Bitcoin Forum
May 09, 2024, 01:02:35 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 »  All
  Print  
Author Topic: Yerli Coin sikke.com.tr  (Read 2146 times)
batux
Newbie
*

Activity: 98
Merit: 0

View Profile WWW
February 17, 2018, 08:53:13 PM

Akıllı sözleşmeler üzerine yerli bir girişim olmuş. Altyapı olarak pek tabi blockchain teknolojisi kullanıyor. Whitepaper'da okuduğuma göre ağa kayıtlı olan tüm sunucular aynı şifreyi, yani aynı token oluşturmak zorundadır denilmiş. Belli bir yüzdenin üzerindeki değil de tümünün aynı tokenı üretmesinin beklenmesi işlemlerin daha yavaş yapılmasına sebep olabilir gibi geldi. Yani performans olarak bir negatif yönü olmaz mı sizce de? Yüzde yüz güvenlik sağlayabilir ama performans soru işareti olarak kaldı aklımda.
1715259755
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715259755
Reply with quote  #2

1715259755
Report to moderator
1715259755
Hero Member
*

Ignore
1715259755
Reply with quote  #2

1715259755
Report to moderator
1715259755
Hero Member
*

Ignore
1715259755
Reply with quote  #2

1715259755
Report to moderator
The trust scores you see are subjective; they will change depending on who you have in your trust list.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715259755
Hero Member
*

Ignore
1715259755
Reply with quote  #2

1715259755
Report to moderator
1715259755
Hero Member
*

Ignore
1715259755
Reply with quote  #2

1715259755
Report to moderator
Hawker
Legendary
*

Activity: 1218
Merit: 1001

View Profile
February 17, 2018, 08:56:59 PM

Yerli ve millilikten bahseden projelere karşı nedense hep bir kötü algı oluştu bende. Altından hep bi dolandırıcılık hep bir hile hep bir erteleme çıkıyor bu projelerden. Bu arada ekelemden geçmeyim. Evrensel olmayan bir şey milli olmaz.
Defloration
Sr. Member

Activity: 448
Merit: 250

View Profile
February 17, 2018, 09:05:12 PM

Sikke coin nedir ya daha evrensel bir isim bulamamislar mi? Yatirimlarinizin çöp olmasini istemiyorsaniz, iyice arastirin derim yerli coin dlye hemen atlamayin
pancupan1903
Jr. Member
*

Activity: 364
Merit: 5

View Profile WWW
February 17, 2018, 09:12:49 PM

Fazla bu işlerden anlamam ama sadece türkiyede işlem yapacak olmaları biraz garip değil mi , o zaman ne anlamı kaldı kripto para olayının . İco larındaki görevlerden birinde türk borsalarına , sikkenin işlem görmesi ile ilgili mail atmanız isteniyor . Bana biraz amatör geldi .

BLOCKMASON LINK
Create Web APIs From Any Smart Contract
1melyun
Hero Member

Activity: 546
Merit: 501

View Profile
February 17, 2018, 09:13:19 PM

şu hızlı ödeme, güvenlik gibi blockchain özelliklerini sıralayacak projeler yapmayın artık, dışarısı hep bunlarla dolu. bitcoin forku, token, asset diye diye ortalık çöplük oldu. proje yapın ödemenizi bunlarla alın.
kschneezy
Full Member

Activity: 387
Merit: 186

View Profile
February 17, 2018, 09:38:23 PM

Yorumlara hızlıca göz attımda herkes aynı şeyi düşünmüş, isimler gerçekten tuhaf ve hepsi birbirini andırıyor. Bu tip projelere karşı iyice önyargı oluştu.
Jason Chan
Newbie
*

Activity: 12

View Profile
February 17, 2018, 09:41:50 PM

İsme, yerli ve milli vs.'ye takılmadan bir yorum yapayım. Öncelikle internet siteniz rezil, gözüm çıktı sitenizi incelerken. 1997 yılında belki güzel görünebilirdi ama 2018 için berbat bir tasarım. Ayrıca şimdi ben atıyorum mesela Ripple varken neden SİKKE alayım? Borsalarda satılacak falan diyorsunuz, Paribu sizin Sikke'nizi mi satacak yani? Coinmarketcap'te sıralanan 1900. coinlerden pek farkınız yok.
CryptoBey
Full Member

Merit: 107

View Profile WWW
February 17, 2018, 09:51:07 PM

Akçe, Sikke.. 1 tane de Türk işi yapsalar incileri dökülür.. Bıkmadılar Osmanlıcılık oynamaktan..
Ne olsun isim mesela

Yolu bilmek ile yolda gitmek arasında büyük bir fark vardır. Morpheus
CryptoBey
Full Member

View Profile WWW
February 17, 2018, 09:56:56 PM

Arkadaşlar yerli yatırımları desteklemek gereklidir diye düşünüyorum. Site şuanda yeni bir süreçte ve yatırımlara açık. Bunların yanı sıra getirdiğiniz her üya başı 10 sikke veriyor. Facebook, imza, diğer tanıtım görevleri, Borsalara mesaj atma gibi çşitli görevlerle daha da fazla sikke kazanmamızı sağlıyor. Yerli bir site olduğu içinde incelemenizi kesinlikle öneriyorum.

http://www.sikke.com.tr

Helal be sonunda aminacoin sikinecoin derken hem mantikli hemde icinde sik gecen bir coin cikarmisiz, emegi gecen arkadaslari tebrik ederim ne sikke yaricak simdi bu?
Ulan  Grin Çok güzel bir yorum olmuş  Grin

Yolu bilmek ile yolda gitmek arasında büyük bir fark vardır. Morpheus
moneva
Member
**

Activity: 126
Merit: 28

diwtoken.com

View Profile WWW
February 17, 2018, 10:48:50 PM

marka tescil basvurusu var, dolayisiyla sikke.com.tr alan adi üzerinden yayina girmis web sitesi.
github siteleri var ama en son neredeyse 1 ay önce bir commit yapilmis - yani bir gelisme ve gelistirme yok gibi? bana pek güven vermedi bu yüzden.
takipteyim ama, umarim elle tutulur güzel bir proje cikar..

▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
DIW ◈    DIWtoken.com    ▐   WHITEPAPERANN THREADTELEGRAM   ▌    SECURITY DECENTRALIZED
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
btcfxcoin
Full Member

Activity: 462

View Profile WWW
February 17, 2018, 10:51:05 PM

github kodu ya da elle tutulur bi sey gelene kadar bu proje benim gozumde scamdir arkadaslar. hatta gelecegini falanda sanmiyorum. direk scam diyorum.

Pa1n
Member
**

Activity: 294
Merit: 10

JOIN THE NEXT MEGATREND IN CRYPTO!

View Profile
February 18, 2018, 12:12:56 AM

Arkadaşlar yerli yatırımları desteklemek gereklidir diye düşünüyorum. Site şuanda yeni bir süreçte ve yatırımlara açık. Bunların yanı sıra getirdiğiniz her üya başı 10 sikke veriyor. Facebook, imza, diğer tanıtım görevleri, Borsalara mesaj atma gibi çşitli görevlerle daha da fazla sikke kazanmamızı sağlıyor. Yerli bir site olduğu içinde incelemenizi kesinlikle öneriyorum.

http://www.sikke.com.tr

Helal be sonunda aminacoin sikinecoin derken hem mantikli hemde icinde sik gecen bir coin cikarmisiz, emegi gecen arkadaslari tebrik ederim ne sikke yaricak simdi bu?

Ne zamandır ben bu forum da bu kadar güldüğümü hatırlamıyorum. Gerçekten helal olsun Cheesy
Ayrıca yerli yatırımları destekleyelim iyi hoş diyorsunuz da bence boş boş.

sikkepara
Newbie
*

Activity: 10

View Profile
February 18, 2018, 12:56:19 AM
Last edit: February 18, 2018, 01:09:59 AM by sikkepara

Forumdaki bazı arkadaşlar çok bilmiş ama çok okumamış sanırım. Kelime kökenini (Sikke...) bilmeden, araştırmadan ahkam kesmek biz Türklere mahsus bir şey.

Öncelikle sikke bir Osmanlı veya Türk parası değildir. Lidya'lılara aittir...

Sikke'nin nedir?
Eski metal paralar "sikke" biçiminde adlandırılırlar. Kazılarda, temel altında veya duvar harcı içinde bulunmuş herhangi bir sikke tabakayı kesin biçimde tesbit eder. Aynı zamanda devlet şeklini, bölgesini bildirir, hatta onların incelenmesinden sayısız tarihi olaylar ve gerçekler ortaya çıkar. Ortadan kalkmış şehirlerin isimlerini, kaybolmuş bir heykeli, yıkılmış bir binayı, o zaman var olan ancak bugün yetişmeyen bir bitkiyi, sikkelerdeki tasvirler sayesinde öğrenebiliriz.

Sikke, devletin resmi damgasıyla garantilenmiş, kullanımı kolay madeni bir alım aracıdır. Sikke, M.Ö. 7. yüzyılda Anadolu'da Lidyalılar tarafından icat edilmiştir. Altın ve gümüş karışımından meydana gelen elektrondan yapılmıştır. Bu doğal elektronu ilk kez altın ve gümüşe ayırarak sikke bastıran Krezüs'tür.

Sikkenin kağıt paraya üstünlüğü madenindendir. Kağıt paranın maddesi değersizdir. Sikkenin hem yapım maddesi değerlidir, hem de daha kullanışlıdır. Bu nedenle daha çok tercih edilmiştir.

Sikkeler, yazılı belgeler ve arkeolojik bulgular ile birlikte incelendiğinde insanlara pek çok konuda bilgi verirler. Örneğin kentlerin ya da devletlerin zenginlik düzeylerine ışık tutarak ekonomi tarihine ışık tutarlar. Devletlerin hangi coğrafyada egemenlik kurdukları yada ticari ilişkilerinin nereye kadar uzandığı yine bulunan sikkelerle anlaşılabilmektedir.

Sikkelerin ekonomik ve siyasi yaşama ilişkin bilgi vermenin yanısıra diğer bir yönleri de belgesel özellik taşımalarıdır. Sikkeler ve madalyonlar tarihsel kişilerin resimleri konusunda önemli kaynaklardır. Birçok tarihsel kişiliğin yüzleri bu sikkeler aracılığıyla bilinmektedir. Sikkelerde ayrıca devletle ilgili bilgiler, şehir adları, bina, heykel veya bitki tasvirleri bulunabilmaktadir ve bu yönüyle de önemlidirler.

https://www.turkcebilgi.com/sikke#bilgi

Sikke projesinin 2 ortağı ve 2 melek yatırımcısı vardır.

EBİRON BİLGİ VE İLETİŞİM TEKNOLOJİLERİ
Ebiron Bilgi ve İletişim Teknolojileri 2000 Yılında Mehmet Ali Talmaç tarafından kurulmuştur. ( Firmanın ilk adı MAT DIGITAL MEDIA'dır, *** https://web.archive.org/web/*/matdigitalmedia.com *** zaman ve şartlara göre 2009 yılında o çok sevdiğiniz Türkçe olmayan EBiRON olarak değiştirilmiştir.)

17 Yıllık yazılım tecrübesi olan, Bulut yazılım, şifreleme, bulut sunucular konusunda uzmanlaşmıştır.
15 yıl önce Mehmet Ali Bey'in henüz dünyada Classic ASP ile çözülmemiş bir şifreleme/güvenlik problemini, şimdiki https://www.netsparker.com/ firmasını kurmamış olan Ferruh Mavituna ile çözmüştür! Burada çoğu arkadaşımız daha doğmamışken veya ilk okula giderken bu insanlar kripto ile uğraşmış!
Ebiron'un 3 büyük yazılım projesi ve onbinlerce müşterisi vardır.

• hizlioku.web.tr - Online hızlı okuma ve anlama kursu.
    https://www.hizlioku.web.tr/stats/
    12.000 öğrencisi olmuş, 300+ kurumsal müşteri vardır. İlk yayınlandığında projenin Dünya'da bir benzeri yoktu!!!!
  • http://www.kiracitakip.com - Online kiracı takip yazılımı - binlerce kurumsal üyesi vardır, anasayfada istatistikleri mevcuttur..
  • http://www.habereditoru.com -  Haber sitelerine otomatik içerik aktaran bot yazılımı. binlerce müşterisi vardır

Şimdi gözünü bu forumdan başka bir yere çıkartmamış, çektiği whois bilgilerine göre (Lütfen google, facebook, twitter bitiş tarihlerinede baksın, google 2020'de bitiyor ne berbat bir firma!) ahkam kesen veya kurucu şirketleri bilmeden yok linked-in, yok fotoğraf, freelance ekip toplamışlar vs... okadar komik geliyor ki kulağa...

Allah aşkına onlarca ponzi gördünüz (ki onlara bu kadar acımasız eleştiri yapmadınız) hangisi ben Blockchain teknolojisini yetersiz ve eksik görüyorum firma olarak rowBlockChain adını verdiğimiz kendi blockChain teknolojimizi geliştirmek istiyoruz dedi?
Beğenmesinizde karşınıza çalışır ve çalışacağının test edildiği bir sistemde size denemeler yapma imkanı verdiler?

Lütfen üye olanlar bizden SKK istesin. Göndersin Alsın, hıza baksın, Keselerin güvenliğine baksın!!! Biz neler neler yaptık ama hala farkeden yok!
Hangi blockChain sisteminde aşağıdaki özellikler var bilenler samimiyetle yazsın.
Aşağıdaki özellikler WebCüzdan veya uygulamaların değil, geliştirmeye çalıştığımız RowBlockChain özelliğidir!!!
- %100 Mutabakat (Diğerleri %51)
- 1 Sn işlem süresi (En düşüğü 30 dk!!!)
- Çeşitli Kese Tipleri (Hiç birinde yok)
- Cüzdanlara anlık, saatlik, günlük limit koyma (Hiç birinde yok!)
- Cüzdanlara ortak kullanıcar ekleme (Hiç birinde yok!)
- Calback bildirim (Bir keseden bir işlem yapıldığında cüzdan sahibinin belirttiği URL'ye bildirim) (Hiç birinde yok)
- Gerçek Gizlilik (İşlemler 3. kişiler tarafından takip edilemez manasında)
- Cüzdanlara takma isim verme (Çok azında uygulamaya bağlı olarak var)
- Cüzdanları aktif/pasif etme (Hiç birinde yok)
-  1 KB blok boyutu (Bir işlem için diğerleri 1MB/8MB arası)
- Emisyon (token) dataları ve İşlem datalarını Ayrı zincirlerde saklama
- ve daha olgunlaşmamış 3-4 fikir...

Tüm bu özellikleri girin deneyin ondan sonra konuşun...

Bu proje sahiplerinin idealleri var fikirleri var, eski projelerinde baktığınızda Dünya'da ilk ve farklı olmanın peşindeler...
(Bu işten para kazanılmayacak mı, elbette kazanılacak ama satılacak bilmem kaç milyon sikkeden değil! Emin olun satılacak sikkelerle sunucular maliyeti ve networkün 3 yıllık masrafını bile çıkartamazssınız...)

İster beğenin ister beğenmeyin sikke blockcahin sistemini yeniden geliştirecek. Bize yol gösteren, fikir veren, katkı sağlayanlara sonsuz hürmet ve saygı duyarız,
lakin bu girişime ponzi vs gibi ahlaksızca ithamlara karşıda en sert şekilde tepkimizi veririz.

Saygılarımla, bu mesajım şirketleri bağlamaz ve sadece kendi düşüncelerimdir.

(SKKA3)

hisarardi
Member
**

Activity: 532
Merit: 12

View Profile
February 18, 2018, 01:59:23 AM

Ben en çok projeyi merak ediyorum  Grin Cheesy

Face                       Insta                                              MEETING THE CHALLENGES OF SCALING,
     book       Twit         gram         ⟹ Ethereum Basic ⟸               FEE OPTIMIZATION   
               ter                                                                             AND EFFICIENCY
tmskcimen
Member
**

View Profile
February 18, 2018, 02:11:14 AM

Yerli sikke sikke geçiricekler mk projenin yerlisimi olur diyoruz koyun geçin ne bok kazanıcaksınız bundna anlamıyor kral projeler var atın çöpe bunu.
emrears05
Full Member

Activity: 742
Merit: 112

View Profile
February 18, 2018, 05:44:53 AM

twitter bountysine katıldım. üye girişi yapıldıktan sonra bounty ekranında sağ alt kısımlarda raporlama satırı var. Oraya tweet, rt vs eklenmesi, gönderilmesi gerekiyor.

Üye girişi yaptığımızda bu raporlar karışmayacaksa sorun yok.  sitede twitter hesap url eklenecek bir yer olsa, bitcointalk kullanıcı adı vs bilgileri. kısacası çoğu bounty de olan google form ile bilgileri gönderebileceğimiz bir işlem. Spreadsheet dosyası bunların olmasını isterdim.
mrmanyaks
Jr. Member
*

Activity: 168
Merit: 1

View Profile
February 18, 2018, 06:26:02 AM

Ben bountrye bakarım proje bakalım ne olacak Wink
kubra68
Member
**

Activity: 336

View Profile
February 18, 2018, 06:50:31 AM

nedense türk coin çıktıgı zaman hepimiz bu coinlere tehlikeli gözü ile bakıyoruz ama bence en önemlisi türk alman rus çin e değil de ne işe yarıyor dolandırıcılık üzerine mi kurulmuş yoksa teknolojisi ve geleeği için önemli bir coin mi buna bakmak gerekir.Sırf türk coin oldugu için girilir mi.duygusal yaşlaşmanın anlamı yok kalite ye bakmak gerek o kadar bence

srhtssr
Jr. Member
*

Activity: 98
Merit: 1

View Profile
February 18, 2018, 12:36:56 PM

hiç olamamsından iyidir en azından altında iyi bir çalısma vardır die düşünüyorum öyle ha deyince coin cıkarılmıyor

CUBE CHAIN  |  The 4th Blockchain for Ecommerce  ■  ■  ▬▬▬
▬▬▬  ■  ■  Meet the social Blockchain services you imagine.
Askit2
Hero Member

Activity: 981
Merit: 500

DIV - Your "Virtual Life" Secured and Decentralize

View Profile
February 18, 2018, 01:20:21 PM

yapacağınız işi sikkeyim yazacağım ama ne planladığınızı bimediğim için bunun sempatik ve empatik bir yaklaşım olmadığını düşünerek vazgeçtim. web sitesinin tasarımı gelecekte sikkenin nereye geleceğini direkt olarak gösteriyor. başarılar.

▄▄
        ▄█▀▀█▄
      ▄█▀ ▄▄ ▀█▄
      ▀ ▄████▄ ▀
   ▄▀ ▄ ▀████▀ ▄ ▀▄
 ▄▀ ▄███▄ ▀▀ ▄███▄ ▀▄
█  ███████  ███████  █
 ▀▄ ▀███▀ ▄▄ ▀███▀ ▄▀

▀▄ ▀ ▄████▄ ▀ ▄▀
      ▄ ▀████▀ ▄
      ▀█▄ ▀▀ ▄█▀
        ▀█▄▄█▀