Bitcoin Forum
June 17, 2024, 07:07:03 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 [3] 4 5 »  All
  Print  
Author Topic: ICO Nedir? ICO Yatırımı Yaparken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar Nedir?  (Read 724 times)
jeda2000
Full Member

Activity: 392
Merit: 101

View Profile
February 28, 2018, 10:53:15 PM

Bence en önemli noktalardan biri ekibin eski projeleri ne durumda ben flixxo dan bunu gördüm direkt referansdı ve yine başardılar. Bu şekilde yön bulmak bana şimdilik kolay geliyor.
BitcoinTurk (OP)
Hero Member

Activity: 1652
Merit: 629

View Profile
March 01, 2018, 06:03:11 PM

Bence en önemli noktalardan biri ekibin eski projeleri ne durumda ben flixxo dan bunu gördüm direkt referansdı ve yine başardılar. Bu şekilde yön bulmak bana şimdilik kolay geliyor.

Kesinlikle ekibin daha önce el atmış olduğu projeleri araştırmak da önemli bir unsurdur.
BitcoinTurk (OP)
Hero Member

View Profile
March 02, 2018, 04:32:55 PM

Konu görmeyen arkadaşlar ve aramıza yeni katılan arkadaşlar için günceldir.
sentinus
Member
**

Activity: 210
Merit: 10

View Profile
March 03, 2018, 10:45:01 AM

Bence açıklamanız çok iyi olmuş her yeni başlayanın anlamaya çalıştığı temel kavramlar bunlar. Bence ICO'ya girmek için bu kavramları anlamak yetmez. Yeni kişilerin piyasaya hakim olmadan girmemesi daha risksiz olur

▮▮█ # metahashYour Gate to Decentralized Internet# metahash █▮▮
#TraceChain#MetaApps#MetaGate#MetaHashCoin
▮▮█▬▬▬▬▬❰Facebook❱▬❰Twitter❱▬❰Telegram❱▬❰Ann thread❱▬▬▬▬▬█▮▮
snykutlug
Member
**

Activity: 448
Merit: 17

View Profile
March 03, 2018, 10:55:57 AM

Seçimlerine katılıyorum advisor, proje, white paper ve partnerler benim için önemli bunlar boş ise yatırım asla ve asla yapmam
criptoturk
Member
**

Activity: 350
Merit: 10

View Profile WWW
March 03, 2018, 11:35:25 AM

Bence çok faydalı dolu dolu bir yazı olmuş yeni başlayanlara ve bilgi edinmek isteyenlere. okuyan anlar ICO nedir nelere dikkat etmek lazımı iyi açıklıyor..tesekkurler..

H A R A                [  WHITEPAPER   │   LITEPAPER  ]                H A R A  
Empowering billions through data one byte at a time
TWITTER     GITHUB          REDDIT     FACEBOOK     BITCOINTALKLINKEDIN
BitcoinTurk (OP)
Hero Member

View Profile
March 03, 2018, 01:37:14 PM

Bence açıklamanız çok iyi olmuş her yeni başlayanın anlamaya çalıştığı temel kavramlar bunlar. Bence ICO'ya girmek için bu kavramları anlamak yetmez. Yeni kişilerin piyasaya hakim olmadan girmemesi daha risksiz olur

Katılıyorum yorumunuza fakat yeni kişiler yatırım yapmadan piyasa hakkında detaylı bilgi ve tecrübe edinemez ne yazık ki. Smiley

Seçimlerine katılıyorum advisor, proje, white paper ve partnerler benim için önemli bunlar boş ise yatırım asla ve asla yapmam

Güzel yorumunuz için teşekkür ederim.

Bence çok faydalı dolu dolu bir yazı olmuş yeni başlayanlara ve bilgi edinmek isteyenlere. okuyan anlar ICO nedir nelere dikkat etmek lazımı iyi açıklıyor..tesekkurler..

Güzel yorumunuz için teşekkür ederim.
BitcoinTurk (OP)
Hero Member

View Profile
March 04, 2018, 04:43:48 PM

Konu günceldir arkadaşlar, görmeyen ve bu konu hakkında bilgisi olmayan arkadaşlar için güzel bir rehber olduğunu belirtmekte fayda var.
krm4700
Full Member

Activity: 490
Merit: 105

View Profile
March 04, 2018, 04:50:30 PM

gereken açıklama yapılmış uzun bir süredir merak edilen konulardı teşekkür ederim bu kaliteli paylaşımınız için başarılar

► StudentCoin◄ ♦ Platform to create personal, DeFi and NFT Tokens♦ ► StudentCoin◄
───●●───●●───●●───●●───●●─[   Bounty Detective   ]─●●───●●───●●───●●───●●───
Website◂ | ▸Twitter◂ | ▸Facebook◂ | ▸LinkedIn◂ | ▸Telegram◂ | ▸Reddit◂ | ▸Instagram
BitcoinTurk (OP)
Hero Member

View Profile
March 06, 2018, 03:02:03 PM

gereken açıklama yapılmış uzun bir süredir merak edilen konulardı teşekkür ederim bu kaliteli paylaşımınız için başarılar

Rica ederim, bir faydam dokunmuş ise ne mutlu bana. Smiley
TheCarm
Hero Member

Activity: 784
Merit: 502

View Profile
March 06, 2018, 08:20:08 PM

Tavsiye olsun. Ben icolara yatırım yapmadan önce vizyona bakarım. Ekibe bakarım. Smart cont ve sponsor partnerlere bakarım. Mesela ürünü kullanımda olan bir şirketin icosuna katılmam. İntel ico yapsa kaçarım neden derseniz zaten dünya devi neden para toplamaya ihtiyacı olsun ki. Telegramın icosu gibi saçma olurdu

██████████████████████████████████████████████████████████████████████
████████▀▀▀        ▀▀█████████████████████████████████████████████████
██████▀    ▄▄▄▄▄▄▄▄    ███████████████████████████████████████████████
█████    ▄█████████▌   ▐█████▀  ▐███████████████▌  ▀██████████████████
████▌   ▐██████████    █████    ████████████████    ██████████████████
████▌   ▐█████████▄▄▄▄█████▌   ▐███████████████▌   ▐███▀▀█████████████
█████    ▀███████████████▀▀        ▄███████████    ██▀   ▐████████████
██████▄     ▀▀███████▀▀         ▄▄███▀▀▀▀█████▌   ▐▀   ▄███▀▀   ▀█████
█████████▄▄     ▀▀███▄  ▄▄    ████▀    ▄   ███       ▄███▀   ▄█  ▐████
█████████████▄▄     ▀████▌   ▐███▀   ███   ██▌      ████    ██▀  █████
██████▀▀   ▀█████▄    ███    ████   ███▌  ▐██    ▌  ▐██▌      ▄▄██████
█████    ▄████████    ▐██    ██▀▀   ██▀   ▐▀    ▐█   ██▌   ▀██▀▀  ████
████▌   ▐████████▀    ███▄     ▄▄▄     ▄    ▄   ▐██   ██▄      ▄▄█████
████▌   ███████▀    ▄███████████████████████████████▄  ▀▀██████▀▀ ████
█████    ▀▀▀▀     ▄█████████▀    ▀█▀    ▀█       ▀████▄▄         ▄████
██████▄▄    ▄▄▄▄████████████  █████  ██  █  █  █  ████████████████████
█████████████████████████  █▄    ▄█▄    ▄█  █  █  ████████████████████
██████████████████████████████████████████████████████████████████████
▄▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▄
█  ▄▀▄             █▀▀▐▀▄▄
█  █▀█             █  ▐  ▐▌
█       ▄██▄       █  ▌  █
█     ▄██████▄     █  ▌ ▐▌
█    ██████████    █ ▐  █
█   ▐██████████▌   █ ▐ ▐▌
█    ▀▀██████▀▀    █ ▌ █
█     ▄▄▄██▄▄▄     █ ▌▐▌
█                  █▐ █
█                  █▐▐▌
█                  █▐█
▀▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▀█
▄▄█████████▄▄
▄█▀▀▀█████████▀▀▀█▄
▄█▀    ▄▀█████▀     ▀█▄
▄█▄    █        ▀▄   ███▄
▄████▀▀▀▀▄       ▄▀▀▀▀▀███▄
████      ▀▄▄▄▄▄▀       ███
███     ▄▄███████▄▄     ▄▀█
█  ▀▄ ▄▀ ▀███████▀ ▀▄ ▄▀  █
▀█   █     ▀███▀     ▀▄  █▀
▀█▄▄█▄      █        █▄█▀
▀█████▄ ▄▀▀ ▀▀▄▄ ▄▄███▀
▀█████        ████▀
▀▀█▄▄▄▄▄▄▄█▀▀
● OVER 1000 GAMES
● DAILY RACES AND BONUSES
● 24/7 LIVE SUPPORT
zenfo
Full Member

Activity: 364
Merit: 100

View Profile
March 06, 2018, 08:47:27 PM

oyle once parayi toplayalim.icodan sonra tokenlari gonderelim seklinde yapilan icolardan uzak durmak lazim. parayi gonderdin mi aninda cuzdana gelmeli tokenlar. ayrica satis sonrasinda borsalarda listelenme konusunda yorum yapmiyoru diyenlerden de uzak durun. surunduruyorlar. en azindan borsa gorusmeleri yapanlari tercih edersiniz.
BitcoinTurk (OP)
Hero Member

View Profile
March 07, 2018, 04:59:53 PM

Tavsiye olsun. Ben icolara yatırım yapmadan önce vizyona bakarım. Ekibe bakarım. Smart cont ve sponsor partnerlere bakarım. Mesela ürünü kullanımda olan bir şirketin icosuna katılmam. İntel ico yapsa kaçarım neden derseniz zaten dünya devi neden para toplamaya ihtiyacı olsun ki. Telegramın icosu gibi saçma olurdu

Katılıyorum, mantıklı bir düşünce ve yaklaşım.
henrybek3
Full Member

Activity: 546

View Profile
March 07, 2018, 09:27:40 PM

Ekip derim başka bir şey demem ekip önceden sağlam bir iş yaptıysa kolay kolay ismini harcatmaz diye düşünüyorum sağlam adam varsa iş bitiren muhtemelen yeni projede yürür.
BitcoinTurk (OP)
Hero Member

View Profile
March 08, 2018, 02:57:24 PM

Ekip derim başka bir şey demem ekip önceden sağlam bir iş yaptıysa kolay kolay ismini harcatmaz diye düşünüyorum sağlam adam varsa iş bitiren muhtemelen yeni projede yürür.

Kesinlikle, ekip ICO kalitesini belirlemek için en önemli unsurlardan birisidir.
bitpazari
Hero Member

Activity: 896
Merit: 519

View Profile
March 08, 2018, 03:12:11 PM

Alan adının bir önem yoktur onu ponzi sitelerinde veriyorlar kriter olarak adamlarda gidip 5 senelik uzatıyorlar. ICO sitelerinde artık genellikle "io" uzantılı alan adı kullanılıyor sıfırdan kayıt ederek site açıyorlar. Sıfırdan kayıt yapılmamışsa site geçmişine arşivden bakabilirsiniz. Ama güzel bir site yaparak insanları dolandırmaya niyetlenenler böyle basit şeyleri atlamazlar bence. Biraz uyanıl olmak gerekiyor milli coin'ler için konu açıyorsunuz sitenin basit olduğunu söylüyorsunuz gidip kralını yaptırmaya başlayacaklar ne yapacağız siteye mi bakacağız hem bırakın boş siteler kurmaya devam etsinler uyandırmaya gerek yok. Bizim dolandırıcılarda salak dünya çapında kendilerini geliştirirler bizdekiler halen aynı taktik ile vurmaya devam ederler.

Alo şuradan arıyoruz bankadan paranı çek getir, ama taktik işlediği sürece devam ediyorlar. Ekip çok önemli sahte resimde kullanıyorlar bunlara dikkat edilmeli. Projenin abartılı olması da kuşkuyla yaklaşmak için iyi bir neden scam olmasa bile scam yolunda gidebilir böyle projeler. Yapılan anlaşmalar var mı, hazırda ne gibi çalışmalar yapmışlar, geçmişte başardıkları projeler vs diyerek uzar gider. Projeler artık birbirini taklit etmeye başladığı için sıra dışı görünmeye çalışan projeler gelecektir bunlara dikkat edin, farklı projedir benzeri yok bu proje tutar diye düşünmeyin. Amaçları vurgun yapmak olmasa bile gerçekleşmesi mümkün olmayabilir veya altından kalkamayabilirler. 
BitcoinTurk (OP)
Hero Member

View Profile
March 09, 2018, 04:06:17 PM

Alan adının bir önem yoktur onu ponzi sitelerinde veriyorlar kriter olarak adamlarda gidip 5 senelik uzatıyorlar. ICO sitelerinde artık genellikle "io" uzantılı alan adı kullanılıyor sıfırdan kayıt ederek site açıyorlar. Sıfırdan kayıt yapılmamışsa site geçmişine arşivden bakabilirsiniz. Ama güzel bir site yaparak insanları dolandırmaya niyetlenenler böyle basit şeyleri atlamazlar bence. Biraz uyanıl olmak gerekiyor milli coin'ler için konu açıyorsunuz sitenin basit olduğunu söylüyorsunuz gidip kralını yaptırmaya başlayacaklar ne yapacağız siteye mi bakacağız hem bırakın boş siteler kurmaya devam etsinler uyandırmaya gerek yok. Bizim dolandırıcılarda salak dünya çapında kendilerini geliştirirler bizdekiler halen aynı taktik ile vurmaya devam ederler.

Alo şuradan arıyoruz bankadan paranı çek getir, ama taktik işlediği sürece devam ediyorlar. Ekip çok önemli sahte resimde kullanıyorlar bunlara dikkat edilmeli. Projenin abartılı olması da kuşkuyla yaklaşmak için iyi bir neden scam olmasa bile scam yolunda gidebilir böyle projeler. Yapılan anlaşmalar var mı, hazırda ne gibi çalışmalar yapmışlar, geçmişte başardıkları projeler vs diyerek uzar gider. Projeler artık birbirini taklit etmeye başladığı için sıra dışı görünmeye çalışan projeler gelecektir bunlara dikkat edin, farklı projedir benzeri yok bu proje tutar diye düşünmeyin. Amaçları vurgun yapmak olmasa bile gerçekleşmesi mümkün olmayabilir veya altından kalkamayabilirler. 

Güzel yorumunuz için teşekkür ederim. Alan adı çok önemli bir faktör değil dediniz fakat kayıt süresi yine de önemlidir. Bu gibi ufak detaylar da bazen proje hakkında ufak mesajlar verebiliyor.
BitcoinTurk (OP)
Hero Member

View Profile
March 11, 2018, 03:28:35 PM

Konu günceldir arkadaşlar, görmeyen ve bu konu hakkında bilgisi olmayan arkadaşlar için güzel bir rehber olduğunu belirtmekte fayda var.
jeda2000
Full Member

Activity: 392
Merit: 101

View Profile
March 11, 2018, 05:23:15 PM

Daha önce yapılan scam çıkan projelerden ders çıkarılmalı, özellikle proje ekibi iyi araştırılmalı ve ekipte olduğu söylenenler gerçekten o ekipte yer alıyor mu  bunun tespiti yapılılp manifesto yani whitepaper dikkatle incelenmeli bi yerlerden copy-paste mi yapılmış yok üzerinde ciddi bir emek harcanarak mı ortaya çıkan bir proje buna bakılmalı.
dewildance
Full Member

Activity: 546

View Profile
March 11, 2018, 05:31:10 PM

Bence artık ekiple beraber popülerlik derecesine bakmamız yetiyor. bir proje ne kadar hype olmuşsa okadar çok para topluyor insanların white paper okuduklarını düşünmüyorum ben
Pages: « 1 2 [3] 4 5 »  All
  Print  

Jump to: