Bitcoin Forum
June 15, 2024, 01:22:34 AM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 4 »  All
  Print  
Author Topic: Bitcoin Cüzdanı Avcıları  (Read 810 times)
grkmbykl01
Newbie
*

Activity: 154
Merit: 0

View Profile WWW
March 21, 2018, 07:43:00 AM

Piyasada bu kadar sazan oldukça daha çok çalarlar.
neowutang
Jr. Member
*

Activity: 182
Merit: 1

View Profile WWW
March 21, 2018, 09:21:06 AM

3 yılda 50 milyon dolar mı komik olmayalım. bu resmi rakam diyelim. gayri resmi rakamlarla bu milyar dolarları bulacaktır. hackerların tamamen durdurulması ve manipülasyon yapıcı her ne varsa onlara tedbir alınması her zamandan daha çok ihtiyaç

|  Shopin  |  Shopping Made Personal
››››  https://tokensale.shopin.com/  ‹‹‹‹
hsyncl
Member
**

Activity: 322
Merit: 10

View Profile WWW
March 21, 2018, 12:31:25 PM

Helal olsun btc yukseldi dustu derdi yok patlat gec..

│      H U B R I S O N E      │▐▐  Your Cryptocurrency Friendly Digital Bank   ▌▌
│    ◆    Equity share crowdfund    ◆    Tokens    ◆    Built with Stellar & OMG    ◆    1,000+ Members    ◆    │
▐▐    Whitepaper    ▌▌       Telegram       │       Twitter       │       Instagram       │       LinkedIn       │
gemisudayuzer
Newbie
*

Activity: 70

View Profile
March 28, 2018, 07:52:23 PM

Bitcoin değilde eth cüzdanı avcıları gördüm bircok bir tane private keyini paylaşıyor adam 10 kişi giriyor bir cüzdana geleni denk gelen alıyor
clonely
Member
**

Activity: 490

SEND AND RECEIVE MONEY INSTANTLY

View Profile
March 28, 2018, 08:10:12 PM

Şunu hep merak etmişimdir. O veya bu şekilde, botlar veya bir takım programlar yardımı ile private keyler veya seed keyler çalınabilirse ne olacak. BTC için çok kolay gözükmüyor ama bana bazı coinler için daha basit gibi geliyor. Örneğin, Waves için 15 kelimelik seed keyler çok da güvenli gelmiyor bana. Düşünsenize bir gün Waves 1000$ oluyor ama o gün bir program hesabınızdaki tüm parayı hile hurda yöntemiyle ele geçiriyor. Bu anlamda ikincil, hatta üçüncül güvenlik önlemleri gelmeli bir şekilde bence. Belki teknik olarak imkansızdır bilmiyorum ama bana nedense ele geçirilebilir gibi geliyor. Geçenlerde Akche tarafından yapılan bir yarışma vardı mesela orada bir çok kelime kombinasyonu denenerek bir cüzdan deşifre edilmeye çalışıldı. Bot marifetiyle ve ipucu kullanarak bulundu.  Eğer elimdeki coinler ile çok zengin olabilecek durumda olur ve o gün cüzdan patlatılırsa intihara meyledebilirim şimdiden söyliyeyim.

exturudere
Member
**

Activity: 612

View Profile WWW
March 28, 2018, 08:11:33 PM

Bitcoin cüzdanı avcıları bence masumane bir tabir olmuş. Bu düpedüz hırsızlık. Olayı çekici kılmak için farklı isimler bulmaya gerek yok.
67semih
Jr. Member
*

Activity: 630

View Profile WWW
March 31, 2018, 03:53:24 PM

Bilgilendirme icin tesekkurler.
Cagan
Jr. Member
*

Activity: 308
Merit: 2

View Profile
March 31, 2018, 07:12:39 PM

Paran var derdin var , olmadığı için sorun yok ama parası olan kişi bilmediği maillere tıklamasın private key isteyen zaten dolandırıcıdir. Ücretsiz kimse kimseye birşey vermez l. Dikkat edin zengin dostlar.
akiko6823
Member
**

Activity: 602
Merit: 12

View Profile WWW
March 31, 2018, 07:15:55 PM

Private keyfi isteyen hiçbir yere basvuemuyorum. Ama bilmeyen çok insan var. Dikkat etmek lazım. İnşallah bunun önüne geçilir en kısa zamanda
murobro
Jr. Member
*

Activity: 532

View Profile WWW
April 01, 2018, 07:44:26 PM

Adamlar büyük vurgun yapmış.

BLOCKMASON LINK
Create Web APIs From Any Smart Contract
aysego
Newbie
*

Activity: 56

View Profile
April 01, 2018, 10:25:16 PM

çok sağlam vurgun yapmışlar. inşallah kimsenin başına gelmez.
huzurkan
Hero Member

Activity: 1064
Merit: 522

Proof-of-Stake Blockchain Network

View Profile
April 01, 2018, 10:29:34 PM

Maalesef elindeki private kodu bilmeden paylaşan çok fazla insan var.Mesela bazı imza kampanyalarının spreadsheetlerine bakarsanız adam private key paylaşmış yanlışlıkla cüzdana girip bakarsanız bir bakıyorsunuz her şey içinden alınmış.

,gaaaaaaaagaaaaaaaaaaaaagaaaaaaaag,
           ,aP8b    _,dYba,       ,adPb,_    d8Ya,
         ,aP"  Yb_,dP"   "Yba, ,adP"   "Yb,_dP  "Ya,
       ,aP"    _88"         )888(         "88_    "Ya,
     ,aP"   _,dP"Yb      ,adP"8"Yba,      dP"Yb,_   "Ya,
   ,aPYb _,dP8    Yb  ,adP"   8   "Yba,  dP    8Yb,_ dPYa,
 ,aP"  YdP" dP     YbdP"      8      "YbdP     Yb "YbP  "Ya,
I8aaaaaa8aaa8baaaaaa88aaaaaaaa8aaaaaaaa88aaaaaad8aaa8aaaaaa8I
`Yb,   d8a, Ya      d8b,      8      ,d8b      aP ,a8b   ,dP'
  "Yb,dP "Ya "8,   dI "Yb,    8    ,dP" Ib   ,8" aP" Yb,dP"
    "Y8,   "YaI8, ,8'   "Yb,  8  ,dP"   `8, ,8IaP"   ,8P"
      "Yb,   `"Y8ad'      "Yb,8,dP"      `ba8P"'   ,dP"
        "Yb,    `"8,        "Y8P"        ,8"'    ,dP"
          "Yb,    `8,         8         ,8'    ,dP"
            "Yb,   `Ya        8        aP'   ,dP"
              "Yb,   "8,      8      ,8"   ,dP"
                "Yb,  `8,     8     ,8'  ,dP"  
                  "Yb, `Ya    8    aP' ,dP"    
                    "Yb, "8,  8  ,8" ,dP"
                      "Yb,`8, 8 ,8',dP"
                        "Yb,Ya8aP,dP"
                          "Y88888P"
                            "Y8P"
                              "

Free TON

PEER-TO-PEER MULTY-BLOCKCHAIN SYSTEM
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
▬▬▬▬TON SURF - OFFICIAL WALLET ▬▬▬▬

▄███████████████████▄
        █████████████████████
▄█████  █████████████████████
██████  ████             ████
███     █████████████████████
██████  ████             ████
██████  █████████████████████
███     █████████████████████
███████ ▀███████████████████▀
▀███████▄▄▄▄▄▄▄       ▀████
  ████▌                 ██ 
  ▐██▌                     
   █▌

TELEGRAM
FORUM
WIKI
tanatoid
Jr. Member
*

Activity: 157
Merit: 3

View Profile WWW
April 02, 2018, 10:20:34 PM

Eth için konuşacağım, Eth cüzdanımdan eth 1200 $ civarındayken 0.28 civarında ethereum çalınmıştı. Hiçbiryere keyimi girmedim veya kimseyle paylaşmamıştım fakat o ara etherdelta dns lerine bir atak olmuştu o arada pk bilgilerime ulaşıldığını düşünüyorum. Bazı durumlarda olacak olan oluyor siz ne yaparsanız yapın. Her neyse yinede linke tıklamadan önce üzerine gelip mouse u bekletip yolu görün öyle tıklayın bir çok sitede pishing mevcut, pishing maduru olmamak için metamask kullanın bu tarz siteleri engelliyor ve size uyarı veriyor.

korona ♛ CROWN YOUR LIFE! ♛ Be always in control with the Korona Coin.
frankiemalton
Member
**

Activity: 196

View Profile
April 04, 2018, 12:46:30 AM

15-16 yaşındaki çocuklar artık yapıyor bu tip cüzdan işlerini geçen hafta İngiliz basınında 15 yaşındaki bir çocuğun Fransız bir firmanın güvenlik açığından neler yaptığını yazıyordu gazetelerde.
hollandalibaykus
Full Member

Activity: 700
Merit: 134

View Profile
April 04, 2018, 08:03:31 AM

MyEtherWallet'ımı en son ne zaman açtım hatırlamıyorum bile. İçini görmek için etherscan ya da ethplorer kullanıyorum. Zaten gelen giden bir bounty ya da benzeri bir şey olmadığı için de kontrole gerek kalmıyor. Siteyi her zaman açtığım yerden açıyorum, googledan aratıp bulmuyorum. En güvenlisi bu şekilde sanırım (:

trhomeagent
Member
**

Activity: 504
Merit: 11

View Profile
April 05, 2018, 03:16:31 PM

en güzel ve en basit çözüm. private keyi kullanmayın. hatta kendiniz bile bilmeyin gerek yok. bir köşede saklayın keyi.
2. olarak cüzdanı kontrol etmek istediğinizde cüzdana girmenize gerek yok. https://ethplorer.io buradan adres ile giren çıkan herşeyi görebilirsiniz.
3. girmek mi istediniz siteye girdikten sonra kontrol edin birkaç kere. güvenli işareti kesin olsun. site doğru olsun.
JSon ve şifreniz ile giriş yapın.

Hocam iyi hoş söylüyorsunuz ama maalesef SSL sertifikası almak o kadar da zor birşey değil. Daha 1-2 gün önce bir dernek için site yaptım. Adamlara SSL sertifikası alın önemli dedim ama umurlarında olmadı. Bu nedenle de ücretsiz SSL sertifikası yükleyen bir firmadan hosting paketi aldım ve 1 dk sürmeden sertifika tanımlandı. Hoop site linki yeşile döndü.

Maalesef o da bir güvenlik tedbiri değil. Yani linkin yanında her gördüğünüz yeşil kalkan o sitenin kopya olmadığını göstermez. Asıl önemli olan bizden hangi bilgilerin istenip istenmeyeceğini bilmemiz ve hiçbir şekilde kişisel bilgileri ve hesap şifrelerini de paylaşmamamızdır.
calmaral
Newbie
*

Activity: 168

View Profile
April 07, 2018, 03:50:20 PM

Aynen kullandığımız internet sitelerinin adres kısmına da çok dikkat etmeliyiz. harflerde çok küçük değişikliklerle (altına ya da üstüne nokta koyarak) siteleri birebir kopyalıyorlar.
TheSpark
Full Member

Activity: 238
Merit: 100

View Profile
April 07, 2018, 04:06:04 PM

Hırsızlar ve kötü insanlar maalesef her sektör de mevcut ama bu konu da hata yapmamak için elimizden gelen gayreti göstermemiz gerekiyor
felixesteban
Member
**

Activity: 294

World’s First Decentralized ICO Platform

View Profile
April 07, 2018, 07:22:46 PM

Burası tehlikeye çok çok açık bir yer en ufak hata, dalgınlık bütün paraların anında kaybedilmesine yol açabilir, yeni giren insanların ciddi bir eğitimden geçmesi şart bana kalırsa, üstelik bir şikayet mekanizması da olmadığından arkasından sadece ağlanır.

▐ █   CoinFast   |   World’s First Decentralized ICO Platform
●● ▬▬   Whitepaper   [  Join the Whitelist  ]   Telegram   ▬▬ ●●
Facebook   Instagram   Twitter   ANN Thread   Youtube   Medium
Druvax
Full Member

Activity: 364
Merit: 100

View Profile
April 08, 2018, 06:32:37 AM

işte günümüzdeki en büyük sorun  bu. yeterli bilgiye sahip olmayan biri kolaylıkla tüm fonunu kaybedebiliyor. btc ve dijitalparalar konusunda insanların bir şeyler öğrenmesinin gerektiği bir aşamadayız. hatalı işlemlerin telafisi yok çünkü. hal böyle olunca sürekli dolandırılma çalınma haberleri oluyor ve bu da piyasayı etkiliyor. ama sorunun ana kaynağı insanların bilinçsizliği.
Pages: « 1 [2] 3 4 »  All
  Print  

Jump to: