Bitcoin Forum
June 23, 2024, 04:26:07 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Yükseliş yumuşak olabilir ama sertleştirmek sizin elinizde :)  (Read 255 times)
This is a self-moderated topic. If you do not want to be moderated by the person who started this topic, create a new topic.
teramit (OP)
Legendary
*

Activity: 1874
Merit: 1394

The Last Cryptocoin Burner

View Profile
February 14, 2018, 05:53:29 PM
Merited by bney (1)

Yine yükseliş trendiyle ilgili çok sert olacak furyası başlamış, o iş o kadar kolay olmaz YG ler ve KY lerin tedirginliği piyasanın hızlı erekte olmasını engelliyor. Şu an yumuşak olan piyasa bir süre daha aynı kıvamda devam edecektir. Sertleşmesi için ne yapılması gerektiğini hepimiz biliyoruz yukarı,aşağı,yukarı,aşağı. Shocked Bu hareketler başlarda uzun süreli ve hacimsiz olabilir ama sonlara doğru hızlanarak sert bir biçimde yukarı aşağı devam edecektir. Sert bir yükseliş dönemine girdikten sonra ne olduğu da malumunuz En sonunda piyasa pik (evet pik) noktasına gelince piyasa o güne kadar biriktirdiği ne kadar satoshi varsa hepsini etrafa saçarak boşalacaktır. Wink Yatırımlarınızı yönlendirken buna dikkat edin her sene söylüyoruz sonra yine neden böyle oldu diyor yeni gelen ergenler. Bitcoin piyasası olgunlaştı artık daha geç boşalıyor Smiley (haha!) Bu boşalan piyasanın bir süre daha sert hareketler yapamayacağını söyleyebiliriz. Ama biraz dinlendikten sonra yine kaldığı yerden davem edecektir. Bir diğer husus ta yatırımı biten çıksın blockchain kasıyor  Grin
twiifm
Hero Member

Activity: 784
Merit: 500

View Profile
February 14, 2018, 07:48:40 PM

Ben bu piyasada spekülasyonu en bol kriptoparalara yatırım yaptım, dipten Ripple, Tron, Ether, Bitcoin falan tercih ettim hem sağlam hem de spekülasyonlu güzel bir sepet oldu.. birkaç ay içerisinde 2x bırakabilir, benim için iyi para kimse bana gerçek hayatta böyle bir para vermez.
TaliskerDarkStorm
Sr. Member

Activity: 1106
Merit: 273

View Profile
February 14, 2018, 11:21:02 PM

Hocam bu nasıl bir tarif gözünü seveyim, konuya bu kadar uyumlu böyle çağrışım yapan başka türlü bir anlatım olamazdı herhalde Grin Bu defa o yükseliş trendini kaçırmaya hiç niyetim yok diplerdeyiz bekliyoruz.
ugurusta
Sr. Member

Activity: 506
Merit: 251

View Profile
February 16, 2018, 01:17:09 AM

Yine yükseliş trendiyle ilgili çok sert olacak furyası başlamış, o iş o kadar kolay olmaz YG ler ve KY lerin tedirginliği piyasanın hızlı erekte olmasını engelliyor. Şu an yumuşak olan piyasa bir süre daha aynı kıvamda devam edecektir. Sertleşmesi için ne yapılması gerektiğini hepimiz biliyoruz yukarı,aşağı,yukarı,aşağı. Shocked Bu hareketler başlarda uzun süreli ve hacimsiz olabilir ama sonlara doğru hızlanarak sert bir biçimde yukarı aşağı devam edecektir. Sert bir yükseliş dönemine girdikten sonra ne olduğu da malumunuz En sonunda piyasa pik (evet pik) noktasına gelince piyasa o güne kadar biriktirdiği ne kadar satoshi varsa hepsini etrafa saçarak boşalacaktır. Wink Yatırımlarınızı yönlendirken buna dikkat edin her sene söylüyoruz sonra yine neden böyle oldu diyor yeni gelen ergenler. Bitcoin piyasası olgunlaştı artık daha geç boşalıyor Smiley (haha!) Bu boşalan piyasanın bir süre daha sert hareketler yapamayacağını söyleyebiliriz. Ama biraz dinlendikten sonra yine kaldığı yerden davem edecektir. Bir diğer husus ta yatırımı biten çıksın blockchain kasıyor  Grin

Okuduktan sonra gülmekten karnıma ağrılar girdi Smiley
hero_coin
Member
**

Activity: 322
Merit: 16

View Profile
February 16, 2018, 06:53:08 PM

Basligi gördüğümde noluyor la dedim de güzel bir anlatım tarzıdır bu abi yaa. İyi güldüm okurken .
kingofrogues07
Member
**

Activity: 140
Merit: 13

View Profile
February 16, 2018, 10:10:03 PM

Betimlemeler on numara  Grin Daha iyi anlatılamazdı.
natureltiqqy
Full Member

Activity: 420
Merit: 100

View Profile WWW
February 17, 2018, 06:20:24 PM

genç nesil için bitcoin nedirin academik tanımı  Grin farklı bir anlatım tarzıyla bitcoinin son üç senedir terkarlayan grafiği güzel bir şekilde anlatılmış bence

kirmizicizgimiz
Member
**

Activity: 210
Merit: 10

View Profile
February 17, 2018, 07:07:31 PM

Cheesy Hocam harika anlatım harika dil gerçekten insanların anlamakta güçlük çektiği bu tavırda farklı taraflarından anlamaları için daha güzel bir şekilde anlatılamazdı. Cheesy
funchiestz
Sr. Member

Activity: 1134
Merit: 342

View Profile
February 17, 2018, 07:58:59 PM

bende sizinle aynı görüşteyim bundan sonra çok sert ve ani hareketler göremeyecek gibiyiz, en azından kısa vadede durum bunu gösteriyor.
HokageNanadaime
Full Member

View Profile
February 17, 2018, 10:39:34 PM

Genel itibarıyla yavaş bir şekilde çıkacağını düşünüyorum ama 6bin civarı sonrasındaki 10binlere sıçrayışı beni şaşırtmadı değil 8binler de biraz durur diye tahmin ediyordum ama beklemedi
bney
Full Member

Activity: 333

View Profile
February 17, 2018, 11:06:18 PM

Piyasanın doğası biraz yükselir kar satışları gelir. Alanda Saranda insan. Psikolojik faktörler hareketlere egemen. Sürekli çıkış olsa pazarın anlamı kalmaz. Sert çıkış görmek istemiyorum.
aleya yavuze
Member
**

Activity: 224
Merit: 12

View Profile WWW
February 18, 2018, 10:10:00 AM

Konu daha başlıktan bana ilgi çekici geldi ayrıca yerinde ve güzel tesbitlerde bulunmuşsunuz özellikle "Bir diğer husus ta yatırımı biten çıksın blockchain kasıyor" buna daha çok katılıyorum Grin

▀▀▀▀▄▀▀▀▀▀ ▀▀ ▀ ▄ ▀    GORECRUIT    ▀ ▄ ▀ ▀▀ ▀▀▀▀▀▄▀▀▀▀
▬▬   ARTIFICIAL INTELLIGENCE FOR HR BASED ON BLOCKCHAIN   ▬▬
Whitepaper   Telegram   [  Pre-Sale 》 24th October  ]   Facebook   Twitter
linkstronghappy
Member
**

Activity: 98

View Profile WWW
February 19, 2018, 09:33:21 PM

Yükselişin yumuşak açılımla mı sert bir sıçrama ile mi olacağına büyük oyuncular yani balinalar karar verir. Bitcoinin büyük miktarının çok az sayıda kişinin elinde olduğu bilgisini hepimiz biliyoruz ki etkileyecek aktörler ta kendileridir.
fedoralite
Sr. Member

Activity: 548
Merit: 251

View Profile
February 19, 2018, 09:39:57 PM

başlık sıkıntılı xd içerik daha da sıkıntılı xd

yükseliş yumuşak olursa olur sana su borusu bir işe yaramaz, sert olursada sağlam olması lazım 2 dk sertleşip sonra yine yumuşarsa yine sıkıntı.. bitcoin dediğin sımsıkı olmalı, yeni athler yaratmalı, gideceği yolu ve ne istediğini bilmeli  Cool
mnyers1
Newbie
*

Merit: 0

View Profile
February 20, 2018, 08:49:35 AM

başlığı okurken aklıma kripto paradan başka her şey geldi ki zaten bu amaçla düşünülmüş bir başlık   Grin
Laedri
Newbie
*

Activity: 98
Merit: 0

View Profile
February 20, 2018, 09:01:58 AM

Piyasa olmuş mature hatun, ona göre davranın okumladım.  Tongue
loveistanbul
Member
**

Activity: 392

View Profile
February 20, 2018, 09:32:40 AM

Piyasa hareketlerini neye benzetmişsin ya , Cheesy neyse zaten piyasa o kıvama geldi , alt coinlerin bir çoğu aralık ayındaki dip rakamlarına geldi nerdeyse, şimdi sıra piyasanın yukarı doğru sert hamleler yapıp yatırımcısına bir ohhh çektirmesi olur umarız.
ziya1453
Full Member

Activity: 1358
Merit: 193

View Profile
February 20, 2018, 10:17:58 AM

şmdi tabi kripto piyasası çok hareketli piyasa tamam ama yükselişte pek yumuşak sayılmaz hani diyorum ben Smiley
daha ne olsun inşallah abd gibi diğer ülkelerden güzel haberler devam eder.
hestese
Jr. Member
*

Activity: 42
Merit: 17

View Profile
February 21, 2018, 01:43:15 PM

yükseliş trenine bindiz ama sizi oradan indirmek için her şeyi yapar bunlar. bitcoinin klonlarında bile balinalar en dip fiyatlardan alanların bile psikolojisini bozacak hareketler yapmıyorlar mı? yükseliş sert, yumuşak olsun fark etmez adamların taktiği belli.

bam bam bam
by24
Member
**

Activity: 238

View Profile
February 22, 2018, 11:38:22 AM

Yükselişe geçince ben de uçuş başlıyor herhalde diye düşünüyordum fakat çok uzun sürmedi ne yazık ki Sad Umarım bu sefer çok uzun sürmez bu düşüş 10 bin doların altına düşmez inşallah.
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: