Bitcoin Forum
May 25, 2024, 07:28:41 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 »  All
  Print  
Author Topic: %51 Saldırı Gerçekleşirse btc 1(bir) dolar  (Read 21105 times)
barbarsakba
Newbie
*

Activity: 79
Merit: 0

View Profile
September 02, 2018, 11:42:29 PM

"(Böyle bir şey mümkün değil diyenler için)" böyle bir şey tabi ki mümkündür hem dediğiniz gibi kral satoshi nakamato da bu durumun gerçekleşe bileceğininden bahsetmiştir.
tatanga54
Newbie
*

Activity: 238

View Profile WWW
September 03, 2018, 11:39:00 AM

Böyle bir durumun gerçekleşmesi ihtimali her geçen gün azalıyor ,artık bitcoinin dolaşım hızı eskisinden daha fazla ve bitcoin sahibi olabilmek için çok ciddi bedeller ödemek zorundalar.
neowutang
Jr. Member
*

Activity: 182
Merit: 1

View Profile WWW
September 03, 2018, 05:44:06 PM

bu %51 biraz fantastik konu olmuş. böyle ihtimal olmadığına dair bazı araştırma yazıları internette mevcut. bundan daha ziyade sınırlı sayıda bitcoin zaten piyasada ve 21 milyonu aşamayacak. burada sorun yok. ama vadeli borsalarda istenildiği kadar hayali bitcoin alınabilecek. cüzdana çekilemeyecek belki ama çalınma riski olmayacak. vadeli borsaların tamamen kapatılmasından yanayım.

|  Shopin  |  Shopping Made Personal
››››  https://tokensale.shopin.com/  ‹‹‹‹
tatanga54
Newbie
*

Activity: 238

View Profile WWW
September 05, 2018, 02:51:01 PM

Her ne kadar bunun oasılığı çok düşük olsada böyele bir ihtimal var ,böyle bir durumun gerçekleşirse kripto piyasası diye bir piyasa kalmayacağına kesin gözle bakmak lazım.
chemist32
Jr. Member
*

Activity: 154

View Profile WWW
September 05, 2018, 06:45:53 PM

% 51 saldırı ile btc tabikide yerle bir olur hatta küçük saldırılar bile açıklamalar bile nasıl sarsıntılara sebep oluyor baksanıza . Eğer devletler birlikte olup btc bitsin derlerse zaten bitecektir.

NAVIBRATION - feel your way
The way of knowing the world, reinvented
https://www.navibration.com/
eller55
Jr. Member
*

Activity: 364

View Profile WWW
September 06, 2018, 09:03:20 AM

İşin gerçeği olmaması için bir garantisi yok ,olması içinde şimdilik bir sebep yok ,%. 51 ilk saldırı gerçekleştirecek bir madencilik yada bitcoin sermaye gücü herhangi birisinde olabileceğini düşünmüyorum.

Faireum.io   Pre-Sale: 25 March 2019   
────  Invest / Play ...Or why not both?
enclock01 (OP)
Jr. Member
*

Activity: 110
Merit: 2

View Profile
September 10, 2018, 10:54:06 AM

bu %51 biraz fantastik konu olmuş. böyle ihtimal olmadığına dair bazı araştırma yazıları internette mevcut. bundan daha ziyade sınırlı sayıda bitcoin zaten piyasada ve 21 milyonu aşamayacak. burada sorun yok. ama vadeli borsalarda istenildiği kadar hayali bitcoin alınabilecek. cüzdana çekilemeyecek belki ama çalınma riski olmayacak. vadeli borsaların tamamen kapatılmasından yanayım.

btc yi tek tek harf harf kodlayan, tüm dünyaya blockchain i öğreten satoshi "%51 hack ihtimali var" diyor. "Yok" diyen kim sarı çizmeli mehmet ağa.
cyhngnbz
Jr. Member
*

Activity: 322

View Profile WWW
September 13, 2018, 05:44:46 AM

Evet teorik olarak mümkün ama hiç bir işe yaramaz. Çöpe atılacak milyar dolarlarla bunu başarabilir bitcoini yok edersin ama elinde hiçbir şey kalmaz.

▬▬▬▬▬▬▬▬  Guider.travel  ▬▬▬▬▬▬▬▬
enclock01 (OP)
Jr. Member
*

View Profile
September 13, 2018, 07:38:30 AM

Evet teorik olarak mümkün ama hiç bir işe yaramaz. Çöpe atılacak milyar dolarlarla bunu başarabilir bitcoini yok edersin ama elinde hiçbir şey kalmaz.

Keşke yazıyı okuyup da yorum yapsaydınız. Abd en büyük silahı dolarcıklarının tahtını sağlamlaştırmak için yapabilir mi acaba
nrttngnbz
Jr. Member
*

Activity: 462

View Profile WWW
September 13, 2018, 07:57:52 AM

Birisi bana ilkokul çocuğuna anlatır gibi anlatabilir mi bu %51 saldırısı yapıldığında yapan kişinin ne kazanacağını?

lucky.io  [ KEEP PLAYING! KEEP WINNING! ]
madcoin
Sr. Member

Activity: 504
Merit: 251

View Profile
September 13, 2018, 04:30:30 PM

Böyle teoriler her zaman konuşuluyor aslında konuşulan ne kadar tuhaf gelirse gelsin bana hiçbir şey imkansız gelmiyor. Hatta geçenlerde Hdac için böyle bir muhabbet dönmüştü.
enclock01 (OP)
Jr. Member
*

View Profile
September 15, 2018, 02:46:48 PM

Birisi bana ilkokul çocuğuna anlatır gibi anlatabilir mi bu %51 saldırısı yapıldığında yapan kişinin ne kazanacağını?

Yazımda belirttiğim gibi bu saldırıyı bir kişi yapamaz. abd gibi bir ülke en büyük silahı doların tahtını sallandığını hissettiği an yapabilir.
hero_coin
Member
**

Activity: 322
Merit: 16

View Profile
September 15, 2018, 03:19:28 PM

Yazımda belirttiğim gibi bu saldırıyı bir kişi yapamaz. abd gibi bir ülke en büyük silahı doların tahtını sallandığını hissettiği an yapabilir.

doların tahtını sallayabilecek yere ulaşmaya başlarsa ve ABD bunun karşısında bir şey yapmıyorsa doğrudan derim ki ABD zaten bu işin içinde. Ha ABD ve ABD'yi parasıyla yöneten para babaları bu işin içinde değilse o zamana kadar ümüğüne çöker zaten.

Dünya kadar ekipmana ihtiyaç duyacağı %51 saldırısına kadar bırakmaz bu işi. Politik, siyasi, medya baskısıyla söndürür.
enclock01 (OP)
Jr. Member
*

View Profile
September 27, 2018, 01:46:44 PM
Last edit: September 27, 2018, 02:16:35 PM by enclock01

doların tahtını sallayabilecek yere ulaşmaya başlarsa ve ABD bunun karşısında bir şey yapmıyorsa doğrudan derim ki ABD zaten bu işin içinde. Ha ABD ve ABD'yi parasıyla yöneten para babaları bu işin içinde değilse o zamana kadar ümüğüne çöker zaten.

Dünya kadar ekipmana ihtiyaç duyacağı %51 saldırısına kadar bırakmaz bu işi. Politik, siyasi, medya baskısıyla söndürür.

Ben bu başlığı açarken pool hash değeri 10 milyon th falandı. Şu an 60 milyon th lerde. Yani kaliteli bir mining cihazı 15th kazı yapsa. Havuzdaki hash değeri
4 milyon tane kaliteli mining cihazıyla yapılabiliyor. %50 si için 2 milyon tane asic cihazını parayla alamazsın. Şu aşamada teorik olarak %51 mümkün olsa da pratikte her geçen gün zorlaşıyor. Benim görüşüm btc zenginleri ve borsalar falan btc nin güvenliği için kar amacı gütmeyen madencilik yapıyor. Çünkü o zincir zarar görürse en fazla kayıbı kendileri yaşayacak.
Hedaelus
Full Member

Activity: 350
Merit: 110

View Profile
October 24, 2018, 12:24:23 PM

Ben bu başlığı açarken pool hash değeri 10 milyon th falandı. Şu an 60 milyon th lerde. Yani kaliteli bir mining cihazı 15th kazı yapsa. Havuzdaki hash değeri
4 milyon tane kaliteli mining cihazıyla yapılabiliyor. %50 si için 2 milyon tane asic cihazını parayla alamazsın. Şu aşamada teorik olarak %51 mümkün olsa da pratikte her geçen gün zorlaşıyor. Benim görüşüm btc zenginleri ve borsalar falan btc nin güvenliği için kar amacı gütmeyen madencilik yapıyor. Çünkü o zincir zarar görürse en fazla kayıbı kendileri yaşayacak.

Devletler madencilik şirketlerine ve cihazlarına el koyarsa?Bu %51 saldırısı beni de korkutuyor.
enclock01 (OP)
Jr. Member
*

View Profile
November 23, 2018, 06:28:51 AM

Devletler madencilik şirketlerine ve cihazlarına el koyarsa?Bu %51 saldırısı beni de korkutuyor.

Bu gidişle el koymasına gerek kalmayacak. Btc nin aşırı düşmesi sebebiyle madenciler maliyetleri karşılayamıyor ve bazıları fişi çekti. Hash değeri son bir haftada %50 düştü
chemist32
Jr. Member
*

Activity: 154

View Profile WWW
November 23, 2018, 07:11:44 AM

Bu piyasaya % 51 i ele geçirmek suretiyle müdahale edebilmenin imkan ve ihtimali asla olamaz. Bu tabiata aykırı ancak bu amaçla yapılabilecek bir harekette dolardaki dalgalanmalara benzer iniş ve çıkışlar olur ki buda zaten süpekülatörlerin zaten sürekli yaptığı birşey rahat olun derim ben.

NAVIBRATION - feel your way
The way of knowing the world, reinvented
https://www.navibration.com/
bdivrik
Sr. Member

Activity: 812
Merit: 262

View Profile
November 25, 2018, 09:57:03 PM

Bitcoin güvenliğini bence çoktan ispatladı artık sisteme güven için kurumsal yatırımcılar şart zaten sıkıntı balina hareketlerinden kaynaklanıyor hack ile alakalı bir durum yok. Tabi usulsüzlük sonrası kapanan borsalar ayrı bir konu.
cannbola
Jr. Member
*

Activity: 462

View Profile WWW
January 19, 2019, 09:31:02 AM

5-10 milyar dolardan çok daha fazla olur maliyeti hatta yapabilecek kadar paraya sahip birilerinin olduğunu düşünmüyorum.

lucky.io  [ KEEP PLAYING! KEEP WINNING! ]
LoveEther
Newbie
*

Activity: 42

View Profile
January 19, 2019, 10:18:04 AM

Konu Gercekten ilgimi Cekti,Fakat bircok Yerde Abd Reklami yaparmis gibi konusmussun.Abd senin sandigin gibi güc degil,Abd yi ve bir cok ülkeleri yoneten Yahudi Aileler Güc.Kanimca BTC nin Büyük bir bolumunu Tutanlarda Bunlar,Yine Bir cok analizciyi tutup asagi ve yukari yonde konusturan yine bunlar.Sunuda Rahat birsekilde soyleyebilirim Bitcoini Cikaranda %90 ihtimalle yine bunlar.Dünyayi bir virus gibi sarmis bu kisiler Dijitallesme caginda Geridemi kalacaklar...yani onlar isterse BTC 1 dolar olur isterse 1 milyon dolar olur.
Mantiksiz mi geliyor tüm yazdiklarim,Lütfen Arastirin...
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 »  All
  Print  

Jump to: