Bitcoin Forum
April 26, 2024, 10:21:33 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: antivirüs yazılımları ile botun güvenli olduğunu anlayamazsınız.  (Read 149 times)
yavuz (OP)
Jr. Member
*

Activity: 210
Merit: 6

View Profile
February 14, 2018, 07:57:13 PM
Last edit: February 18, 2018, 06:43:25 PM by yavuz
Merited by teramit (1), khasank (1)

virüslü bir uygulamayı antivirüs yazılımlarının tanıyamamasını sağlamak çok kolay bir işlemdir.
burada detaylarına girmeyeceğim ama bir yazılımı bazı işlemlerden geçirerek antivirüs yazılımlarının temiz görmesini sağlamak mümkündür.

bot çalıştırcaksanız asla virüs/trojan olmadığından emin olamazsınız. open source botlarda binlerce sayfa kod var.
hangi yazılımcı sizin için inceleyip güvenli olduğunu araştırcak ?
bu çok ciddi bir emek ister ve coin camiasında çok fazla popüler bir bot değilse hiçkimse bu çabayı gösterip size sonucu söyleyeceğini sanmıyorum.

botların diğer bir riski ise withdraw yetkisi vermesenizde hesabınızdaki parayı dump & pump operasyonunda kullanırlar. 1'e aldıkları koinleri size 5'e satarlar.
3-4 kere pump & dump operasyonuna sokarlar bu şekilde bakiyeniz sıfıra düşer. 10 saniye sürmez sıfırlamaları.

botları sadece virtualdub tarzı sanal pc'ler kurup orada çalıştırın ve hesabınızda çok az bakiye bulundurun.
1714126893
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714126893
Reply with quote  #2

1714126893
Report to moderator
TalkImg was created especially for hosting images on bitcointalk.org: try it next time you want to post an image
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714126893
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714126893
Reply with quote  #2

1714126893
Report to moderator
khasank
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 281

View Profile
February 16, 2018, 03:46:22 PM

virüslü bir uygulamayı antivirüs yazılımlarının tanıyamamasını sağlamak çok kolay bir işlemdir.
ben şahsen yaptığımdan biliyorum.

4-5 sene önce bir yazılımımız vardı. binlerce aktif kullanıcısı vardı. kullanıcıdan izin isteyerek ve bitcoin mining yapacağımızı söyleyerek yazılım puanı vermek koşulu ile adamın bilgisayarında mining yapacaktık.
bazı kullanıcılar izin verdi bazıları vermedi.
sorun orjinal mining yazılımını antivirüs yazılımları virüs tanıyordu.

şöyle hallettik. mining yazılımı mesela 50.000 byte olsun. antivirüs bu 50.000 byte içinde 80-100 byte'lık bir imza belirler ve mining yazılımını bu şekilde tespit eder.
bizde mining yazılımını 300-500 bye'lık binlerce parçaya böldük. her parçayı virüs testine soktuk ve imzanın konumunu tespit ettik.
daha sonra imzanın olduğu kısmı üreten kodu bulduk. kodda satır aralarına işlevsiz bazı kod satırları ekledik ve imzayı bozduk.

bu şekilde mining yazılımını release ettiğimizde hiçbir antivirüs tanımadı. bunuda virustotal.com tarzı sitelerden sağlamasını yaptık.
ancak zamanla şikayet üzerine falan 3-4 hafta sonra tek tük antivirüsler tanımaya başladı. istesek 2 haftada bir yeni mining yazılımı çıkartıp senelerce antivirüs yazılımlarından gizlerdik.

bot çalıştırcaksanız asla virüs/trojan olmadığından emin olamazsınız. open source botlarda binlerce sayfa kod var.
hangi yazılımcı sizin için inceleyip güvenli olduğunu araştırcak ?
bu çok ciddi bir emek ister ve coin camiasında çok fazla popüler bir bot değilse hiçkimse bu çabayı gösterip size sonucu söyleyeceğini sanmıyorum.

botların diğer bir riski ise withdraw yetkisi vermesenizde hesabınızdaki parayı dump & pump operasyonunda kullanırlar. 1'e aldıkları koinleri size 5'e satarlar.
3-4 kere pump & dump operasyonuna sokarlar bu şekilde bakiyeniz sıfıra düşer. 10 saniye sürmez sıfırlamaları.

botları sadece virtualdub tarzı sanal pc'ler kurup orada çalıştırın ve hesabınızda çok az bakiye bulundurun.

İyi , güzel , hoş da hangi bilindik bot lar bu söylediklerinizi yapmış ? örneği var sa link verin biz de bakalım.

Bilindik bot ların asıl para kazanma tarafı bot u satmasıdır. Neden 1 defa veya birkaç defa yapacağı bu pump, dump dan sonra kendini silip sürekli gelecek bir paradan olsun ki ?

yavuz (OP)
Jr. Member
*

Activity: 210
Merit: 6

View Profile
February 16, 2018, 07:46:22 PM

İyi , güzel , hoş da hangi bilindik bot lar bu söylediklerinizi yapmış ? örneği var sa link verin biz de bakalım.

Bilindik bot ların asıl para kazanma tarafı bot u satmasıdır. Neden 1 defa veya birkaç defa yapacağı bu pump, dump dan sonra kendini silip sürekli gelecek bir paradan olsun ki ?
bilindik botlardan dediğimi yapmış bir bot varsada haberim yok, hiç araştırmadım.
sadece teorik bir riski paylaştım.
ayrıca bilindik bir bot satışları durma noktasına gelirse, son golümü atayım deyip botu kullanan herkesin parasını dump & pump ile çalabilir.
zaten ilk başta dediğim gibi bu bir risk.
riske girersiniz girmezsiniz herkesin kendi bileceği iş,
ben böyle bir riskin olduğunu ifade ediyorum sadece.

ayrıca piyasada ve forumda bir sürü bilinmeyen/yaygın olmayan botda var.
onlarda risk çok daha fazla bilindik bota göre tabiki.
khasank
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 281

View Profile
February 16, 2018, 08:36:14 PM

bilindik botlardan dediğimi yapmış bir bot varsada haberim yok, hiç araştırmadım.
sadece teorik bir riski paylaştım.
ayrıca bilindik bir bot satışları durma noktasına gelirse, son golümü atayım deyip botu kullanan herkesin parasını dump & pump ile çalabilir.
zaten ilk başta dediğim gibi bu bir risk.
riske girersiniz girmezsiniz herkesin kendi bileceği iş,
ben böyle bir riskin olduğunu ifade ediyorum sadece.

ayrıca piyasada ve forumda bir sürü bilinmeyen/yaygın olmayan botda var.
onlarda risk çok daha fazla bilindik bota göre tabiki.

Hayat da herşey bir risk değil midir ? Tanıdık bot lar ile işlem yapmak da aynı derece risk tir bence.

Verdiğiniz teorik bilgiler için teşekkür ederim. Emeğinize sağlık
Pages: [1]
  Print  

Jump to: