Bitcoin Forum
April 27, 2024, 02:16:54 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 [3] 4 »  All
  Print  
Author Topic: Yıllara göre ilk 20 deki değişimler neler yok olmuş neler.  (Read 771 times)
Jhonkar
Member
**

Activity: 522
Merit: 13

View Profile
February 22, 2018, 09:00:48 PM

bu paylaşımınızdan ilham alarak marketcapta 2018 yılı dahil son 4 yılın ilk ellisinde yer alan koinlerin yıllar itibariyle kaç kat artış yaptığını gösteren bir tablo hazırlamaya koyuldum. tek başına karar almada yeterli olmasa da fikir edinmek açısından iyi olur diye düşünüyorum. bir iki güne buraya ekleyeceğim.
1714184214
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714184214
Reply with quote  #2

1714184214
Report to moderator
1714184214
Hero Member
*

Ignore
1714184214
Reply with quote  #2

1714184214
Report to moderator
Activity + Trust + Earned Merit == The Most Recognized Users on Bitcointalk
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714184214
Hero Member
*

Ignore
1714184214
Reply with quote  #2

1714184214
Report to moderator
oxonhu
Full Member

Activity: 336
Merit: 111

View Profile
February 22, 2018, 09:56:42 PM

işte şimdi geçmişe bakınca bak nasıl artmış diyoruz. daha da artacak sağlam projelerin hepsi ama hiçbiri direk yükselmemiş , düşmüş yükselmiş düşmüş yükselmiş sonunda buraya kadar gelebilmişler.. işte bu yüzden şimdiki düşüşleri çok takmamak gerekir. bunlar geçecek. güzel günler tekrar gelecek. o değil de zamanında alanlar şimdi harbi köşeyi dönmüş müdür yoksa 2x te satmış mıdırlar ? sonra pişmanlıktan intihar etmiş olanlar da vardır muhtemelen Cheesy

pokerjet
Sr. Member

Activity: 546
Merit: 250

View Profile
February 22, 2018, 11:51:23 PM

Rekabete dayanamayan çeker gider, bu her piyasada mevcut bir durum, her ay yeni tokenler piyasaya sürülürken ve sayı giderek kabarırken eskilerden bazılarının ortadan silinmeyeceğini düşünmek saflık olur, böylelikle elene elene piyasa mükemme seviyeye yaklaşacaktır.
Neo--
Sr. Member

Activity: 658
Merit: 288

View Profile
February 22, 2018, 11:52:55 PM

Vay anasini  fiyatlari hatirlayinca bende tekrar sok oldum tabi ister istemez en cok yukselenlere bakiyoruz elde ettigimiz kar daha az oluncada tüh be diyoruz ama yok olup gidenlere bakip burada oldugumuza sevinmemiz lazim.
Jhonkar
Member
**

Activity: 522
Merit: 13

View Profile
March 02, 2018, 01:15:51 PM

önceki mesajımda belirttiğim coinmarketcap taki son 4 yılda ilk 50'de yer alan kripto paraların fiyatları ve kaç kat olarak artış gösterdiğini yansıtan excel çalışmasını paylaşıyorum.

çalışmada 2018 başı dahil son 4 yıl için ayrı ayrı ilk 50 de yer almış kripto paraları topladım, ilk 50 ye girememiş bu yüzden tabloda yer almayan ama gelecek vaat eden bir çok coin var elbette.

hangi coinin hangi yıl ilk 50'ye girdiği veya hangi yıl sıralamada gerilere düştüğü vb sıralamasını hesaba katmadım sütun sayısı arttıkça tablo karışıklaşıyor çünkü.

daha önce ilk 50'ye girmiş ama sonradan yok olup gitmiş üç dört koin vardı onları listeye hiç almadım.

çalışmada konuyu başlatan "temeler" arkadaşın alıntı yaptığı "https://coinmarketcap.com/historical/20170101/" tablolarından yararlandım.

umarım fikir edinmede herkese yardımcı olur.

Yeni Microsoft Excel Çalışma Sayfası.xlsx -  143 KB
Dnagelpen
Member
**

Activity: 105
Merit: 10

View Profile
March 02, 2018, 01:17:10 PM

Vaybe ne tokenler yok olup gitmiş kim bilir insanlar onun hakkında o zamanlar neler konuşuyordu.. Sağlam tokenler kendini belli ediyor duruşlarından. Güzel paylaşımın için teşekkürler.
Mugur2
Jr. Member
*

Activity: 336
Merit: 2

View Profile
March 02, 2018, 01:22:44 PM

Kripto paraları o zamanlar biliyordum fakat daha güvenememiştim, kaçan fırsatları tekrardan görünce tekrardan bir pişman oluyor insan geç olsun güç olmasın Smiley
loveistanbul
Member
**

Activity: 392

View Profile
March 02, 2018, 01:31:03 PM

Kesinlikle öyle , her ne kadar alt coinlerin %90 ı çöp olacak dendiğinde herkes itiraz etsede maalesef gerçek bu ,projesi düzgün olmayan topluluğu olmayan kendini geliştirmeyen road map açıklamayan yada bunu uygulamayan bütün alt coinler çöp olacak.
mediation
Member
**

Activity: 364

View Profile
March 02, 2018, 01:46:21 PM

Şu bir kaç sene içersin de teknoloji açısından büyük gelişmeler yaşandığı ve artık bü piyasanın daha ciddi daha oturaklı bir piyasa olduğu aşikar. Yolun çok daha başındayız bunun bende farkındayım lakin ilk 10 da olan bir çok coin tesadüfen orada değiller emin olun.

mahoni2100
Member
**

Activity: 504
Merit: 12

View Profile
March 02, 2018, 02:11:46 PM

her sene gerekli projeler ileri sürülüyor ve herkesin dikkatinden kaçabiliyor sizin dikkatinizden kaçmamış tebrik ederim

alikaya58
Full Member

Activity: 518
Merit: 100

View Profile
March 02, 2018, 03:18:22 PM

Önemli olan iyi projelere yatırım yapmak ılerde çöp olmaması ıcın en uygun yerde cıkmak da lazım bazen yoksa sonuc husran olur boyle
nalpagutt
Sr. Member

Activity: 364
Merit: 258

Joy Token - Smarter Games for Smarter Players

View Profile
March 02, 2018, 03:22:55 PM

İlk 20 demeyelim ancak 2019 da ilk 40 içerisinde Matrix - INS Göreceğimizi düşünüyorum .

Aynı zamanda NEO'nun 3.sırayı almasını bekliyorum .

▄███                                                                                       
                       ▄▀ ▐█▌                                                                                       
                      ▀   ██                                                                                       
    ▄▄▄▄▄        ▄▄▄▄▄   ██▌ ▄▄      ▄▄          ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄      ▄▄▄▄▄▄       ▄▄▄     ▄▄▄   ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄   ▄▄▄     ▄▄▄
    █████     ▄████████ ██▌  ███    ███          ██████████   ▄██████████▄    ███   ▄███▀   ██████████   ████    ███
      ███    ███▀▀    ▄████   ███  ███             ███       ███▀▀    ▀▀███   ███ ▄███▀     ███          █████▄  ███
      ███   ▐██▌     ██▀▐██▌   ██████              ███      ▐██▌        ▐██▌  ██████▀       ███▄▄▄▄▄▄    ███▀██▄ ███
      ███   ▐██▌   ▄██▀ ▐██▌    ▐██▌               ███      ▐██▌        ▐██▌  ██████▄       █████████    ███  ██████
  ▄   ███    ███▄ ██▀ ▄▄███     ▐██▌               ███       ███▄▄    ▄▄███   ███  ███▄     ██▌          ███   ▀████
 ▀██▄███▀     ▀█▌▐███████▀      ▐██▌               ███        ▀██████████▀    ███   ▀███▄   ██████████   ███    ▀███
   ▀▀▀▀          ▀▀▀▀▀▀          ▀▀                ▀▀▀           ▀▀▀▀▀▀       ▀▀▀     ▀▀▀   ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀   ▀▀▀     ▀▀▀
.
.
.
.
Facebook
Twitter
Bitcointalk
Telegram
Reddit
Website
Ecol
Full Member

Activity: 532
Merit: 102

View Profile
March 02, 2018, 04:35:22 PM

nereden nereye işte daha çok nelerin yok olduğu değilde içimi acıtan aslında su fiyatları görmek cidden üzdü yani

███████           C O M P R O   F I N A N C E           ███████
The DeFi Way of Synthetic Assets & Trading
│     TELEGRAM     │      TWITTER      │       REDDIT       │      MEDIUM      │
Easx
Member
**

Activity: 490

View Profile
March 02, 2018, 06:08:21 PM

Belirli coinler dışında, kopya veya herhangi bir teknoloji içermeyen, geliştirici ekibi çalışmaya düzenli devam etmeyen coinler yavaş yavaş yok oluyor ya da birden çöküş yaşıyorlar. İşler iyice kızışmaya başladığında bu sene sonundada köklü değişikler göreceğiz gibi.

yyaman1
Newbie
*

Activity: 56
Merit: 0

View Profile
March 02, 2018, 07:20:04 PM

keske bu işleri daha önceden ögrenseydim diyorum, fiyatlar dusukken  baslayıp yatırım yapıp köşeyi dönebilirdim Smiley
hacidasi
Member
**

Activity: 406
Merit: 11

View Profile WWW
March 02, 2018, 08:20:12 PM

peercoini ele alalım 3 yılda 6 katına çıkmış, kripto dünyasında çok kötü bir istatistik ancak gerçek yatırımla kıyaslayınca peercoin bile harika bir yatırım. 3 yılda 6 katına çıkabilecek hangi yatırım var ki toprak alsan 3 yılda 2 ye katlasa havalara uçarsın ancak peer coin 6 ya katlasa bile beğenmeyiz. bankaya yatırsan 100 bin olacak olacak 150 bin olacak o da taş çatlasın ancak buna yatırsan 600 bin paran olacaktı ve dandik coin diyoruz.

▐▐▐ UNCLOAK™ - Cyber Threat Detection Powered by EOS™ ▌▌▌
┨PRE-SALE  : 25th MAY - 25th JUNE ▌MAIN-SALE: 26th JUNE - 03rd JULY┠
LinkedIn Twitter Facebook Telegram Medium Reddit
sentinus
Member
**

Activity: 210

View Profile
March 03, 2018, 10:46:51 AM

Her sene bir değişim oluyor tabi. Umarım bu yıl bizi güldürür. Elimizdeki 5 coinin 3ü büyük yükseliş gösterse büyük kar olur zaten

▮▮█ # metahashYour Gate to Decentralized Internet# metahash █▮▮
#TraceChain#MetaApps#MetaGate#MetaHashCoin
▮▮█▬▬▬▬▬❰Facebook❱▬❰Twitter❱▬❰Telegram❱▬❰Ann thread❱▬▬▬▬▬█▮▮
criptoturk
Member
**

Activity: 350

View Profile WWW
March 03, 2018, 11:11:23 AM

evet çok güzel bir paylaşım. Yatırım yapmak için çok dikkatli olmak lazım gerçekten de. parayı insan çöpe atmak istemez bu kadar zor kazanılırken...

H A R A                [  WHITEPAPER   │   LITEPAPER  ]                H A R A  
Empowering billions through data one byte at a time
TWITTER     GITHUB          REDDIT     FACEBOOK     BITCOINTALKLINKEDIN
cemetin54
Member
**

Activity: 392

View Profile
March 03, 2018, 11:12:34 AM

Daha neler değişicek neler bunlar hiç bişey bazıları yok olup gidicekler bazıları zirveye ortak olucaklar zaman belli eder her şeyi.
parin35
Newbie
*

Activity: 71
Merit: 0

View Profile
March 03, 2018, 12:15:33 PM

bu paylaşımınızdan ilham alarak marketcapta 2018 yılı dahil son 4 yılın ilk ellisinde yer alan koinlerin yıllar itibariyle kaç kat artış yaptığını gösteren bir tablo hazırlamaya koyuldum. tek başına karar almada yeterli olmasa da fikir edinmek açısından iyi olur diye düşünüyorum. bir iki güne buraya ekleyeceğim.

Hocam merakla bekliyoruz Smiley tarih varmi ))
Pages: « 1 2 [3] 4 »  All
  Print  

Jump to: