Bitcoin Forum
June 24, 2024, 05:19:22 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Madenciliği daha değerli bir coin varmı Hangi coini mine ediyorsunuz...  (Read 232 times)
mdikmetas (OP)
Full Member

Activity: 616
Merit: 118

View Profile
February 18, 2018, 09:48:13 AM

Arkadaşlar whattomine da her coin yok hangisi değerli değersiz belli değil gibi  benim merak ettiğim şuan piyasada daha değerli co,n var mı boşuna eth de mi kalıyoruz

1. graft  coin mesela satışı yok ancak ico fiyatı ile hala değerli
2. ravent coin şuan herhangi bri satışı yok ancak arkasında bir beklenti oluşmuş

http://yiimp.eu
bu sitedeki coinblerin bir kısmı whattomine da yok ancak bazısını hesapladığımda eth den daha karlı

bu tarz bir konu oluştursak kendi aramızda daha iyi olmaz mı  burada bir iki arkadaş harici çoğunluğu eth mine ediyor.

siz hangi coini mine ediyorsunuz.

Forumun anonsment kısmında yeni gelen coinlerin hepsini de az çok mine ediyormusunuz yoksa
goodb
Newbie
*

Activity: 126
Merit: 0

View Profile
February 18, 2018, 11:28:52 AM

Cok güzel bir fikir..Bende ayni sorunun cevabini hergün ariyorum.. Mesela 1-2 ay önce Dinastycoin(DCY) whattomine da yoktu ama, kazanlar ETN den filan 2 kat fazla kar edebiliyordu..Tesadüfen bulmustum bunu nette..Sonra what to mine a girdi, zorluk filan da artti ama asil sebep BTC deki düsüs tabi karliligi cok azaldi..Bu sadece bi örnek, dediginiz gibi 10 larca adi duyulmamis cok karli kazilabilen coin var..Ama cok arastirma istiyor..ben suan 268 Mh/s  ile  Ethereum kaziyorum..
seje
Sr. Member

Activity: 504
Merit: 256

View Profile
February 18, 2018, 11:49:54 AM

Şahsen olaya şu minvalde bakıyorum..
Eth kazıyorsak güvenilir bir proje ve dolar bazında ederi de ciddi derecede karlı ve çöp olmayacağı neredeyse kesin gün geçtikçe de hem ederi hem güvenirliliği popülerliği artmakta..  Diğer coinler etc prill v.s gibi coinlerde bu minvalde seyrediyor..  Alımı satımı da kolaylıkla her borsa da mevcut..  Gelelim sizin whattomine v.s calcalatör sitelerine dahi girememiş coinlere..  Bunlar kazımı o günlük ederi v.s si ile ne olacağı belli olmayan coinler 10 gün kazarsınız bir bakmişsınız ertesi gün çöp oluvermiş mesela sgt örneğinde olduğu gibi..  Kısacası günlük kâr dan ziyade gelecek için yatırım da bulunmak gibi derdi olanlar eth ve benzeri coin kazar..  Bir gün şu coin kârli haydi onu kazalim birgün bunu kazalım ile sahsen rigin anasını ağlatmaktansa eth gibi etc prill gibi zec gibi tutarli ve ederi artan coinleri kazmak her zaman şahsen daha mantıklıdır diye düşünüyorum..
mdikmetas (OP)
Full Member

View Profile
February 18, 2018, 12:51:46 PM

bence yanlı bir düşünce dediğinizi hergün herkez yaptığı için zorluklar her geçen gün artıyor buda doğal olarak mine edilen coinin miktarını azaltıyor ancak her geçen gün aynı istikrarı fiyatın artması malesef olmuyor örnek verecek olursam

eth için konuşuyorum
şu aşamada 2000+ fiyattan alan bana göre 1000 usd altındaki fiyata satan kişi kar ettiğini sanmasın

ana konularında yeni çıkan coinleri en az 1 gün mine edilmeli diye düşünüyorum genel anlamda hemen hemen eth bazında kar gibi görünüyor lüx gibi arada  2 coin çıksa yeter
BtcBlack
Member
**

Activity: 295
Merit: 10

View Profile
February 18, 2018, 02:35:27 PM

Birçok kişi aylık olarak kazıp satıyor coinleri. İleride değerlenmesini beklemek isteyen zaten alıp cüzdana atıyor ve unutuyor. Bu nedenle yeni çıkacak coinleri bir miktar kazıp elimizde tutmak mantıklı bence. Zaten forumda birkaç arkadaş sağ olsun bu gibi şeyleri paylaşıyor. Ancak sanırım biraz geç paylaşıyor. Onlar kazmaya başladığında zorluk sıfırsa biz kazmaya başladığımızda birkaç ay geçtiği için ancak günü kurtarabiliyoruz. Keşke sıkı takip yapan zımba gibi gençlerimiz doldursa şu konuyu. Haberdar olmadığımız o kadar çok şey var ki Smiley
OldToken
Newbie
*

Activity: 140
Merit: 0

View Profile
February 18, 2018, 03:40:19 PM

Merhaba, yeni çıkan coinler her zaman risktir. Ve risk ne kadar yüksek ise karda o kadar yüksek oluyor genelde. Ben ETN çıktığı haftadan itibaran yaklaşık 3 ay kadar kazdım. Ve güzel kar ettim. ETH veya XMR de edeceğim/ettiğim karın 3-5 katına yakın karlar ettim. Bu her proje de tutacak diye bir kaide zaten yok. Sgt örneğin de bende 1 aylık kazım yaptım ve hepsini süs diye saklıyorum şuanda.

ETN, bıraktıktan sonra GRF geçmiştim. Onu da Şubat başından beridir kazıyorum. Henüz daha icosu bile bitmedi (4-5 saat var). Ne olacağı belli değil. Belli hayal bile etmediğimiz karlar bırakır belki Bu ayki kazımın tümü boşa gidecek. Henüz daha orta da elle tutulur hiç birşey yok. Ve kimse de KRAL&ÇÖP diyemez(Diyen de sadece saçmalar). Bu da büyük bir risk. Eğer Benim herşeyim o mining den gelecek paraya bağlı olsa idi. Asla böyle bir risk alamazdım.

Risk adı üstünde zaten. Tehlikesi çok fazla ama aynı zaman da getirdiğinde de çok fazla getirenir. ETH ise Evde altının olması gibi birşey. Hırsız girip çalmaz ise veya çok inanılmaz bir durum yaşanılmadığı sürece nakit paradır. O yüzden milletin çoğu ETH, XMR, ZEC tarzı sağlam coinler de.

Daha henüz çıkmış coinleri bulmak ve onları kazıp satmak ise genelde daha az risk ve daha karlı oluyor. GRF'tan sonra hangisini kazacağıma şimdiden bakıyorum. Ama henüz daha birşey bulamadım.
mdikmetas (OP)
Full Member

View Profile
February 18, 2018, 03:49:56 PM

benimde cnaımı sıkan bu ya global konuda bakıyorsun bazı coinlerin az çok destek aldığı belli ama fiyat belli değil en azından bu tarz coinlerin erkenden  burada paylaşşak harika olur.
Rhego
Sr. Member

Activity: 434
Merit: 278

View Profile
February 18, 2018, 07:25:59 PM

Ubiq ETP Music kazıyorum. Zorluk cok arttıgı için ETC biraktim. Music için yıl sonunda en az 0.00000800 BTC bekliyorum. ETP Ubiq içince 4-6$ yarısmacı arkadaslara basarilar. Grin
sergen34
Sr. Member

Activity: 449
Merit: 250

View Profile
February 18, 2018, 08:51:16 PM

Merhaba, yeni çıkan coinler her zaman risktir. Ve risk ne kadar yüksek ise karda o kadar yüksek oluyor genelde. Ben ETN çıktığı haftadan itibaran yaklaşık 3 ay kadar kazdım. Ve güzel kar ettim. ETH veya XMR de edeceğim/ettiğim karın 3-5 katına yakın karlar ettim. Bu her proje de tutacak diye bir kaide zaten yok. Sgt örneğin de bende 1 aylık kazım yaptım ve hepsini süs diye saklıyorum şuanda.

ETN, bıraktıktan sonra GRF geçmiştim. Onu da Şubat başından beridir kazıyorum. Henüz daha icosu bile bitmedi (4-5 saat var). Ne olacağı belli değil. Belli hayal bile etmediğimiz karlar bırakır belki Bu ayki kazımın tümü boşa gidecek. Henüz daha orta da elle tutulur hiç birşey yok. Ve kimse de KRAL&ÇÖP diyemez(Diyen de sadece saçmalar). Bu da büyük bir risk. Eğer Benim herşeyim o mining den gelecek paraya bağlı olsa idi. Asla böyle bir risk alamazdım.

Risk adı üstünde zaten. Tehlikesi çok fazla ama aynı zaman da getirdiğinde de çok fazla getirenir. ETH ise Evde altının olması gibi birşey. Hırsız girip çalmaz ise veya çok inanılmaz bir durum yaşanılmadığı sürece nakit paradır. O yüzden milletin çoğu ETH, XMR, ZEC tarzı sağlam coinler de.

Daha henüz çıkmış coinleri bulmak ve onları kazıp satmak ise genelde daha az risk ve daha karlı oluyor. GRF'tan sonra hangisini kazacağıma şimdiden bakıyorum. Ama henüz daha birşey bulamadım.

En güzel ve mantıklı yorumu siz yapmışsınız hocam tebrik ederim öncelikle.

Bazı arkadaşlar, gençler çalışsa da bize de söylese bizde kazsak demişler. Güzel düşünce fakat emeksiz yemek olmuyor. Gençlerin çalışmasına gerek duymadan kendimiz yeni birşeyler bulabilmeli, riski almalıyız.

Eğer gerçekten paylaşımı seven ve bunu bir görev edinmiş birisi değilse, güzel kar ettiği coini paylaşmak istemez çoğu miner. Çünkü rekabeti olacak, satacağı coin kendinde 1 iken paylaşım sonrasında 100 kişide 1 olacak. O da karının düşmesi anlamına gelecek ve zarar edecek.

Velhasıl kelam; başkalarından ümit beklemeden 'sadece yeni coin' olayını kendimiz halletmeliyiz. İngilizce forumda anons yapılıyor, oraları takip edip kafanıza yatanları kazabilirsiniz.

Ayrıca yeni coin (ben espri olsun diye çöpcoin diyorum) risktir. İmzamda olan coini dolar karşılığı olarak 15 dolarda iken kazdım, ooo bu 30-40 olur dedim. Şimdi 3 dolara düştü. Külliyen zarar ettim. Tam tersi de olabilirdi ama olmadı. Ben kazarken başlık açıp arkadaşlar bunu kazın çok iyi şu bu deseydim, belki arkamdan şu an küfür edenler olacaktı.
aragom
Sr. Member

Activity: 728
Merit: 263

View Profile
February 22, 2018, 06:34:49 PM

Arkadaşlar whattomine da her coin yok hangisi değerli değersiz belli değil gibi  benim merak ettiğim şuan piyasada daha değerli co,n var mı boşuna eth de mi kalıyoruz

1. graft  coin mesela satışı yok ancak ico fiyatı ile hala değerli
2. ravent coin şuan herhangi bri satışı yok ancak arkasında bir beklenti oluşmuş

http://yiimp.eu
bu sitedeki coinblerin bir kısmı whattomine da yok ancak bazısını hesapladığımda eth den daha karlı

bu tarz bir konu oluştursak kendi aramızda daha iyi olmaz mı  burada bir iki arkadaş harici çoğunluğu eth mine ediyor.

siz hangi coini mine ediyorsunuz.

Forumun anonsment kısmında yeni gelen coinlerin hepsini de az çok mine ediyormusunuz yoksa

eth dan şaşmayın derim size.

uzun vadede en karlısı  her zaman eth oluyor. eğer biriktirecekseniz kazdıklarınızı hiç macera aramayın.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: