Bitcoin Forum
June 21, 2024, 03:19:37 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  
Author Topic: Neden Geleceği Geçmişe Satalım?  (Read 421 times)
BTCHakan
Sr. Member

Activity: 420
Merit: 260

View Profile
February 19, 2018, 10:05:35 PM

Geleceğin para biriminden ziyade geleceğin altını desek daha doğru olur sanırım. Henüz ülkeler bitcoini bir para olarak kabul etmiyorlar ki zaten bitcoin deneysel bir sistem bu yüzden kabul etmekte tereddüt ediyorlar. Belki teknolojisiyle yeni şeyler ortaya çıkabilir ve gerçekten geleceğin para birimi ortaya çıkartılabilir fakat bitcoin bence hep bir yatırım aracı olarak kalacak. Altın gibi değerli ve değeri sürekli yükselen bir şey haline gelecek.
linkstronghappy
Member
**

Activity: 98
Merit: 10

View Profile WWW
February 19, 2018, 10:39:06 PM

Hükümetler Bitcoinden çok bütün kripto para birimleri ile ve arkasındaki blok zincir teknolojisi ile ilgileniyorlar ülke ekonomilerinin faydasına kulanmaya çalışacaklar Merkezi olmayan bir sistemi ülke ekonomisine entegre etmek zor olacak.
Lethapudi
Sr. Member

Activity: 476
Merit: 257

View Profile
February 19, 2018, 10:50:37 PM

Kriptoparaları bilmem, Bitcoin ve Ethereum'un yükseleceğinden adım gibi eminim.. Eğer birileri gerçekten Bitcoin'in arkasında olmasaydı bugün bu fiyatları göremezdik diye düşünüyorum, dünyada finansal sektöre yön veren bir çok fikir adamı var, Satoshi Nakamoto onlardan biri ya da bir grup olabilir çünkü şu ana kadar her şey bir düzene göre ilerledi.
TaliskerDarkStorm
Sr. Member

Activity: 1106
Merit: 273

View Profile
February 20, 2018, 12:40:07 AM

Aptalca ve iğrenç gibi kelimeler kullanarak bu konuda fikir beyan edilmesi aşırı derecede sağlıksız ve profesyonel olmayan birinin yaklaşımı gibi algılanıyor bana göre. Kriptoyu ve bitcoini bu şekilde karalamaya çalışan sırf kötücül cümlelerden rahatsız oluyorum. Bir teknolojiden beslenerek ortaya çıkan şeylere inanıp inanmayacağını insanlar belirler, buna aptallık demek fikrimce düpedüz cehalet olur.
jaypete
Sr. Member

Activity: 686
Merit: 257

View Profile
February 20, 2018, 02:48:53 AM

Bitcoin geleceğin para birimi olmaya aday, olurmu olmazmı bunu zaman gösterecek. Burada kendimize şunu sormak durumundayız: böyle bir yatırım için ne kadar risk almalıyım?  Parası bol olan trilyonluk risk alır. Ben kendi adıma bu işe ayırdığım meblağa bakıp şöyle sordum kendime; bu para dursa beni güldürürmü, batsa öldürürmü? Hiçbiri cevabı geleceğe yatırım yaptığım meblağdır. nacizane tavsiyem bütçenize göre risk alın.
M.aksak
Jr. Member
*

Activity: 252
Merit: 3

View Profile WWW
February 20, 2018, 07:24:55 AM

Zengin olmak icin malesef onceden bir miktar hatta biraz fazla miktar paran olmasi gerekiyor bence. Cunku biz gibi insanlar bu tarz riskleri buyuk degerlerle alamiyoruz bu yuzden bizim kazancimizda ona gore oluyor.

AirsaveTravel.com    [ PRE ICO BEGINS ON 10TH SEP 2018 ]
─────   A Decentralized Social Saving Travel DApp   ─────
gkhnhsyn1
Newbie
*

Activity: 224
Merit: 0

View Profile
February 20, 2018, 08:44:38 AM

“Bitcoin, bankalardaki dolarlarımdan daha güvende” buna katılmıyorum.mesela şu an myetherwallet.com kapatıp gitse ne hak iddaa edebiliriz?henüz daha güvenli aşamaya gelmedik.
civilengineer
Full Member

Activity: 434
Merit: 112

View Profile
February 20, 2018, 02:35:09 PM

Konuşmaların bir çoğuna katılıyorum ama geleceği o kadar erken olarak görmüyorum. Şu anda asıl meselenin güvenilir olduğunu insanlara kabul ettirmek ve bankalardan yoğun bir akışın sağlanmasiyla gerçek söz sahibine ulaşması. Ama bunun olması da bircok kişinin işine gelmeyeceği için ya usul usul orada duracak ya yokolacak ya da kendilerine yarar bir şekle dönüşüp büyüyecek
DatKing
Member
**

Activity: 1022
Merit: 10

View Profile
February 20, 2018, 04:51:35 PM

Bitcoin'in gerçek potansiyelinin çok yakın bir zamanda çıkma olasılığına ben de inanmıyorum açıkçası.Daha çok uzun bir süre var bu sistemin tam oturması ve iyice yayılması için.Ama Bitcoin gerçek gücünü ortaya çıkardığında diğer para birimlerinin pek bir önemi kalmayacak orası kesin.

pleght
Full Member

Activity: 252
Merit: 100

View Profile
February 20, 2018, 06:31:05 PM

Kesinlikle katiliyorum.Bu piyasada en onemli sey bence giris parasini kardan cikarip devam etmek bunu yaptigim icin yaptigim hicbir seyden pisman olmadin.

kr105
Hero Member

Activity: 938
Merit: 501

View Profile
February 20, 2018, 10:14:12 PM

Yorumlar kişiye bağlı olarak değişebilir ve herkesin fikri aynı olmak zorunda değil, Charlie Munger'in  Bitcoin hakkında “tamamen aptalca” nitelendirmesi normal tamamda, onunla etkileşime girenlerin “iğrenç” olduğunu düşündüğünü söylemesi kendi iğrençliğinden kaynaklı psikolojik bir şey sanırım.
Eron
Sr. Member

Activity: 735
Merit: 251

View Profile
February 20, 2018, 10:24:59 PM

Geleceği geçmişe satmayalım cümlesi gerçekten çok manidar fakat adam geleceğini çoktan garanti altına almış. Haliyle böyle rahat konuşuyor. Gelecektede 1 Bitcoini olanla 1000 Bitcoini olan insanın statüsü aynı olmıycak malesef. Öyleyse değişecek olan ne? Kripto paraların geleceğind insnmama rağmen bu sorunun cevabı yok bende.
komodosevket
Newbie
*

Activity: 41
Merit: 0

View Profile
February 20, 2018, 10:30:18 PM

her ne kadar güzel bi tespit omuşsa da bazen geçmişi geleceğe bazen de geleceği geçmişe satmak gerekebilir
tallbutshort54
Full Member

Activity: 280
Merit: 102

View Profile
February 21, 2018, 07:03:36 AM

ileride kimse ne olacağını bilemez, o yüzden bu tip geleceği neden geçmişe satalım, geçmişi geleceğe satalım yaklaşımları pek de doğru değil
biloov
Jr. Member
*

Activity: 140
Merit: 4

W12 – Blockchain protocol

View Profile
February 21, 2018, 07:51:19 AM

Geleceği geçmişe satmak müthiş bir tarif olmuş biz hep kısa zamanın karını kovalıyoruz ama önemli olan geleceğe yatırım yapabilmek

W12.io  ▬▬▬▬▬▬  Blockchain protocol
Built F O R :    ❤ Charity Market    ⚫ ICO    ֆ CROWDFUNDING
[https://tokensale.w12.io/]
aleya yavuze
Member
**

Activity: 224
Merit: 12

View Profile WWW
February 21, 2018, 08:07:00 AM

Tim Draper'e katılıyorum Bitcoin her geçen gün varlığını korumak için adımlarını daha sağlam atıyor bu süreçte inişler çıkışlar olması gayet normal

▀▀▀▀▄▀▀▀▀▀ ▀▀ ▀ ▄ ▀    GORECRUIT    ▀ ▄ ▀ ▀▀ ▀▀▀▀▀▄▀▀▀▀
▬▬   ARTIFICIAL INTELLIGENCE FOR HR BASED ON BLOCKCHAIN   ▬▬
Whitepaper   Telegram   [  Pre-Sale 》 24th October  ]   Facebook   Twitter
BitCoinsForGold
Full Member

Activity: 182

View Profile
February 21, 2018, 11:13:37 AM

Hepimizin gelecekten beklentisi satın almış olduğunuz kripto para birimlerinin değerinin artarak bize ufak da olsa bir sermaye sağlaması. Geçmişimizi sağlama alıp geleceğe güzel adımlarla ilerlemeyi düşünüyoruz.
pokerjet
Sr. Member

Activity: 546
Merit: 250

View Profile
February 22, 2018, 02:15:49 AM

Tim Draper'ın  Bitcoin hakkındaki sözlerine katılıyorum ama genede onun kadar rahat olamıyorum, çünkü Tim Draper'da para bol ve tuzu kuru, küçük yatırımcı ise bu piyasaya girebilmek için tabiri caizse varını yoğunu ortaya koymuş durumda, umalım ki Tim Draper'ın dediği şekilde ilerlesin işler.
tinywestler
Full Member

Activity: 308

View Profile
February 22, 2018, 03:22:26 AM

evet hocam denizde kum dim traperde para, millet kolay kazanmıyor parayı, bunlar tabi öyle konuşur cepleri dolu karınları tok. benim de hatrı sayılır yatırımım var, ama hiç bir zaman bu şekilde düşünmeden konuşmam.
fairy_person
Member
**

Activity: 61

View Profile
February 22, 2018, 06:17:45 AM

yani geleceği geçmişe neden satalım ? çünkü para kazanmak için, bu kadar basit, alım ve satım işi para kazanmak için kar etmek için yapılır hocam,
Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  

Jump to: