekno.com/bir-kripto-para-borsasi-daha-iflas-etti-h40724.html

alexhunter54
Member
**

Activity: 186
Merit: 10

View Profile
February 11, 2018, 11:01:37 PM

Bildiğim kadarıyla bizim forumdan da baya kişi zarara uğradı bu konuda bu raiblocks yüzünden. Bu tarz borsalarda aldıktan sonra hemen wallete çekmek lazım.
stan0ne
Newbie
*

Activity: 64
Merit: 0

View Profile
February 12, 2018, 06:35:06 AM

o borsadaki xrb nasıl çalınıyor? burda ki suç bana göre borsadır.
udonmez
Sr. Member

Activity: 686
Merit: 359

View Profile
February 12, 2018, 06:50:15 AM

sucun kimde oldugunun cok bir onemi yok. adamlar odemiyorsa yapacak bir sey de yok.
bobita
Legendary
*

Activity: 2534
Merit: 1323

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
February 12, 2018, 09:05:05 AM

Yalnız şöyle oldu, böyle oldu diye konuşmuş, geri ödeyemeyiz falan demiş ama herifi indirecekler, öyle laflar dolaşıyor ortalıkta, bu olayın hack ya da çaldırma olduğuna kimse inanmıyor anlayacağınız.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
emrears05
Full Member

Activity: 742
Merit: 112

View Profile
February 12, 2018, 10:19:32 AM

Bildiğim kadarıyla bizim forumdan da baya kişi zarara uğradı bu konuda bu raiblocks yüzünden. Bu tarz borsalarda aldıktan sonra hemen wallete çekmek lazım.

her hata, dersi beraberinde getirmeli. borsada coin tutmam, tutarsam da kısa süreli tutarım, çekerim kişisel walleta. daha bunlar ne ki. hacker saldırılarının toplam coin, token, airdrop hacminin %10'u ve üzerini bile tek seferde çalabileceklerini düşünüyorum.

Kripto borsaları bir araya gelip ortak sistem savunma ağlarını kurmaları, açıklarını kapatmaları gerekli. Siz bana binance, kraken felan dersiniz veya daha farklı en beğendiğiniz, hacklenemez dediğiniz borsaları işaret edersiniz. ben ise hiç birine güvenmediğimi söylerim.

Ucash den bedava az bir şey geldi ve siteye login olmaya çalışıyorum. Site oldukça hantal ve giriş yapamıyorum. Yapsam hemen borsaya atıp, satıp, türkiyedeki borsadan TL ye aktarıp banka hesabıma çekicem. Benim için gerçek olan ve risksiz durum budur.

Evini, arabasını satan, aylık maaşını, birikimini icolara ya da ona en kazançlı gelebilecek coin, tokene yatırma adımları gayet riskli. Yapıyorsanız da kişisel walletta tutun. o wallet özel internet erişimi olmayan pc de saklayın ve gerektiğinde ethernet kablosunu takın ve işlemi yapıp tekrar kapatın.
Aqualung89
Hero Member

Activity: 1666
Merit: 529

View Profile
February 12, 2018, 07:15:50 PM

Borsayı pek fazla duymadım desem yeridir ama bana göre böyle borsalarda para tutmak çok mantıksız geliyor. Normal büyük borsalara bile güven olmazken bitgraile hiç güvenemezdim.
Farkimifarket
Newbie
*

Activity: 280

View Profile
February 12, 2018, 07:22:58 PM

İflas haberi veren borsalar beni hep hüzünlendiriyor, gerçekten büyük kayıp olarak görüyorum, o kadar insanın parası gidiyor o kadar ocağa ateşler düşüyor, yazık günah. bu işe bir çözüm bulmak gerekiyor
devgir
Newbie
*

Activity: 35

View Profile
February 12, 2018, 08:13:39 PM

Bu haberler beni korkutuyor korkutmasına da günlük trade yapmak için mecbur bir miktar borsada tutuyorum, bunun bir başka yolu sürekli cüzdana çekip geri göndermek ki bu durumda fee alır götürür ne varsa. Bilmediğim bir şey var mı bu konuda, trade için ne yapmak gerek?
coderben
Full Member

Activity: 854
Merit: 113

View Profile
February 12, 2018, 09:27:25 PM

raiblock ile tanıdığımız bitgrail borsasıı yine aynı altcoin yüzünden iflas etmiş. bu cüzdanlar nasıl hackleniyor hala anlamıyorum.
yavuz
Jr. Member
*

Activity: 210
Merit: 6

View Profile
February 12, 2018, 09:44:07 PM

borsaların hack edilme hikayelerine inanmıyorum artık.
normal bankalar nasıl hack edilmiyor ?
aynı bilgisayar sistemleri, aynı eğitimden geçmiş güvenlik uzmanları korumuyormu ikisinide ?
bence borsa sahipleri boşaltıp hacklendik diyorlar.
yapacak birşey yok.
parayı 4-5 borsada tutup riski azaltacaksınız.
designerusa
Legendary
*

Activity: 2310
Merit: 1028

View Profile
February 12, 2018, 10:45:24 PM

Bildiğin bizim Türkiye deki BtcTURK, Paribu gibi fakat uluslararası çalışan Italya'nın bir borsasıymış bu. Yazık olmuş. Bir kaç youtube videosunda bazı Türkler baya içeride paralarının kaldığından bahsetmişler. Üzüldüm çok geçmiş olsun. Diğer arkadaşlara katılıyorum bende hack olayına inanmıyorum daha doğrusu ya kendi içlerinden birisi olayı patlatmıştır yada direk sahibi alıp kaçmıştır. Ne olursa olsun bir hukuk devletinde hırsızlık ve dolandırıcılık suçtur. Burda kriptopara olması bir şeyi değiştirmiyor. Devlet peşini bırakmaz..
muteahhit
Member
**

Activity: 364
Merit: 20

View Profile
February 13, 2018, 01:37:34 AM

Piyasa büyüdükçe bu haberler daha da artacağa benziyor. En güvenlisi en güvenilir borsaya bile güvenmeden hodl coinleri walletlara çekmek alsat yaptığın bölümleri de 3 4 borsaya bölüp riski düşürmek.
Arizona
Full Member

Activity: 264
Merit: 100

View Profile
February 17, 2018, 05:10:08 PM

Binance bittrex polo dahil hepsi hacklenebilir. Bende en fazla 1 2 gün tutarım borsada coinlerimi. Sonuçta web sitesi abi ne kadar güven olur. Sitelerine saldırı olmaz walletlerine saldırı olur veya devlet kapatılma emri verir hadi bakalım. Geri dönüşü olmayan sonuçları olur dikakt etmek gerek en güvenlisi sakladığınız coinin çıkarttığı gerçek wallettler
ozcanucler
Member
**

Activity: 238

One Token to Move Anything Anywhere

View Profile
February 17, 2018, 05:18:07 PM

Biran tanıdık sağlam borsa mı diye korrkuyla içeri girdim iyiki değilmiş ama yinede büyük zararı olan arkadaşlara geçmiş olsun diliyorum . Bu işin arkasında başka bir şey var demedi demeyin.

Dammitt
Hero Member

Activity: 882
Merit: 507

View Profile
February 17, 2018, 06:13:55 PM

Açıkcası bu tarz borsalara pek güvenmiyordum zaten şu ana kadar iki borsa var güvendiklerim arasında bittrex ve Binance ama hiç birine tam randımanlı güvenmem o yüzden sağlama alınması gerekiyor.
kribati7
Full Member

Activity: 196
Merit: 100

View Profile
February 17, 2018, 06:34:04 PM

XRB'den çok fazla kişinin ağzı yandı ve şimdi bu tarz haberlerin gelmesiyle coinin değeri hepten sıkıntıya girdi. Binance'ye girişten sonra fiyat daha da kötüye gitmeye başladı. Zaten genel çerçevede grafik analizine baktığımızda yükseliş trendinin sonuna çoktan gelmiş görünüyor. Artık düşüş devam edecektir ve bu haberlerden sonra tahminen 5 dolar seviyelerine kadar gerileyecektir. Bitgrail'den zarar eden arkadaşlarımız varsa hepsine çok geçmiş olsun. Sad

Halmater
Hero Member

Activity: 896
Merit: 630

View Profile
February 18, 2018, 11:34:01 AM

butun borsaların kullanım sartlarını okursanız (en azından turk borsalarını) hepsinde aynı madde var, hack bilmemne olurda paranızı kaybederseniz biz zararınızı karsılamayız diye. yani olası bir hata yapsalar hacklenseler hiç birşey alamazsınız bu adamlardan.
Dogan86
Full Member

Activity: 742
Merit: 140

View Profile
February 18, 2018, 01:47:29 PM

butun borsaların kullanım sartlarını okursanız (en azından turk borsalarını) hepsinde aynı madde var, hack bilmemne olurda paranızı kaybederseniz biz zararınızı karsılamayız diye. yani olası bir hata yapsalar hacklenseler hiç birşey alamazsınız bu adamlardan.

Aslında çok tehlikeli bir madde ve suistimale çok açık.

En iyisi Ledger tarzı cüzdanlar sanırım.Borsada günlük trade yapılmıyorsa bir şeyler tutmak büyük risk. İhtiyaç halinde kısa süreli kullanmak lazım borsaları.

Bitcoin / Ethereum / Monero
felixesteban
Member
**

Activity: 294

World’s First Decentralized ICO Platform

View Profile
February 18, 2018, 06:12:13 PM

Bu crypto dünyasının en güven vermeyen halkası maalesef borsalar. Tamamen güvenmekten başka elimizden bir şey gelmiyor. Yüksek hacimli olanlar yine tercih edilebilir ama küçük olanlardan sanırım uzak durmakta fayda var. Bazı arkadaşlar paranızı uzun süreli tutmayın diyor ama bu işin doğasına da aykırı. Bir sürü altcoin e girmişsin anlık alıp satmak gerekiyor,hepsini kendi cüzdanına çekmiş olsan böyle hamleler yapamazsın.

▐ █   CoinFast   |   World’s First Decentralized ICO Platform
●● ▬▬   Whitepaper   [  Join the Whitelist  ]   Telegram   ▬▬ ●●
Facebook   Instagram   Twitter   ANN Thread   Youtube   Medium
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: