Bitcoin Forum
May 26, 2024, 11:28:58 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  
Author Topic: Pump Dumplarda Parayı Nasıl Saklıyorsun?  (Read 413 times)
redboxneo (OP)
Member
**

Activity: 546
Merit: 10

View Profile
February 15, 2018, 09:34:04 AM

1000 dolarınız var ether aldınız 2000 dolarlık etheriniz oldu.
sattınız paraya geçtiniz. bunu tether usd ile veya yerli borsada para olarak dump bitene kadar saklamak istemiyorsunuz?

ne yaparsınız?

tethere tam olarak güvenmeli miyiz? daha güvenilir yöntem var mı?

dump, pumplardan etkilenmeyecek ve herhangi bir riski olmayan coin, token var mı? varsa kişisel wallet açabiliyormuyuz, seed keyleri ile birlikte.
Gwerimos
Member
**

Activity: 210

View Profile
February 15, 2018, 11:11:35 AM

ben surekli bitcoin,ethereum - diger altcoinler arasinda takas yaptigimdan ne kadar bitcoinim veya etherdelta vs. kullaniyorsam etherim olmus ona bakiyorum. Bu dususler pump dump degil o olayda elindeki miktari 1000$ in varsa 100$ a indirirler.
themystick
Full Member

Activity: 182
Merit: 100

eHarvestHub

View Profile
February 15, 2018, 11:53:49 PM

En mantıklı olay cüzdanda saklamak. MEW de saklayabilirsiniz aslında. Tamamını ethere geçirip buralarda saklanabilir ama orası da biraz riskli tabi siber saldırılara karşı. En güvenlisi usb wallet da falan saklamak.

Yasuji-zr
Newbie
*

Activity: 4
Merit: 0

View Profile
February 16, 2018, 10:21:36 AM

Bittrex'te NBT coin var. Gariptir Usdt gibi hareket ediyor. En düşük 0.99 Cent. En yüksek 1.02 Usd. Benim düşüş planımda NBT'ye geçmek var, bu stabilliğini ne kadar korur bilemem ama son bir aydır böyle davranıyor.
omorfi
Sr. Member

Activity: 728
Merit: 264

View Profile
February 16, 2018, 10:45:12 AM

Ben zamansal varsayımlar yapıyorum. Yaz boyu bitcoinin hareketli olacağını varsayıyorum. Bundan başka altcoinler harekete basladıgında 2 aydan daha fazla bir yukselen trend mumkun olmaz seklinde bir önvarsayımında bulunup satışa bu iki aylık süreden hemen sonra baslıyorum.Aslında buna satış yapmak demek yanlış takas yapmak veya çevirmek doğru bir tanımlama olur. Bu şekilde varsaydığım zaman dolduğunda dolar bitcoin ethereum olarak uc birimde topluyorum butun altcoinleri. Cuzdanda değil dağınık halde 10 kadar borsada saklıyorum her zaman.
elturco
Full Member

Activity: 344
Merit: 134

View Profile
February 16, 2018, 10:52:28 AM

iki seçenek var.

ya fiat a geçeceksin (usd, TL), yada Tether e. sonuçta tether de bir coin olduğuna ve bu aralar biraz sıkıntılı durumlar yaşadığına göre en garantisi fiat tır.
barlasb
Newbie
*

Activity: 96

View Profile WWW
February 16, 2018, 11:17:20 AM

Güvenilir bir wallet veya usd bazında dönüştürmek en makulu sanırsam yoksa satmadığına pişman oluyorsun Smiley
temeler
Sr. Member

Activity: 588
Merit: 250

View Profile
February 16, 2018, 12:05:48 PM

Bittrex'te NBT coin var. Gariptir Usdt gibi hareket ediyor. En düşük 0.99 Cent. En yüksek 1.02 Usd. Benim düşüş planımda NBT'ye geçmek var, bu stabilliğini ne kadar korur bilemem ama son bir aydır böyle davranıyor.

NBT'ye de çok güvenmeyin derim oda bir altcoin sonuçta yamuk yapabilir. Eğer sürekli trade içindeyseniz USDT ye geçmek en mantıklısı şu anda. Saklama amaçlı ledger öneririm.
Yasuji-zr
Newbie
*

Activity: 4

View Profile
February 16, 2018, 12:21:56 PM

NBT'ye de çok güvenmeyin derim oda bir altcoin sonuçta yamuk yapabilir. Eğer sürekli trade içindeyseniz USDT ye geçmek en mantıklısı şu anda. Saklama amaçlı ledger öneririm.

Usdt de bir coin diye biliyorum. Sadece arkasında Bitfinex olduğundan herkes bu kadar güveniyor. Son olaylardan sonra Usdt'ye olan güven de sarsıldı biraz.  Ama dediğiniz gibi Usdt bu işlerde ilk tercih.
bitpazari
Hero Member

Activity: 896
Merit: 519

View Profile
February 16, 2018, 01:10:30 PM

İstediğin şey bu sisteme göre bana göre fazla şeyler. Hem paramı katlayayım hem zarar etmeyeyim ve dalgalanmadan etkilenmeyeyim diyorsun doğru anladıysam. Tether'e kimisi güveniyor kimisi güvenmiyor kendi analizini riskleri belirleyerek yapmalısın. Zarardan çok korkuyorsan fiata geçebilirsin yani nakit olarak tutabilirsin. Bir alternatif digilira sitesini kullanabilirsin WTRY tokeni alırsan istediğin zaman bitcoin alabilirsin waves dex borsasından. Çekmek istersen de banka hesabını tanımlıyorsun daha sonra emir veriyorsun hesabına kısa sürede havale/eft ediliyor. Tam tersi hesabından havale göndererek yine btc veya ether alabilirsin. Benim hareketim daha çok hold olarak devam ediyor. Dolar karşılığına fazla takılmıyorum. Piyasa ayakta durduğu sürece bende korkmuyorum zaten korkunun ecele faydası yoktur. Böyle düşünürsek bizim de katkımız olur aksi durumda panik yapar dururuz hem kendimize hem sisteme zararımız oluyor. 1 bitcoin'in var diyelim veya 1 ether var bunların dolar karşılığını unutuyorum elimdeki kripto coin aynı ölçüde duruyorsa benim için sorun yok demektir.
redboxneo (OP)
Member
**

View Profile
February 16, 2018, 01:49:51 PM

İstediğin şey bu sisteme göre bana göre fazla şeyler. Hem paramı katlayayım hem zarar etmeyeyim ve dalgalanmadan etkilenmeyeyim diyorsun doğru anladıysam. Tether'e kimisi güveniyor kimisi güvenmiyor kendi analizini riskleri belirleyerek yapmalısın. Zarardan çok korkuyorsan fiata geçebilirsin yani nakit olarak tutabilirsin. Bir alternatif digilira sitesini kullanabilirsin WTRY tokeni alırsan istediğin zaman bitcoin alabilirsin waves dex borsasından. Çekmek istersen de banka hesabını tanımlıyorsun daha sonra emir veriyorsun hesabına kısa sürede havale/eft ediliyor. Tam tersi hesabından havale göndererek yine btc veya ether alabilirsin. Benim hareketim daha çok hold olarak devam ediyor. Dolar karşılığına fazla takılmıyorum. Piyasa ayakta durduğu sürece bende korkmuyorum zaten korkunun ecele faydası yoktur. Böyle düşünürsek bizim de katkımız olur aksi durumda panik yapar dururuz hem kendimize hem sisteme zararımız oluyor. 1 bitcoin'in var diyelim veya 1 ether var bunların dolar karşılığını unutuyorum elimdeki kripto coin aynı ölçüde duruyorsa benim için sorun yok demektir.

aslında benim istediğim o nakite geçtiğimde hiçbir risk olmaması. coinbase, blockchain gibi sitelerde nakite geç gibi bir seçenek olsa orada saklayabilirim. güvenirim bu sitelere fakat göremedim.

tether usd yi tam olarak bilmediğimden güvenemiyorum. kişisel walletı var mı bunun mew gibi private keyi elimizde bulunan. ikincisi tether usd yi kişisel walleta çektik ve dalgalanmadan etkilenmiyor peki hükümetlerin kararları bunlara neden olabilir mi? bitcoinin pumplanmasında tetherusd spekülasyonu yazıldı çizildi.

türkiyedeki borsalarda çalınma riski var. borsanın tekinde çalışan milyonluk vurgun yapmış. borsada ne dolar, ne tl olarak tutmak istemiyorum.

banka hesabıma çekmek istemiyorum. çünkü daha sonra tekrar coin almam gerekecek transfer et felan bu sefer maliye başıma üşüşebilir.

şu istediğimin kolay bir yolu olmalı. borsaların hacklenmeyeceğini bilsem borsada saklamak isterdim. ona da güvenemiyoruz.

akıl akıldan üstünden tavsiyelerinizi tek tek okuyacağım.
bitpazari
Hero Member

Activity: 896
Merit: 519

View Profile
February 16, 2018, 02:27:48 PM

aslında benim istediğim o nakite geçtiğimde hiçbir risk olmaması. coinbase, blockchain gibi sitelerde nakite geç gibi bir seçenek olsa orada saklayabilirim. güvenirim bu sitelere fakat göremedim.

tether usd yi tam olarak bilmediğimden güvenemiyorum. kişisel walletı var mı bunun mew gibi private keyi elimizde bulunan. ikincisi tether usd yi kişisel walleta çektik ve dalgalanmadan etkilenmiyor peki hükümetlerin kararları bunlara neden olabilir mi? bitcoinin pumplanmasında tetherusd spekülasyonu yazıldı çizildi.

türkiyedeki borsalarda çalınma riski var. borsanın tekinde çalışan milyonluk vurgun yapmış. borsada ne dolar, ne tl olarak tutmak istemiyorum.

banka hesabıma çekmek istemiyorum. çünkü daha sonra tekrar coin almam gerekecek transfer et felan bu sefer maliye başıma üşüşebilir.

şu istediğimin kolay bir yolu olmalı. borsaların hacklenmeyeceğini bilsem borsada saklamak isterdim. ona da güvenemiyoruz.

akıl akıldan üstünden tavsiyelerinizi tek tek okuyacağım.

Riskim en az olsun diyorsan ben waves dex'i öneriyorum. Merkezsiz borsa ve cüzdanı da var WTRY alırsan kendi cüzdanında tutarsın başka sitede zaten tutamıyorsun. Sadece nakite dönmek istediğinde WTRY yi digilira sitesinin verdiği adrese gönderip çekim yapıyorsun. Digilira waves den ayrı bir borsa falan değil sadece geçit işlemlerini sağlıyor. Waves projesine bağlı sayılır. Waves zaten tamamen yasal zeminde ilerliyor ve büyük denetleme kuruluşlarınca sürekli denetleme yapılıyor bitcoin patlasa bile milyonda bir ihtimalde olsa patladı diyeyim tetherde patladı sen yine sorun olmadan 1 saat içinde bankadan paranı çekebilirsin. Digilira da denetleniyor hazırda sürekli bankada paraları mevcut ve işlemler otomatik sağlanıyor elle yapılmıyor.

Tether'i çekmek istediğinde sorunsuzca çekebilecek misin? Tether de sorun olabilir çünkü bana göre kripto paradan farkı yoktur yani aynı sorunlar tether'de çıkabilir ve bankaya çekmek istediğinde problem olabilir. Tether bu kadar çok konuşuluyorken tether kullanarak kendini güvende hissedebilecek misin.
temeler
Sr. Member

Activity: 588
Merit: 250

View Profile
February 16, 2018, 02:51:32 PM

Evet USDT de dediğiniz gibi bir altcoin ama NBT'ye kıyasla büyük ve sağlam borsalar tarafından kabul görmesi,denetleniyor olması gibi güven verici yönleri var. %100 mü değil ama eğer trade yapacaksınız sürekli fiyata geçmek için en güvenilir seçenek.
gedor
Sr. Member

Activity: 658
Merit: 255

View Profile
February 16, 2018, 06:36:15 PM

Türk borsasında tl olarak tut bence güvenli, ama önceden tahmin etmen lazım düşüşü ya da usdt'ye güven bence bu da güvenli  Grin millet sadece çok spekülasyon yapıyor. 3. seçenek hacmi olan bir çöp coin al, çünkü dump'ta dump yemiyor (bence bunu yapma)
redboxneo (OP)
Member
**

View Profile
February 17, 2018, 01:34:39 PM

Türk borsasında tl olarak tut bence güvenli, ama önceden tahmin etmen lazım düşüşü ya da usdt'ye güven bence bu da güvenli  Grin millet sadece çok spekülasyon yapıyor. 3. seçenek hacmi olan bir çöp coin al, çünkü dump'ta dump yemiyor (bence bunu yapma)

yüksek hacimli borsalarda adamların 10 binlerce bitcoini var ve dump zamanında o borsada tutuyor. bitcoin çöküşteyken hangi coin, token alsa zarar edecek.

usdt destekleyen borsadaki o kendi hesabında tutacaklar veya bunun cüzdanı varsa oraya çekip durulmasını bekleyecekler. Onlar, benden daha çok borsalara güveniyor.

Bu işin risksiz yolu olmalı.

2fa ve hesap şifreleri, mail vs hacklenmesi ile para gümleyebilir.

usdt nin arkasında tam dursalar, şu spekülasyonlar olmasa, kişisel walleta çekimi yapılabilir.

sejem
Jr. Member
*

Activity: 238
Merit: 2

View Profile
February 18, 2018, 03:55:37 PM

Henuz pump ve dumpta riski goze alamadigimdan hareketsiz bekliyorum.kardan zarar oluyor bu durumda :/
B.A.S.
Full Member

Activity: 420
Merit: 117

View Profile
February 18, 2018, 04:39:01 PM

Hedefe kadar güvendiğim projelerdeyim. Oyüzden düssede yükselsede hiç hareket etmiyorum .
sahnesiz71
Newbie
*

Activity: 112

View Profile
February 18, 2018, 09:02:23 PM

Hedefe kadar güvendiğim projelerdeyim. Oyüzden düssede yükselsede hiç hareket etmiyorum .
Aslında piyasanın ve teknolojinin asıl mantığı bu şekilde ama gelin görün ki gerçekte böyle olmuyor insanın kazanma hırsı olunca yüksekten satıp düşükten alırım diye düşünüyor sürekli
suram
Full Member

Activity: 560
Merit: 113

View Profile
February 19, 2018, 05:06:02 AM

Küçük paralar için çok dert etmeye gerek yok bence millet yüz binlerce doları tether olarak tutuyor. Tether de bence risk az diğerleri daha riskli

ADVERTISEMENT SPACE FOR RENT, PM
murt8222
Newbie
*

Activity: 6

View Profile
February 19, 2018, 03:08:21 PM

Beyler burdan bu pump grubundan bi kaç kere kar elde ettim gruba 20 kişi davet ettğiniz an 2.5 saniye önceden görme gibi bi hak tanıyorlar size discord linki burada
https://discord.gg/XFEuBVG
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  

Jump to: