Bitcoin Forum
May 11, 2024, 11:21:17 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: no-reply@myetherwallet.com via idealflatmate.co.uk adresinden aldığım mail  (Read 109 times)
omorfi (OP)
Sr. Member

Activity: 728
Merit: 264

View Profile
February 14, 2018, 10:16:32 AM

Arkadaşlar inboxıma düşen myetherwallet tarafından gönderilmiş süsü verilmiş bir mailden  bahsetmek istiyorum;

Mesaj içeriğinde mycrypto hardforkundan bahsediliyor. By mycrypto.com hadisesi var duymuşsunuzdur. Mew den ayrılan bir ekibin açtığı yeni online ethereum cüzdanı. Ama nedir ne degildir hic bilmiyorum, araştıracagım. Sakın ola gidipde adres alıp islem filan yapmayın. Mesajda yanlış cüzdanlara, adreslere gönderilen fonların geri alamayacağınızı unutmayın denilmiş. Yeni cüzdan adresinizin oluşturulduğunu bildirmekten mutluluk duyarız denilmiş. Ilerde yapcagınız transactionların yeni sürüme geçmiş cüzdan adresinize gönderilmesini dileriz filan denilmiş. Altınada bir ethereum adresi yazmışlar onunda altında verilen adrese ait bir priv. key bulunuyor bu şekilde bir mail mesajı geldi. Şimdi bu adamlar benim mailimi nerden bulabiliyor ? Bu kısmı hiiç anlamamakla beraber olası ve yüksek potansiyelli bir phishing girişimine karşı benzer mail mesajını almış veya alacak olan arkadaşları uyarmak istedim. Bir ethereum cuzdan sunucusu size ne diye ether adresi acıp priv keyini maille bildirsinki çok saçma. Bayağı sıkıntılı bir duruma benziyor. Benzer maili alan arkadaşlar burdan bildirirse olayın boyutlarını daha iyi anlayabilir yorumlayabiliriz sanırım. Kolay gelsin cümleten

Edit: etherscan den mailde verilen eth adresini kontrol ettim boş görünüyor. Ama adamlar priv keyi kendileri yolluyor ve biliyorlar. Katiyyen kullanmayın size maille yollanmış ether adreslerini priv keylerini!
There are several different types of Bitcoin clients. The most secure are full nodes like Bitcoin Core, but full nodes are more resource-heavy, and they must do a lengthy initial syncing process. As a result, lightweight clients with somewhat less security are commonly used.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715469677
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715469677
Reply with quote  #2

1715469677
Report to moderator
1715469677
Hero Member
*

Ignore
1715469677
Reply with quote  #2

1715469677
Report to moderator
1715469677
Hero Member
*

Ignore
1715469677
Reply with quote  #2

1715469677
Report to moderator
GrinZ
Legendary
*

Activity: 1572
Merit: 1002

View Profile
February 14, 2018, 11:26:52 AM

Bilgilendirme için teşekkürler önemli bir konu bu, mail adresinizi öğrenmekte bir sıkıntı olacağını düşünmüyorum nede olsa birçok airdrop/bounty'ye katılıyoruz ve mail adresimizi veriyoruz ordan bulmuş olmaları yüksek ihtimal. Arkadaşında dediği gibi kendiniz açmadığınız cüzdanları kullanmayınız!
hidrocop
Sr. Member

Activity: 630
Merit: 267

View Profile
February 14, 2018, 11:27:40 AM

Bounty listelerine girerken mail veriliyor işte oralardan alıyorlar mailleri banada sürekli geliyor bu tarz mailler, hatta kyc yaptığım projelerden geliyormuş gibi bir ton dolandırmaya yönelik mailde geliyor
trc22@gmail.com
Member
**

Activity: 378
Merit: 11

View Profile
February 14, 2018, 11:30:31 AM

Korelileri özellikle bu sahte maillerle çok kandırıyorlar, bir dönem sadece telegram kanalında adres vererek bile deli para kaldırıyorlardı hatta hangi ico hatırlamıyorum herkes adres veriyordu telegram kanalında.
yuzdeyuzmalt
Full Member

Activity: 224
Merit: 100

View Profile
February 14, 2018, 11:36:51 AM

Koreliler cidden çok saf adamlar yahu. Cheesy Hayır benim anlamadığım bu Koreli arkadaşlarda bir kere dolandırıldın 2. dolandırılmaya nasıl inanıyorsun aklıma geldikçe gülesim geliyor başımıza gelmez inşallah Cheesy
Pages: [1]
  Print  

Jump to: