Bitcoin Forum
May 03, 2024, 09:11:35 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 [4] 5 »  All
  Print  
Author Topic: YATIRIM YAPARKEN NEYE DİKKAT EDİLMELİ  (Read 650 times)
DarkXen
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 261

View Profile
March 21, 2018, 08:41:58 AM

Yatırım yaparken öncelikle sağlam projesi ve hacmi olan koinleri tercih etmeye çalışıyorum ama onlar bile btc nin hareketinden olumsuz etkileniyorlar. En güzeli belki de hodl dur.
1714727495
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714727495
Reply with quote  #2

1714727495
Report to moderator
1714727495
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714727495
Reply with quote  #2

1714727495
Report to moderator
"Governments are good at cutting off the heads of a centrally controlled networks like Napster, but pure P2P networks like Gnutella and Tor seem to be holding their own." -- Satoshi
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
AoiSpringWater
Newbie
*

Activity: 79
Merit: 0

View Profile
March 21, 2018, 09:41:42 AM

Ellerinize saglik benim bu yazidan ogrendigim cok sey oldu Tesekkurler
thenorthblue
Member
**

Activity: 336
Merit: 10

View Profile
March 21, 2018, 03:09:08 PM

Projenin ne vaat ettiği, işbilir yönetici takımı ve proje ekibi, hacmi, ne kadar üretildiğini/ üretileceği bunları iyi bilmek gerek.

murado
Jr. Member
*

Activity: 224
Merit: 2

View Profile WWW
March 21, 2018, 05:12:41 PM

yeni arkadaşlara tavsiyem önünüze gelen her yükselişteki coinleri almaayın büyük bir kısmı elinizde patlar yoksa sağlam projeleri olanlar iyi.

Vertex   |   A UNIQUE ECOSYSTEM FOR INVESTORS, THE COMMUNITY AND ICOS
╚═════  'The worlds first ICO aftermarket'  ═════╝
icegeekfresh
Full Member

Activity: 406
Merit: 100

View Profile
March 21, 2018, 05:29:30 PM

Bence çoğu kişinin gözden kaçırdığı bişey var özelikle ico araştırırken, çoğu proje sırf para toplanabiliyor diye sisteminde gereksinim olmasa da yalandan token çıkarıyor ico yapıyor, amaç sadece para toplamak. Bunları iyi gözleyin çoğu kişinin gözünden kaçıyor.

Crypto Koala
Member
**

Activity: 406
Merit: 12

View Profile WWW
March 21, 2018, 05:29:46 PM

Bu konu yeni başlayanlar için harika bir kaynak olmuş, ok güzel temel bilgiler içeriyor.  
Sabitlenmesi gereken bir konu olmuş diyebilirim.

bitkolik
Sr. Member

Activity: 532
Merit: 254

View Profile
March 21, 2018, 05:40:17 PM

tum yazilanlari zevkle okudum. iyi oneriler ve aciklamalar bunlar. bende bir ekleme yapmak istiyorum. bu piyasadan bir coin satin almakla yatirimci olunmuyor.yani fiat para yatirip dijitalparalari satin alan herkes yatirimci degildir. yatirimin ne demek oldugunu anlatmaya calismak faydali olabilirdi.kucuk bir beyin firtinasi ile basbasa birakayim sizi belki dogru bulunur bu sekilde...
Soru şu ; kazanan bir trader iyi bir yatirimci midir ? kazanamayan bir yatirimci kötü bir trader midir ?
hasyurt
Full Member

Activity: 602
Merit: 118

View Profile
March 21, 2018, 08:31:56 PM

bence çok güzel yazmışsın. ciddi emek vermişsin. sonuna kadar okudum eline emeğine sağlık
huseyin15
Member
**

Activity: 1106
Merit: 25

View Profile
March 21, 2018, 10:17:57 PM

Özellikle yeni başlayanların baştan sona okuması gereken bir başlık olmuş. Çünkü bu işe giren hemen uçup gideceğini ve Lamborghini hayali kurmaya kalkıyor. Ayrıca değerlerine bakıp az Satoshi li olan coinleri almaya çalışıyor. İşte bir basamak sola kayarsa 10 kat gitmiş olur 2 basamak gidince 100 kat olur vs. Başlığı açan arkadaşa teşekkürler. Merit olanda bence vermeli.
atarliromantik38
Newbie
*

Activity: 266

View Profile
March 21, 2018, 11:20:46 PM

yatırım yaparken en önemli olay, SCAM projeye denk gelmemektir, yani scam projeye yatırım yapmak aynı, mayına basmak gibidir, sizi bitirir
oxonhu (OP)
Full Member

Activity: 336
Merit: 111

View Profile
April 15, 2018, 09:53:27 AM

tum yazilanlari zevkle okudum. iyi oneriler ve aciklamalar bunlar. bende bir ekleme yapmak istiyorum. bu piyasadan bir coin satin almakla yatirimci olunmuyor.yani fiat para yatirip dijitalparalari satin alan herkes yatirimci degildir. yatirimin ne demek oldugunu anlatmaya calismak faydali olabilirdi.kucuk bir beyin firtinasi ile basbasa birakayim sizi belki dogru bulunur bu sekilde...
Soru şu ; kazanan bir trader iyi bir yatirimci midir ? kazanamayan bir yatirimci kötü bir trader midir ?

demek istediğini anladım ama o ayrıntıya çok girmedim ve bence bunun için ayrı bi başlık açılmalı. Günlük alım satım yapanlar var ( yenilere hiç tavsiye etmem ) , diplerden alıp %10-20 kar yapınca alıp satanlar var , arbitrage yapanlar var ve en önemlisi bi coine çok güvenip alıp bi kaç ay/yıl saklayanlar var ( gerçek yatırımcı bunlar aslında). çeşit çeşit trade yapanlar var aslında. Yatırımcı uzun dönemde kar beklentisi olur , trader daha kısa sürede geri dönüşüm ister. Yatırımcı biraz elegantır , öyle küçük suların adamı değil ama trader elindeki varlıkları en kısa sürede maksimum karla trade etmeyi planlar. Örneğin ;
size şimdi 1000 tl vereyim veya 2 ay sonra 1500 TL vereyim dediğinde trader 1000tl yi seçer yatırımcı 2 ay sonraki 1500 TL yi seçer.
Trader riski sever , kar ne kadar büyükse riski de o kadar büyüktür. yatırımcı ise daha çok temel analiz kastığı için riski daha az olabilir. Risk her ikisinde de vardır !!

Dontcry.
Full Member

Activity: 630
Merit: 104

View Profile
April 15, 2018, 10:39:32 AM

bence bu kadar uzatmaya gerek yok aslında sizinki biraz ayrıntılı olmuş hakikaten ama proje sağlamsa o token yada coin harbi gidiyor pik yaptıgı zamanlarda girenler üzülüyor sadece projeye güvenmek bence önemli olan
talkingblack
Newbie
*

Activity: 163

View Profile
April 15, 2018, 11:10:03 AM

marketcap takım ve popülerite keşfi yapıyorum yatırımlarımı bu üç eksene göre şekillendiriyorum
alaaddin
Newbie
*

Activity: 44

View Profile
April 15, 2018, 11:15:33 AM

marketcap takım ve popülerite keşfi yapıyorum yatırımlarımı bu üç eksene göre şekillendiriyorum
çok teşekkür ederim dostum
megadeth1992
Member
**

Activity: 350
Merit: 10

W12 – Blockchain protocol

View Profile
April 15, 2018, 12:01:57 PM

Yatırım yaparken projesi güzel bir coin token neysr bulursan güzel kazanç sağlıyorsun. Bir kere yükselmiş bir coini almamak gerek li yani bir anda pump yemis ise çünkü sonra aniden tepesine vuruyorlar. Btc hareketlerini incelemek gerekli. Çünkü bir çok koin token btc ye bağlı hareket ediyor genelde.

W12.io  ▬▬▬▬▬▬  Blockchain protocol                         
            Built F O R :    ❤ Charity Market    ⚫ ICO    ֆ CROWDFUNDING

◥ TELEGRAMWHITEPAPERTWITTERFACEBOOK ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ ❱❱❱ R E G I S T E R  for the  TO K E N  S A L E ❰❰❰
fodoyr565
Newbie
*

Activity: 112

View Profile
April 15, 2018, 03:00:02 PM

Emegine saglik hocam cok saglikli ve faydali bilgiler olmus cok tesekkurler dikkat edilmesi gereken noktalar acik ve sade sekilde anlatilmis
krm4700
Full Member

Activity: 490
Merit: 105

View Profile
April 15, 2018, 03:45:07 PM

benim fikrime göre bir tanıdıkları sürekli alsat yapan tanıdığı varsa ondan baya fayda sağlayabilir tecrübelerinden faydalansa iyi olur.

► StudentCoin◄ ♦ Platform to create personal, DeFi and NFT Tokens♦ ► StudentCoin◄
───●●───●●───●●───●●───●●─[   Bounty Detective   ]─●●───●●───●●───●●───●●───
Website◂ | ▸Twitter◂ | ▸Facebook◂ | ▸LinkedIn◂ | ▸Telegram◂ | ▸Reddit◂ | ▸Instagram
Baser
Sr. Member

Activity: 658
Merit: 280

View Profile
April 15, 2018, 04:55:58 PM

NOT : BTC hareketleri altcoin marketini etkileyen en önemli faktördür. BTC 14kdan 6kya düştüğünde 1-2 coin belki yükselir gerisi %300 değer bile kaybedebilir !! Bunu asla unutmayın.

Bu kısım konudaki en önemli nokta bence. Dolar karı hesaplayanlar Bitcoin alıp satsın altcoin değil. Altcoin alım-satım yapmak istiyorsanız Bitcoin'lerinizin sayısını kar olarak değerlendirin.
instr_3535
Newbie
*

Activity: 196

View Profile
April 15, 2018, 05:28:26 PM

Market hacmine ve girdiği piyasaya teknolojisine bakmakta fayda var, yatırım yaparken de riski dağıtmak ve eğer sermayeniz çok yüksek değilse belli başlı güvenilir alanlara uzun vadeli yatırımlar yapmak önemli.
Ecol
Full Member

Activity: 532
Merit: 102

View Profile
April 15, 2018, 07:03:21 PM

Coinin ne iş yapacağı en önemli etken bence sonrasında takımı,anlaştığı ilgili firmalar,birimler vs., dediklerini zamanında yapıyorlar mı gibi şeylere öncelik verilmeli.

███████           C O M P R O   F I N A N C E           ███████
The DeFi Way of Synthetic Assets & Trading
│     TELEGRAM     │      TWITTER      │       REDDIT       │      MEDIUM      │
Pages: « 1 2 3 [4] 5 »  All
  Print  

Jump to: