Bitcoin Forum
June 18, 2024, 09:04:11 PM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2]  All
  Print  
Author Topic: Güney Kore kripto para borsalarına lisans vermeyi düşünüyor  (Read 151 times)
Eron
Sr. Member

Activity: 735
Merit: 251

View Profile
February 15, 2018, 05:17:49 PM

Güney Kore'nin kripto para borsalarına lisans vermesi, devlet olarak kripto paralara onay vermesi anlamına gelir. Eğer bunu yaparlarsa kripto paraları yasal olarak kabullenmiş ve onaylamış olurlar. Nerden nereye geldiler. Yasadışı, yasaklıycaz derken şimdi borsalara lisan vermeyi düşünüyorlar. Güney Kore halkının kripto paralara ilgisini düşünürsek yatırımcının yabancı borsalara gitmemesi ve yatırımların kendi ülkesinde kalması daha kontrol edilebilir olduğundan böyle karar alma olasılıkları yüksek.
tadzio
Full Member

Activity: 344
Merit: 100

View Profile
February 15, 2018, 06:15:20 PM

Lisans verme işleminin getirisi kripto para borsalarının daha sağlıklı işlemesidir. Böylece yatırımcılar dijital para satın alıp yatırım yaparken kendilerini daha fazla güvende hisseder Böylelikle piyasada hacim büyümesi gerçekleşir.
mallmi
Newbie
*

Activity: 126
Merit: 0

View Profile WWW
February 15, 2018, 08:58:09 PM

Güney köre kripto paralarla ilgili sürekli bir düzenlemeler yapıyor. Bu işin bir düzene girmesi için elinden gelen gayreti gösteriyor devlet olarak. Bir ara yasak getirecekti baktı ki tepki alıyor geri adım attı. Şimdi doğru olanı yapıyor.
mahmure
Newbie
*

Activity: 182
Merit: 0

View Profile WWW
February 15, 2018, 09:02:33 PM

Güney korenin yapmış olduğu düzenlemeleri yakından takip ediyorum. Başta bu işin önünü kesmek istediler ama yanlış yaptıklarını anlayınca geri adım attılar. Bizim devletimizde Güney Kore devleti gibi yapar umarım.
kulmagu
Member
**

Activity: 308
Merit: 10

View Profile
February 15, 2018, 09:36:29 PM

Bir ara güney kore borsalara yasaklama getirecekti ama gelen tepkilerden geri adım atmak zorunda kalmıştı. Şimdi düzenlemeleri seçim sonrasına bırakarak oy kaybından kurtulmaya çalışmış.
Asklepion
Member
**

Activity: 203
Merit: 15

View Profile
February 15, 2018, 09:43:23 PM

Kore den boyle bir haber gelemesi uzun süren olumsuz havaya neden olan haberlerden sonra çok iyi oldu. Lisanslama kore vatandaşlarının haklarını korumak adına mantıklı bir karar. Sanki biz kyc yapmadan Türk borsalarından çekim yapabiliyoruz. Para piyasaya girdikten sonra zaten takibini yapabilmeleri mümkün değil. Bu sebeple lisanslama bence gayet yerinde ve mantıklı bir karar olmuş. Devletler kripto paralarla savaşmak yerine alışmayı tercih ederlerse kazançlı olurlar.
ElmasKafa
Member
**

Activity: 224
Merit: 10

View Profile
February 15, 2018, 10:19:39 PM

Güney Korenin bu hamlesi diğer ülkeler için ciddi bir örnek teşkil eder zaten bana kalırsa borsada bulunanların kimliğinin devlet tarafından bilinmesi pek bir sıkıntıya yol açmaz
Pages: « 1 [2]  All
  Print  

Jump to: