Bitcoin Forum
June 20, 2024, 09:35:11 PM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 [3] 4 »  All
  Print  
Author Topic: Hala ICO lara güveniyor musunuz?  (Read 545 times)
Eron
Sr. Member

Activity: 735
Merit: 251

View Profile
February 15, 2018, 05:27:59 PM

Başarılı ico sayısı azalacak bencede lakin buna karşılık içlerinden başarılı olanların şu an piyasada bulunan kripto paralardan çok daha iyi olacağını ve gelecekte kullanılacak projelerin bunların arssından çıkacağını düşünüyorum. Bu yıl icolara yatırım yaparken çok fazla seçici olmak gerekecek çünkü bir kısmı yolun başında yok olacak muhtemelen.
Midesiz
Member
**

Activity: 378
Merit: 20

View Profile
February 15, 2018, 05:55:36 PM

ICO lar candır dostum. Eğer icolar olmasaydı bu piyasa hiçbir şekilde gelişemezdi. Aşağıdaki başlıkta bu konuyla ilgili fikir paylaşımı yaptık. Dileyenler bakabilirler.

https://bitcointalk.org/index.php?topic=2929315.0

JetToken
Jr. Member
*

Activity: 98
Merit: 1

WWW.OAX.ORG - MARKET INTEGRATION PLATFORM

View Profile
February 15, 2018, 05:59:14 PM

Hala daha satın almaya devam ettiklerim var. En son CPY almıştım. Ama dikkatli olmak lazım. Ne olduğu belli olmayan bir sürü ico dolanıyor.

OAX - BRIDGE TO TRADITIONAL FINANCE WORLD
OAX - INTEGRATION OF CRYPTOCURRENCY MARKET
■ oax.org ■ bit.ly/BttANN ■ bit.ly/ActiveBounty ■
Zagor Tenay
Member
**

Activity: 196
Merit: 11

View Profile
February 15, 2018, 06:39:04 PM

Çeşitli web siteleri var, bunlarda ıco projelerinin puanlaması sistemi uygulanıyor, birazcık araştırma yaparak ekibi ve partnerlere dikkat ederek Ico projeleri hakkında genel bir fikir edinebiliriz.
Lydian
Hero Member

Activity: 1638
Merit: 686

View Profile
February 15, 2018, 08:12:53 PM

ICOlar artik herkesin istahini iyice kabartiyor, önüne gelen ICO baslatma niyetinde. Daha fol yok yumurta yok, proje yok, ICO diyorlar. Büyük global markalar bile ICO pesinde. ICOlarin civki cikti, airdroplarin civki cikti, bountylerin civki cikti... Yeni birseyler gelecek ama ne... Yeni birsey gelirse atlarim:) ilkler hep iyi gidiyor... Ama ico'ya falan para yatirmiyorum PBT'den bu yana... Ha, cok güzel ICO ve projeleri kaciriyorum ama daha fazlasindan kendimi ve parami koruyorum.
Aqualung89
Hero Member

Activity: 1666
Merit: 529

View Profile
February 15, 2018, 08:17:41 PM

Çok fazla İco olması sıkıntı eskiden ne kadar az ico olsada bunların arasında bir çok scam olanları da olabiliyor. Güven olayı biraz sıkıntılı bir durum.
okangunes
Newbie
*

Activity: 44
Merit: 0

View Profile
February 15, 2018, 08:18:43 PM

Bence en güzeli ico lardan uzak durmak
muratos
Member
**

Activity: 202
Merit: 10

View Profile
February 15, 2018, 08:32:49 PM

Bence 2018 de bir şekilde götlerinden element uyduran sözde projelerin icolarıyla geçer ama önümüzdeki yıldan itibaren epey bir silkeleme olacağını ve oluşacak güven kaybıyla ico yapmanın yatırım toplamak anlamında da zorlaşacağını düşünüyorum. Çünkü bir kaç yıldır meydan boş ve işkembeden sallıyorlar ama verdikleri iş planlarına(!) göre bu yılın sonları ve önümüzdeki yıl artık ortaya bir şeyler koymaları lazım. Elbette büyük bir çoğunluğundan hiçbir cacık olmayacak.

bu işlerin arkasında çoğunlukla rus grupları var. Aralarında çok sağlam proje ve ekipler de var ama geneli dediğin gibi batacak. Bu kadar icoyu karşılayacak piyasa olduğunu düşünmüyorum. Seneye ethereum sistemi token mezarlığı olur.  Grin
ozlemt4296
Member
**

Activity: 350

CAT.EX Exchange

View Profile
February 15, 2018, 08:38:33 PM

Kaliteli icoları bulup onlara yatırım yapmak lazım.4.5 milyon dolar toplayıp paraları alıp kaçan icolar varken dikkatli olmak lazım.

tatanga54
Newbie
*

Activity: 238
Merit: 0

View Profile WWW
February 15, 2018, 08:47:16 PM

Artık icolara girerken çok daha fazla dikkat edeceğimiz kriterler oluştu ,daha önceki yaşanan deneyimlerden yola çıkarak değerlendirecek olursak
1.projesi nasıl
2. ekip nasıl
3.İcoya girerken sizden istenen evraklar
4.Topluluk oluşmuşmu ve yeterli mi
5. hangi ülke menşeeli
6. token ,coin ,platform mu
7. sponsorlar
bu kriterleri göz önüne alıp değerlendirirsek sanırım hata oranımız minimuma düşecektir .
 Evet arkadaşlar sanırım meritleri haketttik artık pamuk eller cebe  Wink Smiley
Bthd
Legendary
*

Activity: 2282
Merit: 2585

Chancellor on Brink of Second Bailout for Banks

View Profile WWW
February 15, 2018, 08:53:59 PM

icolar kadar icoların çevresinde dönen airdroplarda da fena işler dönüyor bu aralar. Airdrop ayağına milleti çekip piyasaya belki hiç sunulmayacak sözde token satışları var.

█▀▀▀

█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
e
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████████
████████████▄███
██▐███████▄█████▀
█████████▄████▀
███▐████▄███▀
████▐██████▀
█████▀█████
███████████▄
████████████▄
██▄█████▀█████▄
▄█████████▀█████▀
███████████▀██▀
████▀█████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
c.h.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█

▄▄▄█
▄██████▄▄▄
█████████████▄▄
███████████████
███████████████
███████████████
███████████████
███░░█████████
███▌▐█████████
█████████████
███████████▀
██████████▀
████████▀
▀██▀▀
coinforumgentr
Member
**

Activity: 714
Merit: 82

View Profile
February 15, 2018, 09:07:27 PM

coinmarketcap'teki ilk 100 coine gireceğime icolara katılırım daha mantıklı.

iyi araştırır ve iconun iyisine girerseniz 100x yapma şansınız var. küçük miktarlarda 10 adet icoya girseniz 2-3 tanesi tutsa yeter.

coinmarketcapteki ilk 100 coinde hala proje aşamasında sonuçta  kullanım alanı yada çok dar.

ayrıca katıldığınız icoları en başından beri takip etme imkanına sahip olursunuz. gelecekte çekilmeniz gerektiği yerleri iyi hesaplayabilirsiniz.

yusufmirza
Member
**

Activity: 742
Merit: 19

View Profile
February 15, 2018, 09:27:52 PM

Icolarda yüksek kar yakalama şansınız var.Diğerlerinin kaymağını yiyen yemiş zaten.Güven konusu da sıkı bir araştırma ile ortadan kalkabilir.Riski azaltmak için yüksek miktarda değil düşük bir bütceyle girilip unutulabilir.X100 hedeflediyseniz ufak bir meblağ yeter.Herkesin ufak anlayışı kendi bütçesine göre değişir tabi.
Altcoin Agent
Hero Member

Activity: 798
Merit: 500

Sovryn - 300-500% APY on USDT Deposit

View Profile
February 15, 2018, 10:10:07 PM

ICO'lara tabiki güveniyorum ama hepsine değil tabiki, girmeden önce projeyi ve ekibi teknik detayları araştırıyorum.özellikle ekibin gerçek olup olmadığına çok dikkat ediyorum hatta yüklü girmeyi düşünürsem googledan resimlere image search bile yaptırıyorum.sonuçta paraları yerden toplamıyoruz yatırım yaparken çok dikkatli olmak gerekiyor.şuana kadar henüz yaş tahtaya basmadım (scama para yatırmadım) ama aldıktan sonra ico altına düşen tokenler oldu tabiki

.The DeFi for Bitcoin Platform.            ███   ███
           ███   ███
          ███   ███
         ███   ███
        ███   ███
       ███   ███
      ███   ███
     ███   ███
    ███   ███
   ███   ███
  ███   ███
 ███   ███
███   ███
▄  ▄██████████████████████▄  ▄
 ▀▄ ▀████████████████████▀ ▄▀
  ▀█ ▀████▀ ▄▄            █▀
   ▀█▄ ▀█ ████████████▀ ▄█▀
     ██▄ ▀▀▀▀▀▀▀▀▀███  ██
      ███      ▀█▄ ▀ ▄██
       ███▄ ▀█████ ▄███
        ████ ▀██▀ ▄███
         ▀███▄  ▄███▀
          ▀███▄ ▀██▀
            ████▄ ▀
             ████▀
              ▀█▀
SOVRYN███   ███
 ███   ███
  ███   ███
   ███   ███
    ███   ███
     ███   ███
      ███   ███
       ███   ███
        ███   ███
         ███   ███
          ███   ███
           ███   ███
            ███   ███
.300% APY on USDT Deposits.
████████████████████████████
████████▀▀▄██████▄▀▀████████
███████  ▀        ▀  ███████
██████                ██████
█████▌   ███    ███   ▐█████
█████▌   ▀▀▀    ▀▀▀   ▐█████
██████                ██████
███████▄  ▀██████▀  ▄███████
█████████████████▀▀  ███████
█████████████▀▀      ███████
█████████▀▀   ▄▄     ███████
█████▀▀    ▄█▀▀     ████████
█████████ █▀        ████████
█████████ █ ▄███▄   ████████
██████████████████▄▄████████
procesdad
Full Member

Activity: 476
Merit: 100

CAT.EX Exchange

View Profile
February 15, 2018, 10:19:20 PM

Herkes kolay para vurmanın peşinde, ico'lara güvenebilmek için öncelikle ekibe güvenmek gerekiyor. Bazı projelerde ekip bile olmuyor bazılarının linkedinleri boş oluyor iyi incelemek gerek.

altanbyz
Member
**

Activity: 112

View Profile
February 15, 2018, 10:57:51 PM

ICO ların bounty ve airdroplarını takip ederek başlayabilirsiniz zamanla icoları tanımaya ve nelere dikkat edilmesi gerektiğini anlayabilirsiniz.
tmskcimen
Member
**

Activity: 448

View Profile
February 15, 2018, 11:00:44 PM

ICO lara güveniyormuyuz güveniyorum ama hepsine değil ico seçiminde tercihin çok önemli gidip scam proje seçersen bidaha ico girmezsin ama kazandırıcak ico seçersen çok rahat gözün kapalı girersin.
Mesela Tezosun ICO suna girenler icoya girdiklerinden mağdurlar adamlar kendi aralarında mahkemelik oldu milleti icolardan soğuttular.
tartibaya
Full Member

Activity: 630
Merit: 101

View Profile
February 15, 2018, 11:27:30 PM

Piyasaya para akışı olduğu müddetçe ICO sayısıda azalmaz yatırımlarda pek düşmez. Ancak çok fazla ICO ortaya çıkarsa yatırımlar dağılır diye düşünüyorum. Bu piyasanın gerçeği bu yüksek kur oynaklığı ve hızlı para akışı para hiç durmuyor sürekli projeleri fonluyor ve geziyor.

Bakın demek istediğim şu.

Piyasamızda 10 btc olsun

A projesine 5 btclik yatırım yapılsın ve A projesi 100 token bassın AX diyelim bunlara. 100AX piyasaya girer. 5 btc lik yatırımla 100 AX dağıtılırsa. 1 btc 20 AX yapacak. Sonra borsada kur oynamaya devam eder.

A projesini yönetenler ellerinde ki 5 btcyi piyasda bir şekilde harcarlar para yeniden sisteme döner. BTC hareket eder yani ve yeni projelere yol olur. Anlatmak istediğim Dolar hacmi büyümese bile ki bence büyüyecek. Dolar hacimi düşmediği müddetçe ortalama sabit kaldığı taktirde;

Yeni projeler fonlanacak yeni tokenler borsalara eklenecek ve hızlı kriptopara akışı ile ''SANAL'' piyasa büyümeye devam edecektir. Sanal kelimesinden kastım hayali değil tamamen piyasayı tanımlamak için kullandım.
sealofsun
Sr. Member

Activity: 420
Merit: 250

View Profile
February 15, 2018, 11:30:01 PM

Ico projesi ne kadar güzel olursa olsun yeterli yatırımı alamadığı sürece çöp olmaya mahkumdur. O yüzden yatırımcıların desteklerini esirgemediği güzel projelere saygı duyuyorum ve güveniyorum.
jaypete
Sr. Member

Activity: 686
Merit: 257

View Profile
February 16, 2018, 12:31:07 AM

İcolar şu anda bu piyasayı besliyor, Bitcoin gibi fiyatı yükselmiş kripto paralara yatırım yapamayacak olan ancak az miktar parasını katlamak umuduyla icolara yatıran ayrı bir kedim var. Bunlar icolardan kazandıklarının bir kısmını Bîtcoin, ethereum, litecoin gibi kripto paralara yatırıyorlar. İcolar şu an piyasa için gerekli ve aralarından çok iyi projesi olanlar ön plana çıkacak. İyi araştırmak kaydıyla güvenmemek için bir sebep göremiyorum şimdilik.
Pages: « 1 2 [3] 4 »  All
  Print  

Jump to: