Bitcoin Forum
June 22, 2024, 02:18:35 AM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: GSM Operatörü Firması Üzerinden Bitcoin Madenciliği Yapan Adam Yakalandı  (Read 201 times)
sejem (OP)
Jr. Member
*

Activity: 238
Merit: 2

View Profile
February 19, 2018, 08:35:45 AM

teknoloji hayatımızı kolaylaştırırken bir taraftan da kabus olacak anlaşılan

Federal İletişim Komisyonu (FCC) tarafından T-Mobile şebekelerinde fark edilen 700 MHz radyo frekanslarının nedeni araştırıldığında, başarılı bir hack girişimi sonrası firma kaynaklarının Bitcoin madenciliği için kullanılmaya başlandığı ortaya çıktı. FCC, 700 MHz radyo frekansındaki paraziti takip ettiğinde Amerika’da yaşayan Victo Rosario adlı bir adamın evine ulaştı.

Daha sonra parazite neden olan hack cihazını tespit eden ekip, bu cihazı kapattıktan sonra sorun düzeldi. FCC’nin kararına göre gerekli güvenlik önlemleri alınana kadar operatör hizmet veremeyecek. Rosario’nun hacklediği operatör özel ve gizli bilgileride içerisinde tuttuğu için büyük bir cezasına çarptırılabilir.

700 MHz frekansındaki parazitlerinse madencilik için kullanılan cihazda oluşan hatalardan veya donanım farklılıklarından kaynaklandığı düşünülüyor. Ayrıca Rosario’nun Bitcoin madenciliği yapmak için kullandığı cihazlar da araştırılmaya başladı. Her ne kadar çok önlem alınırsa alınsın bazı insanların kripto paralar üzerinden kolay gelir elde etmenin yollarını bulacağını düşünüyorum. Peki, sizce kripto madencilik konusundaki hack başarılı girişimleri son bulacak mı?

http://www.webtekno.com/gsm-operatoru-firmasi-uzerinden-bitcoin-madenciligi-yapan-adam-yakalandi-h41082.html
emrears05
Full Member

Activity: 742
Merit: 112

View Profile
February 19, 2018, 08:39:14 AM

teknoloji hayatımızı kolaylaştırırken bir taraftan da kabus olacak anlaşılan

http://www.webtekno.com/gsm-operatoru-firmasi-uzerinden-bitcoin-madenciligi-yapan-adam-yakalandi-h41082.html

geçen günlerde nükleer santralin bilgisayarını madencilik için kullanırken yakalandıklarını okumuştum. bu haberleri daha sık okuyacağız bu gidişle. bizim için kabus değil fakat firma, o adama hayatı kabusa çevirecektir.

Bitcoin bir gün çoğu ülkede yasaklanacaksa bu madencilikte aşırı elektrik tüketimi sonucunda olacaktır. Ülkelerin bir araya geldiği o malum toplantılarda bir karara bakar.
sejem (OP)
Jr. Member
*

View Profile
February 19, 2018, 08:45:06 AM

insanların pc lerine mining yapan virüsler atıyorlarmış az önce pc mi kontrol ettim temiz çıktı neyseki.
mining elektrik kullanımını gerçekten ciddi boyuta getiriyor ama ne yapacaksın ekmek parası.sırf elektrik yüzünden yasaklanabileceğini düşünmüyorum.bu sebeple yasaklanırsa başka bir çok yasakla birlikte mining'i de içine katmaları gerekir.adil olan bu olur.
biloov
Jr. Member
*

Activity: 140
Merit: 4

W12 – Blockchain protocol

View Profile
February 19, 2018, 09:36:01 AM

Olması gereken işte bu burda suçun unsuru araştırılıp hem hackera ceza verilmesi planlanıyor hemde kişisel verileri koruyacak yeterli önlemleri almayan firmaya

W12.io  ▬▬▬▬▬▬  Blockchain protocol
Built F O R :    ❤ Charity Market    ⚫ ICO    ֆ CROWDFUNDING
[https://tokensale.w12.io/]
abant
Jr. Member
*

Activity: 44

View Profile
February 19, 2018, 09:40:59 AM

saçma sapan bir yazı. türkçesinin ilk çıkış yerinin neresi olduğu belli değil ama bunu yazan ingilizcesini doğru tercüme edememiş ya da biraz ilgi çekici olsun diye hack mack ne varsa  katmış işin içine. benim okuduğum ingilizce bir yazıda adamın kullandığı cihaz gsm bandında belirli frekanslarda parazitlere neden olmuş. yetkili kurum fcc de bunu tespit edip, adama cihazı kullanmamasını aksi halde cezai işlemin söz konusu olacağını bildiren bir ihtarname göndermiş. olay bundan ibaret. hack mack, gsm operatörü kaynaklarını sömürme, gsm operatörü üzerinden madencilik yapmak gibi bir olay yok. onlar yazanın hayal dünyası.
mnyers1
Newbie
*

Activity: 210
Merit: 0

View Profile
February 19, 2018, 11:16:28 AM

başlığı görünce kesin türkiye'de yaşanmıştır diye düşünmüştüm, amerika'da olunca şaşırdım.iyi araştırın kesin türktür o adam  Grin
ziya1981
Jr. Member
*

Activity: 98

View Profile
February 19, 2018, 12:35:08 PM

türkiye dede devlet dairesinde senin benim parasını ödediğimiz elektirikle madencilik yapanlar var. darısı onların başına.
iterish
Newbie
*

Activity: 10

View Profile
February 19, 2018, 12:45:20 PM

bu yaşananların hepsi normal. önünde cihaz var ve kendi amaçları için kullanıyor. tek sorunu izin almadan yapmaları yani etik olmaması. o cihazlar full kapasitede çalışsa ne kadar fazla elektrik faturası gelir acaba onu düşündüler mi bilmem.
risinqsun
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 273

-

View Profile
February 19, 2018, 01:00:35 PM

Bitcoinin fiyatı 50 bin dolara geldiğinde veya fırladığında bu tarz haberleri daha fazla duyacağız emin olun herkes kısa yoldan nasıl zengin oluruz bunun için çabalıyor ama işte daha legal olarak bulunamadı Smiley
ogul
Newbie
*

Activity: 210

View Profile
February 19, 2018, 01:04:48 PM

adama helal olsun valla nerden de aklına gelmiş. iyi etmiş süper bir yöntem iki cihaz kurduğunda koşelik olur.
otto_diesel
Hero Member

Activity: 1078
Merit: 696

View Profile
February 19, 2018, 01:29:45 PM

Valal ben adama helal olsun diyorum, yani gsm operatörlerini kullanmak şeytanın aklına gelebilecek bir şey değil.
cilgindansci
Member
**

Activity: 504
Merit: 10

umachit.fund

View Profile
February 19, 2018, 01:32:45 PM

Bakalım daha ne çeşit icatlarla karşılaşacağız. Gün yüzüne çıkan bu tip sahtekarlıklar yapanlar var ama görünürde olmayan daha kim bilir neler vardır

thewarriors
Full Member

Activity: 350
Merit: 100

EndChain - Complete Logistical Solution

View Profile
February 19, 2018, 01:35:41 PM

Adamın neresinden aklına gelmiş bilmiyorum ama fikir güzelmiş Cheesy yakalanmasaydı kimsenin ruhu duymadan bedava yoldan bitcoin kazanmaya da devam edecekti önümüzdeki yıllarda daha fazla bu tarz haber duyacağız.

husdemba
Full Member

Activity: 1302
Merit: 115

Pepemo.vip

View Profile
February 19, 2018, 02:19:14 PM

Madencilik yasal yollardan aşırı zor hale gelmeye başladığı için insanlar ne yazık ki bu tip suçlara yönelebiliyorlar. Herkes de aldığı riskin hesabını verecek illaki

Bheze
Sr. Member

Activity: 434
Merit: 253

View Profile
February 19, 2018, 02:22:04 PM

Helal olsun valla milletin kafası çalışıyor, ben şirketlerden para çalınmasına karşı değilim hatta keşke çoğu banka fakir fukaradan cukkaladığı parayı keşke kaybetse diye dua ediyorum.. Bizde de bu firmalardan var, üç kuruşluk internete 10 kuruşluk para alıyorlar onlarıda hackleyip madencilik yapsalar keşke.
chickenfried12
Legendary
*

Activity: 1120
Merit: 1003

View Profile
February 19, 2018, 02:36:42 PM

walla bunu bulan adama helal olsun nasıl bir kafa ile Mhzleri karıştırabilmiş sinyallerden hacklemiş demekki eski bir çalışanı olabilir yada kafayı sıyırmış biri olarak görürürüm ben bu adamı bu kadar kolay mı Cheesy bizde turkcellde mi denesek ne yapsak vurgun olur mu
Zakkaya
Jr. Member
*

Merit: 3

View Profile WWW
February 19, 2018, 02:45:29 PM

Teknoloji gittikçe bize daha fazla zarar verecek gibi geliyor artık.
Adamın yaptığı işi normal birisi yapmaz çok kompleks çalışan bir beyni olması lazım
HyperLup
Sr. Member

Activity: 546
Merit: 252

View Profile
February 19, 2018, 02:46:07 PM

Kripto paralar olduğu müddetçe hackerlar madencilik yapmak için değişik yollara tevessül etmeye devam edecekler gibi görünüyor. Konu beleşçilik olunca insanların kafası pek bi çalışıyor fakat eninde sonunda yakalanıyorlar.
ILuckyGuyI
Sr. Member

Activity: 2128
Merit: 478

View Profile
February 19, 2018, 03:41:53 PM

Böyle kaçak işler yapmaya çalışan insan sayısı son zamanlarda çok fazla arttı.Örneğin Youtube üzerindeki bu amaca yönelik reklamlar da var.Bu tarz sömürücü hareketlere karşı güvenlik önlemlerinin alınması şart oldu artık.

R

▀▀▀▀▀▀▀██████▄▄
████████████████
▀▀▀▀█████▀▀▀█████
████████▌███▐████
▄▄▄▄█████▄▄▄█████
████████████████
▄▄▄▄▄▄▄██████▀▀
LLBIT|
4,000+ GAMES
███████████████████
██████████▀▄▀▀▀████
████████▀▄▀██░░░███
██████▀▄███▄▀█▄▄▄██
███▀▀▀▀▀▀█▀▀▀▀▀▀███
██░░░░░░░░█░░░░░░██
██▄░░░░░░░█░░░░░▄██
███▄░░░░▄█▄▄▄▄▄████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
█████████
▀████████
░░▀██████
░░░░▀████
░░░░░░███
▄░░░░░███
▀█▄▄▄████
░░▀▀█████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀
█████████
░░░▀▀████
██▄▄▀░███
█░░█▄░░██
░████▀▀██
█░░█▀░░██
██▀▀▄░███
░░░▄▄████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀
|
██░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░██
▀█▄░▄▄░░░░░░░░░░░░▄▄░▄█▀
▄▄███░░░░░░░░░░░░░░███▄▄
▀░▀▄▀▄░░░░░▄▄░░░░░▄▀▄▀░▀
▄▄▄▄▄▀▀▄▄▀▀▄▄▄▄▄
█░▄▄▄██████▄▄▄░█
█░▀▀████████▀▀░█
█░█▀▄▄▄▄▄▄▄▄██░█
█░█▀████████░█
█░█░██████░█
▀▄▀▄███▀▄▀
▄▀▄
▀▄▄▄▄▀▄▀▄
██▀░░░░░░░░▀██
||.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
░▀▄░▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄░▄▀
███▀▄▀█████████████████▀▄▀
█████▀▄░▄▄▄▄▄███░▄▄▄▄▄▄▀
███████▀▄▀██████░█▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████▀▄▄░███▄▄▄▄▄▄░▄▀
███████████░███████▀▄▀
███████████░██▀▄▄▄▄▀
███████████░▀▄▀
████████████▄▀
███████████
▄▄███████▄▄
▄████▀▀▀▀▀▀▀████▄
▄███▀▄▄███████▄▄▀███▄
▄██▀▄█▀▀▀█████▀▀▀█▄▀██▄
▄██▄██████▀████░███▄██▄
███░████████▀██░████░███
███░████░█▄████▀░████░███
███░████░███▄████████░███
▀██▄▀███░█████▄█████▀▄██▀
▀██▄▀█▄▄▄██████▄██▀▄██▀
▀███▄▀▀███████▀▀▄███▀
▀████▄▄▄▄▄▄▄████▀
▀▀███████▀▀
OFFICIAL PARTNERSHIP
FAZE CLAN
SSC NAPOLI
|
Irfansyed
Full Member

Activity: 252
Merit: 100

View Profile
February 19, 2018, 08:35:07 PM

Facebook'taki ICO reklam yasağı bu şekilde hareket edip başkaların cihazlarını kullanan, bu sayede madencilik yapan kişiler yüzünden alınmıştı Ayrıca dahte Ico projelerinin reklamı vardı. Herkesin yasal yoldan Bitcoin madenciliği yapması gerekiyor.
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: