Bitcoin Forum
June 17, 2024, 07:18:55 AM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  
Author Topic: Bounty'lerden nasıl para kazanılır? Ne yapmalı? Nasıl olur? Twitter flood'um  (Read 737 times)
PHI1618 (OP)
Legendary
*

Activity: 1554
Merit: 1334

View Profile
February 15, 2018, 08:29:05 PM
Merited by Vispilio (4), teramit (3), kingofrogues07 (2), apimembership (1)

Twitter'da merak edenler için bir flood hazırladım. Oraya ekledim. Buraya da hem arşiv için hem de tam bilmeyenler için ekleyeyim dedim.
Bölüm tam burası mı uygun emin olamadım, EFS başka bölüm için daha uygun derse oraya taşısın lütfen. Belki "Yeni başlayanlar" bölümü olabilir ama orayı çok kişi kullanmıyor malum.
Adım adım anlatmaya çalıştım, bol kazançlar Smiley

Bitcointalk’tan nasıl para kazanılır? Az mı gelir çok mu gelir? Uğraşmaya değer mi? Sözünü verdiğim flood geliyor. Hadi başlayalım!

Öncelikle söyleyeyim, son girdiğim 2 bountyden toplamda 5.000 dolarlık çeşitli coin kazandım. Şu an satsam o civarda ediyor. Ama satmayı düşünmüyorum.

Öncelikle nasıl oluyor onu anlatayım. Bitcointalk dünyanın ilk kripto para forumu. Kurucuları arasında Satoshi bile var düşünün. Dünyada bir coin piyasaya çıkacağı zaman ilk duyurusu buradan yapılır, buradan dünyaya yayılır.

ABC coin üzerine çalışan ekip buraya bir duyuru (ANN) bir de kampanya (BOUNTY) konusu açar. Ann’de der ki “biz şunu şunu amaçlıyoruz, şunları yapacağız. Yol haritamız şu, ekibimiz şu.”

Bounty konusu ise bu projenin reklam ayağıdır. Bounty’lerde genelde şu kategoriler olur; imza, twitter, facebook, blog yazımı, reddit. Bunlar ana ayaklar. Ekip der ki “imzanıza bizi yazın, size haftalık şu kadar bizim coin’den”

Facebook’ta bizi takip edin, beğenin, haftalık şu kadar. Twitter’da bizi takip edin rt’leyin, size haftalık şu kadar. Yani size der ki “bizim reklamımızı yapın, biz de size coinimizden verelim piyasaya çıktığımızda”

Bu bounty süreci bounty başladığında başlar, ico yapıldıktan sonraki 1-2 haftaya kadar devam eder. ICO coin’in halka arzı demektir. Bu aradaki süreç 2 ay da olabilir 5-6 ay da.

Şimdi önemli olan adam akıllı proje belirleyip onun bounty’sine girmek. Piyasaya çıktığı zaman para etmeyecek bir coin’e emek harcamak elbette saçma olur. 3 ay uğraşıp elinize 100 dolar geçerse sinir olursunuz Smiley

Gelelim “nasıl yapılır” kısmına. Yemek tarifi anlatır gibi anlatıcam size Smiley

Ne lazım? 1 adet bitcointalk hesabı. Yoksa üye olabilirsiniz. Fakat hemen yarın para kazanayım olmaz. Hesabınızın rütbesinin yükselmesi lazım. Bu foruma mesaj yazarak olur. İlk kazancınız 1-2 ay sonra gelebilir.

Hesabınızın rütbesi yükseldikçe kazancınız artar. Jr. Member iseniz haftalık atıyorum 50 coin geliyorsa Hero/legendary iseniz haftalık 300-500 gelir. Bu yüzden rütbe önemlidir. “Nasıl yükselticem uğraşamam” derseniz gayri resmi olarak hesap satışı var, araştırın derim.

Her imza kampanyasının kendine özel şartı vardır. Bazısı der ki “haftada en az 15 mesaj atmalısınız”. Bazısı der “sadece uluslararası bölüm geçerlidir, local forumlardaki mesajlar sayılmaz”. Sonuçta her mesajınızda sizin imzanızda o ekibin reklamı yapılacak. Karar onların…

3-5 ay sonra ico yapılır, coin halka arz edilir. Alış satış başlar borsaya girer. Bounty managerlar kime ne kadar o coinden verilecek onu hesaplarlar. Bunu coin ekibine iletirler. Coin ekibi de sizin cüzdanınıza o miktarları gönderir.

Gelen coinleri ister satarsınız, ister bekletirsiniz karar sizin. Genelde bounty’ler dağıtıldığı zaman coin’in fiyatı düşer çünkü bedavadan gelen coinleri herkes hemen satmaya çalışır. Bu yüzden olay hemen satmak değildir.

Projeye güven katsayınıza göre bir süre elinizde tutup güzel fiyattan satabilirsiniz. Son girdiğim imza bounty’sinden 2000 kadar pundix gelecek. Şu an 3000 dolar ediyor hemen hemen. Satmayı düşünmüyorum en az 6 ay… Bilmem anlatabildim mi?

“Peki twitter facebook nasıl oluyor” dediğinizi duyar gibiyim. Aynı mantık geçerli. Bounty manager der ki “ne kadar çok takipçiniz varsa o kadar çok kazanırsınız.” 500 twitter takipçiniz varsa haftada 50 coin geliyorsa 5000 tkaipçiye 500 gelebilir.

Aynısı facebook için de geçerlidir. Ne ka çok takipçi, o ka çok kazanç. Sosyal medya kampanyalarında ekip sizden yaptığınız rt’leri beğenileri raporlamanızı isteyebilir. Her hafta yaptığınız rt’leri listeleyip forumdaki konuya yazmanız isterler. Kİ takip edebilsinler.

Blog bounty’leri de aynı şekilde. O coinle alakalı blog yazıları yazarsınız. Takipçiye göre coin kazanırsınız.

Şimdi canlı bir örnek verelim mesela. Hali hazırda devam eden bir projenin bounty konusu. Copytrack adlı coin’in Türkçe bounty konusu https://bitcointalk.org/index.php?topic=2795178.0

Twittter kurallarını okuyun. Ne diyor bunda? Her takipçinize göre stake kazanırsınız. Yani ne kadar çok takipçiniz varsa her rt’de o kadar çok copytrack kazanacaksınız. Facebook da aynı şekilde.

Copytrack Twitter kampanyası için demiş ki "150 000 CPY = 202.70 ETH = 205 947 USD” . Yani totalde 150 bin adet CPY dağıtacağım twitter reklamı için. Tahmini değeri 1 cpy=1,3 dolar. BUrdan bi 300 tane hak etseniz gelir en az 400-500 dolarlık coin. Borsalara girdiği zaman piyasa normalse o an sattığınızı düşünürseniz en az 300 dolar etmesi gerekir takriben.

Satmayıp beklerseniz? 4-5 ay sonra belki 50 dolar edecek belki 1500 dolar. Bilemezsiniz. Onun kararı riski size ait.

Kendimden örneklere gelirsek, 6 aydır bounty vs ilgileniyorum. Gelen toplam bakiye 5 bin dolar civarı. Ama şimdilik gelen hiçbir şeyi satmadım. HODL pozisyonunda bekliyorum. Bakarsınız 20 bin dolar oluverir.

Tavsiyem şimdiden başlayıp bitcointalk hesabınızın rütbesini geliştirmeniz yükseltmeniz. Girin okuyun yazın öğrenin. Hem piyasa hakkında bilginiz olur, hem birkaç ay sonra kazanmaya başlarsınız. Ülkemizdeki asgari ücreti düşünürseniz ayda 500 dolar demek asgari ücrete ulaşmak demektir…

Sorularınızı özelden ya da burdan sorabilirsiniz. Müsait oldukça cevap veririm. Flood’u beğendiyseniz ilk twiti rt ederseniz daha çok kişiye ulaşır, bu da bana yeter.

"Damnant quod non intelligunt." Anlamadıkları şeyi suçlarlar. BTC
Rockerfaller
Newbie
*

Activity: 11
Merit: 2

View Profile
February 15, 2018, 10:27:12 PM

Flood çok güzel, bilgilendirmeniz sayesinde forumla tanıştım. Bu kaliteli başlık için çok teşekkürler..
Sheriff_LLOYD
Newbie
*

Activity: 40
Merit: 0

View Profile
February 15, 2018, 10:42:55 PM

Açıklamanız için çok teşekkür ederim. Twitter üzerinde görüp bende foruma üye oldum sayenizde.
ylmz611
Newbie
*

Activity: 31

View Profile
February 15, 2018, 10:44:00 PM

Çok güzel açıklamışsınız. Çok faydalı oldu. Ortalama hodl süreniz nedir ?
safiriks
Newbie
*

Activity: 1

View Profile
February 15, 2018, 11:02:29 PM

Açıklama için teşekkürler, Bounty olayındanda kazanacağız biraz galiba
kingofrogues07
Member
**

Activity: 140
Merit: 13

View Profile
February 15, 2018, 11:06:18 PM
Last edit: February 16, 2018, 12:03:31 AM by kingofrogues07

Merhaba

Çok güzel bilgilendirmeler yapmışsınız teşekkürler, kuş kadar meritimden armağan ettim Smiley Pundi x'i malesef bugün gündüz keşfettim. Hem bounty'sini hemde ico'sunu kaçırdığım için bir pişmanlığım oluşmadı desem yalan olur. Tam aradığım tip bir projeymişSmiley idex üzerinde alınabiliyor şu an 1.8 usd civarından fakat bounty günlerinde düşüyor sanırım. Bir de borsaya ya da borsalara gireceği tarih belli mi bu token için?

Birde madem bu konularla ilgileniyorsunuz epey, bounty için takibe aldığınız projeleri paylaşır mısınız? Anladığım kadarıyla epey ilgilenip araştırıp çöp projeleri eliyorsunuz. Dün biraz bakayım dedim zibilyon tane coin ve bounty'si var işten güçten artan zamanda her biri için yarım saat araştırma yapayım desem mümkün değil . Şöyle pundi x tarzı güven veren projelerin özeti olsa çok makbule geçerdi. Böyle bir konu açarsanız müdavimi olurum Smiley

yasujizr
Newbie
*

Activity: 3

View Profile
February 16, 2018, 12:29:53 AM

Sağolun Flood için. John Wick'ten görüp, sizin flooddan dolayı da üye oldum. Merit olaydı verirdik ama ileride artık. İnşallah hem foruma adam akıllı katkı sağlar, hem de Bounty'lerden harçlığımızı çıkarabiliriz. Smiley
Blacknavy
Legendary
*

Activity: 1218
Merit: 1291

View Profile
February 16, 2018, 12:52:33 AM

Eğer çok şanslı değilseniz yukarıdaki rakamları kazanmanız mümkün değil.

Girdiğim Pundi X yöneticisi ColorlessK'ydi ve 6 hafta boyunca payımı saymadığı için kampanyadan çıktım,
Girdiğim Minerva iki ay boyunca imzada tuttuğu halde satış yapmadı kampanya iptal oldu mu yoksa olmadı mı belli değil
Girdiğim Hdac Kasım, Aralık ayında bitti hala ödeme almadım 15 Mart'ta Dexko'nun açılacağı söyleniyor bekliyorum.
Girdiğim Monetha kampanya'nın başındakilere 2x stake verdi, ortada girdiğim için yarı yarıya ödül aldım
Girdiğim Centra aylarca ödeme yapmadı $2.9 dolar olmuş coin ödeme yaptığında $0.4 dolardı aylarca durduğumuz imza beş kuruş ediyordu..

İşler her zaman konuyu açan arkadaşınki kadar şanslı gitmeyebiliyor.
CryptoBey
Full Member

Activity: 448
Merit: 107

View Profile WWW
February 16, 2018, 01:01:27 AM

Newbieler e Merit sistemi ile bol şanslar diliyorum  Cheesy

Yolu bilmek ile yolda gitmek arasında büyük bir fark vardır. Morpheus
hollandalibaykus
Full Member

Activity: 700
Merit: 134

View Profile
February 16, 2018, 06:24:02 AM

Girdiğim Pundi X yöneticisi ColorlessK'ydi ve 6 hafta boyunca payımı saymadığı için kampanyadan çıktım,
Girdiğim Minerva iki ay boyunca imzada tuttuğu halde satış yapmadı kampanya iptal oldu mu yoksa olmadı mı belli değil
Girdiğim Hdac Kasım, Aralık ayında bitti hala ödeme almadım 15 Mart'ta Dexko'nun açılacağı söyleniyor bekliyorum.
Girdiğim Monetha kampanya'nın başındakilere 2x stake verdi, ortada girdiğim için yarı yarıya ödül aldım
Girdiğim Centra aylarca ödeme yapmadı $2.9 dolar olmuş coin ödeme yaptığında $0.4 dolardı aylarca durduğumuz imza beş kuruş ediyordu..

Aynen bu söyledikleriniz gibi oluyor. Şu ana dek vaadedileni zamanında ve düzgün gönderen tek imza kampanyam digilira oldu, onda da ödül miktarı zaten belliydi.
Aylarca imzada duruyoruz, üstüne 2 ay daha ödeme gelsin diye bekliyoruz. Sonra bi bakmışız ortada ne borsaya girmiş bir coin var ne de satılacak bir şey Smiley

falapella
Newbie
*

Activity: 98

View Profile
February 16, 2018, 08:20:57 AM

Çok güzel bir paylaşım olmuş ama ödemeyi nasıl alıcaz ona da bi değinebilirmisin. Ellerine sağlık
mervylmaz
Jr. Member
*

Activity: 65
Merit: 1

W12 – Blockchain protocol

View Profile
February 16, 2018, 08:45:17 AM

Güzel paylaşım olmuş tebrikler

W12.io  ▬▬▬▬▬▬  Blockchain protocol
Built F O R :    ❤ Charity Market    ⚫ ICO    ֆ CROWDFUNDING
[https://tokensale.w12.io/]
biloov
Jr. Member
*

Activity: 140
Merit: 4

W12 – Blockchain protocol

View Profile
February 16, 2018, 08:57:50 AM

Emeğinize sağlık hocam

W12.io  ▬▬▬▬▬▬  Blockchain protocol
Built F O R :    ❤ Charity Market    ⚫ ICO    ֆ CROWDFUNDING
[https://tokensale.w12.io/]
PHI1618 (OP)
Legendary
*

Activity: 1554
Merit: 1334

View Profile
February 16, 2018, 11:11:35 AM

Katılıyorum. Ama bekleme süreleri her bounty'de var. Pxs'ler benim de gelmedi henüz bugün yarın gönderilecek deniyor ama satmayı zaten düşünmüyorum şu an.
Bounty manager'lardan çektiklerimiz ise herkesin malumu malesef. %100 başarılı, sorunsuz bir manager malesef yok...
Pundix'ten keşke çıkmasaydınız. Colorless biraz sert çıkınca sorunları çözebilen bi yönetici en azından.

"Damnant quod non intelligunt." Anlamadıkları şeyi suçlarlar. BTC
sejem
Jr. Member
*

Activity: 238

View Profile
February 16, 2018, 11:31:39 AM

çok güzel bilgi.dün sizi twitter'danda takip etmişim.
sejem
Jr. Member
*

View Profile
February 16, 2018, 11:40:13 AM

Newbieler e Merit sistemi ile bol şanslar diliyorum  Cheesy

Teşekkür ederiz.Jr Member olduktan sonra Merit desteklerinizi bekleriz.
sejem
Jr. Member
*

View Profile
February 16, 2018, 02:15:30 PM

ahada jr oldum Smiley
kinginthenorth
Newbie
*

Activity: 1

View Profile
February 16, 2018, 07:40:12 PM

Birçok newbie sanırım Twitter'dan görüp buraya geldi  Smiley Güzel bir açıklama olmuş teşekkürler..
apimembership
Full Member

Activity: 448
Merit: 124

View Profile
February 16, 2018, 10:11:32 PM

Güzel bir açıklama olmuş elinize sağlık. +Merit
cyberrebir
Newbie
*

Activity: 2

View Profile
February 17, 2018, 04:17:55 PM

çok güzel bir bilgi paylaşımı olmuş eline sağlık..
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  

Jump to: