Bitcoin Forum
May 16, 2024, 01:18:55 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2]  All
  Print  
Author Topic: .  (Read 232 times)
loveistanbul
Member
**

Activity: 392
Merit: 10

View Profile
February 16, 2018, 01:06:34 PM

Güzel ülkemde eğitimde atılan en güzel en doğru adımlardan biri olmuş .Medipol üniversitesi yetkililerini tebrik etmek gerekir.Gelişen yeni teknolojik değişimlere ayak uydurmaya çalışan blockchain teknolojisinin önemini anlayan yöneticiler bunu öğrencilere seçmeli ders olarak sunması , diğer üniversitedeki yetkililere örnek olacak bir iş çıkardılar.
arctic circle
Member
**

Activity: 196

View Profile
February 16, 2018, 03:20:04 PM
Merited by andyge (4)

Blockchain ve kripto para birimleri konusunda akademik derslerin düzenlendiği yabancı ülke üniversiteleri var. Türkiye' de bu konuda başlangıç verildiği için Medipol Üniversite'sini kutlamak gerekiyor. Kripto para ekosistemi hakkında bilgilendirme şart.
HyperLup
Sr. Member

Activity: 546
Merit: 252

View Profile
February 16, 2018, 03:41:56 PM

Medipol üniversitesinin blokzincir teknolojisini ve kripto para konusunu seçmeli ders olarak vermesi ülkemizde bu konuda bilinçli gençler yetişmesine katkısı olacaktır fakat yeterli değil. Bence İktisadi ve idari bilimler fakültesindeki ekonomi, işletme,iktisat ve finans vbg bölümlerinde zorunlu ders olarak okutulmalı.
DatKing
Member
**

Activity: 1022

View Profile
February 16, 2018, 05:47:23 PM

Medipol Üniversitesi'nin bu hareketi çok hoşuma gitti.Bu tarz adımların atılması teknolojiden geri kalmamak için çok büyük önem taşıyor.Bu sayede bu teknoloji hakkında bilinçli bireyler yetişecek.Tabi bu teknolojinin çok iyi ve doğru bir şekilde öğretilmesi gerekiyor.

Account Supplier
Sr. Member

Activity: 574
Merit: 252

View Profile
February 16, 2018, 05:53:30 PM

Medipol üniversitesinin blokzincir teknolojisini ve kripto para konusunu seçmeli ders olarak vermesi ülkemizde bu konuda bilinçli gençler yetişmesine katkısı olacaktır fakat yeterli değil. Bence İktisadi ve idari bilimler fakültesindeki ekonomi, işletme,iktisat ve finans vbg bölümlerinde zorunlu ders olarak okutulmalı.

Kesinlikle sana katılıyorum. İktisadi ve İdari bilimlerde zorunlu ders olarak okutulmalı ama daha zamanı var. Başlangıç için ülkemizde güzel hareket bu tabi geliştirilmesi lazım. Hocaların en azından bu ders konusunda ufuklarını geliştirmelerini, klasik düzende ders gibi görüp baştan savmamalarını umuyorum.

▄▄▄▀▀▀▀▀▀▀▀▄▄▄▄
      ██            ▀▀███▄▄
    ██                  ▀███▄
   █       ▄▄  ▄▄         ████
  █        ██  ██          ████
 █       ███████████        ████
█        ███████████         ████
█        ████                █▀ ▀▌
█        ██████████           ▄█▄
█        ██████████          ████▌
█        ████               ▐████
 █       ███████████        ████
  █      ███████████       ████
   █       ██  ██         ████
    ██     ▀▀  ▀▀       ████▀
      ██            ▄▄████▀
        ▀▀▄▄▄▄▄▄▄▄▄▀▀▀▀▀
██
██  ██  ██
██
██  ██  ██
██  ██  ██
██  ██  ██
██  ██  ██
██  ██  ██
██  ██  ██
██  ██  ██
██
██  ██  ██
██
██
██  ██  ██
██
██  ██  ██
██  ██  ██
██  ██  ██
██  ██  ██
██  ██  ██
██  ██  ██
██  ██  ██
██
██  ██  ██
██
▄███▄
███████████████████████
██                   ██
██ ░███████████████░ ██
██                   ██
▀███ ░███████████████░ ███▀
▄  ▀█                   █▀  ▄
██▄    ███████████████    ▄██
████▄                   ▄████
██████▄               ▄██████
████████             ████████
██████▀  ▄██▄   ▄██▄  ▀██████
████▀  ▄██████▄██████▄  ▀████
██▀  ▄█████████████████▄  ▀██

WHITEPAPER
.██████████████████████
████████████████████████
████████████████████████
██▄     ███████     ▄███
████     █████     █████
████ ▌    ███▌     █████
████ █     █▌ ▐    █████
████ ██      ▐█    █████
████ ███    ▐██    █████
███▀ ▀███   ███    █████
█▀     ▀██ ██▀      ▀███
████████████████████████
.██████████████████████
.██████████████████████
████████████████████████
█████████████▀    ▀█████
██░▀████████▌      ▀████
██░   ▀████▀        ▀███
██                 █████
███                █████
█████              █████
██████           ▄██████
█████▀         ▄████████
███▄▄      ▄▄███████████
████████████████████████
.██████████████████████
.██████████████████████
████████████████████████
████████████████████████
████████████▀▀    ▐█████
███████▀▀     ▄▀  ▐█████
███▀▀       ▄▀    ██████
██░       ▄▀      ██████
████▄▄  ▄▀       ███████
████████▄        ███████
█████████        ███████
██████████ ██▄▄ ████████
████████████████████████
.██████████████████████
kribati7
Full Member

Activity: 196
Merit: 100

View Profile
February 16, 2018, 09:30:44 PM

Eğitim her konuda şart. Böyle bir dersin verilmesi hem de üniversite seviyesinde verilmesi çok güzel bir durum. Fakat bu dersi verecek olan hoca da çok önemli. Çünkü eğitim sistemimiz her zaman soru işareti teşkil ediyor kafamızda. Bir de üniversite Medipol Üniversitesi, hükümete yakın bir üniversite ve hükümetin kripto paralara bakış açısını biliyoruz. Umarım ben yanılıyor olurum ders adam akıllı verilir.

ozgr
Legendary
*

Activity: 1568
Merit: 1012

View Profile
February 16, 2018, 09:42:16 PM

Üniversite adını ilk defa duydum ama vizyonu olan bir yer demek ki Smiley Keşke bilkent vb bilindik üniversiteler de görebilsek bu hareketleri.
wanhun
Newbie
*

Activity: 140
Merit: 0

View Profile WWW
February 17, 2018, 12:31:16 AM

Yanlış hatırlamıyorsam bundan 4 ay önce boğaziçi üniversitesi blockchain ile ilgi bir forum düzenlemişti ve orada boğaziçi üniversitesi blockchaini üniversite bünyesinde ders olarak vereceklerini duyurmuştu. Medipol de ikinci üniversite olmuş.

Bende bir arkadaşım dan duymuştum boğaziçi üniversitesin deki programı. Katılmak istemiştim ama yer kalmamıştı. Çok ilgi görmüştü. Medipol üniversitesini de tebrik etmek lazım blockcahine yatırım yapan öncü üniversitelerden olmuş.
soilwork79
Full Member

Activity: 252

View Profile
February 17, 2018, 11:11:58 AM

Bir üniversitenin bu konuda ders veriyor olması çok güzel bir haber. Çağın gerisinde kalmamak gerekiyor. Kripto paraları geçtim blockchain teknolojisi gelecekte bir çok alanda kullanılmaya başlayacak.
mnyers1
Newbie
*

Activity: 210

View Profile
February 17, 2018, 03:32:01 PM

güzel bir gelişme, yeniden bir üniversite okuyayım diyordum derslerin içeriği iyi olursa olursa okuyabilirim  Grin
Ketea
Jr. Member
*

Activity: 126
Merit: 2

View Profile
February 17, 2018, 06:04:28 PM

Ülkem için bir güzel haber daha. Neden derseniz bu sistemin gelişmesinde yenilikçi ve yaratıcı davranıp atılımlar ve girişimler yapabilen bir nesil yakalayabilirsek ülkemiz içinde ilerleyen yıllarda sektör açısından büyük bir önceliğe sahip olabilmemizdir.
taseron.isci
Member
**

Activity: 224

View Profile WWW
February 17, 2018, 06:08:45 PM

Sistemin genclere anlatilmasi ve gelismeler beklenmesi oldukca guzel. Daha verimli gencler gelecek ve kripto paralar ile ilgili gelismeler bizim ulkemizde de gerceklesecek.

TheUnknownMan
Full Member

Activity: 308

View Profile
February 17, 2018, 06:45:26 PM

Bu gibi geleceği olan teknolojilere hükümetimizin sessiz kalması ve bunları görmezden gelmesine rağmen Medipol Üniversitesi'nin böyle bir karar almış olmasına çok sevindim.Farkındalık yaratmak için bir çaba görmek mutlu edici.Umarım faydalı olur.
madcoin
Sr. Member

Activity: 504
Merit: 251

View Profile
February 17, 2018, 06:56:38 PM

Üniversitede eğitim verilecek kadar popüler bir konu haline gelen kripto paralar toplumda daha çok karşılık bulacaktır. Yerli kripto para için bir aşam alarak kabul edelim.
Baltazaar
Full Member

Activity: 168
Merit: 106

Smart Micro-Insurance

View Profile
February 17, 2018, 06:59:20 PM

acaba ders veren hocalar ne kadar derine inebilecek yoksa sadece yüzüstü anlatıp geçilecek mi gerçekten tam kapasiteli bir eğitim olsa inanın bende extra verip gidip eğitim almayı düşünebilirim ama genelde yüzüstü cevaplar ile gecildiğinde hüsran oluyor bende

Iamrobot
Member
**

Activity: 294

View Profile
February 17, 2018, 10:14:16 PM

Her konuda olduğu gibi okulda bu derste baştan savma olur gibi geliyor ama böyle bir başlangıcın olması gayet güzel. İnsanlarin az da olsa bilinçlendirilmesi dikkatinin çekilmesi . Güzel bir başlangıç
selfymenu
Newbie
*

Activity: 126

View Profile
February 17, 2018, 11:11:39 PM

İleriye yönelik kullanılabilir para olarak görülen kripto paralar hakkında ileriye gitmeliyiz ve bınun alt yapısı olan dersleri vermemiz normal
Pages: « 1 [2]  All
  Print  

Jump to: