Bitcoin Forum
May 27, 2024, 06:33:18 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: BTCTürk’ün satışını ve geleceğini BTCTürk CTO’su Ozan Yurtseven’le konuştuk  (Read 195 times)
gokayc (OP)
Sr. Member

Activity: 406
Merit: 263

View Profile
February 13, 2018, 04:53:42 AM

Geçtiğimiz hafta BTCTürk’ün yüzde 95’inin Özgür Güneri tarafından satın alındığını sizlere aktarmıştık. Bugün ise BTCTürk‘ün neden satıldığı, BTCTürk ile BTCTrader arasındaki bağlantı ve bu satışla birlikte BTCTürk’ü nelerin beklediği gibi önemli konularla karşınızdayız.

Halihazırda BTCTürk’ün CTO’su konumunda olan Ozan Yurtseven‘in bizimle paylaştığı bilgilere göre BTCTürk, gelecekte mevcut hizmet kalitesini yükseltmek ve hatta uluslararası standartların ötesinde hizmet sunmak stratejisinin bir parçası olarak takımını devamlı olarak güçlendirmeyi hedefliyor.

Bu doğrultuda ekibini büyütmeyi ve güçlendirmeye devam edecek olan BTCTürk, satış işlemi ile birlikte Özgür Güneri’nin tecrübesi ve vizyonu ile büyümeyi hedefliyor. Hatırlatmak gerekirse Özgür Güneri, satın alma sonrasında sadece BTCTürk’ün değil BTCTrader’ın da CEO‘su olmuştu.
BTCTrader yurt dışına da hizmet sağlıyor

BTCTrader, borsa olarak BTCTürk’ün kullandığı altyapı olarak hizmet veriyor. Tamamen Türk mühendisler tarafından yıllardır geliştirilmeye devam edilen BTCTrader, BTCTürk dışında yurt dışına altyapı olarak hizmet vermeye de başladı. Satın almayla birlikte BTCTrader ile BTCTürk arasındaki ilişkinin her zaman olduğu gibi kalacağını herhangi bir değişiklik yaşanmayacağını da ekleyelim.

Yeniden yapılanma ile birlikte başladıkları iyileştirme ve globalleşme hedeflerine çok daha hızlı ulaşacaklarına inandıklarını dile getiren Yurtseven, BTCTürk’ün sadece bir yazılım firması olarak değil bir adım ileride bir menkul kıymetler firması titizliği ve anlayışı ile yönetilmeye başlanacağını belirtti.

Geçtiğimiz aylarda bu doğrultuda iç yapılarını yeniden düzenlemeye başladıklarını da paylaşan Yurtseven, Özgür Güneri’nin gelişi ile bu noktada uluslararası kalitede bir yapıya dönüşmeyi hedeflediklerini de dile getirdi. Satın alma sonrasında da CTO pozisyonunda çalışmaya devam edecek olan Ozan Yurtseven, BTCTürk satışının kendi alanına konsantre olmak ve bu konuda yapmak istediklerine çok daha hızlı ulaşmak için bir fırsat vereceğini paylaştı.

Blockchain teknolojisinin dünyada çok ses getirdiğini ve bu teknolojinin bildiğimiz belli başlı kavramları çok hızlı bir şekilde değiştirebileceğine inandığını belirten Yurtseven, bu konudaki tüm gelişmeleri çok yakından takip edip inandıkları teknolojik yenilikleri de altyapılarını mümkün olduğunca hızlı adapte etmeyi hedeflediklerini paylaştı. Son olarak satın alma işleminin finansal detayları ile ilgili herhangi bir bilgi paylaşılmadığını da ekleyelim.

https://webrazzi.com/2018/02/12/ozgur-guneri-tarafindan-satin-alinan-btcturku-neler-bekliyor/

▄▄█████████▄▄                         ▄█▄                ▀██████▄                   ▄██████▀
        ▄█████████████████▄▄                    ▄███▄                 ▀██████▄               ▄██████▀
         ▀███████████████████▄                 ▄█████▄                  ▀██████             ██████▀
           █▀▀       ▀▀████████▄              ▄███████▄                   ██████▄         ▄██████
  ▄█▄                    ▀██████▄            ▄█████████▄                   ▀██████▄     ▄██████▀
 ▄████▄                    ▀█████▄          ▄███████████▄                    ███████▄ ▄███████
▄█████▀                     ▀█████▄        ▄██████▀██████▄                     █████▀▀▀█████▀
██████                       ██████       ▄██████   ██████▄                     ▀█▀     ▀█▀
██████                       ██████      ▄██████     ██████▄                     █       █
██████                       ██████     ▄██████       ██████▄                   ▄█▄     ▄█▄
▀██████▄                    ▄█████▀    ▄██████         ██████▄                ▄█████▄▄▄█████▄
 ▀██████▄                  ▄█████▀    ▄██████                                ███████▀ ▀███████
  ▀██████▄               ▄██████▀    ▄██████                               ▄██████▀     ▀██████▄
   ▀████████▄▄       ▄▄████████▀    ▄██████                               ▄██████         ██████▄
     ▀███████████████████████▀     ▄██████                 ██████▄      ▄██████▀           ▀██████▄
       ▀▀█████████████████▀▀      ▄██████                   ██████▄   ▄██████▀               ▀██████▄
           ▀▀█████████▀▀         ▄██████                     ██████▄▄██████▀                   ▀██████▄
  O HOLD YOUR
OWN KEYS!
  O   O [SUCCESS   
RAISE
US$18mil+]
udonmez
Sr. Member

Activity: 686
Merit: 359

View Profile
February 13, 2018, 07:12:41 AM

bu satisi cok olumlu karsiladim. finans piyasaarinin icinden birisi olmasi ise ayrica guzel. btcturk u guzel yerlere getireceklerdir.
bobita
Legendary
*

Activity: 2534
Merit: 1323

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
February 13, 2018, 07:06:52 PM

Bizim açımızdan artısını bekleyip göreceğiz ama sürekli saçma sapan şeyler yapan ve kan kaybeden Btcturk açısından olumlu bir gelişme olduğu şüphesiz. Yasal engeller dışında, Türkiye'den Binance ayarında bir borsa çıkmaması için bir sebep göremiyorum şahsen, Btcturk olur, Paribu olur, Koineks vb. olur, tren kaçmadan artık birilerinin yapması lazım.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
mustangy
Full Member

Activity: 333
Merit: 109

View Profile
February 13, 2018, 08:20:55 PM

Galiba kibris merkezli yapipp buyutmeyi dusunuyorlar.
Hayirlisi bakalim nereye gidecek.
Gerci neden yukselen bir piyasadaki en buyuk oyuncu sirketini satar analamak zor, Kendi alanima yogunlasacagim cumlesi belliki yasal bosluktan sikayet davalardan yoruldu adam.
Bitcoinci exchanglere hava hos dolasmasi kolay para.
cin ariza verdi kaymagi  japon kore yedi. Simdi kore ve japon ellerindeki altin yumurtlayan tavugu girtlaklamaya basladi.  Galiba kucuk ulkelre goc baslar ama  borsa  icin insan kaynagi merkezleri onemli. Neden bizim devletimiz yasssah yerine su istanbul'da buyrun vergi yok demez anlamiyorum.
IT ci genclere tonla is imkani yeter. Odenecek kdv ssk yeter.
Himm ilk yillarinda 8086 gibi bilgisayar ithalatina bile terorist gozu ile bakilmis yuce meclismizi unuttum, Gecen antminer yakalanan elemanda sanki uranyum yakalatmis gibi haber yapildi zaten.

always have antminers and psu for sale please dm
trako
Hero Member

Activity: 756
Merit: 505

View Profile
February 14, 2018, 09:02:40 AM

ben de bir çok kişi gibi  bu satışın iyiye işaret olduğunu düşünüyorum. artıları çok olacak ve btcturku  geliştiriceğini düşünüyorum. içerik ve algı olarak.
GalaWan
Sr. Member

Activity: 700
Merit: 270

View Profile
February 14, 2018, 09:28:04 AM

Taza kan diyebiliriz bana göre işleyiş yönünden iyi ve olumlu ekleyebilir bu durum. Ama bunu sadece zaman belirleyecektir diye düşünüyorum.
hollandalibaykus
Full Member

Activity: 700
Merit: 134

View Profile
February 14, 2018, 10:22:08 AM

Btctürkün de yavaş yavaş olumsuz sinyaller vermeye başladığını düşünürsek güzel bir gelişme olmuş. Haber linkinde yer alan "BTCTürk’ün sadece bir yazılım firması olarak değil bir adım ileride bir menkul kıymetler firması titizliği ve anlayışı ile yönetilmeye başlanacağını belirtti." cümlesi ile acaba farklı coinlerin de siteye eklenebileceği anlamını çıkartmak çok mu zorlama olur? Cheesy

twiifm
Hero Member

Activity: 784
Merit: 500

View Profile
February 14, 2018, 07:54:36 PM

Ben BTCTürk'ün neden satıldığını tahmin ediyorum devamlı büyüyen bir pazar vardı ve talepleri karşılamak zorlaştı ayrıca yeni borsalar sürekli FUD yaparak insanları devamlı ticket açmaya itiyordu.. Türkiye piyasası Bitcoin'le daha Aralık ayında yeni tanıştı adamlar üyelik için bile ticket atıyor ya..
HartmaniA
Hero Member

Activity: 953
Merit: 504

View Profile
February 14, 2018, 08:32:55 PM

Umarım bu satıştan sonra BTCTÜRK eskisi gibi güzel hizmet veren borsa haline dönüşür. Kullanıcı olarak buna ihtiyacımız var
BTCHakan
Sr. Member

Activity: 420
Merit: 260

View Profile
February 15, 2018, 01:15:51 AM

Menkul kıymetler firması gibi hareket edeceklerini söylemesi beni düşündürüyor.
Henüz ne olacağı belli değilken, yıllarca banka CEO'luğu yapmış birisinin devletin yaptığı açıklamaları göz ardı ederek böyle bir söylemle kolları sıvaması çok tuhaf!
Sermaye Piyasası Düzenleme Kurulu Bitcoin'in menkul kıymetler tanımına uymadığını daha önceden dile getirdi. Bu arkadaş neye göre böyle bir söylemde bulunuyor?
Menkul Kıymetler çatısında değerlendirilmeyeceğine göre geriye Emtia ve Para kalıyor.
Korkarım ki, bir düzenleme söz konusu olduğunda bu insanlara bu iş sorulacak ve fikirlerini beyan etmeleri istenilecek. Oysa daha şimdiden kendini SPK'ya karşı konumlandırmayı tercih etmiş birisi piyasayı ne kadar ileriye götürebilir? Neyi değiştirebilir? Varolan sahiplerinden ya da yönetiminden farklı olarak ne yapabilir?
Bana ETH ya da BTC alım satımdan ziyade bu ülkede yapılacak düzenlemede söz sahibi olabilecek, güce ve bilgiye yön verebilen bir şirket gerek!
Pages: [1]
  Print  

Jump to: