Bitcoin Forum
May 09, 2024, 06:49:27 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Ada (Cardano) Coin Nedir? Ne işe Yarar.  (Read 164 times)
seymenyunus1654 (OP)
Member
**

Activity: 224
Merit: 14

View Profile
February 15, 2018, 03:10:05 PM

Cardano, merkezi olmayan blok zinciri ve şifreleme projesidir ve tamamen açık kaynaklıdır.. Cardano, daha önce geliştirilen herhangi bir protokolden daha gelişmiş özellikler sunmayı amaçlayan akıllı bir sözleşme platformu geliştiriyor.
Bilimsel bir felsefe ve araştırma odaklı bir yaklaşımla gelişen ilk blok platformudur. Geliştirme ekibi, uzman mühendislerin ve araştırmacıların geniş bir küresel topluluğundan oluşur.

Cardano şuan coinmarketcap listesinde $10.441.790.607 ile 6. sırada bulunuyor.
Usd olarak karşılığı $0,402737. Ve 24 saatlik hacim $350.272.000. 31.112.483.745 ADA'nın 25.927.070.538 sı şuan dolaşımda. Son boğa sezonunda güzel bir ivme yakaladı. Bitcoin bir süre 11 12 k civarlarında dolaştığı takdirde güzel bir yükseliş geleceğini ve üzerine koyacağını düşünüyorum. Sizin fikirleriniz neler? Cevap verenlere şimdiden teşekkürler.
1715280567
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715280567
Reply with quote  #2

1715280567
Report to moderator
1715280567
Hero Member
*

Ignore
1715280567
Reply with quote  #2

1715280567
Report to moderator
1715280567
Hero Member
*

Ignore
1715280567
Reply with quote  #2

1715280567
Report to moderator
The forum strives to allow free discussion of any ideas. All policies are built around this principle. This doesn't mean you can post garbage, though: posts should actually contain ideas, and these ideas should be argued reasonably.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
teamsah5416
Newbie
*

Activity: 182
Merit: 0

View Profile
February 15, 2018, 03:14:25 PM

Ada bence de çok güzel bir coin fakat şöyle bir sıkıntısı var sen de yazmışsın son boğada baya yükseldi daha burdan nereye gidecek diye düşünüyorum ama ekip güzel ve planlı olarak güzel haberler salıyorlar piyasaya bunun haricinde ada xlm gibi coinlerde sevdiğim nokta genel olarak yüzde 15 20 civarında al sat fırsatı vermeleri bu sebeple gerek ada gerek xlm gerek trx ve hatta poe sürekli takibimde.
insect
Newbie
*

Activity: 155

View Profile
February 15, 2018, 06:36:03 PM

Ada bence de çok güzel bir coin fakat şöyle bir sıkıntısı var sen de yazmışsın son boğada baya yükseldi daha burdan nereye gidecek diye düşünüyorum ama ekip güzel ve planlı olarak güzel haberler salıyorlar piyasaya bunun haricinde ada xlm gibi coinlerde sevdiğim nokta genel olarak yüzde 15 20 civarında al sat fırsatı vermeleri bu sebeple gerek ada gerek xlm gerek trx ve hatta poe sürekli takibimde.

Bahsettiğin coinler benim de gözüme çarpan coinler zaman zaman ben de bazılarından kazandım umarım kazandırmaya da devam ederler.
1melyun
Hero Member

Activity: 546
Merit: 501

View Profile
February 15, 2018, 06:59:13 PM

proje iyi güzelde fiyatın gidişatını kimse bilemez, projenin teknik özelliklerini mi tartışmak istiyorsun yoksa yatırımında haklı olduğuna kendini ikna ettirmeye mi çalışıyorsun?
seymenyunus1654 (OP)
Member
**

Activity: 224
Merit: 14

View Profile
February 15, 2018, 08:31:47 PM

proje iyi güzelde fiyatın gidişatını kimse bilemez, projenin teknik özelliklerini mi tartışmak istiyorsun yoksa yatırımında haklı olduğuna kendini ikna ettirmeye mi çalışıyorsun?

Biz her ne kadar teknolojiyi düşünsekte aslında üzerinde durduğumuz olay yatırımımızın değerlendiğini görmek. Şuan benim elimde sadece kar olan adalarım var gerekli yerde çıktım. Tabi kar olan kısmı bırakarak. Daha yukarılarını beklediğim için. He gitmez gider bu saatten sonra benim için problem olmaz. O yüzden ikna olmama gerek yok abi. Burası da aslında bir fikir platformu kötü şeyler duymaya da alışkınız bu sebeple Smiley
okangunes
Newbie
*

Activity: 44

View Profile
February 15, 2018, 08:54:02 PM

Teknolojisine birşey dedigimiz yok ama cardano,ripple,tron,nano bu coinlerden uzak duruyorum kesinlikle sevemedim bi türlü bunları
1melyun
Hero Member

Activity: 546
Merit: 501

View Profile
February 16, 2018, 04:09:17 PM

Biz her ne kadar teknolojiyi düşünsekte aslında üzerinde durduğumuz olay yatırımımızın değerlendiğini görmek. Şuan benim elimde sadece kar olan adalarım var gerekli yerde çıktım. Tabi kar olan kısmı bırakarak. Daha yukarılarını beklediğim için. He gitmez gider bu saatten sonra benim için problem olmaz. O yüzden ikna olmama gerek yok abi. Burası da aslında bir fikir platformu kötü şeyler duymaya da alışkınız bu sebeple Smiley
dediğim gibi fiyatın yönünü kimse bilemez yarın side chain başarızlığa uğrarsa ada da düşer. sidechain de başarılı olurda bekledikleri gibi bir talebe ulaşmazlarsa fiyat yükseldiği yerden çakılır. bunlar hep senin alman gereken riskler. burada sana ada ile iyi şeyler söylecekler kesin yatırım yapmış aynı umudu taşıyanlar olacak.
huseyin15
Member
**

Activity: 1106
Merit: 25

View Profile
February 16, 2018, 05:46:05 PM

bu coin ne yapar hiç bilmiyorum. benim genelde miktarı çok olan coinlere karşı takıntlarım var. riplle doge vesaire. ne dense hesap yaparken toplam miktarına bakıyorum. örnek riplle total miktarı 100 milyar şuan dolşımda olan 38 milyar 1.5 dolar olsa 57 mişyar dolr bunun piyasası var. cardano da aynı şekilde miktar çok fazla. mesela iota olsa tamam derim miktarı onunda fazla ama tamamı piyasada ve arkasında dev gibi kuruluşlar var. hayırlısı bakalım
altanbyz
Member
**

Activity: 112
Merit: 10

View Profile
February 16, 2018, 05:48:45 PM

Geçen hafta az miktar aldım sonra forumda aratmıştım bir tane bile konu açılmamış ilk 10 da olan bir coin niye ilgi görmemiş şaşırttı beni. Daha detaylı bildiler varsa paylaşırmısınız
Midesiz
Member
**

Activity: 378
Merit: 20

View Profile
February 16, 2018, 06:26:05 PM

Ada yi suradan cok iyi hatirliyorum. Bittrex e girdigi zamanlardi. Ne isi var bu coinin buralarda diye dusunuyordum. Demekki bir potansiyeli varmis ve borsa bunu gormus. Biz goremedik...

DC Comics
Full Member

Activity: 182
Merit: 100

DIW - Decentralized Security

View Profile
February 16, 2018, 07:27:00 PM

Bende Cardano'yu coinmarketcap'a 15. sıradan girmesiyle hatırlıyorum ardından gelen bittrex girdi haberi ile ciddi olazamsın diyerek hayrete düşüren coinlerden birisi ama hiç girip araştırma gereği duymadım.

▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
DIW ◈    DIWtoken.com    ▐   WHITEPAPERANN THREADTELEGRAM   ▌    SECURITY DECENTRALIZED
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
thewarriors
Full Member

Activity: 350
Merit: 100

EndChain - Complete Logistical Solution

View Profile
February 16, 2018, 07:36:19 PM

0.50 ETH yatırım yaptım ufakta olsa belki ilerde değerlernirde üç beş bir şey alırım umuduyla 0.02 cent den rekoru 1.25 sente yaklaşık x52 yapmış yani 52 kart artmış bu sene kaç dolar olacağını çok merak ediyorum.

M.Terzi
Sr. Member

Activity: 448
Merit: 250

View Profile
February 16, 2018, 08:03:48 PM

Cardano türk local bölümde pek tanınmıyor veya pek konuşulmuyor. Cardano Japon menşeili bir platformdur. Şuan henüz emekleme aşamasında diyebiliriz. İlk çıktığı dönemden beri takip etmeye çalışıyorum. İlk çıkışı zaten coinmarketcap 14. sıraydı yanlış hatırlamıyorsam. Arkasında çok sağlam ekip ve kuruluşlar var. Biz türkler olarak heralde coin adedinin fazla olmasını farklı bir algıya veya antipatiye yoruyoruz. Cardano potansiyeli olan bir platformdur coin adedinin fazlalığına takılmamak gerekiyor.
İyi dileklerimle. 
kubra68
Member
**

Activity: 336
Merit: 10

View Profile
February 16, 2018, 08:27:09 PM

ada ben piyasalar yüksek iken aldım şimdi zarardayım ama uzun vade için aldıgım için için bekleyecem kazançının yüksek olacağını düşünoyurum teknolojisi ile güven veriyor eth sahibinin elinden çıkan coin olması sebebi ile dahada gözde coin olma durumu var. (0.81 dolara almıştım şimdi 0.39 dolar )

Leonbtc
Full Member

Activity: 266
Merit: 190

View Profile
February 16, 2018, 10:45:55 PM

Japonya dunyada en cok kripto para yatirimi yapan ulke, daha dogrusu japon vatandaslari cardanoda japonlara en yakin buyuk coin, community tamam ekip tamam : uzun zamanli Temiz getiri.

Pages: [1]
  Print  

Jump to: