Bitcoin Forum
June 16, 2024, 04:39:35 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 »  All
  Print  
Author Topic: Kötümser Haberler Hakkında  (Read 713 times)
coinkeke (OP)
Newbie
*

Activity: 88
Merit: 0

View Profile
February 14, 2018, 11:30:16 AM

Son zamanlarda çok fazla bitcoin bitti mi 0 ı görür mü battık gittik gibi haberler okuyorum. Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz sizce kasıtlı mı yapılıyor
wanhun
Newbie
*

Activity: 140

View Profile WWW
February 14, 2018, 03:00:09 PM

Bitcoin de düşüşün bir sebebi olması lazım. Onun için olumsuz haberler yaparak btc yi düşürüyorlar. Yükseleceği zamanda olumlu haberler yaparak yükselmesini sağlıyorlar. Şu aralar yükselişte etrafta hiç olumsuz bir haber yok.
temmuz
Sr. Member

Activity: 784
Merit: 425

View Profile
February 14, 2018, 03:10:29 PM

Son zamanlarda çok fazla bitcoin bitti mi 0 ı görür mü battık gittik gibi haberler okuyorum. Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz sizce kasıtlı mı yapılıyor

aynen biladerim herkes burdakilerde öyle düşünüyor. çünkü hepimiz malin bursa paralarimizi nasıl 0 yaparız diye ugrasiyoruz. Smiley
ubeyd.y
Newbie
*

Activity: 196

View Profile WWW
February 14, 2018, 04:12:05 PM

Kesinlikle kasitli yapilan dususler bunlar cunku herkes de farkindaki belli yillarda belli dususler yasamakta bu asla bittigi anlamina gelmez. Sabretmeliyiz sadece vakit cok erken kotu haberler icin.
hlk251
Newbie
*

Activity: 45

View Profile
February 15, 2018, 07:26:36 PM

bana göre keriz silkeleme dediklerinden bu aralar.

ama yanımda oturan elemanın sürekli tekrarladığı "ayı tuzağı" olabilir.

sadece izliyorum şimdilik

kulmagu
Member
**

Activity: 308
Merit: 10

View Profile
February 15, 2018, 10:06:24 PM

6500 seviyelerine düşüşün bir sebebi olması gerekiyordu. İnsanlara başka türlü nasıl izah edecekleri diki düşüşün sebebini. Kasıtlı olarak olumsuz haberler yaptırıldı. Şimdi de olumlu haberler yaptırılıyor ve yükselişe bir bahane oluşturuluyor. Hepsi planın bir parçası.
kingofrogues07
Member
**

Activity: 140
Merit: 13

View Profile
February 15, 2018, 10:13:06 PM
Last edit: February 15, 2018, 11:57:23 PM by kingofrogues07

bloomberght düzenli takip ediyorum. Bitcoin eksideyken hep yapılan kötü açıklamaları, uzak durun diyen uzman addettiği kişilerin yorumlarını veriyorlar. Tam tersine çıkışta iken bugün bu kadar arttı dibe göre şu kadar artıda bilmem ne kişisi şu kadar hedef verdi gibi pozitif yorum yapıyor. Ya anı yaşayan tipler yada bilinçli yapıyorlar hiçbir fikrim yok.
GalaWan
Sr. Member

Activity: 700
Merit: 270

View Profile
February 15, 2018, 10:47:46 PM

Ben bir Spekülasyon olarak görüyorum aslında yapılan haberler ile bu sayede çok fazla şişmiş bir bitcoini alttan alabilmek için bir şans olarak görüyorlar.
jaypete
Sr. Member

Activity: 686
Merit: 257

View Profile
February 16, 2018, 12:37:19 AM

Tabiki bir kısmı kasıtlı yapılıyor. Özellikle bankacılık, finans sektörü ve IMF euro ve dolarda söz sahibi ülkelerin çabası kripto paraların kullanımını kısıtlayabilmek hatta tamamen bitirmek istediler. Şimdilerde olumlu görüşler duymaya başladık fakat bunun farklı bir taktik olup olmadığını zaman gösterecek.
hero1111
Hero Member

Activity: 1582
Merit: 520

View Profile
February 16, 2018, 10:52:42 AM

Bazıları kasıtlı bazıları bu sistemin içerisinde kötü niyetli insanların neden olduğu haberler tabi bu haberler piyasayı belirliyor olumsuz haberler piyasada yayılınca bitcoin bitecek 0 olacak cılar bir anda çoğalıyor sonra ne oluyor bugün olduğu gibi piyasa kendini buluyor ve toparlanıyor , gerçek olan birşey var bir sistem var bu sistem çalışıyor buna inanan insanlar kısa süre düşünmezlerse her zaman kazanırlar.
cabbarhasan
Newbie
*

Activity: 238

View Profile
February 16, 2018, 11:02:20 AM

Kesinlikle kasitli yapilan isler bunlar. Genelde bitcoinin ufak bir dususe basladigini goren tecrubesiz yatirimcilar tarafindan acilan basliklar bence. Bu tur seylere inanmak sacmalik.
soilwork79
Full Member

Activity: 252
Merit: 100

View Profile
February 16, 2018, 05:38:04 PM

Ben en azından çıkan kötü haberlerin bazılarının kasıtlı yapıldığını düşünüyorum. Bunların her yıl zaman zaman tekrarlandığını ve bazı balinaların bu arada servetlerine servet kattığını düşünüyorum.
cemaluzan
Jr. Member
*

Activity: 196
Merit: 1

View Profile WWW
February 16, 2018, 05:56:07 PM

Buraya gelen insanlardan kazanan da olacak kaybeden de o yüzden kaybedenlerin belirlenmesi için kötümser haberler olacak illa . Bunlar planlı mıdır o kadar kompleks olabilmisler mıdır ? Pek de olası gelmedi açıkçası bana
spastikss
Full Member

Activity: 434
Merit: 107

View Profile
February 16, 2018, 06:47:45 PM
Last edit: February 16, 2018, 07:46:37 PM by spastikss

sürekli yukarı yönlü piyasa eninde sonunda bir yerde duracaktır. marketin şu anki tanınmışlığı ile gidebileceği maximum seviyeye ulaştıktan sonra veya buna kanaat getiren büyük yatırımcılar kar realizasyonu yapmaya başladılar ve tekrar ucuzdan almak için beklediler. panik tetiklendikten sonra ardarda satışlar geldi. bu sırada biriken işlemler ve yüksek fee spamı da bu düşüşe tuz biber ekti.

btc 18k lara tırmanırken market dominasyonu %65 lerdeydi. şu an fiyat  toparlandı ama hala eski düzeyinde değil. ve dominasyon eskisine göre %30 azaldı.bu da markette kalan veya btc den kar realizasyonuyla çıkan yatırımcıların bir miktar altcoinlere yöneldiğini gösteriyor.

bu bize büyük yatırımcıların artık coin coin gezip aradaşların da dediği gibi silkeleme yaptıklarını gösteriyor. btc nin silkelenmesi diğer coinler gibi 1-2 haftada ve az bir parayla yapılamadığından uzun sürüyor. artık buna bitcoin özelinde pump dump değil boğa veya ayı piyasası diyoruz.

mallmi
Newbie
*

Activity: 126

View Profile WWW
February 16, 2018, 10:10:58 PM

Piayasaları yakından takip eden birisi olarak söylüyorum, olumsuz haberler kasıtlı olarak çıkartılıyor çünkü düşüş için bir bahanenin olması lazım yoksa insanları nasıl ikna edecekler. Olumlu haberlerde aynı şekilde. yaşayarak görüyoruz.
alex219
Sr. Member

Activity: 628
Merit: 251

View Profile
February 16, 2018, 11:48:30 PM

Kötümser haberler balinaların medya ayakçıları tarafından bilerek çıkartılıyor farkındaysanız bizim gazetelerimizde, televizyonlarımızda bile devamlı yandık, bittik, kül olduk gibi haberler yapılıyor ya da çıkıyoruz!, yükseliyoruz!, %19191924 değerlendi gibi haberler.. Tabiki de balinalar yönlendiriyor.
mnyers1
Newbie
*

Activity: 210

View Profile
February 17, 2018, 03:30:17 PM

kasıtlı yapıldığını düşünmüyorum.şu an kripto para özellikle bitcoin dünyada en popüler şeylerden bir tanesi.çok haber yapılıyor, olumsuzlar daha çok revaç görüyor.
loveistanbul
Member
**

Activity: 392

View Profile
February 17, 2018, 03:38:26 PM

Piyasayı baltalamak isteyenler sürekli speküle haberler çıkarıp yatırımcıların kafasını karıştırmak istiyorlar.Bitcoin 50 dolara düşürenleri mi dersin ,yoksa piyasa çökecek paralar uçacak diyenleri mi dersin, veya exchange siteleri için kaçıp gidecekler diyenlerimi dersin ,hergün yeni bir olumsuz haber yayma çabası içine giriyorlar. Arkadaşlar sakin olun ,sizi üzmeyecek rakamlar ile işlemlerinize devam edin.
1453eko
Jr. Member
*

Activity: 406
Merit: 1

View Profile WWW
February 17, 2018, 04:14:41 PM

Herkes rahat olsun arkadaşlar ,kripto piyasası ve özellikle btc için yapılan bütün olumsuz haberler piyasa düşerken durumdan vazife çıkarmak isteyenler için sebep bahane oluşturuyor. Asya ve Arap ülkelerinden gelen olumlu haberlere bakalım bu kripto piyasası 2018 yılında trilyon dolarların üstüne çıkacak .Hepimiz sabırlı olursak kazanacağız inşallah.

Faireum.io   Pre-Sale: 25 March 2019   
────  Invest / Play ...Or why not both?
digital1755
Member
**

Activity: 112

View Profile WWW
February 17, 2018, 07:38:10 PM

Felaket günleri çığırtkanlarını, piyasayı her ay batıranları dinleniyorum. Btc 1 milyon dolar olacak diyenlere gülüp geçiyorum. Ortalama fiyat veren, mantıklı yorum yapan analistleri takip ederim. Aşırılık zarar ettirir.
Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 »  All
  Print  

Jump to: