Bitcoin Forum
May 06, 2024, 06:20:19 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: 1 2 3 [All]
  Print  
Author Topic: KYC ( Know Your Customer - Müşteri Tanıma Formu ) Nedir ?  (Read 522 times)
pancupan1903 (OP)
Jr. Member
*

Activity: 364
Merit: 5

View Profile WWW
February 14, 2018, 05:24:01 PM
Merited by macit800 (1)

Selam Arkadaşlar 

Kısa zamandır airdrop , bounty kampanyalarına kayıt oluyorum , bazı kampanyalar için müşteri tanıma formu doldurulması isteniyor ve kimlik fotografınızı yüklemeniz isteniyor . Genelde kimlik fotografı ve kimlik elinizdeyken çektiğiniz bir fotograf yüklemenizi istiyorlar . Muhtemelen Çin vb. ülkelerin vatandaşı olmadığınızdan emin olmak için . Ancak bu işlem güvenli midir , ne işe yarar ? . Ben su ana kadar güvenemediğimden hiç kimlik fotografı koymadım , '' Bu bilgiyi şimdi vermek istemiyorum '' şeklinde ingilizce yazı koydum resim yerine , sizce bu geçerli olur mu ?

BLOCKMASON LINK
Create Web APIs From Any Smart Contract
1714976419
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714976419
Reply with quote  #2

1714976419
Report to moderator
"I'm sure that in 20 years there will either be very large transaction volume or no volume." -- Satoshi
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714976419
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714976419
Reply with quote  #2

1714976419
Report to moderator
apimembership
Full Member

Activity: 448
Merit: 124

View Profile
February 14, 2018, 09:50:18 PM

Selam Arkadaşlar 

Kısa zamandır airdrop , bounty kampanyalarına kayıt oluyorum , bazı kampanyalar için müşteri tanıma formu doldurulması isteniyor ve kimlik fotografınızı yüklemeniz isteniyor . Genelde kimlik fotografı ve kimlik elinizdeyken çektiğiniz bir fotograf yüklemenizi istiyorlar . Muhtemelen Çin vb. ülkelerin vatandaşı olmadığınızdan emin olmak için . Ancak bu işlem güvenli midir , ne işe yarar ? . Ben su ana kadar güvenemediğimden hiç kimlik fotografı koymadım , '' Bu bilgiyi şimdi vermek istemiyorum '' şeklinde ingilizce yazı koydum resim yerine , sizce bu geçerli olur mu ?

Ne kadar amaç dediğiniz gibi belirli ülkelerin vatandaşı olmadığınızı kanıtlamak olsada kimlik bilginizi vs paylaşmak çok sağlıklı değil. Orada bakmanız gereken bu ICO güvenilir mi yani sizden bu bilgileri alan yere güveniyor musunuz. Güven konusunda sıkıntı olan yere bu bilgileri kesinlikle vermeyin. Bu bilgiyi vermek istemiyorum vs bilgileri de çok kabul edeceklerini sanmıyorum.
pixtendor
Newbie
*

Activity: 11
Merit: 0

View Profile
February 15, 2018, 11:11:22 AM

çoğu kyc pasaport istiyor ve işin suyu çıktı gibi. çipli kimlik kartında yoksa kyc yapman imksansıza yakın.
bountyler için nadiren de olsa kimlik bilgileri istiyorlar ki burada da çıta pasaporttan başlıyor.
BTCHakan
Sr. Member

Activity: 420
Merit: 260

View Profile
February 15, 2018, 04:58:42 PM

Yani! Sizce olur mu? Adam adın ne diye soruyor, siz sanane diyorsunuz. Sorumu cevaplamazsan token satmam diyor, siz banane diyorsunuz. Olur mu sizce?
ozgr
Legendary
*

Activity: 1568
Merit: 1012

View Profile
February 15, 2018, 09:47:07 PM

Hiç bir zaman vermedim vermem çünkü neler hackleniyor ortalığa saçılıyor saçma sapan bir ico yüzünden kimliğim ortaya saçılabilir.
temeler
Sr. Member

Activity: 588
Merit: 250

View Profile
February 16, 2018, 12:03:13 PM

KYC onayı isteyen ICO'lara hiç girmedim belki arkasında sağlam bir ekibin olduğu bir proje çıkarsa olabilir onu dışında çok tehlikeli.
hestese
Jr. Member
*

Activity: 42
Merit: 17

View Profile
February 16, 2018, 06:46:39 PM

KYC onayı isteyen ICO'lara hiç girmedim belki arkasında sağlam bir ekibin olduğu bir proje çıkarsa olabilir onu dışında çok tehlikeli.

Ico Review sitelerine bakıyorum da hangisine baksam KYC yazıyor kenarda. Sanki istemeyen az gibi. Kimlik, pasaport paylaşımı bu konuda sonuna kadar hak veriyorum. KYC yaptık sonra bu bilgileri saklıyorlar mı? Ne yapıyorlar?

Bir örnek vereyim. Forex firmasına kayıt olursanız sizin telefon numaranızı alıp başkalarına satıyorlar. Hatta bazıları sizin adınıza form doldurup da sizi arayabiliyor. KYC için kullanılan sitelerin hacklenmesini düşünemiyorum.
oguzhangazi
Member
**

Activity: 308
Merit: 10

View Profile
February 16, 2018, 11:40:38 PM

KYC varsa emeğini hiç etmeleri an meselesi olabilir. Her zaman temkinli yaklaştım ama güzel kar bırakacak olan veya bir çok kişinin girdiği bir ico ise veriyorum
gokayc
Sr. Member

Activity: 406
Merit: 263

View Profile
February 17, 2018, 12:32:54 AM

ICO projesine girişmiş bir şirket eğer legal bir şirketse bulunduğu ülkenin kurallarına bağlı olarak paranın geldiği yeri ve/veya kişiyi bilmek istemektedirler. Günümüzde bu durum artık gayet normal bence. Bir yerlerden binlerce dolar/ milyonlarca dolar para akıyor ama nereden kimden geldiği belli değilse bir yerlerde sorun var demektir. Tamamen kendi düşüncelerimdir.

▄▄█████████▄▄                         ▄█▄                ▀██████▄                   ▄██████▀
        ▄█████████████████▄▄                    ▄███▄                 ▀██████▄               ▄██████▀
         ▀███████████████████▄                 ▄█████▄                  ▀██████             ██████▀
           █▀▀       ▀▀████████▄              ▄███████▄                   ██████▄         ▄██████
  ▄█▄                    ▀██████▄            ▄█████████▄                   ▀██████▄     ▄██████▀
 ▄████▄                    ▀█████▄          ▄███████████▄                    ███████▄ ▄███████
▄█████▀                     ▀█████▄        ▄██████▀██████▄                     █████▀▀▀█████▀
██████                       ██████       ▄██████   ██████▄                     ▀█▀     ▀█▀
██████                       ██████      ▄██████     ██████▄                     █       █
██████                       ██████     ▄██████       ██████▄                   ▄█▄     ▄█▄
▀██████▄                    ▄█████▀    ▄██████         ██████▄                ▄█████▄▄▄█████▄
 ▀██████▄                  ▄█████▀    ▄██████                                ███████▀ ▀███████
  ▀██████▄               ▄██████▀    ▄██████                               ▄██████▀     ▀██████▄
   ▀████████▄▄       ▄▄████████▀    ▄██████                               ▄██████         ██████▄
     ▀███████████████████████▀     ▄██████                 ██████▄      ▄██████▀           ▀██████▄
       ▀▀█████████████████▀▀      ▄██████                   ██████▄   ▄██████▀               ▀██████▄
           ▀▀█████████▀▀         ▄██████                     ██████▄▄██████▀                   ▀██████▄
  O HOLD YOUR
OWN KEYS!
  O   O [SUCCESS   
RAISE
US$18mil+]
pltgksl
Newbie
*

Activity: 126

View Profile WWW
July 26, 2018, 09:28:13 AM

I think sharing KYC is not very healthy because there are still security issues in the process
ugurum15
Member
**

Activity: 532
Merit: 22

View Profile
July 26, 2018, 10:07:19 AM

Bende kyc işlerini gün kimlik yada pasaport verilmemesi gerektiğini düşünüyorum. En basit den airdroplar için bile adamlar üyelik bilgilerini kullanıp sahte başvurular yapıyor. Bu kimlikler ile borsa kirsakar yara herhangi bir suça karissalar derdimiz kime nasıl anlatırız? Dikkatli olmakta fayda var. 3-5 kuruş için değmez bence
coobx
Newbie
*

Activity: 84

View Profile
July 26, 2018, 10:31:02 AM

Kimlik kabul ediyorlar genelde, yada ehliyet. Ben biryere ehliyet vermiştim. Aslında fotoğrafla oynanıpta yapılabilir ama yine de risk olmuş oluyor
ziya1453
Full Member

Activity: 1358
Merit: 193

View Profile
July 26, 2018, 10:52:25 AM
Last edit: July 26, 2018, 11:20:08 AM by ziya1453

evet her türlü bilginiz kyc sonucu satılabilir pazarlanabilir. airdropla işim olmaz ama ico lar için veriyormuyum bu bilgileri evet veriyorum. eğer kyc bilgilerinizin anonim olması sizi rahatsız edecekse kesinlikle bu bilgileri paylaşmayın çünkü bu bilgiler ücret karşılığı pazarlanıyor. hatta telegramda marketi bile var 0.1-0.2 eth adet başı gidiyor tekli alımlarda.
ayrıca ıslak imzanız olmadan kimse adınıza böyle dolandırıcılık yasa dışı işlem vs yapamaz bunlar şehir efsanesidir.

son olarak bu bilgiyi paylaşmak istemiyorum diye resim tabiki işe yaramaz(milyonda bir den az yanılma payıyla). milyonda bir den az yanılma payını espri anlayışınız hoşlarına gidebilir belki diye verdim Tongue
asnafisna
Newbie
*

Activity: 168

View Profile WWW
July 26, 2018, 11:06:00 AM

karşı tarafın insiyatifine kalmış. o bilgileri kalıcı olarak sunuculardan silebileceği gibi belli süreliğine saklamayı veya başkalarına satışını da yapma gibi bir sürü ihtimal var. eğer hayatınızda yüksek bir maddi değer katabileceğine inanıyorsan kyc sana kalmış. 300-500 dolarlık bir getirisi var yine sen bilirsin.
williamsmith
Full Member

Activity: 476
Merit: 100

View Profile
July 26, 2018, 11:44:28 AM

icoengine diye bir site var ve 1. seviyeyi geçtiğinizde eidoo uygulaması ile bağlantılı çalışıyor onunla anlaşmalı icolardan faydalanabilirsiniz. Tabi sadece airdrop için kyc yapmayın.
z38630610
Legendary
*

Activity: 1050
Merit: 1000

View Profile
July 26, 2018, 01:17:33 PM

KYC uygulaması Bizden istendiğinde robot olmadığımız kanıtlamak için ve daha başka şeyler için isteniyor. Bu İki taraf içinde zararsız bir iş. Onlar bunu şart koşuyorsa ileri zorlaştırmak için değil daha kaliteli oldukları için bence. İstenilen bilgiler zaten belli başlı şeyler.

▄█▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀█▄
▄█▀▄███████████▄▀█▄
▄█▀▄███████████████▄▀█▄
▄█▀▄███████ ██ ████████▄▀█▄
█ ███████▄▄ ▌ ▄▄▄ ▀██████ █
█ █████████ ▌ ████ ██████ █
█ █████████ ▌ ▄▄▄▄ ▀█████ █
█ █████████ ▌ █████ █████ █
█ █████▄▀▀  ▌ ▀▀▀▀ ▄█████ █
▀█▄▀███████ ██ ████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████▀▄█▀
▀█▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄█▀
.JINBI..

merges gold’s investment
holding value
with
blockchain technology
.
...T H E   G O L D E N   I C O...
.────────     WHITEPAPER     ────────.
▄█▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀█▄
▄█▀▄███████████▄▀█▄
▄█▀▄███████████████▄▀█▄
▄█▀▄███████ ██ ████████▄▀█▄
█ ███████▄▄ ▌ ▄▄▄ ▀██████ █
█ █████████ ▌ ████ ██████ █
█ █████████ ▌ ▄▄▄▄ ▀█████ █
█ █████████ ▌ █████ █████ █
█ █████▄▀▀  ▌ ▀▀▀▀ ▄█████ █
▀█▄▀███████ ██ ████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████▀▄█▀
▀█▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄█▀
xzone
Legendary
*

Activity: 2576
Merit: 1482

View Profile
July 26, 2018, 01:40:25 PM

I think sharing KYC is not very healthy because there are still security issues in the process

İnsan gerçekten hayret ediyor Cheesy sen kalk şubattan kalma türkçe konuya ingilizce post at, yeniden canlandır Cheesy

KYC oldukça tehlikeli. 3-5 dolar gelir için kendinizi riske atmayın. Şubatta şu andaki kadar sıkıntılı bir ico döneminde değildik, şimdiki projelerin çok büyük kısmı scam.

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
iskendercnr
Jr. Member
*

Merit: 2

View Profile WWW
July 26, 2018, 05:51:36 PM

Güvenlik konusu aşırı değişken. Her türden insan var bu piyasada o bilgilerle yapılacak her şeyi yapabilirler. Benim önerim yeni kimliği henüz almadıysanız onu alın kyc isteyenlere de eski kimlik bilgi ve fotoğraflarını gönderin.

Silica NeXus                 
▄▄▄▄▄  Crowdfund the Nexus  ▄▄▄▄▄
gedor
Sr. Member

Activity: 658
Merit: 255

View Profile
July 26, 2018, 06:51:54 PM

Her proje için yüklemenizi tavsiye etmem sizin yüklediğiniz belgeler başka şeyler için de kullanılabilir eğer proje veya ekip problemli ise dolayısıyla çok az veren ve güvenli olmayanlar için yüklemek mantıklı değil bana göre.
Puyol
Full Member

Activity: 616
Merit: 101

View Profile
July 26, 2018, 07:16:39 PM

Güvendiğim ico ve borsalar hariç kyc doldurmamaya gayret ediyorum gerçi bazen zaten kimlik bilgilerimiz el altından çoktan satıldı ve internette dolaşıyor boşver diyorum ama sonradan üstüme sahte pasaport falan çıkarırlar düşüncesiyle vazgeçiyorum  Cheesy
bychemist32
Member
**

Activity: 588
Merit: 22

View Profile WWW
July 26, 2018, 07:26:55 PM

KYC yapmak çok da mantıklı değil..Hele ki bu güvensiz piyasada kimlik bilgilerini vermek çok korkutucu..İco fiatına göre bakıyosun,gelecek token miktarı 500 dolar ve KYC yapıyosun,borsaya girince bir bakıyorsun ki elinde 5 dolar var..O yüzden KYC yapmak da mantıklı biş değil..Sonucu ne olursa olsun çok riskli.

▔▔▔▔▔
virtfund
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 253

View Profile
July 26, 2018, 07:48:32 PM

ICO'ya katılmada yasal açıdan gerekli artık, müşteri tanıma babında hukuki açıdan zora düşmemek için toplamak zorundalar maalesef, ama airdroplarda nasıl bir mecburiyet varda KYC istiyorlar anlamıyorum.
SecurityShark
Member
**

Activity: 182

View Profile
July 26, 2018, 08:14:39 PM

Kyc her ne kadar istemediğimiz bir şey de olsa maalesef bountyler bile bunu ister hale geldi ve gene maalesef ki bu bilgiyi vermeden tokenleri almanız imkansız.

ikinokta
Newbie
*

Activity: 171

View Profile
July 26, 2018, 10:36:02 PM

hocam KYC konusu tam manası ile, iki ucu boklu değnek, bilgi verseniz olmuyor, güvenli değil, vermeseniz olmuyor, gene her türlü zarar oluyor
madcoin
Sr. Member

Activity: 504
Merit: 251

View Profile
July 27, 2018, 01:26:20 AM

Tokeni çok isteyen KYC vermeli yapcak bir şey yok, kurallara uymayan parasından olur onca çalışmada boşa gider. Pasaport yerine kimlik vermeyi tercih ediyorum, iş borsa olunca mecburen pasaport tabi.
lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
July 27, 2018, 07:55:03 PM

KYC yapmak çok da mantıklı değil..Hele ki bu güvensiz piyasada kimlik bilgilerini vermek çok korkutucu..İco fiatına göre bakıyosun,gelecek token miktarı 500 dolar ve KYC yapıyosun,borsaya girince bir bakıyorsun ki elinde 5 dolar var..O yüzden KYC yapmak da mantıklı biş değil..Sonucu ne olursa olsun çok riskli.

Airdrop ya da bounty'ler için en baştan KYC isteyenlere lafım yok. Kendilerince bir kurala bağlamışlardır ve işin başından duyururlar, tabiri caizse "işine gelirse" derler... Asıl sorun çıkartanlar, kampanya bittikten sonra token dağıtımı sırasında KYC isteyenlerdir bana göre. En uyuzu da bunlardır. "Baştan bilseydim girmezdim" dersin ama emeklerin de vardır işin içinde. Ya seve seve KYC yaparsın, ya da işi inada bindirip emeklerinden vazgeçersin. Elbette ki her halukarda risklidir. Ben şimdiye kadar sadece 2 borsaya verdim, ikisi de büyükler liginde. Airdroplarda isteyen olursa hemen uzaklaşıyorum:)
coinbergh
Member
**

Merit: 29

View Profile
July 27, 2018, 08:29:04 PM

Söz konusu olan çok güvenilir bir proje ya da borsa için değilse KYC risk içeriyor diyebiliriz.

Özellikle airdrop için KYC isteyenler türedi son zamanlarda, aman uzak durun onlardan. 10 dolarlık ne olduğu belli olmayan token için, kimlik bilgilerinizi ve adresinizi kimseye vermeye gerek yok. Piyasada uyanık geçinen insan çok. Saf durumuna düşmemek lazım.
adempostaci
Member
**

Activity: 518

View Profile WWW
July 27, 2018, 08:57:14 PM

Bountylere giriyoruz kaç ay uğraş imzaya gir. sosyal medya kampanyalarına gir. İco bitiinden sonra kyc istiyor. Versen sonra sıkıntı çıkar mı diye kara düşünüyoruz. Bir taraftan da kaç ay uğraştın emeğin ortada yok mu olsun diyorsun. Sonuç veriyorum ama inşallah ilerde herhangi bir şeyle karşılaşmam.
vuslatgelir
Member
**

Activity: 195

-

View Profile
July 27, 2018, 10:12:35 PM

bazen ben de hiç güvenemiyorum hocam, yani o kadar çok bilgi paylaşıyoruz ki yabancılarla
xxbtcxxx
Member
**

Activity: 322
Merit: 11

View Profile
July 27, 2018, 10:13:46 PM

ICO'larda bile tam anlam veremiyorum ben bu KYC'ye fakat ICO'ların kendisini yasal olarak savunabilmesi için gerek duyuyor. Bountyler hiç söz konusu bile olamaz zaten. hele bazı airdroplar da kyc istiyor ondan tamamen uzak durmak gerekli.
ethereumcu
Full Member

Activity: 434
Merit: 111

Hydax Global Bounty Program

View Profile
July 27, 2018, 11:05:47 PM

valla adamlar utanmasa parmak izi isteyecekler,  ne var ne yok topladılar resmen

HYDAX EXCHANGE BOUNTY ANN
A Secure, Efficient, Simple Cryptocurrency Exchange
Exchange Futures & Options IEO APP Community
thenorthblue
Member
**

Activity: 336

View Profile
July 28, 2018, 11:22:01 AM

Shivom projesinin bountysine katılmıştım herifler kanırtmıştı kYC kisvesi altında. Bizden almadıkları şey kalmamıştı. Abartıyorlar herifler.

casty3000
Full Member

View Profile
July 28, 2018, 11:23:09 AM

Bence güvenilir icolara kyc ile girmek çok mantıklı bir iş. Bizim gibi küçük yatırımcılar da nasipleniyor. Kyc yokken sağlam icolara girmek hayal gibi birşeydi hele ki türkiyedeki internet hızıyla. Monethanın icosunu hatırlayın

R A D I X   ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬   The Decentralized Finance Protocol
█████████ GET TOKENS █████████    Facebook      Telegram      Twitter
The Radix DeFi Protocol is    SCALABLE SECURE COMMUNITY DRIVEN
heronesle
Newbie
*

Activity: 98

View Profile WWW
July 28, 2018, 12:19:34 PM

kyc içeren bountyler daha yüksek ödül verir birden fazla katılım kesin olarak önlenir. icoların isteme nedenini ise anlamıyorum mantıklı gelmiyor.
nihattbolatt
Jr. Member
*

Activity: 490
Merit: 4

View Profile WWW
July 28, 2018, 05:13:53 PM

tamam kyc önemli bir şey buna kimsenin itirazı olmaz fakat çoğu zaman da abartıyorlar bu da bir gerçek. saçma sapan poz isteyenler dahi çıkıyor ortaya. oldu olacak annemizin kızlık soyadını da verelim.

Silica NeXus                 
▄▄▄▄▄  Crowdfund the Nexus  ▄▄▄▄▄
zorbey
Member
**

Merit: 33

View Profile WWW
July 30, 2018, 06:44:22 PM

Şu ana kadar borsa haricinde hiç bir yere  kyc vermedim. vermeyi de düşünmüyorum. Kyc siz olan bpunty airdroplara katılıyorum. Belki kaubediyorumdur ama kafam rahat.
tarangogu
Full Member

Activity: 462

View Profile
July 30, 2018, 08:21:27 PM

şimdiye kadar bounty ya da ıco  dolayısıyla kyc için birçok yere kimlik verdim ama pasaport hiç vermedim. Bence pasaport çok daha önemli yabancı ülkelerde sonuçta kimlik pek işlerine yaramaz diye düşünüyorum. Kabul ederlerse öncelikle ehliyet veriyorum
AxuProject
Jr. Member
*

Activity: 84
Merit: 1

View Profile
July 30, 2018, 08:53:50 PM

genelde ben kyc doğrulamasını neo tabanlı projelerde görüyorum  ama her projeyede güvenmemek gerekir.

█≣≣≣   SECURIX   ≣≣≣█
▐▃    NEXT GENERATION OF CRYPTO MINING    ▃▌
http://www.securix.io/
1kodumtek7
Full Member

Activity: 1400
Merit: 161

View Profile
July 30, 2018, 09:04:03 PM

şimdiye kadar bounty ya da ıco  dolayısıyla kyc için birçok yere kimlik verdim ama pasaport hiç vermedim. Bence pasaport çok daha önemli yabancı ülkelerde sonuçta kimlik pek işlerine yaramaz diye düşünüyorum. Kabul ederlerse öncelikle ehliyet veriyorum

Katılıyorum hocam bazı ödül programlarına zorunluluktan dolayı kimliğimi verdim ama pasaport işi bana da sıkıntı geliyor.Pasaportumu tek binance borsası ile paylaştım oradan da herhangi bir sıkıntı olacağını düşünmüyorum.
virtfund
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 253

View Profile
July 30, 2018, 10:44:22 PM

Katılıyorum hocam bazı ödül programlarına zorunluluktan dolayı kimliğimi verdim ama pasaport işi bana da sıkıntı geliyor.Pasaportumu tek binance borsası ile paylaştım oradan da herhangi bir sıkıntı olacağını düşünmüyorum.

Pasaport uluslararası geçerli bir kimlik ne diye verelim size katılıyorum. Nüfus cüzdanı ehliyet kullanımı sınırlar düşüncesindeyim ne işlerine yarayabilir ki.
seninyanda
Newbie
*

Activity: 70

View Profile
August 30, 2018, 01:40:14 AM

Son yorumları okuduktan sonra biraz daha rahatladım açıkcası bende kimlik , ehliyetin bir işlerine yarayacağını düşünmüyorum , yinede temkinli olmak gerek her yere vermemek lazım ama camiya ilk zamanlarda ki gibi değil eskiden binance bile istemiyordu sanırısam ...
mahoni2100
Member
**

Activity: 504
Merit: 12

View Profile
August 30, 2018, 09:06:48 AM

dünyada gelişen dolandırıcılık haberlerinden haberdar olmuyorsunuz sanki adınıza sahte evraklar ve pasaport gibi işlemler yapılabilir dikkatinizi çekerim.

phoneiX
Jr. Member
*

Activity: 392

View Profile WWW
August 30, 2018, 09:48:35 AM

KYC vermek bence çok mantıklı birşey gibi görünmüyor.Çünkü sonuçta kimlik bilgileriniz başkalarının eline geçiyor.

HARA │ Empowering billions through data one byte at a time
jasernity
Jr. Member
*

Activity: 224

View Profile WWW
August 30, 2018, 09:59:22 AM

ICO'ya katılmada yasal açıdan gerekli artık, müşteri tanıma babında hukuki açıdan zora düşmemek için toplamak zorundalar maalesef, ama airdroplarda nasıl bir mecburiyet varda KYC istiyorlar anlamıyorum.

Geçmişte Cube'den gelecek bounty tokenlerini almak için KYC istiyorlardı. konuları geziyorum o ara aklıma geldi. Cube, Kore menşeili bir ico ve riske alamayız falan diyerek KYC yapmak istediklerini açıkladılar. isteyen yaptı, yapamayan alamadı. ama maç başladıktan sonra kural değiştirmek adet olmuş.

traveler  |  Travel more. Pay less! Get more out of your travel.
An innovative crypto-friendly discount travel aggregation platform
jingyang
Full Member

Activity: 392
Merit: 103

View Profile
August 30, 2018, 12:04:24 PM

Vala bu konuda çok korktuğumu belirtmek istiyorum öyle körü körüne bir çok yere kyc verdik umarım başımız belaya girmez herşey mümkün ama hayırlısı olsun bakalım

▬▬▬▬▬      ▬     iCumulate         Investing in the future together           ▬      ▬▬▬▬▬
WHITEPAPER  ]     ████     PRESALE  /  Nov 30th - Dec 7th     ████     [   ONE PAGER   ]
▬      ▬▬▬▬▬     Twitter     ●     Facebook     ●     Telegram     ●     Medium     ▬▬▬▬▬      ▬
PinkBlue
Full Member

View Profile
August 30, 2018, 12:10:35 PM

Kimlik bilğileri vermek pek mantıklı değil ama bir bountye katıldım 3 ay imzasındaydım sosyal kampanlarınıda yaptım kampanya bitti sonra kyc istedi ilk başta söylese ona göre katılmazdım.
TurkiyePriest
Full Member

Activity: 1011
Merit: 128

Radix-The Decentralized Finance Protocol

View Profile
August 30, 2018, 12:11:59 PM

KYC aslında Türkler için iyi birşey ICOlar için konuşuyorum. ICOlar eski zamanlara göre bilinirliği arttı. Eskiden 30m dolar hardcapli bir ico çok kısa bir sürede hardcap yapıyor ve bunun 10m doları tek bir elde oluyordu örneğin.Tamamen adamın eline bakıyordunuz o zaman. Kycde yatırım limitleri iyi oldu en azından projeler hemen hemen ederlerini buluyorlar. Ancak tabii ki de başkalarının ellerine kimlik bilgilerini vermek çokta güvenilir bir davranış değil. Ben bu konuda biraz rahat olanlardanım. Elin çinlisi koreli benim kimlik bilgilerimi ne yapıcak diye düşünüyorum.

R A D I X   ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬   The Decentralized Finance Protocol
█████████ GET TOKENS █████████    Facebook      Telegram      Twitter
The Radix DeFi Protocol is    SCALABLE SECURE COMMUNITY DRIVEN
adempostaci
Member
**

View Profile WWW
August 30, 2018, 12:14:34 PM

Kimlik bilğileri vermek pek mantıklı değil ama bir bountye katıldım 3 ay imzasındaydım sosyal kampanlarınıda yaptım kampanya bitti sonra kyc istedi ilk başta söylese ona göre katılmazdım.

Sonunu merak ettim kyc için kimlik bilğilerinizi verdiniz mi?  Cheesy O kadar uğraşıpta sonradan kyc istemesi gerçekten zor bir durum aynısı bana da oldu ben verdim umarım bir şey olmaz.
hisarardi
Member
**

Merit: 12

View Profile
August 30, 2018, 12:20:54 PM

Hiç bir airdrop için kyc vermedim vermemde. Coin ya da tokenin ederinin ne olacağı belli değilken kyc vermek mantıklı değil. Kullanıcı adınız ile bir sürü airdroba katılanların olduğu ortamda kimlik çok büyük risk

Face                       Insta                                              MEETING THE CHALLENGES OF SCALING,
     book       Twit         gram         ⟹ Ethereum Basic ⟸               FEE OPTIMIZATION   
               ter                                                                             AND EFFICIENCY
PinkBlue
Full Member

View Profile
August 30, 2018, 12:24:03 PM

Sonunu merak ettim kyc için kimlik bilğilerinizi verdiniz mi?  Cheesy O kadar uğraşıpta sonradan kyc istemesi gerçekten zor bir durum aynısı bana da oldu ben verdim umarım bir şey olmaz.

Bende kimlik bilğilerini verdim açıkcası şimdi her yerde farkında olmadan veriyoruz en basiti facebook twitter instagram gibi sosyal medya hesapları kimlik doğrulama istiyor. Hesabımız açılsın diye veriyoruz.
adempostaci
Member
**

View Profile WWW
August 30, 2018, 12:25:58 PM

Bende kimlik bilğilerini verdim açıkcası şimdi her yerde farkında olmadan veriyoruz en basiti facebook twitter instagram gibi sosyal medya hesapları kimlik doğrulama istiyor. Hesabımız açılsın diye veriyoruz.

Kötü niyetli kişilerin eline geçmemesini ümit ediyorum yapacak bir şey yok maalesef o kadar emek verip değeri fazla eden tokenları kaybetmek istemedim.
Bonheur
Member
**

Activity: 308

View Profile WWW
August 30, 2018, 12:53:08 PM

Sıradan airdroplar için bile bunu yapanlar var.icoların bu kadar dolandırıcı kaynadığı bir ortamda ekimden geldiğince uzak durduğum bir şey kyc.
fuathan
Hero Member

Activity: 1092
Merit: 520

Aleph.im

View Profile
August 30, 2018, 01:36:15 PM

Selam Arkadaşlar 

Guvenli degildir. Sizin bilgileriniz rahatlikli 3. parti taraflara satilabilir. Bu nedenle mumkun oldugu kadar bilgilerinizi gizleyerek (bazi yerler bunu kabul etmiyor gerci) yapmaniz sizin icin daha iyi olur.
nrttngnbz
Jr. Member
*

Activity: 462
Merit: 2

View Profile WWW
August 30, 2018, 01:45:18 PM

özellikle türk borsaları kyc istediğinde kanım çekiliyor koşarak uzaklaşmak istiyorum. dikkatli olmakta fayda var.

lucky.io  [ KEEP PLAYING! KEEP WINNING! ]
holdmycoins
Member
**

Activity: 294

View Profile
August 30, 2018, 07:28:06 PM

Güvenli değildir. Bunun amacı scam kişileri ya da dolandırıcıları önlemek. Gerçek kişi olduğunu onaylatmak için yani. Paypal, ebay gibi büyük şirketler dahil internetten işleyen yerlerde bol bol yapılıyor. Ancak usulüne uydurmak çok kolay ve düşük bütçeyle yapılabilen bir şey. Araştıran bulabilir.

Umbrella Holdings
Sr. Member

Activity: 630
Merit: 252

View Profile
August 30, 2018, 07:40:02 PM

Amaç ne olursa olsun piyasada bu kadar belirsizliğin olduğu bir ortamda 3-5 kuruş için kimlik bilgilerini vermeyi doğru bulmuyorum. Büyük de konuşmayayım ama genelde baştan dikkat ediyorum ve uzak duruyorum. Aklımıza gelmeyen türlü türlü garip iş başımıza gelebilir ilerde, riske gerek yok.

.
      ▄▄█▀▀█▄▄
  ▄▄█████▄▄█████▄▄
████  ███  ███  ████
  ▀▀█████▀▀█████▀▀

▀█▄▄  ▀▀█▄▄█▀▀   ▄▄█
 ▀▀███▄▄     ▄▄██▀██
     ▀███   ██▀  ▄█
██     ██  ██ ▄██▀██
▀██    ██  ███▀  ▄██
 ▀███▄▄██  ██ ▄███▀
    ▀▀███  ▀██▀▀
Just.Bet 

█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
.
DICE
LOTTERY
PLINKO
.
COIN FLIP
CRASH
WHEEL
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
.
        ███████       ▄▄██▄
                  ▄▄███▀▀██▄
      ██████   ▄███████▄▄███▄
               ▀██  █████████▄
                ▀█████████▀▀██▄
████████████     ▀███▀▀███▄▄██▀
██  ████  ██      ▀██▄▄███▀▀
█████▀▀█████  ██   ▀██▀▀
█████▄▄█████
██  ████  ██   ██████
████████████
.
DECENTRALIZED
PROVABLY FAIR
ON CHAIN GAMES
█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
PLAY NOW
.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
[/center]
Pages: 1 2 3 [All]
  Print  

Jump to: