Bitcoin Forum
May 10, 2024, 02:12:21 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: S.Arabistan anlaşmayı imzaladı. ripple ve blok zincir.  (Read 208 times)
rafsa (OP)
Member
**

Activity: 252
Merit: 10

View Profile
February 17, 2018, 01:10:06 PM

sevindirici haberler yavaş yavaş gelmeye başladı.

Suudi Arabistan Merkez Bankası, ödemelerin daha hızlı, daha şeffaf ve ucuz olması için Ripple ile anlaşmaya vardığını duyurdu. Böylelikle tarihte ilk kez bir merkezi ülke içerisindeki diğer bankaların blok zinciri ve kripto para teknolojisine geçişini sağlamış oldu .

Suudi Arabistan Merkez Bankası blok zinciri teknolojisiyle yurt içi ve yurt dışı ödeme işlemlerinin gerçekleşebilmesi için ABD merkezli Ripple ile sözleşme imzaladı.

Körfez yetkilileri fintek kullanımında yeni yöntemlerin keşfedilmesi için ilk pilot programını böylece başlatmış oldu.

Aynı zamanda bir kripto para birimi de olan Ripple sayesinde bu teknoloji ilk kez bir merkez bankası tarafından ülke içerisindeki diğer bankalar tarafından da kullanılabilir hale getirilmiş oldu.

BİTCOİN İÇİN UYARMIŞLARDI

Suudi Arabistan Merkez Bankası daha önce vatandaşları bitcoin alım satımlarından uzak durması için uyarmış, gerekçe olarak da bankanın düzenleme yetkisinin dışında kalması gösterilmişti.

Ripple tarafından açıklamada Suudi Arabistan'ın bu hamleyle daha hızlı, ucuz ve şeffaf uluslararası para transferi yapacağını iddia ediyor. Ripple, sınır ötesi bir para transferi işlemini 4 saniyede yapabileceğini belirtirken bu süre ethereum için 2 dakika üzerinde. Geleneksel bankacılıkta ise uluslararası işlemler 3 ila 5 gün zaman alabiliyor.

Geçtiğimiz günlerde Ripple yine bir bir başka körfez kuruluşu UAE Exchange ile anlaşma imzalamış, Western Union da aynı teknolojiyi test ettğini belirtmişti.

Suudilerin komşu BAE merkez bankası ile uluslararası transferde kabul görecek yeni bir kripto para üzerinde çalıştığını BAE Merkez Bankası Başkanı Mübarek Reşat El Mansur açıklamıştı
1715307141
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715307141
Reply with quote  #2

1715307141
Report to moderator
1715307141
Hero Member
*

Ignore
1715307141
Reply with quote  #2

1715307141
Report to moderator
1715307141
Hero Member
*

Ignore
1715307141
Reply with quote  #2

1715307141
Report to moderator
Once a transaction has 6 confirmations, it is extremely unlikely that an attacker without at least 50% of the network's computation power would be able to reverse it.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
kartalgiunti
Member
**

Activity: 490
Merit: 13

BIB Exchange

View Profile
February 17, 2018, 01:23:30 PM

Bu habere ciddiyet göstermemiştim ama imzalar da atıldı demek. Araplar gerçekten şaşırttı ama bakalım ne kadar başarılı olabilecekler izleyelim

███     WHITEPAPER  |    TELEGRAM    ███ █     BiB Exchange     █ ███     TWITTER     |   INSTAGRAM     ███
S e t   O f f   t h e   W e b 3   G e n e r a t i o n   N o w
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄  ▄   ►► Powered by BOUNTY DETECTIVE   ▄  ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
adile
Member
**

View Profile
February 17, 2018, 01:27:58 PM

bende ilk başta haberi gördüm ama yok yapmazlar gibi düşündüm ama adamalar imzayı atmışlar. iyiye işaret diğer bankalara da örnek olur artık.
kribati7
Full Member

Activity: 196
Merit: 100

View Profile
February 17, 2018, 02:01:09 PM

Araplara para de ellerinde ne varsa verirler. Dünyaya petrol dışında hiç bir şey kazandırmamış adamlar bizden hatta dünyanın önde gelen devletlerinden önce kripto paraları kabul ediyorlar. Tabi büyük devletler önce S. Arabistan üzerinde bunu deneyip sonra kendi sistemlerine entegre edeceklerdir. Bakalım bizim devlet ne zaman bir hamle yapacak?  Angry

rafsa (OP)
Member
**

View Profile
February 17, 2018, 02:05:15 PM

Araplara para de ellerinde ne varsa verirler. Dünyaya petrol dışında hiç bir şey kazandırmamış adamlar bizden hatta dünyanın önde gelen devletlerinden önce kripto paraları kabul ediyorlar. Tabi büyük devletler önce S. Arabistan üzerinde bunu deneyip sonra kendi sistemlerine entegre edeceklerdir. Bakalım bizim devlet ne zaman bir hamle yapacak?  Angry

araplar bu işe el attlarsa anlasılan şşudur abd bunların üzerinde deneme yapıyordur sonuçta adamalrda para korkusu yok sat petrolu al abd doları .
bluemylife1907
Member
**

Activity: 350
Merit: 11

View Profile
February 17, 2018, 02:46:26 PM

Suudi Arabistan merkez bankasının anlaşma imzalaması çok şaşırtmadı, yıllardır İngilizlerin uşaklığını yapan Arapların kripto piyasalarında yer alması deney ve denek olarak kullanılması malumun ilanıdır.Asya ve Arap ülkelerinden son günlerde  kripto piyasaları için gelen olumlu haberler piyasa hacmini yukarıları doğru taşımaya devam ediyor.Bugün itibari ile 17.02.2018 market cap 501 milyar dolara ulaştı.

MyCryptoBank  ――  Legal and Reliable Crypto Bank
Whitepaper  ――  CRYPTOBANK FOR CRYPTOCOMMUNITY  ――  Announce
―― Medium ―― YouTube ―― LinkedIn ―― Telegram ―― Facebook ―― Twitter ――
whitecaramel1
Newbie
*

Activity: 217
Merit: 0

View Profile
February 17, 2018, 03:26:25 PM

güzel haberlerin artması sevindirici.bana ilginç gelen arabistan'dan olumlu haber çıkması ama gerçi adamlar teknolojik olarak değil para mantığıyla baktıklarından böyle olmuştur  Grin
fixmod
Full Member

Activity: 288

View Profile
February 17, 2018, 03:28:12 PM

American Express, Santander, UBS ve Türkiye’den de Akbank gibi  bir çok bankanın kurumsal para ve varlık transferlerini yönetiyor zaten. Ülkeler BTC ye karşı güvensiz yaklışıyor ama Ripple da kendilerine karşılık bulabiliyorlar. Madenciliği yapılamıyor. Ve "ledger" adı verilen blockchain tabanlı defterlerin tamamı bir şirket tarafından yönetiliyor. Bir merkezinin bulunmasından dolayı büyük şirketlerin ve bankaların tercih ettiği bir coin sistemi. Şaşıtmadı pek bu haber zaten anlaşma yapılacağına dair açıklama yapılmıştı. Onlar için hayırlı olsun ne diyelim.

suukool
Full Member

Activity: 413

View Profile
February 17, 2018, 04:09:32 PM

Suudi Arabistan Merkez Bankasının daha hızlı ve şeffaf para transferi için Ripple ile daha evvel prensipte anlaştığını biliyorduk. Artık olayı resmileştirmişler. Daha evvel bir çok bankaylada anlaşması olan Ripple finans dünyasının tercih ettiği blokzincir teknolojisine sahip. Ripple bu anlamda başarılı anlaşmalara imza atıyor.
Ketea
Jr. Member
*

Activity: 126
Merit: 2

View Profile
February 17, 2018, 06:02:38 PM

Arabistandan sistemin gelişmesinde öncül devletler arasına adını yazdırmaya çalışmaya başlamış. Aslında şu anda baktığımızda görüntü olarak devletlerin kripto ile arasını düzeltip kabullenişi görebiliyoruz.
mamiko
Member
**

Activity: 294
Merit: 11

View Profile
February 17, 2018, 06:03:08 PM

Arabistana bak sen, vallaha 10yila bunlar bizden ilerde olacak demedi demeyin adamlar birden şahlandilar

by24
Member
**

Activity: 238

View Profile
February 18, 2018, 12:28:55 PM

Demek resmileşti bu olay vay be helal olsun Arabistan'a. Bundan sonra ripple'ı tutabilene aşk olsun diyorum o zaman ben. En yakın artışla beraber önce 3 doları sonra da 5 doları bulacaktır yıl içinde.
Atumn
Member
**

Activity: 84

View Profile WWW
February 18, 2018, 07:30:50 PM

Ripplenin 2018 yılında kripto pazar lideri olma ihtimali var. Olumlu haberleri sürekli geldiğini izliyorum. Ripple fiyatında hızlı bir yükseliş beklemiyorum sakin sakin fiyatı ilerleyeceğini düşünüyorum.

samuel3414
Full Member

View Profile
February 18, 2018, 07:36:14 PM

Çok büyük bir gelişme olduğunu düşünüyorum ben bu anlaşmanın. Arapların piyasaya resmi olarak dahil olması harika olmuş. Ripple eskiden gördüğü tavan değeri de katlayacaktır birkaç ay içinde
followm3
Full Member

Activity: 322
Merit: 126

EndChain - Complete Logistical Solution

View Profile
February 18, 2018, 07:45:24 PM

Güzel haberler gelmeye devam ediyor umarımda gelmeye devam etsin. Arabların ilk defa teknolojiye bu kadar yakından takip ettiğini görüyorum normalde onlar gider parayı basar satın alırdı .D

biloov
Jr. Member
*

Activity: 140
Merit: 4

W12 – Blockchain protocol

View Profile
February 18, 2018, 08:01:59 PM

Suudi Arabistan merkez bankasnın attığı imza piyasalarda nasıl etki yapacak kısa vade ve uzun vadede göreceğiz kripto dünyası için güzel gelişme

W12.io  ▬▬▬▬▬▬  Blockchain protocol
Built F O R :    ❤ Charity Market    ⚫ ICO    ֆ CROWDFUNDING
[https://tokensale.w12.io/]
gribalenfeksiyon
Full Member

Activity: 546

View Profile
February 18, 2018, 08:20:17 PM

arabistandan çok flaş bir gelişme. böyesini beklemezdim, önce kesin kararlılardı karamsarlardı ama böyle gelişme sergilemeleri gerçekten şaşırttı bizleri. her konuda yol katetmeye çalışıyorlar. teknolojinin önemini anlamışlar demek ki.
gkhnhsyn1
Newbie
*

Activity: 224
Merit: 0

View Profile
February 18, 2018, 08:49:23 PM

"Ripple tarafından açıklamada Suudi Arabistan'ın bu hamleyle daha hızlı, ucuz ve şeffaf uluslararası para transferi yapacağını iddia ediyor. Ripple, sınır ötesi bir para transferi işlemini 4 saniyede yapabileceğini belirtirken bu süre ethereum için 2 dakika üzerinde." ethereum'u gömmeseler iyiymiş Smiley
Tadic
Full Member

Activity: 434

View Profile
February 18, 2018, 09:09:00 PM

bu tarz anlaşmalar sayesinde ripple ın yakında değer artışı göstereceğini umuyorum tekrar ripple mı toplasak ne yapsak
TheSpark
Full Member

Activity: 238

View Profile
February 18, 2018, 09:14:34 PM

Bu haberleri duydukça açıkçası kendi adımıza utanç duyuyorum adamlar maddi anlamda ülkemizden kat kat ileride olmalarına rağmen yeni bir sisteme yatırım yapıyor ama biz ise hala çamur atalım kararsız kalalım
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: