Bitcoin Forum
May 28, 2024, 03:24:26 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 5 »  All
  Print  
Author Topic: bilgisayarın senden habersiz mining yapıyor!!  (Read 800 times)
emirsener (OP)
Member
**

Activity: 557
Merit: 24

@coindunyasii

View Profile WWW
February 16, 2018, 09:06:02 PM
Last edit: March 03, 2018, 10:57:28 AM by emirsener

Arkadaşlar herkese selamlar. Herkes bir şekilde coin piyasasında para kazanmak derdine düşmüş durumda. Yatırım yapıp madencilik kurmak bulut madencilik yapmak yada trade bunlardan bazıları... Bir de bu işi ahlaksızca yapıp senin benim haberim olmadan (tuzağa düşürerek) bilgisayarlarımıza truva türü bir eklenti ekletip mining yapan haysiyet yoksunu hırsızlar var ne yazık ki.. Sizi bu yöntemlerden en basiti hakkında bilgilendireceğim ve bunu okudugunuzda kontrol etmeniz 1 dakikanızı bile almayacak.
Aşama aşama anlatıyorum:
 CTRL+ALT+Delete yapın acılan sayfada görev yöneticisini tıklayın.Sol üst en baştaki İŞLEMLER'i tıklayın ve açılan sayfada CPU yüzdenize bakın. Şayet % 90 larda geziyor ise (Pc cok sayfa açık olmamasına ragmen tabi) hafiften tehlike çanları çalıyor demektir. Tabi bu illa PC'de sizden habersiz mining yapılıyor anlamına gelmez. Şimdi gelelim devamına ve asıl mevzuya..Eğer ki %90-95 CPU kullanımı var ise CPU oranını gösteren sayfada ARKA PLAN İŞLEMLERİNİN altında şöyle bir işlem var mı?
 SYSTEM PROCESS.EXE !!!!
 Arkadaşlar eğer var diyorsanız ve CPU kullanımını bu çakal truva yapıyorsa bilgisayarınızda sizden habersiz mining yapan ve uzantı atan bir hırsız var demektir. Acil bişeyler yapman lazım..
  Umarım faydalı bir yazı olmuştur. Merit için destek atacak arkadaşlarıma da teşekkürler

Yerel ve global kripto para haberleri için sayfama beklerim dostlar

https://www.facebook.com/coindunyasii
CyberSensei
Jr. Member
*

Activity: 154
Merit: 6

Hello World!

View Profile WWW
February 16, 2018, 09:28:51 PM

Merhaba pc yi yoracak uygulamalar açık değilken yüksek CPU kullanımı evet bu tarz bir uygulamanın çalıştığının göstergesi olabilir.
Fakat çalışan exe dosyasının ismi farklılık gösterebilir.
process.exe windows sistemler tarafından da çalıştırılabilen bir programdır. sadece isime bakılıp karar vermemek gerekli.

Yüksek CPU kullanımlarında kapsamlı virüs taraması ve virüs yazılımınızın güncellenmesini öneririm.

Machine Learning BTC Price Predict: http://mlcoinpredict.com/
Altcoin Mining Pool:https://altcoinpool.club/
cryptonky
Jr. Member
*

Activity: 36
Merit: 1

View Profile
February 16, 2018, 09:38:37 PM

mining blocker kullanın
mining blocker kullanın
mining blocker kullanın
apimembership
Full Member

Activity: 448
Merit: 124

View Profile
February 16, 2018, 10:18:16 PM

Özellikle Tarayıcılarda ve sitelerde bu sıkıntı çok olabiliyor. Bu konuda Opera bu konuda öncü olmuş tarayıcılardan oldu. Direkt olarak ana yapısına miner blocker eklediler. Opera bunu herhangi bir eklentiye ihtiyaç duymadan bu özelliği etkinleştirilebiecek şekilde tasarladılar.

https://gizmodo.com/operas-new-crypto-mining-blocker-is-a-great-reason-to-t-1821586798
alicaan
Full Member

Activity: 366
Merit: 101

View Profile
February 16, 2018, 10:29:10 PM

Opera bunun için kendini gerçekten sağlam güncelledi fakat bu olay sadece web tarayıcıyla ilgili değil ki. Oyun olsun dosya olsun günde 5-10 adet download yapıyorum minimum, bazen virüs programları bile işe yaramıyor. Deepfreeze adlı bi internet kafe programı vardı aslında, mantığı bilgisayarı resetlediğinde kaydettiğin son haline getiriyor. Belki o virüs ve gizli mining için yararlı olabilir incelemek gerek.
ElmasKafa
Member
**

Activity: 224
Merit: 10

View Profile
February 16, 2018, 10:58:03 PM

Yüksek cpu bir tesadüf değil galiba zaten konuşulan bir mesele bizden habersiz mining yapılması kimisi için boş muhabbet ve inanmıyorlar ama gerçekte var gibi böyle bir durum
emirsener (OP)
Member
**

@coindunyasii

View Profile WWW
February 16, 2018, 11:09:38 PM

google aramaya process truva yazın arkadaslar daha cok bilgi bulabilirsiniz bu konuda
oguzhangazi
Member
**

Activity: 308
Merit: 10

View Profile
February 16, 2018, 11:31:34 PM

fanın her hızlı çalışması beni korkutur hemen bi araştımaya düşerim açıkcası. dikkat etmekte fayda var
koincik
Sr. Member

Activity: 868
Merit: 265

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
February 17, 2018, 06:30:01 AM

Ben aynı şeyden ciftlikbank için bile şüpheleniyorum. Sürekli pil tüketimini arttırıyor telefonun. Bence herkes kodları koyarak sürekli mining yaptırıyor cihazlarımıza.

BIG WINNER!
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░▄███
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████
██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░
▀██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
▄████████████▀▀▀▀▀▀▀██▄
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄
▀██░████████░███████░█▀
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████
▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
sejem
Jr. Member
*

Activity: 238
Merit: 2

View Profile
February 17, 2018, 10:35:53 AM

Mining sistemi satan bir sayfanin bu isi yaptigini soylemislerdi.forumlarina vs kayit oluyorsun adamlar senin pc dem para kazaniyor.bir donem bende kayit olmustum.senin verdigin bilgiye gore bir kontrol edeyim.
Sagaris
Jr. Member
*

Activity: 267
Merit: 6

Crypto Worker

View Profile
February 17, 2018, 11:46:30 AM

Yüklenilen uygulamalara, programlarla birlikte gelen gereksiz kurulumlara dikkat etmek gerek. Tarayıcı eklentileri de buna dahil. Bunun dışında girilen siteler bile artık mining yapmaya başladı. Özellikle dizi ve film sitelerine girdiğiniz zaman fan çalışıyorsa bilin ki mining yapılıyor.

If you like it, you can give Merit!
simonzenke55
Member
**

Activity: 182
Merit: 11

View Profile
February 17, 2018, 06:54:13 PM

Bu şekilde kullanıcıdan habersiz bir şekilde mining yapma ya bir yasak getirilmesi gerekiyor diye düşünüyorum, donanımıda yıpratıyor.
Engellenmesi çok zor hocam yasak getirsen bile engelleyecek mekanizmayı kurmak pek mümkün değil gibi görüyorum
synchronocity
Newbie
*

Activity: 580
Merit: 0

View Profile WWW
February 17, 2018, 08:27:00 PM

Yüklenilen uygulamalara, programlarla birlikte gelen gereksiz kurulumlara dikkat etmek gerek. Tarayıcı eklentileri de buna dahil. Bunun dışında girilen siteler bile artık mining yapmaya başladı. Özellikle dizi ve film sitelerine girdiğiniz zaman fan çalışıyorsa bilin ki mining yapılıyor.

1 bit lik bir code var özellikle dizi ve film sitelerinde, siz izlerken arka planda mining yapan. Anlamsız gibi görülebilir ama onbinlerce kişi online olduğunda ciddi bir processor gücü demek.
2run
Hero Member

Activity: 1890
Merit: 792

View Profile
February 17, 2018, 10:49:20 PM

Adblock indirin ve ayarlar - Filtreler ve sonrasında Cryptocurrency (Bitcoin) Mining Protection List bölümünü seçin. girdiğiniz sitede bu amaçla kullanılan bir yazıp tespit edince otomatik olarak engelliyor.
emirsener (OP)
Member
**

@coindunyasii

View Profile WWW
February 17, 2018, 11:26:45 PM

Kendi adıma faydalı gördüğüm bu başlık ve bunun gibi ne varsa burda paylaşmaya faydalı olmaya çalışıyorumKonu dışı belki ama bu Merit denen şey yüzünden yerimde saymaya ve işin doğrusu forumdan soğumaya başladım. Kusura bakmayın konuyu böldüğüm için
TheCryptoChaser
Member
**

Activity: 154
Merit: 25

View Profile
February 18, 2018, 04:56:26 AM

Adblock kullaniyorum ben kendisinin otomatik olarak " Cryptocurrency (Bitcoin) Mining Protection List " opsiyonu var. Bu sekilde birazda olsa korunmaya calisiyorum.
ekinvest
Jr. Member
*

Activity: 95

View Profile WWW
February 18, 2018, 07:32:15 AM

güvenilir sitelerde gezinin. herşeyi yüklemeyin.
sagul
Jr. Member
*

Activity: 420

View Profile WWW
February 18, 2018, 07:59:06 AM

Adamlar yüksek hit sahibi sitelerle anlaşma bile yapıyorlar. Bu işi parasız yapmanın yollarını arıyorlar

BankDex.io  / Decentralized Exchange
Dyatrev
Sr. Member

Activity: 980
Merit: 257

View Profile
February 18, 2018, 12:05:17 PM

Opera kullanıyorum rahatım Smiley Aslında baştan uyarsalar belki bazı kişiler bilgilendim diye bağış yapma adına izin verirler sitenin mining yapmasına. Ama uyarmadan yapmaları etik değil.
emrears05
Full Member

Activity: 742
Merit: 112

View Profile
February 18, 2018, 05:49:17 PM

güvenilir sitelerde gezinin. herşeyi yüklemeyin.

orası öyle de güncel antivirüs programı kullanmalı. geçende webmining yapan sitede test yaparken virüs programı engelleme yaptı bir aşamadan sonra. mining mi yapıyorsun, başka bir şey mi belli değil. webminingi kesinlikle önermiyorum. gidin paranızla alın kafanız rahat etsin.
Pages: [1] 2 3 4 5 »  All
  Print  

Jump to: