Bitcoin Forum
May 04, 2024, 03:32:08 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 »  All
  Print  
Author Topic: Bir sonraki ayı piyasası dikkat !  (Read 680 times)
ripplecanavari (OP)
Member
**

Activity: 630
Merit: 37

View Profile
February 16, 2018, 10:57:45 PM

Arkadaşlar merhabalar nasılsınız ? iyisinizdir umarım ( : bol kazançlar herkese dünyanın en zengin isimlerinden yatırımcı George Soros’un eski ortağı, ünlü işadamı Jim Rogers bu kişiyi bir çoğunuz biliyordur diye tahmin ediyorum benim de kuvvetle muhtemel öngördüğüm bir konudan bahsetmiş ve şöyle demiş

“Bir sonraki ayı piyasası, 75 yıllık hayatımda gördüğüm herhangi bir çöküşten daha felaket olacak.”

“Olduğu zaman, çok kötü bir ayı piyasası olacak” diyen Rogers, bu kriz ortamının henüz başlamadığını söyledi. Son 2-3 haftadır global piyasalarda yaşanan sert satışın bu krizin başlangıcı olup olmadığını söylemenin zor olduğunu da aktaran ABD’li milyarder, “Muhtemelen piyasa, bir süre daha yukarı yönlü gidecek. Ama krizin bu yılın içerisinde başlaması olası” diye konuştu.

kendisi ayrıca Kripto paraların çoğunun öleceğinden de bahsediyor bu ayı piyasası ile birlikte

2017 sonunda yaptığı açıklamada Bitcoin için çok sert bir düşüş öngören Rogers, “Kripto para birimlerinde en yükseği gördüğümüzü düşünüyorum. 10 yıl önce bu paralar yoktu, şimdi 2 binden fazla. Bir balon olduğunu ve kripto paraların çoğunun hayatta kalamayacağını düşünüyorum” dedi.

ve altın ve gümüşün değerinin aşırı derecede artacağından bahsediyor

Gazete Habertürk'ün haberine göre “2008’de piyasalar çöktüğünde altın çok aşağı inmişti. Ben o zaman altın almıştım” diyen Rogers, altın ve gümüşün çok aşırı fiyatlanacağını hatta bir balon da olabileceğini ifade etti.

evet peki ya siz neler düşünüyorsunuz bu konu hakkında ?
The network tries to produce one block per 10 minutes. It does this by automatically adjusting how difficult it is to produce blocks.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
oguzhangazi
Member
**

Activity: 308
Merit: 10

View Profile
February 16, 2018, 11:35:02 PM

Kriptocunun ne işi olur altınla gümüşle kısa vadede değişim pek olmuyor onlarda. Ayrıca artı dolarında tl bazında yükseleceği öngörülüyor bu yılda da
alex219
Sr. Member

Activity: 628
Merit: 251

View Profile
February 16, 2018, 11:49:25 PM

Bir sonraki ayı piyasası ancak Mart ayından sonra gelebilir zaten bir büyük düşüşü daha bu piyasanın kaldırabileceğini sanmıyorum. İnsanları tamamen kaçırmak istemezler balinaların amacı kendilerini daha zengin etmek değil, bizi daha da fakirleştirmektir bundan dolayı ayı piyasalarında panik satışı yapmayın.
koinli
Full Member

Activity: 350
Merit: 100

View Profile
February 17, 2018, 02:23:18 AM

bir bitmedi şunların baloncu muhabbeti, o balon bu balon, hem diyor bir sonraki ayı piyasası felaket olacak, hem diyor altın gümüş vs düşerken çok aldım falan, la madem felaket bunlar niye alıyorsun?
valek55
Member
**

Activity: 380
Merit: 31

View Profile
February 17, 2018, 03:44:13 AM

Adam diyor ki  küresel anlamda çok büyük bir yıkım geliyor.

Daha önce bu forumda komplo teorimi yazmısdım.

Dünyada Her 10 yılda bir çok büyük küresel kriz yaşanmış ve trilyonlarca dolar el değişmiştir.

En son yaşanan kriz 2008 deydi .

Yeni krizi bu yıl sonu 2019 başlarında yaşama ihtimalimiz var ama kimse net tarihi bilemez.

Hani bu küçük krizler büyük krizin habercisi bence.

Ama bu kriz için kripto para borsalarında market cap 3-4 trilyon doları bulunca çıkacak die düşünüyorum
ZENC
Full Member

Activity: 336
Merit: 154

View Profile
February 17, 2018, 11:27:48 AM

Arkadaşlar önünüzde internet gibi bir teknolojinin evrimi hali hazırda var zaten. Blockchain'i İnternet olarak düşünün ve kripto paraları da internet siteleri olarak. İlk çıktığında Facebook kimsenin haberi yoktu. O zamanlar Türkiye'de Yonja vardı hatırlayanlar vardır mutlaka  Smiley Kripto piyasası da böyle işte. Sürekli yenileniyor. Bitcoin bu piyasanın Google'ıysa Ethereum'da Facebook'udur. Bu teknoloji ölmez. Sadece biçim değiştirir ve geliştirilir.
Teknolojiler de küresel anlamdaki yıkımlara çoğunlukla kendini geliştirerek karşılık vermiş ve ilerlemiştir. Kısacası artık şu konuya teknoloji olarak bakın ve uzun vadede Yonja'ya değilde Facebook'a yada Youtube'a yatırım yapmaya özen gösterin. Yahoo'ya veya Myspace'e yatırım yaptıysanız ne yaptıklarını nasıl çalıştıklarını takip edin. Zamanında çıkıp zamanında başka birine giriş yapmayı kendinize ilke edinin.

Yukarıda ki iş adamının yaşında ki çoğu insana da takılıp kalmayın. Onlar yaşları itibari ile geleneksel bir düşünce yapısına sıkışıp kalmışlar. Bu adama VR gözlüğünü tak iki dakika oyun oynasın bayılır. Ayılınca da bu teknolojiyi lanetler. İllede girişimci insanlardan tavsiye almak istiyorsanız Elon Musk gibi teknolojinin içinde geleceği hayal edenlerden tavsiye alın. Jim Rogers gelmiş 75 yaşına dünya umrunda değil  Wink
emrears05
Full Member

Activity: 742
Merit: 112

View Profile
February 17, 2018, 12:40:32 PM

Adam diyor ki  küresel anlamda çok büyük bir yıkım geliyor.

Daha önce bu forumda komplo teorimi yazmısdım.

Dünyada Her 10 yılda bir çok büyük küresel kriz yaşanmış ve trilyonlarca dolar el değişmiştir.

En son yaşanan kriz 2008 deydi .

Yeni krizi bu yıl sonu 2019 başlarında yaşama ihtimalimiz var ama kimse net tarihi bilemez.

Hani bu küçük krizler büyük krizin habercisi bence.

Ama bu kriz için kripto para borsalarında market cap 3-4 trilyon doları bulunca çıkacak die düşünüyorum

sene aralıkları ile çöküşün geldiği varsayımı bu tezgahı kuranlar için paralarını kimbilir kaç katına artıracak kaostur.

bitcoin ve kripto paralar için ben çöküşün henüz gelmediğini düşünüyorum. 1 haftadır yükseliyoruz. destek, direnç, trend çizgileri benim yol haritam budur. dirençlere yaklaşınca temkinli yaklaşırım. direnci kıramaz ise en yakındaki desteğini incelerim. orayı da kırarsa duruma göre çıkar ve daha ucuzdan almaya çalışırım.

şu an için btc düşüşünü tamamlamış bile olabilir. 3k ya yaklaşırsa asıl o zaman korkun.

muteahhit
Member
**

Activity: 364
Merit: 20

View Profile
February 17, 2018, 01:35:55 PM

boku çıktı artık bu balon muhabbetinin.
neymiş 10 yıl önce yokmuş şimdi 2binden fazlaymış.

ulan her tarafımız da balon var zaten. türkiye'de de en büyük balon inşaat balonu.
ripplecanavari (OP)
Member
**

Activity: 630
Merit: 37

View Profile
February 17, 2018, 04:15:31 PM

boku çıktı artık bu balon muhabbetinin.
neymiş 10 yıl önce yokmuş şimdi 2binden fazlaymış.

ulan her tarafımız da balon var zaten. türkiye'de de en büyük balon inşaat balonu.

suriyeliler ülkeden çekilince inşaat sektörü güzel dump yer : d alttan toplamak lazım
BitSharke135
Sr. Member

Activity: 392
Merit: 252

View Profile
February 17, 2018, 04:51:43 PM

Valla yıllardır doların, altının, inşaatın, bitcoin'in balon olduğunu söylediler ben bir tek balon görüyorum onda Türk lirası yani bitcoin'de durmak bile paramin değer kaybetmesini önlüyor.
kingofrogues07
Member
**

Activity: 140
Merit: 13

View Profile
February 17, 2018, 08:22:57 PM

Valla yıllardır doların, altının, inşaatın, bitcoin'in balon olduğunu söylediler ben bir tek balon görüyorum onda Türk lirası yani bitcoin'de durmak bile paramin değer kaybetmesini önlüyor.

En doğru yorum bu olmuş. Balon muhabbetinden sonra bile emlaklar ikiye katladı. Kriz gerçekten çıksa yarıya düşmez yine karda olursun. Tek balon TL %100 katılıyorum. Dolar sene sonu 3'ün altına gelecek diyen ekonomi bakanımızın olduğu bir ülkedeyiz. Sene sonu 3,8-3,9 civarı kapatmıştı dolar. Bunun aklına uyan olan varmı bilmiorum ama varsa kol gibi kambiyo zararı yazan şirketlerden sağlam dua(!) almıştır.
sahnesiz71
Newbie
*

Activity: 112
Merit: 0

View Profile
February 17, 2018, 10:00:34 PM

Evet blockchain ve bitcoini şuanda popüler olan bir çok sosyal medya sitesinin ilk çıktığı hal gibi düşünürsek bir çok problem kafamızda oturmuş olur sanırım
felixesteban
Member
**

Activity: 294

World’s First Decentralized ICO Platform

View Profile
February 18, 2018, 12:02:02 AM

Ne bitmez tükenmez bir muhabbet konusuymuş  bu arkadaş,yok balon yok çekecek, aşırı iyimser olanı da kötümser olanı da hiç çekilmiyor. Ekonomide herşey Psikoloji ile çok yakından alakalı olduğu için bu tür yaklaşımlara her zaman temkinli yaklaşmakta fayda var. Çoğu manipülasyon amaçlı çünkü.

▐ █   CoinFast   |   World’s First Decentralized ICO Platform
●● ▬▬   Whitepaper   [  Join the Whitelist  ]   Telegram   ▬▬ ●●
Facebook   Instagram   Twitter   ANN Thread   Youtube   Medium
akansaatler
Newbie
*

View Profile
February 18, 2018, 02:16:50 AM

en son kriz 2008'de idi, en son kriz 1980'de idi yazmak yerine deydi, deydi yazan birine saygın duyamıyorum, çok eylendik de aynı şekilde.
TheCryptoChaser
Member
**

Activity: 154
Merit: 25

View Profile
February 18, 2018, 04:48:38 AM

Elde avucta ne varsa tutmaya devam. Hatta ve hatta alabiliyorsak kademeli bir sekilde aymaya devam edelim. Bu piyasa 3-4 trilyon oldugu zaman buyuk bir dump yiyip 1 trilyon civarina geri dusecegini dusunuyorum. Butun yarismaci arkadaslara basarilar diliyorum Cheesy
ascakan
Sr. Member

Activity: 434
Merit: 255

View Profile
February 18, 2018, 08:28:59 AM

Bu ve tersi o kadar çok haber ve öngürü çıkıyor ki artık haberleri dikkate almamak lazım demeye başladım. Sorun şu biri düşecek diyor biri moon diyor aklımız karışıyor ve korkak harekete başlıyoruz biraz çökünce ahanda batıyor demişlerdi diyerek kaçıyoruz ve onları başkaları topluyor ya da tam tersi senaryoda mümkün. Sonra diyoruz ki adamlar basbas bağırmıştı şöyle olacak böyle olacak diye keşke dinleseydim diyerek birde kendimize kızıyoruz moralimizi bozuyoruz...
bdivrik
Sr. Member

Activity: 812
Merit: 262

View Profile
February 18, 2018, 12:57:24 PM

kripto paranın çıkış sebebi 2008 krizi benzeri global krizlerdir.
dünyada tekrar büyük çaplı kriz çıkabilir ama çıktığı zaman kriptoparalar bundan daha güçlü çıkacak.
merkezi otoritelerin balonlaştırdığı ekonomilerin yıkılışını gördükçe insanlar merkezsiz kripto para ekonomisine geçiş yapacak.
dünyada şu an yaşanan doların blaonudur balonlarda patlamaya mecbur.
Soslumisir
Newbie
*

Activity: 196

View Profile
March 05, 2018, 06:13:25 PM

Ayı boğa farketmiyor hodlcı her zaman hodl'da kalıyor.  Sad
clonely
Member
**

Activity: 490

SEND AND RECEIVE MONEY INSTANTLY

View Profile
March 05, 2018, 08:41:28 PM

ben değil ama takip ettiğim bir çok üstad ayı sezonu olmadığını söylüylar. Umarım değildir de...

Iamrobot
Member
**

View Profile
March 05, 2018, 11:19:50 PM

Birçok büyük şirket bitcoin ile yakından ilgileniyor Meksika yasa çıkartıyor Arizona vergi için kullanıyor tüm bunlar olurken hala balon denilmesi mantıklı mı. Devletler salak olabilir ama şirketler o kadar salak değildir
Pages: [1] 2 3 4 »  All
  Print  

Jump to: