Bitcoin Forum
May 22, 2024, 01:34:46 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Türkiye'de habercilik  (Read 173 times)
gileri (OP)
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 342

View Profile
February 17, 2018, 03:53:13 PM

Her akşam rutin olarak olup bitenden uzak kalmamak için akşam haberlerini izlerim. Normalde favorim FoxTV deki Fatih Portakal'dır da az önce Show tv'yi açtım açmaz olaydım. Ne kadar saçma bir habercilik anlayışı var bunların. Ülkenin gündemin de sanki bir bok yokmuş gibi son 20 dk da izlediğim haberler.

İlk haber. yaklaşık 10 dk sürdü. Sakarya'da 120 cm lik çift (ikiside cüce) evlenmiş ve bununla ilgili haber yapılıyor. ben cüce olsam derim ki lan andaval bende insanım o da insan siz evlenen bütün çiftlerin haberini mi yapıyorsunuz? Lan amına kodumun malı cüceler evlendi diye haber mi yapılır. git haber yapacaksan engelli vatandaşların nasıl sorunlar yaşadığının haberini yap.
Haber yapmakla kalmadılar evlerini gezdiler evlerinde röportaj yapıldı dışarıda esnafa sordular nasıl tanırsınız diye.

bundan sonra ki haberler 3er 5 er dakika sürdü.

soy ağacı sorgulama haberi. soyisminizi ve adresinizi gizleyerek paylaşın yoksa dolandırırlırsınız.

balkonu yıkmışlar inek altında kalmış ineğin sahibi üzülmüş. balkonu kim yıktı neden yıktı? orada ağlayan bir kadın.

birtane futbolcu parayla burnunu silmiş. çok haber değeri var vallahi bunu öğrendiğim için gündeme çok yaklaştım. bana ne lan rus 2. liginden bir futbolcu burnunu parayla silmişse. adam götünü siler, parayı yakar, rulo yapar kokain çeker. yapar yapar. bizim derdimiz buydu demi

ha bunlar bitmedi daha gerisi de var. dün ve dünden önce verdikleri haberleri tekrar vermişler. ıraklı çocuk evde kapalı kalmış. ağlamış polisler kapıyı açmaya çalışmış.

Afrin harekatı devam ediyor. boşver sen operasyonları şehitleri, inekler daha önemli bizim için

Son bir haftada amerikadan bürokrat akınına uğradık günlerdir görüşme sürüyor. Nasıl bir olay silsilesi dönüyor? siktir et onu da bak çift nasıl evlenmiş.
Suriye yapılanması için Çin demiş ben de geliyorum bende pastadan payımı alacağım yeni bir oyuncu giriyor Suriye bölgesinde bu nasıl bir sonuç doğurur? önemli mi bu ? daha önemlisi var. çocuk evde kalmış bak.

3 yaşında ki çocuğa komşusunun yaptıkları, 4.5 yaşında ki çocuğa babasının yaptıklarını sabah akşam televizyonda gösterip hasır altı edilmesini engellemek yerine en büyük sorunumuz başlık parasını alıp kaçan bir kadının yakalanması daha önemli.

SGK'nın bizden saçma sapan aldığı paraları sorgulamak yerine hindistan da erkek kılığına girip kadınla evlenen bir kadının haberini yapın.

sikeyim sizin habercilik anlayışınızı.
NoqTaHan
Jr. Member
*

Activity: 203
Merit: 1

View Profile
February 17, 2018, 05:15:08 PM

habercilikten çok tarafcılık olucaktı yansız medya haber yok ülkede
Baltazaar
Full Member

Activity: 168
Merit: 106

Smart Micro-Insurance

View Profile
February 17, 2018, 06:33:39 PM

malesef bu şekilde son 5 senedir de bu şekilde izlemiyorum kısaca ekonomi takip ediyorum , üzülünecek aslında haber olması gereken hersey malesef devlet babanın baskısı ile gercekten tarafsız haber yapan kanallarda kalmadığı için ne tarafa dönsek herkes kendine doğru cevirmiş düzeni .

gileri (OP)
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 342

View Profile
February 17, 2018, 06:40:36 PM

malesef bu şekilde son 5 senedir de bu şekilde izlemiyorum kısaca ekonomi takip ediyorum , üzülünecek aslında haber olması gereken hersey malesef devlet babanın baskısı ile gercekten tarafsız haber yapan kanallarda kalmadığı için ne tarafa dönsek herkes kendine doğru cevirmiş düzeni .

ondan fox izliyorum zaten. arkasından fox a geçtim. Erdoğanın mitingi ile başladı haber. daha sonra abd dış işleri bakanı ile yapılan görüşmeler.
sonra afrin harekatı hakkında bilgi verildi.
sonra afrinden gelen gazileri ziyaret ettiler. şehitler ve aileleri ile görüşüldü.
mekanı cennet olsun şehit olan 2 pilotumuzun haberi yapıldı.
yunanların yaptığı orospu çocukluğuna değinildi.
sonrasını izleyemedim yemeğe geçtiğim için.

gündemde olan bunlar bunların haber yapılması gerekiyor. şehitlerin gazilerin haberi yapılması gerekiyor. aileleriyle görüşülmesi gerekiyor. onlara teşekkür edilmesi yanlarında olduğumuzun hissettirilmesi gerekiyor.
criptoturk
Member
**

Activity: 350
Merit: 10

View Profile WWW
February 17, 2018, 07:21:46 PM

doğru habere rastlamak çok zor. haber değeri olmayan faso fiso şeylerle dolu ana haber bültenlerii maaleseff

H A R A                [  WHITEPAPER   │   LITEPAPER  ]                H A R A  
Empowering billions through data one byte at a time
TWITTER     GITHUB          REDDIT     FACEBOOK     BITCOINTALKLINKEDIN
vvthd
Member
**

Activity: 194
Merit: 10

View Profile
February 17, 2018, 07:24:02 PM

ciddi seylerin haberini twitterden falan ogrenebiliyoruz o da buyuk gundem olursa. cok enteresan olaylar oluyor ulkede, kimse objektif fikirlerini soyleyemiyor
2run
Hero Member

Activity: 1890
Merit: 792

View Profile
February 17, 2018, 11:08:53 PM

Online olarak sunulan gazeteler yine aynı şekilde.

'ünlü sanatçı hayatını kaybetti' habere tıklıyorsunuz nijeryada bir aktör ölmüş onu gösteriyor.
'ünlü futbolcu bu kadarına pes dedirtti' x Futbolcu Çayına 8 şeker atmış bunu haber yapıyorlar.
'Ünlü manken yemeden duramıyorum dedi' Sallama bir mankenin beyaz peynir yemesiyle ilgili bir haber vs. vs.

bunların ötesinde konuyu açan arkadaşın dile getirdiği gibi haber bültenlerinin çok laçka olduğunu düşünüyorum. eskiden akıllı.tv vardı aynı tarzda videolar haber bültenlerinde dönüp duruyor ve başlıklar hep aynı. haberlerin içine reklam alan tek ülke olabiliriz belki bu yüzden izlenmeyi arttırmak için bu şekilde iş çıkarıyorlar.
slashgun
Jr. Member
*

Activity: 56
Merit: 2

View Profile
February 18, 2018, 04:37:55 PM

İlk akla FOX HABER FATİH PORTAKAL gelir. Tarafsız yayıncılık ta 1 numara. Diğer haber kanalları maalesef taraflı yayın yapıyor. Spor kanallarında da TRT SPOR tarafsız yayın yapmaktadır nokta
asd1224
Newbie
*

Activity: 112
Merit: 0

View Profile
February 18, 2018, 05:01:03 PM

Sosyologlar esliginde o an neleri dusunmemiz gerekiyorsa onlar veriliyor, surekli gundemimiz degisiyor 1 ay once neler konusuyorken su anda onu kimse hatirlamiyor
gokhan.uz
Newbie
*

Activity: 18

View Profile
February 18, 2018, 05:14:01 PM

Türkiye'de malesef habercilik ayaklar altına düştü. Şu söz hep aklıma geliyor, Türk gazetelerinde tek doğru olan şey günü tarihidir.
Account Supplier
Sr. Member

Activity: 574
Merit: 252

View Profile
February 18, 2018, 05:27:29 PM

Türkiye'de son 10 senedir doğru düzgün haber yapılmıyor. Hükümet bazı milletin uyanmaması gereken konularda haber yapmayın onun dışında ne yaparsanız yapın demiştir kesin bu kanallara. Ülke savaşta sıkıntı çok büyük, tecavüz kaç senedir almış başını gidiyor. Bütün bunları paspal altı yapmak için elinden geleni yapıyor. Televizyon izlemiyorum doğru düzgün 10 senedir. Aklı başında haberleri okuyorum internetten buldukça. İşin komik tarafı da kimse de demiyor ki bu koyun tayfasından aga bu nedir ne oluyor ülkede. Tek dertleri yok F.tö yok 15 Temmuz haberleri falan. Verilen tek tepkiler bu konular üzerine. Şaka gibi ülkeden soğuttular kaç senedir.

▄▄▄▀▀▀▀▀▀▀▀▄▄▄▄
      ██            ▀▀███▄▄
    ██                  ▀███▄
   █       ▄▄  ▄▄         ████
  █        ██  ██          ████
 █       ███████████        ████
█        ███████████         ████
█        ████                █▀ ▀▌
█        ██████████           ▄█▄
█        ██████████          ████▌
█        ████               ▐████
 █       ███████████        ████
  █      ███████████       ████
   █       ██  ██         ████
    ██     ▀▀  ▀▀       ████▀
      ██            ▄▄████▀
        ▀▀▄▄▄▄▄▄▄▄▄▀▀▀▀▀
██
██  ██  ██
██
██  ██  ██
██  ██  ██
██  ██  ██
██  ██  ██
██  ██  ██
██  ██  ██
██  ██  ██
██
██  ██  ██
██
██
██  ██  ██
██
██  ██  ██
██  ██  ██
██  ██  ██
██  ██  ██
██  ██  ██
██  ██  ██
██  ██  ██
██
██  ██  ██
██
▄███▄
███████████████████████
██                   ██
██ ░███████████████░ ██
██                   ██
▀███ ░███████████████░ ███▀
▄  ▀█                   █▀  ▄
██▄    ███████████████    ▄██
████▄                   ▄████
██████▄               ▄██████
████████             ████████
██████▀  ▄██▄   ▄██▄  ▀██████
████▀  ▄██████▄██████▄  ▀████
██▀  ▄█████████████████▄  ▀██

WHITEPAPER
.██████████████████████
████████████████████████
████████████████████████
██▄     ███████     ▄███
████     █████     █████
████ ▌    ███▌     █████
████ █     █▌ ▐    █████
████ ██      ▐█    █████
████ ███    ▐██    █████
███▀ ▀███   ███    █████
█▀     ▀██ ██▀      ▀███
████████████████████████
.██████████████████████
.██████████████████████
████████████████████████
█████████████▀    ▀█████
██░▀████████▌      ▀████
██░   ▀████▀        ▀███
██                 █████
███                █████
█████              █████
██████           ▄██████
█████▀         ▄████████
███▄▄      ▄▄███████████
████████████████████████
.██████████████████████
.██████████████████████
████████████████████████
████████████████████████
████████████▀▀    ▐█████
███████▀▀     ▄▀  ▐█████
███▀▀       ▄▀    ██████
██░       ▄▀      ██████
████▄▄  ▄▀       ███████
████████▄        ███████
█████████        ███████
██████████ ██▄▄ ████████
████████████████████████
.██████████████████████
huzun
Newbie
*

Activity: 100

View Profile
February 18, 2018, 05:38:33 PM

Ülkemizde herşey güllük gülistanlik gibi her gün saçma sapan haberlerle ekranlara geliyorlar. Biz ise uykuya devam
trako
Hero Member

Activity: 756
Merit: 505

View Profile
February 21, 2018, 09:57:06 AM

türkiye güzel haberciler yetiştirdi. bu zamana kadar. gerek korkusuz gerek araştırmacı işini tutkuyla yapan insanlar. hatta öleceklerini bile bile geri adım atmadan bu işi yapma arzusunda olan.
ama bazı şeyler sürekli değişti. iktidarlar darbe yönetimler yıl bazında dünya düzeni vs...
ama artık uzun yıllardır bir tek tipleşme mevcut bu dünya geneline hakim bir durum. olayı lokala indirecek olursak bizde haber niteliği taşıyan olaylar pek gündeme gelmiyor. devletin servis ettiği ve kontrolünde geçen bir sistem  mevcut.
bazı haklı olduğu kısımlar var mı evet var. yani devletin bazı şeyleri gizli tutmak istemesini anlarım çünkü tehdit  ve kaosu eşiği yüksek bir ülkeyiz.
ama en azından mualif bazı haberlere gösterdikleri tepki pek olacak iş değil. medya tekelleşmesi  her daim ülke tarihinde geriye götüren bir durum olmuştur. tek partili dönemde de böyleydi darbe dönemlerinde de ve şimdi de böyle.
pek değişeceğini zannetmiyorum. uzun uzun yıllar böyle gider çünkü fikri alt yapısı zayıf bir ülkeyiz. bir avuç insanla olacak şey değil bu.
Gokhana51
Newbie
*

Activity: 84

View Profile
February 21, 2018, 12:25:39 PM

Her kanalın haberini izlerim Trt de mesela afrın olaylarının en cok anlatıldıgı kanal ama fox tv genel haberleri gösteriyor İnsanlar kendilerine göre kendi izlemek istedikleri haberlere göre hareket ediyolar. Haberleri devamlı takip etmek hem bilgi sahibi olmanızı sağlar
ChevyImpala
Jr. Member
*

Activity: 154
Merit: 4

View Profile
February 21, 2018, 01:09:01 PM

Yaklaşık 10 yıldır televizyon izlemiyorum. Aile evinde TV var ama ben hiç oralı olmam açıkçası.
Kalite çok düşük bunun yanı sıra dayanılmaz derecede sıkıcı geliyor bana. 5 yıldır da öğrenci evinde kalıyorum bir arkadaşımla birlikte. Allahtan o da TV izlemiyor. Evimizde TV yok çok mutluyuz.

Zira haberler dediğimiz nokta hepsi birbirinin aynısı farklı bir düşünce ya da soluk yok. Yandaş zihniyetli kanalların yandaş sunucularından tek görüşe ait yorumlamalarla sözüm ona haberler dinliyoruz. Fox TV bir miktar objektif haber sunmaya çalışıyor ama maalesef Türkiye'de meta zihniyetten olmayıp değil karşı görüş objektif dahi olsan vatan haini ilan ediliyorsun.

◣◣◣     CryptoBank     ◢◢◢
Revolutionary Financial System Based On The Blockchain (https://cryptobank.co)
CryptoBey
Full Member

Activity: 448
Merit: 107

View Profile WWW
February 21, 2018, 01:31:06 PM

Milleti uyutmak için böyle haber yapıyorlar.

Yolu bilmek ile yolda gitmek arasında büyük bir fark vardır. Morpheus
mustafayasinsenturk
Full Member

Activity: 672
Merit: 100

View Profile
February 21, 2018, 02:25:15 PM

Yandaş havuz medyayı geçtim, Ülkemiz 40 yıldır diğer devletlere yumurta satıyor dün atv yerli ve milli yumurta haberi yaptı, sanki köylerimizde hiç tavuk yokmuş gibi, gerçekten beyin uzaklaşarak kaçmış
k3bulun
Newbie
*

Activity: 4

View Profile
February 21, 2018, 06:05:21 PM

Her akşam rutin olarak olup bitenden uzak kalmamak için akşam haberlerini izlerim. Normalde favorim FoxTV deki Fatih Portakal'dır da az önce Show tv'yi açtım açmaz olaydım. Ne kadar saçma bir habercilik anlayışı var bunların. Ülkenin gündemin de sanki bir bok yokmuş gibi son 20 dk da izlediğim haberler.

İlk haber. yaklaşık 10 dk sürdü. Sakarya'da 120 cm lik çift (ikiside cüce) evlenmiş ve bununla ilgili haber yapılıyor. ben cüce olsam derim ki lan andaval bende insanım o da insan siz evlenen bütün çiftlerin haberini mi yapıyorsunuz? Lan amına kodumun malı cüceler evlendi diye haber mi yapılır. git haber yapacaksan engelli vatandaşların nasıl sorunlar yaşadığının haberini yap.
Haber yapmakla kalmadılar evlerini gezdiler evlerinde röportaj yapıldı dışarıda esnafa sordular nasıl tanırsınız diye.

bundan sonra ki haberler 3er 5 er dakika sürdü.

soy ağacı sorgulama haberi. soyisminizi ve adresinizi gizleyerek paylaşın yoksa dolandırırlırsınız.

balkonu yıkmışlar inek altında kalmış ineğin sahibi üzülmüş. balkonu kim yıktı neden yıktı? orada ağlayan bir kadın.

birtane futbolcu parayla burnunu silmiş. çok haber değeri var vallahi bunu öğrendiğim için gündeme çok yaklaştım. bana ne lan rus 2. liginden bir futbolcu burnunu parayla silmişse. adam götünü siler, parayı yakar, rulo yapar kokain çeker. yapar yapar. bizim derdimiz buydu demi

ha bunlar bitmedi daha gerisi de var. dün ve dünden önce verdikleri haberleri tekrar vermişler. ıraklı çocuk evde kapalı kalmış. ağlamış polisler kapıyı açmaya çalışmış.

Afrin harekatı devam ediyor. boşver sen operasyonları şehitleri, inekler daha önemli bizim için

Son bir haftada amerikadan bürokrat akınına uğradık günlerdir görüşme sürüyor. Nasıl bir olay silsilesi dönüyor? siktir et onu da bak çift nasıl evlenmiş.
Suriye yapılanması için Çin demiş ben de geliyorum bende pastadan payımı alacağım yeni bir oyuncu giriyor Suriye bölgesinde bu nasıl bir sonuç doğurur? önemli mi bu ? daha önemlisi var. çocuk evde kalmış bak.

3 yaşında ki çocuğa komşusunun yaptıkları, 4.5 yaşında ki çocuğa babasının yaptıklarını sabah akşam televizyonda gösterip hasır altı edilmesini engellemek yerine en büyük sorunumuz başlık parasını alıp kaçan bir kadının yakalanması daha önemli.

SGK'nın bizden saçma sapan aldığı paraları sorgulamak yerine hindistan da erkek kılığına girip kadınla evlenen bir kadının haberini yapın.

sikeyim sizin habercilik anlayışınızı.
Katılıyorum kardeş sana
Ahmetkurt81
Newbie
*

Activity: 1

View Profile
February 21, 2018, 06:13:04 PM

Bakış açısı ve önemli.
xxbtcxxx
Member
**

Activity: 322
Merit: 11

View Profile
February 21, 2018, 11:05:22 PM

Yandaş havuz medyayı geçtim, Ülkemiz 40 yıldır diğer devletlere yumurta satıyor dün atv yerli ve milli yumurta haberi yaptı, sanki köylerimizde hiç tavuk yokmuş gibi, gerçekten beyin uzaklaşarak kaçmış

atv ve a haberi zaten doğrudan kanal listesinden çıkaracaksın. İnsanların aklıyla dalga geçmekten başka bir şey yapmıyorlar.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: