Bitcoin Forum
June 29, 2024, 07:36:35 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Alım-satım botları  (Read 2763 times)
ghostshirt (OP)
Full Member

Activity: 216
Merit: 100

View Profile
September 18, 2013, 02:01:28 PM

Selamlar, bu başlıkta otomatik alım-satım yapan botları kullanan arkadaşlar tecrübelerinden bahsedebilir. Mining olayının giderek kapanması yüzünden para kazanmaya yönelik bu yazılımları fırsat olarak görüyorum. Şahsen şu ana kadar iki botu kullanma şansım oldum:

• goxtool
Ücretsiz, açık kaynaklı python uygulaması. 50-50 portfolio balancing algoritmasını uyguluyor. Diğer senaryonalar da geliştirilebilir elbette. 2 aya yakın süre kullandım. Oldukça az getirisi oldu yüzdeye vurursak. Ama bu 50-50 yöntemi zaten uzun vadede fayda getiren bir yöntemmiş.

• butter bot
Ücretli Chrome eklentisi. Gox, Bitstamp ve BTC-E API desteği var. EMA yöntemini uyguluyor. 10 ve 21 adet noktada verilerin farkına bakarak yükselişleri ve düşüşleri yakalamaya çalışıyor. Bitstamp hesabım üzerinden 3 gün deneme sürümünü kullandıktan sonra 3 aylık bir lisans satın aldım. Henüz sonuç verecek kadar işlem yapmadı. Fakat goxtool'a nazaran trendleri daha iyi yakalama fırsatı sunduğunu söyleyebilirim. 

Bunun dışında borsalar arası fiyat farklarının %10lara varabildiği bu günlerde arbitraj oldukça çekici gözüküyor. Yukarıdaki ikinci programın yeni sürümünde bu ilave edilebilir. O zaman iki ya da üç borsada hem USD hem BTC tutarak oluşacak farklardan iyi getiriler elde edilebilir.

Bildiğiniz üzere bugün itibariyle Türk Lirası ile işlem yapabileceğimiz iki tane borsa mevcut durumda. Bu sitelerin de API desteği vermesiyle bu işlemleri TRY cinsinden de yapabileceğimize inanıyorum. İnşallah kısa sürede API desteği geliştirirler.

İlgili adresler:
https://bitcointalk.org/index.php?topic=181584.0
https://bitcointalk.org/index.php?topic=197175.0[/list]

Deathwing
Legendary
*

Activity: 1638
Merit: 1328

Stultorum infinitus est numerus

View Profile WWW
September 18, 2013, 02:19:28 PM

Butter Bot nedense MF yok.