Bitcoin Forum
June 24, 2024, 01:32:56 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Gigabyte "ga-h270-hd3" Yardım İsteği  (Read 83 times)
emrejz (OP)
Newbie
*

Activity: 1
Merit: 0

View Profile
February 13, 2018, 06:43:11 PM

Arkadaşlar öncelikle herkese merhaba diyerek başlamak istiyorum. Birkaç hafta önce bitcoin madenciliğine girmeye karar verdim ve bir sistem topladım kendime. 8 adet Asus 1060 6GB ve çalışan iki ayrı sisteme bu kartları 4 - 4 şeklinde dağıtmış bulunmaktayım. İlk sistemimde herhangi bir sıkıntı yaşamadan sadece bir iki ayar ile herşeyi hallettim ve çalışmaya başlattım. Asıl problemimi 2 3 gündür uğraştığım halde çözemiyorum.

Gigabyte GA-H70-HD3 anakartım üzerinde riser'ları takabildiğim toplamda 5 adet slot'um mevcut. Fakat ne yaparsam yapayım 2 ekran kartının üzerini bir türlü sisteme tanıtamadım. Bios en son sürümünde fakat piyasada bulunan  diğer kartlardan daha farklı bir bios arayüzüne sahip. Bahsedilen ayarların neredeyse hiçbiri yok ya da farklı isimlerle mevcut. Yardımı dokunabilecek biri varsa içimizde çok memnun olurum.

Şimdiden teşekkür ediyorum.
khasank
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 281

View Profile
February 14, 2018, 10:37:51 PM

Arkadaşlar öncelikle herkese merhaba diyerek başlamak istiyorum. Birkaç hafta önce bitcoin madenciliğine girmeye karar verdim ve bir sistem topladım kendime. 8 adet Asus 1060 6GB ve çalışan iki ayrı sisteme bu kartları 4 - 4 şeklinde dağıtmış bulunmaktayım. İlk sistemimde herhangi bir sıkıntı yaşamadan sadece bir iki ayar ile herşeyi hallettim ve çalışmaya başlattım. Asıl problemimi 2 3 gündür uğraştığım halde çözemiyorum.

Gigabyte GA-H70-HD3 anakartım üzerinde riser'ları takabildiğim toplamda 5 adet slot'um mevcut. Fakat ne yaparsam yapayım 2 ekran kartının üzerini bir türlü sisteme tanıtamadım. Bios en son sürümünde fakat piyasada bulunan  diğer kartlardan daha farklı bir bios arayüzüne sahip. Bahsedilen ayarların neredeyse hiçbiri yok ya da farklı isimlerle mevcut. Yardımı dokunabilecek biri varsa içimizde çok memnun olurum.

Şimdiden teşekkür ediyorum.

Biraz daha ayrıntı verebilir misiniz ? 2 ekran kartını taktınız gördü sonra 3. ekran kartını taktınız görme di mi ?

2 adet ekran kartını X16 slot u na direk takıp 3. kartı riser a takın bakalım görecek mi ?

Bios da genişleme yuvalarına takılı olan aygıtları gösteren bir bölüm var mı ?

Bir de onboard ekran kartını disable yapıp deneyin bakalım öyle görecekmi. Kolay gelsin
Pages: [1]
  Print  

Jump to: