Bitcoin Forum
May 22, 2024, 07:09:05 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: IBM Devletlerin Blok Zinciri Kullanımına Yoğunlaşmasını İstiyor  (Read 195 times)
emirsener (OP)
Member
**

Activity: 557
Merit: 24

@coindunyasii

View Profile WWW
February 19, 2018, 11:41:54 AM
Last edit: March 03, 2018, 01:11:45 PM by emirsener

Blok zinciri teknolojisi için kullanım alanı bulmak çok da zor değil. Sarf edilen çabaların çoğunun kaynağı finans sektörü ancak bu teknolojinin finanstan çok daha fazla özelliği var. IBM’e göre, bu teknoloji hükumetlere karşı düşüncemizi tamamen değiştirebilir. ..

Günlük global ve yerli kripto para haberleri için sayfama beklerim dostlar

https://www.facebook.com/coindunyasii/posts/378470182624705
agacsizkoala
Member
**

Activity: 294
Merit: 10

View Profile
February 20, 2018, 01:51:03 AM

IBM bunu istiyorda kuru kuru istemekle olmaz, kendileri bu konuda neler yapmış ne gibi çalışmalar yapmış, bunları çıkarıp ortaya koymak önemli.
suram
Full Member

Activity: 560
Merit: 113

View Profile
February 20, 2018, 12:00:25 PM

Facebook: dünyayı bir araya getirme

Blockchain: finans dünyasını bir araya getirme

Sonuç: tek dünya devleti  Grin ama daha çok var, bu açıdan bakarsak bana kalırsa bitcoin'den sonra ikinci büyük patlama privacy coin'lerde gerçekleşebilir.

ADVERTISEMENT SPACE FOR RENT, PM
ecnnn
Jr. Member
*

Activity: 230
Merit: 2

View Profile
February 20, 2018, 03:32:43 PM

Sonuç: tek dünya devleti  Grin ama daha çok var, bu açıdan bakarsak bana kalırsa bitcoin'den sonra ikinci büyük patlama privacy coin'lerde gerçekleşebilir.

finans dünyası zaten bir arada merak etme. blockchain ve kripto para piyasası çok da hoşlarına giden bir gelişme değil bence. o nedenle bu kadar karalamaya çalışıyorlar. bu güç odakları neredeyse her zaman bizden bir kaç adım önde oldukları için nihayetinde blockchain teknolojisini de kendi yararlarına kullanmayı becerirler, orasını bilemem ama ben dünyada hala insanların özgürlüğü için savaşan ve bu tekellerin oyununu bozabilecek gücümüz ve gelişmeler olduğuna inanıyorum. örneğin internet de zamanında böyle bir gelişmeydi, teoride anonim olarak sansürsüz fikir paylaşabilir ve ortak hareket planları çizebilirdik. sonra facebook vs gibi saçmalıklar çıktı ve çok matah bir şeymiş gibi herkes kişisel verilerini kendi eliyle internete yükledi.

devletlerin blockchain teknolojisini kullanması konusuna gelirsek, kesinlikle evet. daha çok yakın bir zamanda vatandaşlarının kimlik bilgilerini çaldıran bir ülkede yaşıoyorsunuz arkadaşlar. yine çok bilinen bir özel sektör şirketinin bütün kullanıcılarının kredi kartı bilgilerini çaldırdığını ve bir başka büyük şirketin de elindeki kullanıcı veritabanını çatır çatır sattığını ekliyim. bu tarz hassas veri tabanları için blockchain kesinlikle kullanılmalı..
matrixturk
Full Member

Activity: 476
Merit: 100

View Profile
February 23, 2018, 04:36:41 PM

teknoloji ile yakından ilgilenenler bilir IBM dünyanın en iyi teknoloji firmalarından biridir. Teknolojiyi domine eden firma olmanın yegane gayesi yeniliklere odaklanmaksa blockchain treni kaçırılmamalı. IBM de tam olarak bunu yapiyor
ziya1453
Full Member

Activity: 1358
Merit: 193

View Profile
February 24, 2018, 10:15:28 AM

burda Blok zinciri teknolojisi ile kripto paraları tam olarak aynı gibi düşünmeyin.
hem devletler hem bankalar zaten blok zinciri teknolojisi ile ilgileniyor onların sorunu merkezsiz kontrol dışı ödeme ve yatırım yöntemleri olan kripto paralar iledir.
kartalgiunti
Member
**

Activity: 490
Merit: 13

BIB Exchange

View Profile
February 24, 2018, 06:49:51 PM

Blok zinciri teknolojisini devletler zaten ufak ufak kamu faaliyetlerinde kullanmaya başladılar. Sağladığı kolaylık, güven ve şeffaflık kripto paralara olan olumsuz yargıları değiştirecek.

███     WHITEPAPER  |    TELEGRAM    ███ █     BiB Exchange     █ ███     TWITTER     |   INSTAGRAM     ███
S e t   O f f   t h e   W e b 3   G e n e r a t i o n   N o w
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄  ▄   ►► Powered by BOUNTY DETECTIVE   ▄  ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
kutsal_money
Member
**

Activity: 154

View Profile
February 24, 2018, 10:38:29 PM

Sonuç: tek dünya devleti  Grin ama daha çok var, bu açıdan bakarsak bana kalırsa bitcoin'den sonra ikinci büyük patlama privacy coin'lerde gerçekleşebilir.
ben bu açıdan hiç bakmamıştım ama düşündüğümde gerçekten eğer bitcoin başarıya ulaşırsa finansal anlamada gerçek bir birlikten bahsedebiliriz
emirsener (OP)
Member
**

@coindunyasii

View Profile WWW
March 03, 2018, 01:12:45 PM

Blok zinciri teknolojisini devletler zaten ufak ufak kamu faaliyetlerinde kullanmaya başladılar. Sağladığı kolaylık, güven ve şeffaflık kripto paralara olan olumsuz yargıları değiştirecek.
İnşallah kısa sürede olur hocam bunlar Smiley
kutsal_money
Member
**

Activity: 154

View Profile
March 03, 2018, 11:21:45 PM

IBM hatrı sayılır bir şirket umarım yapılan açıklamaları devletler tarafından dikkate alınır ve kısa zaman da kripto paralar için gereken düzenlemeler yapılır
btcmurat
Sr. Member

Activity: 840
Merit: 253

View Profile
March 03, 2018, 11:31:30 PM

ibm database ve süper bilgisyar tabanında güçlü bir şirket blockzinciri içinde sağlam altyapı gerektiriyor destek istemesi normal bir şey ama yakın zamanda ibm in ortaya bir şey çıkardığını görmeye hazır olun.teknolojiye yön vermiş bir firmanın geride kalmasını beklemiyorum.
shadowerini
Newbie
*

Activity: 5
Merit: 0

View Profile
March 04, 2018, 02:30:42 AM

akli olan blockchaine yönlendirirken kendini düsünen cebindeki paradan olacaklar blockchainden uzak durulmasi icin herseyi yapiyorlar
adempostaci
Member
**

Activity: 518

View Profile WWW
March 04, 2018, 03:51:40 AM

dünyada fiziki sınarlar kalktı, ticarette sınır belirsiz, ibm bunu bir kaç tık daha ileriye götürüyor,
koin_34
Full Member

Activity: 392
Merit: 101

View Profile
March 11, 2018, 09:55:44 AM

IBM eskinin çok ama çok sağlam firmalarından ama çok devleştiği için birden batma tehlikesi geçirdi, sonrasında ise küçüldü, fındık kadar kaldı, artık büyümesi çok zor,
emirsener (OP)
Member
**

@coindunyasii

View Profile WWW
March 23, 2018, 07:49:14 AM

teknoloji tamam ama sozkonusu kripto para olunca o kadarda iyi niyetli degil devlyetler
hollandalibaykus
Full Member

Activity: 700
Merit: 134

View Profile
March 23, 2018, 10:26:05 AM

Hangi devlet ne şekilde kullanıyormuş merak ettim. Mesajı yazalı aradan zaman geçmiş ama eğer ki alıntımı görürseniz bizler de öğrenmiş oluruz, konu ile ilgili biraz bakındım fakat internette net bir şey bulamadım (:

lokiar7
Newbie
*

Activity: 23
Merit: 0

View Profile
April 11, 2018, 11:11:03 AM

haklı bi istek kimsenin bir şey soyliycegini sanmıyorum
Piratte
Full Member

Activity: 840
Merit: 103

View Profile
April 12, 2018, 11:54:46 AM

Sonuç: tek dünya devleti  Grin ama daha çok var, bu açıdan bakarsak bana kalırsa bitcoin'den sonra ikinci büyük patlama privacy coin'lerde gerçekleşebilir.
Bitcoin gibi dijital varliklar onlarin gozunde tehlikeli gorunuyor cunku kagit parayi istedikleri kadar uretrbiliyorlar ama bitcoinin sayisi sinirli topluluk buna karar vermeden boyle birsey mumkun degil. Zenginlikleri tehlikeye girmis oluyor yani
neowutang
Jr. Member
*

Activity: 182
Merit: 1

View Profile WWW
April 12, 2018, 04:48:14 PM

%1 bile blockchainde hatadan veya şöyle kusurlarından bahseden olmaması size de kuşkulandırıcı gelmiyor mu? ne bileyim hep övgü dolu, "yüzyılın teknolojisi" deniliyor. peki o teknoloji şu anda farkında olmadığımız gelecekteki bazı koşullarda hacklenirse ne olur. Merkez bankası ülkelerin bilgi bankaları blockchain ile korunmuyor. blockchaine geçiş yaptıklarını düşünün. ve ilerleyen yıllarda olası saldırıları. en ufak bir açıktan.

|  Shopin  |  Shopping Made Personal
››››  https://tokensale.shopin.com/  ‹‹‹‹
kaysersozee
Full Member

Activity: 367
Merit: 100

View Profile WWW
April 12, 2018, 05:34:30 PM

Kendilerine yeni bir para kaynağı buldular. Allah bilir neler geliştirdiler de devletlere milyar dolarlara satacaklar

Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: