Bitcoin Forum
May 26, 2024, 10:24:44 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Tek Borsa Tüm Coinler  (Read 373 times)
Carmentos (OP)
Member
**

Activity: 121
Merit: 31

View Profile WWW
February 17, 2018, 11:18:08 PM

Merhaba,

Alt coinleri tek bir borsa hesabında tutmak mantıklı mı? Bu durum herhangi bir sorun teşkil eder mi?

apimembership
Full Member

Activity: 448
Merit: 124

View Profile
February 18, 2018, 12:02:39 AM
Merited by EFS (1)

Borsa güvenilirse ve yarın birgün parayı alıp kaçmayacak yada hacklenemeyecekse (ki ne kadar güvenilir olsada hack le ilgili şeyler herzaman olabilir) ve siz bu borsadaki hesabın güvenliğini 2FA ile (ve mail güvenliğinede dikkat ederek) vb koruyacaksanız. Sıkıntı olmayacaktır. Tabi borsada duran para sizin değildir mantığına göre sürekli al-sat yapmayı düşünmediğiniz uzun süreli tokenları borsada tutmak yerine cüzdan da tutarsanız iyi olur. Birde ne kadar güvenilir olsada 2-3 borsaya dağıtıp buraların güvenliklerini aynı şekilde sağlarsanızda işe yarar.
Carmentos (OP)
Member
**

Activity: 121
Merit: 31

View Profile WWW
February 18, 2018, 03:38:34 AM

Verdiğin bilgiler için teşekkür ederim.

pkblgn
Member
**

Activity: 180
Merit: 10

Risk takes great win or die.

View Profile
February 18, 2018, 11:29:32 AM

Arkadaşlar Waves Dex gibi merkeziyetsiz bir borsada işlem yapıyorsanız dert etmenize gerek yok.Şu anda yüksek hacime sahip işlem yaptığımız tüm borsalar merkezi olması sebebiyle tehlike barındırıyor malesef

____dock.io____
Decentralized professional data exchange powered by Ethereum

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬  ● ⚫ ●  ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬[
Mali.sak
Member
**

Activity: 238

View Profile
February 18, 2018, 05:57:55 PM

Ben tek borsada tutmayı güvenli bulmuyorum. Her ihtimale karşı ben 3 borsaya paylastirdim en azından biri patlasa bile diğerleri güvende olsun
oguzhangazi
Member
**

Activity: 308

View Profile
February 18, 2018, 08:23:39 PM

bir sürü market var değişik değişik arbitraj imkanları çıkıyor birinde toplamak zor geliyor açıkcası
O.capan
Jr. Member
*

Activity: 252
Merit: 5

View Profile
February 19, 2018, 12:18:58 AM

Borsanın hacklenmesi, hesabın hacklenmesi, borsanın patlaması, sahiplerin parayı alıp kaçması gibi riskler varken tek borsada toplamak sıkıntı olabilir.
Sheriff_LLOYD
Newbie
*

Activity: 40
Merit: 0

View Profile
February 19, 2018, 12:31:49 AM

Üstteki arkadaşların güvenlik açısından yaptığı yorumlara tamamen katılıyorum. Ayrıca her borsada mutlaka farklı coinler olabiliyor bunlarda farklı fırsatlar yaratabiliyor. Bunlarıda kaçırmamak adına portföyü bölerek minimum 2 borsa kullanmak faydalı ve güvenli gözüküyor diyebilirim.
gokayc
Sr. Member

Activity: 406
Merit: 263

View Profile
February 19, 2018, 12:54:03 AM
Merited by EFS (1)

Borsada para tutmanın hiçbir zaman garantisi yoktur. Zamanında en güvenilir, hiçbir şekilde bir sorun yaşanmaz gözü ile bakılan borsalar gözlerimizin önünde patlatıldı. Binlerce yatrımcı iflas etti hatta kimileri intihar bile etmiştir. Bu nedenle borsada eğer para tutuyorsan o paranın her an ortadan kaybolacağı ihtimalini göz önüne alarak işlem yapmalısın. Eğero parayı kayıp edersen tekrardan yoluna devam edebileceğin diğer bir yatırımın başka bir yerde bulunmalı.

▄▄█████████▄▄                         ▄█▄                ▀██████▄                   ▄██████▀
        ▄█████████████████▄▄                    ▄███▄                 ▀██████▄               ▄██████▀
         ▀███████████████████▄                 ▄█████▄                  ▀██████             ██████▀
           █▀▀       ▀▀████████▄              ▄███████▄                   ██████▄         ▄██████
  ▄█▄                    ▀██████▄            ▄█████████▄                   ▀██████▄     ▄██████▀
 ▄████▄                    ▀█████▄          ▄███████████▄                    ███████▄ ▄███████
▄█████▀                     ▀█████▄        ▄██████▀██████▄                     █████▀▀▀█████▀
██████                       ██████       ▄██████   ██████▄                     ▀█▀     ▀█▀
██████                       ██████      ▄██████     ██████▄                     █       █
██████                       ██████     ▄██████       ██████▄                   ▄█▄     ▄█▄
▀██████▄                    ▄█████▀    ▄██████         ██████▄                ▄█████▄▄▄█████▄
 ▀██████▄                  ▄█████▀    ▄██████                                ███████▀ ▀███████
  ▀██████▄               ▄██████▀    ▄██████                               ▄██████▀     ▀██████▄
   ▀████████▄▄       ▄▄████████▀    ▄██████                               ▄██████         ██████▄
     ▀███████████████████████▀     ▄██████                 ██████▄      ▄██████▀           ▀██████▄
       ▀▀█████████████████▀▀      ▄██████                   ██████▄   ▄██████▀               ▀██████▄
           ▀▀█████████▀▀         ▄██████                     ██████▄▄██████▀                   ▀██████▄
  O HOLD YOUR
OWN KEYS!
  O   O [SUCCESS   
RAISE
US$18mil+]
MorpheWQ
Legendary
*

Activity: 1288
Merit: 1110

View Profile
February 19, 2018, 03:49:17 PM
Merited by EFS (1)

* Coinlerinizi borsalarda tutmayınız. Borsa babanızın olsa bile.
* Trade yapma amacı ile borsadaysanız işinizi bitirip çıkınız.
* İşinizi bitirip çıkmanız maliyetli bir hale geldiyse, her borsa için belirlediğiniz bir risk miktarı olsun.
* Eğer işler büyüdüyse ve o risk miktarını aştıysanız başka borsalara bölüştürünüz.
* Kullandığınız tüm borsalarda limiti doldurduysanız artık gözünüz doysun, daha yavaş büyüyünüz.
Necroface
Full Member

Activity: 518
Merit: 102

simply getting the job done

View Profile WWW
February 19, 2018, 08:35:27 PM

yani haklısınız da şimdi 1000tl ile işlem yapıyorsak da sürekli cüzdana çekip tekrar çıkarmak da işlem ücreti bakımından tuzluya mal olacaktır. zaten çok yüklü miktarda bu borsaya girmek de bana tuhaf geliyor, blockchain mükemmel bir teknoloji ve hergün daha da gelişiyor, ama borsa çok şaibeli bir borsa, arkasında duran yok, pump dump a çok müsait, spekülasyonlardan, dedikodulardan çok etkileniyor, blockchainde olmasa da cüzdanlarda ve borsalarda açıklar devam ediyor, çalınma riski var, borsaların kapatıp kaçma riski var, hepsini geçtim kazandıktan sonra belli bir miktar aşılırsa çözülemeyen bir vergi sorunsalı var. ama tabi bu işte çok para da var. bir kaç kez düşünün kendiniz karar verin, dip not: maalesef ki herkesin kazanma şansı yok, yani siz kazanıyorsanız biri de kaybediyordur, bunu aklınızdan çıkarmayın, ister durumu etik olarak ele alın ister sadece hep kazanamayacağınız olasılığını bir düşünün.

Mycro Jobs                                                                                                                                                
| SIMPLY GETTING THE JOB DONE
⟩                                                                                                                                                      
                                                    ⟩⟩ Telegram ⟩⟩ Twitter ⟩⟩ Medium ⟩⟩ Github ⟩⟩ Instagram ⟩⟩ LinkedIn ⟩⟩ YouTube ⟩⟩ Facebook
okeanos
Full Member

Activity: 215
Merit: 101

View Profile
February 20, 2018, 01:48:13 PM

yani haklısınız da şimdi 1000tl ile işlem yapıyorsak da sürekli cüzdana çekip tekrar çıkarmak da işlem ücreti bakımından tuzluya mal olacaktır. zaten çok yüklü miktarda bu borsaya girmek de bana tuhaf geliyor, blockchain mükemmel bir teknoloji ve hergün daha da gelişiyor, ama borsa çok şaibeli bir borsa, arkasında duran yok, pump dump a çok müsait, spekülasyonlardan, dedikodulardan çok etkileniyor, blockchainde olmasa da cüzdanlarda ve borsalarda açıklar devam ediyor, çalınma riski var, borsaların kapatıp kaçma riski var, hepsini geçtim kazandıktan sonra belli bir miktar aşılırsa çözülemeyen bir vergi sorunsalı var. ama tabi bu işte çok para da var. bir kaç kez düşünün kendiniz karar verin, dip not: maalesef ki herkesin kazanma şansı yok, yani siz kazanıyorsanız biri de kaybediyordur, bunu aklınızdan çıkarmayın, ister durumu etik olarak ele alın ister sadece hep kazanamayacağınız olasılığını bir düşünün.

Şunu düşünün: Ben bu parayı kaybedersem beni ne kadar etkiler?

Borsada tuttuğunuz miktar sizi etkilemeyecek, üzmeyecek bir miktar ise ve borsanız size güven verdiyse bırakın orada dursun. Eğer sizi etkileyecek bir miktarda yatırımınız varsa/olduysa yada uzun vadeli düşünüyorsanız komisyonlara bakmadan kendi cüzdanınıza çekmenizi önerebilirim.
Guap0
Newbie
*

Activity: 32
Merit: 0

View Profile
February 20, 2018, 03:19:44 PM

peki paranı tutma ihtimali olan alt coinlere dağıtmak mı yoksa birine tüm paranı yatırmak mı?
erdemdio
Member
**

Activity: 191

View Profile
February 20, 2018, 04:52:11 PM

peki paranı tutma ihtimali olan alt coinlere dağıtmak mı yoksa birine tüm paranı yatırmak mı?

Riski dağıtırsan ihtimallerde kar azalır ama kayıp da aynı şekilde azalır..
5x beklentin varsa -4x olma ihtimali var ama sepet yaparsan birileri düşerken birileri çıkabilir toplamda kar etme ihtimalin yükselir..
Ben bu yolu izlemeyi tercih edenlerdenim..

Gwerimos
Member
**

Activity: 210

View Profile
February 22, 2018, 12:03:05 AM

Bir hesabin calinirsa butun sahip oldugun hersey gitmis olur ama birkac borsa kullanirsan digerlerinden alim ve satim yaparak zararini kapatabilirsin mesela.
hollandalibaykus
Full Member

Activity: 700
Merit: 134

View Profile
February 22, 2018, 08:39:15 AM

En iyi borsalar bile kepengi indirip ortadan kaybolabiliyorken borsalara güvenmek ne kadar mantıklı bilemiyorum. Yüklü miktarda para ile işlem yapanlar zaten cüzdan kullanıyor, yeni kullanıcılar ise nasıl olsa borsada cüzdan var diye düşünerek hata yapabiliyor. Riski azaltmak için borsadaki parayı da azaltmak gerekiyor

jamesawyer
Member
**

Activity: 140
Merit: 15

View Profile WWW
February 27, 2018, 07:38:35 AM

guvenılır buyuk borsalarda tutabıırsın ama amacına baglı yuklu mıktar alıp unutcaksan borsa yerıne walletta tutmak mantıklı ama sureklı alsat yapcaksan borsada kalması daha mantıklı.

sagul
Jr. Member
*

Activity: 420
Merit: 1

View Profile WWW
February 27, 2018, 02:48:15 PM

bende ledger var ama borsada tutuyorum yine de  Cheesy tembellik mi güven mi bilmiyorum

BankDex.io  / Decentralized Exchange
kartalgiunti
Member
**

Activity: 490
Merit: 13

BIB Exchange

View Profile
February 27, 2018, 07:59:08 PM

Benim güvendiğim tek borsa Bittrex açıkçası. Eğer Bittrex borsasın elimdeki altcoin varsa Bittrex'e atarım, yoksa cüzdanda tutarım birikimlerimi

███     WHITEPAPER  |    TELEGRAM    ███ █     BiB Exchange     █ ███     TWITTER     |   INSTAGRAM     ███
S e t   O f f   t h e   W e b 3   G e n e r a t i o n   N o w
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄  ▄   ►► Powered by BOUNTY DETECTIVE   ▄  ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
globaturcana
Full Member

Activity: 182
Merit: 100

“Decentralized Transportation Economy”

View Profile
March 04, 2018, 01:34:45 PM

Tek bir borsada coin tutmayı güvenli bulmuyorum. Al sat yapmıyorsanız uzun süreli tutacaksanız zaten kendi cüzdanınızda tutun. Online cüzdan bile borsalardan daha güvenlidir. Ben 3 borsada tutuyorum coinleri. Hem güvenlik için yaptım hem de bütün coinler tek bir borsada bulunmadığı için mecbur bu şekilde oldu.

Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: