Bitcoin Forum
June 23, 2024, 11:44:35 AM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 5 »  All
  Print  
Author Topic: Venezuela Kripto Parası PETRO  (Read 622 times)
Bitcoinsturk (OP)
Jr. Member
*

Activity: 109
Merit: 5

View Profile
February 19, 2018, 02:11:50 PM

Venezuela Kripto Parası PETRO

Venezuela Kripto Parası PETRO piyasaya girdi. Venezuela’nın kripto para denetçisi olarak bilinen Carlos Vargas, ülkesinin “petro” adıyla çıkartmış olduğu yeni kripto paranın Türkiye, Katar, ABD ve Avrupa’dan yatırım çekeceğinin açıklamasında bulundu.

devamı: https://www.finanspara.com/venezuela-kripto-parasi-petro-piyasada/
HyperLup
Sr. Member

Activity: 546
Merit: 252

View Profile
February 19, 2018, 02:20:49 PM

Venezuela ekonomik krizle boğuşan bir ülke. Petro dünyadan iyi yatırım alırsa krizin aşılmasına katkı sağlayabilir düşüncesiyle hareket ettiklerini düşünüyorum. İyi de yaptılar bence, bu sayede ekonomik krizi aşabilirlerse Ekonomik kriz yaşayan diğer ülkelerde bu yolu izleyebilirler. Bu sayede dünyanın her yerinden yatırımcı bulabilir.
emreyurt999
Newbie
*

Activity: 139
Merit: 0

View Profile
February 19, 2018, 04:59:52 PM

işe yarıyacagını sanmıyorum hocam bi artı vermesi lazımki yatırımcı çeksin atıyorum elinde su kadarlık petro bulundurana vatandaşlık gibi yoksa volumesi çok yüksek olmaz ki parayla göçmenlik alan çok ülke var onun bir benzeri olur bu durum içinde
Neo--
Sr. Member

Activity: 658
Merit: 288

View Profile
February 19, 2018, 06:52:11 PM

Venezuella bitcoini desteklese bitcoin duser bosverin bu ulkeyi haber niteligi bile yok.
alpoahmo
Full Member

Activity: 588
Merit: 125

View Profile
February 19, 2018, 06:54:34 PM

Yav arkadaş ne yapacaksınız Venezuella parasını alacaksınız iki gün sonra dolandırıldım demeye başlayacaksınız bırakın şu işleri normal coinler neyinize yetmiyor
SheldonLeeCooper
Full Member

Activity: 434
Merit: 109

View Profile
February 19, 2018, 08:12:36 PM
Last edit: February 20, 2018, 08:41:15 AM by SheldonLeeCooper

Maduro'yu takdir ediyorum. Devlet destekli bir coin çıkartmak bence gayet başarılı bir girişim.
Tabi bu coin nerelerde geçerli olacak? kimler kabul edecek? bizim binance gibi borsalarda işlem görecek mi? gibi bazı sorular mevcut.
Birisi whitepaper'ı Türkçe'ye çevirse güzel olurdu.

Web Sitesi : http://www.elpetro.gob.ve/index-en.html

WhitePaper : http://www.elpetro.gob.ve/Whitepaper_Petro_en.pdf
bobita
Legendary
*

Activity: 2562
Merit: 1330

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
February 19, 2018, 09:09:20 PM

Millet niye ico yapıyor? Yalan ya da doğru, önümüze "kazandıracağını" iddia ettiği bir şey (ister proje, ister laf salatası) koyuyor beklentiye yatırım yapıyoruz. Bana çok ters geldi, neden "battık, belki böyle biraz yırtarız" kafasındaki birilerine para vereyim ki?
Kripto paraların yasallaşması/yaygınlaşması için bir adım, fırsat desem, ona da uymuyor, bunu başlangıcı sıfırı tüketmiş Venezuela olmaz.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
fedoralite
Sr. Member

Activity: 548
Merit: 251

View Profile
February 19, 2018, 09:15:11 PM

Bana göre bir millete özgü kriptopara olamaz eğer bir millete özgü kriptopara varsa diğer milletlerinde çıkartması ve ülkelerin yerel para birimlerini dijital para birimlerine çevirmesi gerekiyor. Ben neden kendi ülkemin kriptoparasını satın almak varken bir başka ülkenin kriptoparasını satın alayımki?
CryptoBey
Full Member

Activity: 448
Merit: 107

View Profile WWW
February 19, 2018, 09:19:34 PM

Adam ülkesini kalkındırmak için resmi olarak kripto para çıkardı helal olsun. Kripto piyasasında bir milat olabilir bu olay.

Yolu bilmek ile yolda gitmek arasında büyük bir fark vardır. Morpheus
Euphrates
Full Member

Activity: 602
Merit: 120

View Profile
February 19, 2018, 09:21:35 PM

Devletler bu şekilde kripto para çıkarmaları güzel bir durum, ne kadar ekonomik krizle uğraşıyor olursa olsun şuanda kripto para çıkarmaya başlarlar yakında devlet destekli borsalar çıkmaya başlar bu işlerde kripto para piyasasının daha fazla büyümesine sebep olacaktır.. Bundan dolayı ben bu şekilde haberleri güzel görüyorum..
yapa ve yalniz
Full Member

Activity: 463
Merit: 107

View Profile
February 19, 2018, 09:25:44 PM

Bence de arkası gelecektir bu işin, sanki yanlış hatırlamıyorsam türk bir bakan da böyle bir şey söylemişti çıkaracağız diye ama bir gelişme olmadı sanırsam

yusufmirza
Member
**

Activity: 742
Merit: 19

View Profile
February 19, 2018, 09:29:24 PM

Venezuellanın kendi parası para etmiyor ki coini para etsin  Grin Bu ülkenin vatandaşları ekonomik sıkıntıdan Meksika'ya kaçmaya çalışıyorlar.Venezuella ülke olarak iflas bayrağını çekmiş.Coini iş yapar mı zor.Paranızı kaptırmayın da..
cabbarlana
Full Member

Activity: 448
Merit: 100

send and receive money instantly, w/no hidden cost

View Profile WWW
February 20, 2018, 10:58:59 PM

Batık ülke kredi arıyor gibi hissettim. Ancak yinede tutmaz diye bir şey yok. Ben tutmasının zor olacağını düşünüyorum ancak eğer ki tutarsa piyasa iyice şenlenebilir.

holdmycoins
Member
**

Activity: 294
Merit: 11

View Profile
February 21, 2018, 12:24:34 AM
Merited by blue_way (3)

resmi olarak venezüela tarafından 20 şubatta yayınlanmıştır. web sitelerine iyileştirmeler ve eklemeler bugün devam ediyor. hatta presale sayfasına ulaşmak mümkün. venezüela'nın bu kriptoparayı çıkarma sebebi büyük ekonomik zorluklar çekmesi ve belki bu buhrandan kurtulurum diye bu işe girişmesi diye biliyoruz. enflasyon dile getirilecek gibi değil.

petro dünyada bir devletin resmi olarak çıkaracağı ilk coin olması sebebiyle çok büyük önem taşıyor. tarihe geçeceği kesin. ancak blockzincir teknolojisi merkezsiz bir yapıyı esas aldığından ripple gibi şarlatanlar sevilmez. el petro da bunlara hizmet edecek gibi görünse de bir devletin nasıl bir organizasyon yapacağı ve kendi parasının arkasında nasıl duracağı merak konusu. icx güney kore'de birçok kurum ve kuruluş tarafından desteklenirken aynı zamanda güney kore'de bazı üniversilerde otomatlarda icx ile ödeme yöntemi getirildi. petro'da bu süreç çok daha çabuk olacaktır. devletin desteklediği coin yaygınlaştırılmak adına bu tarz durumları çok göreceğiz. zaman bize bu projenin başarılı olup olmayacağını gösterecek. ilginin olup olmayacağı petro'nun geleceğini belirleyecek. bu işlerde her şey alıcıya bakar, fiyatı alıcı belirler. belki de bu durum diğer devletlerin de bu yönde adım atmasında yardımcı olacak kim bilebilir?

Presale linki: https://regpetro.mppeuct.gob.ve/juridico    (ispanyolca)

LordMeowMeow
Sr. Member

Activity: 617
Merit: 250

View Profile
February 21, 2018, 04:21:42 AM

Venezuela Petrosu bir devletin resmi olarak çıkardığı ilk kripto para olması sebebiyle diğer kripto paralardan ayrı bir öneme sahip. Çıkardıkları kripto para başarılı olursa diğer ülkelerde aynı yolu izleyebilirler. Kişisel fikrim kripto paraların merkezi olmaması yönünde. Diğer ülkelerden ne kadar destek göreceğini merak ediyorum.
redboxneo
Member
**

Merit: 10

View Profile
February 21, 2018, 05:12:39 AM

Venezuela Kripto Parası PETRO

Venezuela Kripto Parası PETRO piyasaya girdi. Venezuela’nın kripto para denetçisi olarak bilinen Carlos Vargas, ülkesinin “petro” adıyla çıkartmış olduğu yeni kripto paranın Türkiye, Katar, ABD ve Avrupa’dan yatırım çekeceğinin açıklamasında bulundu.

devamı: https://www.finanspara.com/venezuela-kripto-parasi-petro-piyasada/

Petro'yu aylar öncesinde haberini okumuştum. Venezuela'yı kurtarabilecek coin olarak görüyorlar fakat kayda değer gelişme olsa haberlerde mutlaka görmemiz gerekirdi. Forumda petro ile son açıklamalar pek yok ki sizin haberinize kadar.
designerusa
Legendary
*

Activity: 2310
Merit: 1028

View Profile
February 21, 2018, 05:25:57 AM

Batmis bir ülkenin kriptoparasini almak.. Aslinda bence bu kripto dunyasinda bir ikilem yaratacak. Gönül ister ki biz bu ekosistemin içindeki kişiler olarak bu ilk devlet hamlesini destekleyelim fakat her yatirimci , yatirimlarinin sonunda elbette karli cikmak ister. Bir ucu batakta bir şeye yatirim yapmak tabiki de cok mantikli degil. Ama dedigim gibi bu olusumu desteklememenin bir vicdan azabini da yasayabiliriz.
 Sorun şu hangisiyle baş edebilirsiniz? Vicdan hesabi mi yoksa para kaybetmek mi?
rafsa
Member
**

Activity: 252
Merit: 10

View Profile
February 21, 2018, 06:28:15 AM

güzel bir adım atılmıs venezuellanın başka kurtarma sansı yoktu belkı sımdı bıraz ekonomılerı rahatlar ... aylar öncesınden böyle bir konu açmıştım foruma. venezuella petrocoin çıkaracak gibisinden ama pek rağbet görmemişti.
zabisux
Sr. Member

Activity: 401
Merit: 250

Presale is live!

View Profile
February 21, 2018, 07:45:57 AM

Piyasada ne olacağını en çok merak ettiğim coinlerden birisi bu. Bana öyle geliyor ki devlettem tam destek alan bir coin çok felaket boyutlara gelemez. Tutacağını sanmam ama ucuzdan toplanabilir.

▄▄█████████▄▄      █████████████▄▄       █████████████▄▄        █████     █████        █████   ███████████████████    ██▄                ▄██
   ███████████████▄    ████████████████▄     ████████████████▄      █████     ██████       █████   ███████████████████    ████▄            ▄████
  █████▀     ▀▀███▀    █████     ▀▀█████▄    █████     ▀▀█████▄     █████     ███████      █████          █████           ██████▄        ▄██████
 █████          ▀      █████        ▀▀▀▀▀    ▀▀▀▀▀        ▀▀▀██     █████     ████████     █████          █████           ████████▄    ▄████████
 █████▄                ███▀▀                                          ▀▀█     █████████    █████          █████            ▀██████▀    ▀██████▀
 ▀██████▄▄               ▄▄▄        ▄████    ▄▄▄▄▄        ▄▄▄       ▄         ██████████   █████          █████              ▀██▀  ▄██▄  ▀██▀
  ▀█████████▄▄         █████     ▄▄█████▀    █████     ▄▄█████▀     ███▄▄       ▀▀█ █████  █████          █████                  ▄██████▄
     ▀▀█████▀  ▄▄▄     ████████████████▀     ████████████████▀      █████     ▄▄     ▀▀▀██ █████          █████                ▄██████████▄
         ▀▀ ▄█████▄    █████████████▀▀       ██████████████▀        █████     ████▄       ▀▀▀███          █████              ▄██████████████▄
             ▀█████    █████                 █████     █████        █████     █████    ▄▄▄                █████            ▄████████▀▀████████▄
 ▄█▄          █████    █████                 █████      █████       █████     █████     █████▄▄▄
          █████           ████████▀    ▀████████
▄████▄▄     ▄█████     █████                 █████       █████      █████     █████      ███████
          ▀████           ██████▀        ▀██████
▀████████████████      █████                 █████        █████     █████     █████       ██████
            ▀██           ████▀            ▀████
  ▀▀██████████▀▀       █████                 █████         █████    █████     █████        █████
              ▀           ██▀                ▀██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██

██
    ██
   ██
  ██
 ██
██
 ██
  ██
   ██
    ██
     ██
Whitepaper
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
ANN Thread

██
 ██
  ██
   ██
    ██
     ██
    ██
   ██
  ██
 ██
██

Telegram
Facebook
Twitter
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
kim-yon
Sr. Member

Merit: 251

View Profile
February 21, 2018, 08:48:47 AM

Talep baya büyük olmuş , 750 milyon dolar iyi yatırım ve artacaktır bu . Umarım amerikan ambargosundan dolayı problem çıkmaz .
Pages: [1] 2 3 4 5 »  All
  Print  

Jump to: