Bitcoin Forum
June 21, 2024, 10:24:00 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Yatırım mı madencilik mi?  (Read 1881 times)
layerx (OP)
Newbie
*

Activity: 2
Merit: 0

View Profile
September 17, 2013, 08:38:03 AM

Arkadaslar merhaba,

Bir kaç gündür bitcoin olayını araştırıyorum. Henüz çok yeniyim.

Madencilik yapma olayının baya zor bir iş olduğunu anladım. Aklımda bazı soru işaretleri var:

1. Madencilik yapmak mı yoksa parayla bitcoin satın alıp değerlenmesini beklemek mi daha karlıdır?

2. Yatırım yapmak istersek Türk kullanıcı olarak mtgox yada btcturk sitesini mi kullanmak gerekiyor?

3. Madencilik yapmak istersek bazı hosting hizmetleri mevcut. Paketlerin üretebileceği bitcoin sayıları belirtilmiş. Ne kadar güvenilir ve karlı buluyorsunuz?

İlginiz ve cevaplarınız için teşekkürler.
technomancer
Sr. Member

Activity: 252
Merit: 251

View Profile
September 17, 2013, 10:32:46 AM

Arkadaslar merhaba,

Bir kaç gündür bitcoin olayını araştırıyorum. Henüz çok yeniyim.

Madencilik yapma olayının baya zor bir iş olduğunu anladım. Aklımda bazı soru işaretleri var:

1. Madencilik yapmak mı yoksa parayla bitcoin satın alıp değerlenmesini beklemek mi daha karlıdır?

2. Yatırım yapmak istersek Türk kullanıcı olarak mtgox yada btcturk sitesini mi kullanmak gerekiyor?

3. Madencilik yapmak istersek bazı hosting hizmetleri mevcut. Paketlerin üretebileceği bitcoin sayıları belirtilmiş. Ne kadar güvenilir ve karlı buluyorsunuz?

İlginiz ve cevaplarınız için teşekkürler.

Bitcoin alip altcoinler ile al sat yapip paranizi kisa surede cok daha yukseltebilirsiniz.  elbette kaybetme riskinizde var .Madencilik su anda cok buyuk firmalarin tekeline kaldi.
Professor James Moriarty
aka TheTortoise
Sr. Member

Activity: 434
Merit: 250

View Profile
September 18, 2013, 07:45:35 AM

Lira - dolar - euro nasıl kazanılıyorsa , bu da oyle kazanılmalı , yani karşılığında bir ürün satarsın bitcoin alırsın olur biter.

Eğer çok fazla bulunmayan bir ürününüz varsa , bitcoin 1-2 dolarken alıp binlerce coini olan insalar şimdi 100 dolarlık ürüne 120-140 vermeye çekinmiyorlar , tavsiye ederim çok fazla bulunmayan ürünler satabilirsiniz.
gurcani
Full Member

Activity: 167
Merit: 100

View Profile
September 22, 2013, 04:19:00 PM

Kırk satır mı kırk katır mı gibi?

Mining hem BTC hem LTC için şu anda sıfırdan girmek için kar marjı çok düşük. Ayrıca bi para kazanma ihtimali olucaksa, mining ekipmanını "yeni model" (200+ gh/s) almak lazım. O da ekstra risk demek...

Exchange'e oynamak da bence riskli açıkçası. Evet market düzenli salınımlar yaparken alıp satarak düzenli kar edebilirsiniz de. Teknik düzlemde saçma sapan şeyler olabiliyo bi yandan. Aldığınız altcoin'in fork olduğu haberi çıktı kaçırdınız mesela, geçmiş olsun. Alıp satarken elinizde ppc, ftc vs. gibi bi şeyle kalabilirsiniz sap gibi. Yakın zamanda oldu mu böyle bir şey pek takip etmedim de...

bitcoinle borsa olayı da süper riskli. Şimdi forumdaki bir yığın insan asicminer hisselerinden sonsuz para kazandı o zamanki borsa üzerinden. Ayrıca senetle ilgili haberleri takip ederek, borsa olayını da biliyosanız yine salınımlardan iyi para kazanabiliyosunuz. Ama birden acayip bir şey olup gene o paralar geldiği gibi gidebiliyo (asicminer olayı tek örnek heralde şu ana kadar...)

Geçtiğimiz iki üç hafta boyunca borsada yaptığım işlemlerden sırf birinden para kazanabildim mesela. Diğerleri hep hüsran oldu. hisse senetlerim toplam %20 falan değer kaybetmiştir bu iki üç haftada herhalde.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: