Bitcoin Forum
May 18, 2024, 12:48:39 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  
Author Topic: Evde madencilik sağlık sıkıntısı  (Read 789 times)
sorgu (OP)
Jr. Member
*

Activity: 117
Merit: 5

View Profile
February 17, 2018, 02:27:08 AM

Selamlar odamda madencilik yapıyorum .

Odanın sıcaklığına fazla takılmıyorum lakin hava sı iyice bozdu temiz hava akışı filan sağlıksız bir durum ortaya çıktı.

Acaba madencilik yapıpta odasında hava temizleme cihazları kullananlar varmı önerebileceğiniz farklı birşeylerde olur

Lütfen odanda yapma gibi akıl vermeyin mecburum Smiley teşekkürler
abmuh1
Newbie
*

Activity: 27
Merit: 0

View Profile
February 17, 2018, 07:33:09 AM

oda nemlendirici al yararı olur odada toz gezemez havada.
spastikss
Full Member

Activity: 434
Merit: 107

View Profile
February 17, 2018, 01:19:21 PM

soğuk buhar makinesi yardımcı olabilir. ancak genel olarak evde madencilik, önlem alınmaya çalışılsa bile sağlığı olumsuz etkiler kanısındayım. en azından havanın kalitesinin düşmesi, gürültü ve belki radyasyon sebebiyle pek uygun bir şey değil.

U20
Full Member

Activity: 546
Merit: 103

CAT.EX Exchange

View Profile
February 17, 2018, 03:21:26 PM

Odanda kışın çok sorun yaşamasanda yazın katlanabilecegini sanmıyorum.  Sürekli havalandirman ve nemlendiriciler kullanman dahi yetmeyebilir.  Soğutuculu kabin dolaplarını arastırabilirsin. Sesi ve fanı birsekilde azaltacaktır. 

Arizona
Full Member

Activity: 264
Merit: 100

View Profile
February 17, 2018, 04:28:55 PM

Toz geçirmez fitrelerde sarıp sarmalayıp balkona koyman en mantıklı hareket olur dostum. Yanında çalışan cihaz gürültü toz biriktirme radyasyon gibi etkenlerle sağlığını doğrudan etkiler. Yazın uykusuzluk sorunları yüzünden psikolojin bile bozulur. Camlar açıkken daha çok toz girer bide o var
Risotto
Full Member

Activity: 238

View Profile
February 17, 2018, 07:45:27 PM

Toz geçirmez fitrelerde sarıp sarmalayıp balkona koyman en mantıklı hareket olur dostum. Yanında çalışan cihaz gürültü toz biriktirme radyasyon gibi etkenlerle sağlığını doğrudan etkiler. Yazın uykusuzluk sorunları yüzünden psikolojin bile bozulur. Camlar açıkken daha çok toz girer bide o var

Balkonda maalesef artık çalnıma ihtimali neredeyse %100'e ulaşan bir devirdeyiz bence başka bir odaya koyması en mantıklısı olcaktır diye düşünüyorum ben.
sorgu (OP)
Jr. Member
*

Activity: 117
Merit: 5

View Profile
February 18, 2018, 12:17:07 AM

Arkadaşlar balkon küçük öyle imkanım mevcut değil mecbur odamda kalıcak sesler filan sorun değil .

Hava temizleyicisi kullanan varmı varsa öneriler bekliyorum yada daha sağlıklı olması için önerileride açığım
ekiller
Legendary
*

Activity: 2212
Merit: 1112

LLP Programming & Electronics

View Profile
February 18, 2018, 12:28:11 AM
Merited by EFS (1), mhanbostanci (1)

Hepa filtreli ve tercihen (olursa iyi olur) Kömür filtreli hava temizleyici kullanın.  

Ben bunu kullanıyorum : nikken air wellness power5 pro

Ancak hava temizleyici sadece odanın havasını temizlemeye katkı sağlar. Odayı yaşanabilir açıdan sağlıklı kılmaz.

Yüksek frekans yayan aygıtlar ile iç içe yaşamak iyi değildir. Mikrodalgalar insan hücrelerine ve sinir sistemine zararlıdır.

Ayrıca fanların düşük frekans aralığında ki sesine kulağınız sürekli alışacağı için , o frekans aralığında ki normal sesleri duymakta sorun yaşayabilirsiniz zamanla.

Bu aynı şuna  benzer,  sürekli sigara içilen ortamdaysan  sigara kokusunu fark etmezsin artık bir süre sonra.
Çünkü burnunda ki reseptörler bunu normal karşılar
bora19
Newbie
*

Activity: 28
Merit: 0

View Profile
February 19, 2018, 04:21:27 PM

balkonundan çalınmaz dersen kesinlikle oraya koy
igotek
Hero Member

Activity: 2058
Merit: 608

Online Security & Investment Corporation

View Profile WWW
February 19, 2018, 08:31:22 PM

Rainbow al. En son nakit 11500 TL fiyat aldım ben.

I cannot live, I cannot die, trapped in myself.
Hold my breath as I wish for death. Oh please god, help me !
sagul
Jr. Member
*

Activity: 420
Merit: 1

View Profile WWW
February 19, 2018, 08:49:14 PM

valla bir makine mühendisi bana dedi ki;  bu sistemi derin dondurucuda sakla süper olur dedi. Şaka yapıyor sandım ciddiymiş  Huh Roll Eyes

BankDex.io  / Decentralized Exchange
akiko6823
Member
**

Activity: 602
Merit: 12

View Profile WWW
February 19, 2018, 09:01:25 PM

Hocam. Aynı odada kalıp. Mining yapmayın zaten. İleriye dönük sıkıntılar olmaya başlayabilir.
Necroface
Full Member

Activity: 518
Merit: 102

simply getting the job done

View Profile WWW
February 19, 2018, 10:07:42 PM

valla bir makine mühendisi bana dedi ki;  bu sistemi derin dondurucuda sakla süper olur dedi. Şaka yapıyor sandım ciddiymiş  Huh Roll Eyes

patron nem ne olacak?

Mycro Jobs                                                                                                                                                
| SIMPLY GETTING THE JOB DONE
⟩                                                                                                                                                      
                                                    ⟩⟩ Telegram ⟩⟩ Twitter ⟩⟩ Medium ⟩⟩ Github ⟩⟩ Instagram ⟩⟩ LinkedIn ⟩⟩ YouTube ⟩⟩ Facebook
chickenfried12
Legendary
*

Activity: 1120
Merit: 1003

View Profile
February 19, 2018, 10:34:49 PM

sağlık açısından kendine eziyet etmekten başka bir sey değil açıkcası buna katlanman acaba bunun sebebi nedir evde başka oda olmaması mı yani mecbursun ama simdi kazanacağın 3 5 $ hadi geçtim 1000 2000 $ diyelim senin sağlıgından daha mi önemli ?
kendi kendine yaparsın hiç olmasa bile arada camları aç havalandır hep aynı havayı soluma ne bilim ortamı tozdan uzak tutki havaya karışıp ciğerlerine ulaşmasın 7/24 aynı yerde kalacaksa ..
yine bi düşün sağlığın daha mı değersiz ..
birfincankahve
Jr. Member
*

Activity: 280
Merit: 4

View Profile
February 20, 2018, 03:25:00 AM

hocam makine mühendisi böyle bir şey demez, dediyse de sorun vardır,  buzdolabı klima gibi ısı pompaları bir şeyi soğutmak için vardır, yani ortam 30 derece ise, siz bir şeyi üfleyerek 20 derece yapamazsınız, bunun için klima, buzdolabı gibi sistemler gerekir,

fakat rigde durum öyle değil, dışarsı 30 derece rigi de 10 derece yapmaya çalışmıyoruz, yaparsak da 10 kat enerji harcamamız gerekir,  bizim için mantıklı olaran dışarısı 30 derece ise, rigin etrafındaki sıcak hava kütlesini uzaklaştırıp, yerine taze 30 derece hava vermek, böylelikle teorik olarak o rige sadece hava üfleyerek 30 dereceye kadar düşüre bilirsiniz, pratikte de 35 dereceler bile mümkün tabi bunun için çok güçlü fanlar gerekir,

o yüzden rigi 50 derecede vs tutmak çok daha akıl karıdır, klima ile vs rig soğutan insan ne fizik biliyordur, ne de dünyadan haberi vardır.
alpsea
Copper Member
Hero Member

Activity: 1274
Merit: 555

https://refpa28543.top/L?tag=d_286347m_1264c_&site

View Profile
February 20, 2018, 05:55:32 PM

Yıllardır evde mining yapan birisi olarak; yazın çekilmez derecede ısınıyorlar. Camı açsan oda toz toprak içinde. Balkona koysan rigteki çoğu ürün tozdan kullanılamaz hale gelir. Bazen o kadar ısınıyorlar ki kapamak zorunda kalıyorum zarar görmesinler diye.
Fitreli açık bir kasa yapıp balkona koymak yapabileceğin tek çözüm olabilir sanırım. Veya koridora, mutfak gibi az kullanılan alanlardada durabilir.
Elektrik ve donanım bilgin zayıfsa evde yapmanı tavsiye etmem. Evi yakabilir ve can-mal kaybına sebebiyet verebilir mining rigler.

simetri
Full Member

Activity: 405
Merit: 104

View Profile
February 20, 2018, 06:00:45 PM

Kasap buzhanesine rig koyan adam duymuştum. Ertesi gün tün gpular patates olmuş. Gpu mikroçipi her halükarda ısı üretecek, sen iç/dış ısı farkını ne kadar arttırırsan genleşme kaynaklı kırılmalar o kadar kaçınılmaz olur.

En iyisi @birfincankahve'nin de dediği gibi sıcak havayı uzaklaştırıp ortamdaki fresh havayı gpuya iletmektir.
TheCarm
Hero Member

Activity: 784
Merit: 502

View Profile
February 20, 2018, 06:59:30 PM

Gözlemleyemiyeceğiniz sağlık sorunlarına yol açabilir ve yıllar sonra meydana gelir tabiki. Sürekli toz çekip tozu havaya dağıtan sistem sonuçta. Sinir sistemi, akciğer, beyin ve psikolojiyi etkileyebilir!

██████████████████████████████████████████████████████████████████████
████████▀▀▀        ▀▀█████████████████████████████████████████████████
██████▀    ▄▄▄▄▄▄▄▄    ███████████████████████████████████████████████
█████    ▄█████████▌   ▐█████▀  ▐███████████████▌  ▀██████████████████
████▌   ▐██████████    █████    ████████████████    ██████████████████
████▌   ▐█████████▄▄▄▄█████▌   ▐███████████████▌   ▐███▀▀█████████████
█████    ▀███████████████▀▀        ▄███████████    ██▀   ▐████████████
██████▄     ▀▀███████▀▀         ▄▄███▀▀▀▀█████▌   ▐▀   ▄███▀▀   ▀█████
█████████▄▄     ▀▀███▄  ▄▄    ████▀    ▄   ███       ▄███▀   ▄█  ▐████
█████████████▄▄     ▀████▌   ▐███▀   ███   ██▌      ████    ██▀  █████
██████▀▀   ▀█████▄    ███    ████   ███▌  ▐██    ▌  ▐██▌      ▄▄██████
█████    ▄████████    ▐██    ██▀▀   ██▀   ▐▀    ▐█   ██▌   ▀██▀▀  ████
████▌   ▐████████▀    ███▄     ▄▄▄     ▄    ▄   ▐██   ██▄      ▄▄█████
████▌   ███████▀    ▄███████████████████████████████▄  ▀▀██████▀▀ ████
█████    ▀▀▀▀     ▄█████████▀    ▀█▀    ▀█       ▀████▄▄         ▄████
██████▄▄    ▄▄▄▄████████████  █████  ██  █  █  █  ████████████████████
█████████████████████████  █▄    ▄█▄    ▄█  █  █  ████████████████████
██████████████████████████████████████████████████████████████████████
▄▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▄
█  ▄▀▄             █▀▀▐▀▄▄
█  █▀█             █  ▐  ▐▌
█       ▄██▄       █  ▌  █
█     ▄██████▄     █  ▌ ▐▌
█    ██████████    █ ▐  █
█   ▐██████████▌   █ ▐ ▐▌
█    ▀▀██████▀▀    █ ▌ █
█     ▄▄▄██▄▄▄     █ ▌▐▌
█                  █▐ █
█                  █▐▐▌
█                  █▐█
▀▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▀█
▄▄█████████▄▄
▄█▀▀▀█████████▀▀▀█▄
▄█▀    ▄▀█████▀     ▀█▄
▄█▄    █        ▀▄   ███▄
▄████▀▀▀▀▄       ▄▀▀▀▀▀███▄
████      ▀▄▄▄▄▄▀       ███
███     ▄▄███████▄▄     ▄▀█
█  ▀▄ ▄▀ ▀███████▀ ▀▄ ▄▀  █
▀█   █     ▀███▀     ▀▄  █▀
▀█▄▄█▄      █        █▄█▀
▀█████▄ ▄▀▀ ▀▀▄▄ ▄▄███▀
▀█████        ████▀
▀▀█▄▄▄▄▄▄▄█▀▀
● OVER 1000 GAMES
● DAILY RACES AND BONUSES
● 24/7 LIVE SUPPORT
Sampix
Member
**

Activity: 98
Merit: 10

“Innovation Powered by Crypto”

View Profile
February 20, 2018, 08:46:17 PM

Gözlemleyemiyeceğiniz sağlık sorunlarına yol açabilir ve yıllar sonra meydana gelir tabiki. Sürekli toz çekip tozu havaya dağıtan sistem sonuçta. Sinir sistemi, akciğer, beyin ve psikolojiyi etkileyebilir!

kesinlikle. Şuan farkedemeyebilirsin ama ileride geri dönüşü olmayan sağlık problemleriyle karşı karşıya kalma ihtimalin çok yüksek olur

Hopewithmoney
Full Member

Activity: 350

View Profile
February 20, 2018, 09:17:28 PM

Dostum ben rigleri balkona koyuyorum. Balkonuda komple sürgülü cam yaptırttım 2 tanede vantilatör var tam riglerin arkasında duruyor ve sıcak havayı camdan dışarı atıyor gerek duyduğum zaman. 2 ayda bir hava kompresörüyle tozlanan kartları temizliyorum ve balkonun da tozunu haftalık alıyorum 4 rig neredeyse 1 senedir hiç sıkıntı çıkartmadı
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  

Jump to: