Bitcoin Forum
May 07, 2024, 10:53:26 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: US wallet adres yaratma  (Read 149 times)
greatoceanTR (OP)
Newbie
*

Activity: 14
Merit: 3

View Profile
February 13, 2018, 10:24:57 PM

Arkadaşlar merhaba. Size bir sorum olacak. bir kripto borsasından US dolar olarak başka bir borsaya aktarım yapmak ve diğer borsada BTC almak ve o BTC yi US dolar gönderdiğim kripto para borsasına geri aktarmak istiyorum. Ancak bulunduğum borsadan US Doları send diyerek US Wallet girip gönderebileceğim bir borsa bulamadım. Bütün borsalar BTC vs aktarmayı kabul ediyor.

Ben hangi borsada kendime US wallet oluşturarak o wallet e US dalar gönderebilirim?

Teşekkürler
Even in the event that an attacker gains more than 50% of the network's computational power, only transactions sent by the attacker could be reversed or double-spent. The network would not be destroyed.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
apimembership
Full Member

Activity: 448
Merit: 124

View Profile
February 14, 2018, 02:51:29 AM

Arkadaşlar merhaba. Size bir sorum olacak. bir kripto borsasından US dolar olarak başka bir borsaya aktarım yapmak ve diğer borsada BTC almak ve o BTC yi US dolar gönderdiğim kripto para borsasına geri aktarmak istiyorum. Ancak bulunduğum borsadan US Doları send diyerek US Wallet girip gönderebileceğim bir borsa bulamadım. Bütün borsalar BTC vs aktarmayı kabul ediyor.

Ben hangi borsada kendime US wallet oluşturarak o wallet e US dalar gönderebilirim?

Teşekkürler

Genelde borsalardaki US dolar kavramları USDT yani Tether i temsil ediyor. Direk borsadan borsaya Dolar yollama diye birşey bilmiyorum. Ama USDT yollanabiliyor. USDT nin yollamasında sıkıntı olmayan bir borsadan başka bir borsaya USDT (Tether) yollayabilirsiniz. İlk defa bitcoin alacağınız borsada dolar ile alma özelliğide ve USDT var mı diy ebakın. USDT olan tüm borsalar aşağıda :
https://coinmarketcap.com/currencies/tether/#markets

bitfinex te dolarla alma seçeneği ve USDT olması lazım bir bakabilirsiniz.
MorpheWQ
Legendary
*

Activity: 1288
Merit: 1110

View Profile
February 14, 2018, 08:47:35 AM
Merited by EFS (1)

Kripto para borsaları banka veya para aktarım hizmeti veren kurumlar değil. Kripto paralar ile trade yapmanızı sağlayana işletmeler.
Bir kolaylık olarak USDT var evet ama bu da USD demek değil.

BTC'ye veya daha hızlı ve ucuz bir coine dönüp, transfer yapıp, diğer tarafta yine USD'ye dönebilirsiniz. Ama amacınızın ve hangi borsaları kullanarak bu işlemi yapmak istediğinizi belirtirseniz daha spesifik cevap alırsınız.
spastikss
Full Member

Activity: 434
Merit: 107

View Profile
February 17, 2018, 01:56:34 PM

bunun için usdt veya ripple usd aktarmaya izin vermeli her iki borsa. ancak ripple usd aktarımına hangi borsalarda izin veriliyor bilmiyorum. sanırım yoktur veya fazla değildir.

Pages: [1]
  Print  

Jump to: