Bitcoin Forum
May 07, 2024, 06:35:18 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  
Author Topic: ✅Ghid pentru incepatori in lumea crypto(si nu numai) ✅  (Read 1350 times)
cryptowisser
Jr. Member
*
Offline Offline

Activity: 252
Merit: 4


View Profile
April 13, 2018, 11:39:47 AM
 #21

As adauga in acest thread un site foarte interesant si anume https://www.cryptowisser.com/exchanges/ (Un ajutor incredibil atunci cand vrei sa alegi un exchange).Site-ul prezinta diferite tipuri de exchange-uri, din ce tara provid acestea, limite de retragere etc.

Hi HBKMusiK,

Thank you for your support - it means a lot to us! Please tell your friends in the cryptocommunity about us if you like our page. Thank you! Smiley

All the best,
Cryptowisser
1715106918
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1715106918

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715106918
Reply with quote  #2

1715106918
Report to moderator
Activity + Trust + Earned Merit == The Most Recognized Users on Bitcointalk
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715106918
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1715106918

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715106918
Reply with quote  #2

1715106918
Report to moderator
1715106918
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1715106918

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715106918
Reply with quote  #2

1715106918
Report to moderator
1715106918
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1715106918

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715106918
Reply with quote  #2

1715106918
Report to moderator
HBKMusiK (OP)
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 693
Merit: 120


View Profile
April 13, 2018, 11:55:52 AM
 #22

As adauga in acest thread un site foarte interesant si anume https://www.cryptowisser.com/exchanges/ (Un ajutor incredibil atunci cand vrei sa alegi un exchange).Site-ul prezinta diferite tipuri de exchange-uri, din ce tara provid acestea, limite de retragere etc.

Hi HBKMusiK,

Thank you for your support - it means a lot to us! Please tell your friends in the cryptocommunity about us if you like our page. Thank you! Smiley

All the best,
Cryptowisser
I added your website into my thread because I think it is very useful, btw, this thread is a guide for newbies, so don't worry, many people will see and like your page.

veccar9008
Member
**
Offline Offline

Activity: 113
Merit: 15


View Profile
April 13, 2018, 12:19:20 PM
 #23

Respect !!, foarte buna treaba, imi place cum aranjezi totul frumos in post-urile tale Shocked tine tot asa. Spunemi te rog si mie cum faci ca sa se vada tilul in loc de link in postare?
Cu ajutorul functiei hyperlink:
Sa spunem de exemplu ca vrem sa creem un hyperlink catre profilul tau de bitcointalk:
1.Copiem link-ul :
https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=1823353
2.Apasam butonul de hyperlink(cel de mai sus) si o sa apara asa:
[ url ]  [ /url ]
3.Dupa primul url din prima paranteza punem = si dupa = inseram link-ul de mai sus
O sa apara asa:
[ url=https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=1823353] Aici introducem text-ul dorit  [/url]
Rezultatul o sa arate asa :Aici introducem text-ul dorit - Un hyperlink functional care ne duce la profilul tau. Multa bafta!

Cit traim tot invatam lucruri noi, Multumesc de ajutor!
HBKMusiK (OP)
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 693
Merit: 120


View Profile
April 13, 2018, 10:10:35 PM
 #24

Respect !!, foarte buna treaba, imi place cum aranjezi totul frumos in post-urile tale Shocked tine tot asa. Spunemi te rog si mie cum faci ca sa se vada tilul in loc de link in postare?
Cu ajutorul functiei hyperlink:
Sa spunem de exemplu ca vrem sa creem un hyperlink catre profilul tau de bitcointalk:
1.Copiem link-ul :
https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=1823353
2.Apasam butonul de hyperlink(cel de mai sus) si o sa apara asa:
[ url ]  [ /url ]
3.Dupa primul url din prima paranteza punem = si dupa = inseram link-ul de mai sus
O sa apara asa:
[ url=https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=1823353] Aici introducem text-ul dorit  [/url]
Rezultatul o sa arate asa :Aici introducem text-ul dorit - Un hyperlink functional care ne duce la profilul tau. Multa bafta!

Cit traim tot invatam lucruri noi, Multumesc de ajutor!
Nu ai pentru ce, sunt de parere ca atunci cand ai niste cunostinte care pot ajuta trebuie sa le impartasesti cu ceilalti.Daca mai ai alte intrebari nu ezita sa  raspunzi pe thread/lasi un pm.

HBKMusiK (OP)
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 693
Merit: 120


View Profile
April 24, 2018, 09:14:10 AM
 #25

Mai adaug la acest thread un articol care explica in mare tehnologia blockchain : Click aici
De asemenea o foaie de calcul cu bounty-uri noi : Click aici

HBKMusiK (OP)
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 693
Merit: 120


View Profile
May 13, 2018, 06:07:23 PM
 #26

Pentru cei ce vor sa participe la airdrop-uri las un link, tot ce aveti de facut e sa la logati cu facebook-ul/telegram:
https://tokendrops.com/ongoing-airdrops

HBKMusiK (OP)
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 693
Merit: 120


View Profile
June 06, 2018, 09:09:34 PM
 #27

Pentru cei ce vor sa participe la airdrop-uri las un link, tot ce aveti de facut e sa la logati cu facebook-ul/telegram:
https://tokendrops.com/ongoing-airdrops
http://bounty.slavyansk.biz/ e cel mai bun tabel cu informatii despre bounty gasit de mine de pana acum.

HBKMusiK (OP)
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 693
Merit: 120


View Profile
June 18, 2018, 08:35:27 PM
 #28

Vin acum cu un podcast cu C.E.O LDV Bank, in acesta se vorbeste despre: decentralizare, diferite proiecte pe crypto si asa mai departe.:
https://laurentiumihai.ro/marius-morra-despre-proiectul-ldv-bank/

HBKMusiK (OP)
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 693
Merit: 120


View Profile
July 12, 2018, 07:49:50 PM
 #29

Invit utilizatorii care vad aceasta postare pe relativ noul forum altcoinstalks, unde de asemenea exista o sectiune speciala pentru romani, puteti gasi bounty-uri pe alese, unele chiar administrate de colegi de ai mei(detin rank-ul de moderator pe sectiune), airdrop-uri destul de multe, utilizatori la inceput de drum/cu experienta care sunt gata sa va ajute cu orice problema.Pentru mai multe intrebari imi puteti trimite un pm si va ajut cu placere. Link-ul forumului este : https://altcoinstalks.com. Mentionez ca nu castig mai nimic din aceasta actiune, interesul meu este acela ca utilizatorii noi sa inteleaga pericolele la care se expun in lumea crypto bazandu-se pe o regula simpla:investestr doar atat cat iti permiti sa pierzi.De ce? Pentru ca aceasta piata are un caracter foarte volatil, e influentata de mai multi factori cum ar fi: trend, balene si asa mai departe.

Misely
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 6
Merit: 1


View Profile
July 19, 2018, 08:44:22 PM
 #30

M-am decis ca in aceasta postare sa incerc sa strang cateva dintre thread-urile interesante pe care le-am gasit in toata sectiunea(thread-uri carora din punctul meu de vedere nu li se atribuie atentia cuvenita)+alte site-uri ce ar trebui sa apara in acest thread:
1.Termeni din lumea crypto (ce nu ar trebui sa lipseasca din dictionarul oricarui detinator de cryptomonede)
Autor: veccar9008
2.Mini-ghidul incepatorilor in crypto
Autor: SoniaBlack
3.Cateva pagini de tutoriale despre mining + cum se cumpara cu bitcoin de pe pcgarage,unboxing la diferite minere etc
Autor : tutorialevideo
4.Informatii despre Cryptomonede #1 - Bitcoin
5.Informatii despre Cryptomonede #2 - Cum si de unde cumpara Bitcoin
6.Informatii despre Cryptomonede #3 - Unde stocam Bitcoin
7.Informatii despre Cryptomonede #4 - Altcoins
8.Informatii despre Cryptomonede #5 - Exchange-uri Internationale
Autor: N1CKH0LAS
9.Portofele crypto - Hardware
Autor : Ionut Bornea
10.Trading: Primii Pasi
Autor : myself
Nota*:Desi poate unele thread-uri din cele de mai sus nu mai sunt active de ceva vreme consider ca ele contin informatii care merita stiute de toti utilizatorii acestei sectiuni.Exista totusi posibilitatea ca unele informatii sa nu fie de actualitate, cand sunteti nesigur de o informatie comparati data postarii cu cea actuala.Spor la citit!

  Mersy mult pentru ghidare  Smiley
HBKMusiK (OP)
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 693
Merit: 120


View Profile
July 20, 2018, 10:32:00 AM
 #31

M-am decis ca in aceasta postare sa incerc sa strang cateva dintre thread-urile interesante pe care le-am gasit in toata sectiunea(thread-uri carora din punctul meu de vedere nu li se atribuie atentia cuvenita)+alte site-uri ce ar trebui sa apara in acest thread:
1.Termeni din lumea crypto (ce nu ar trebui sa lipseasca din dictionarul oricarui detinator de cryptomonede)
Autor: veccar9008
2.Mini-ghidul incepatorilor in crypto
Autor: SoniaBlack
3.Cateva pagini de tutoriale despre mining + cum se cumpara cu bitcoin de pe pcgarage,unboxing la diferite minere etc
Autor : tutorialevideo
4.Informatii despre Cryptomonede #1 - Bitcoin
5.Informatii despre Cryptomonede #2 - Cum si de unde cumpara Bitcoin
6.Informatii despre Cryptomonede #3 - Unde stocam Bitcoin
7.Informatii despre Cryptomonede #4 - Altcoins
8.Informatii despre Cryptomonede #5 - Exchange-uri Internationale
Autor: N1CKH0LAS
9.Portofele crypto - Hardware
Autor : Ionut Bornea
10.Trading: Primii Pasi
Autor : myself
Nota*:Desi poate unele thread-uri din cele de mai sus nu mai sunt active de ceva vreme consider ca ele contin informatii care merita stiute de toti utilizatorii acestei sectiuni.Exista totusi posibilitatea ca unele informatii sa nu fie de actualitate, cand sunteti nesigur de o informatie comparati data postarii cu cea actuala.Spor la citit!

  Mersy mult pentru ghidare  Smiley
Nu ai pentru ce.Spor la invatat!

CruE11a
Jr. Member
*
Offline Offline

Activity: 30
Merit: 10


View Profile
July 25, 2018, 01:14:20 PM
 #32

Excelent, treaba foarte buna. Foarte, foarte util ce ai scris tu acolo. O adevarata desfatare pentru membrii noi ai comunitatii.
Inca o data, felicitarik sincere. La cat mai multe posturi de acest gen.  Wink
HBKMusiK (OP)
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 693
Merit: 120


View Profile
July 25, 2018, 05:56:01 PM
 #33

Excelent, treaba foarte buna. Foarte, foarte util ce ai scris tu acolo. O adevarata desfatare pentru membrii noi ai comunitatii.
Inca o data, felicitarik sincere. La cat mai multe posturi de acest gen.  Wink
Multumesc!Daca ai vreo intrebare/problema o sa fac tot posibilul sa iti raspund in cel mai scurt timp posibil.O zi faina !

HBKMusiK (OP)
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 693
Merit: 120


View Profile
September 14, 2018, 08:47:11 PM
Last edit: April 01, 2020, 06:25:07 PM by HBKMusiK
 #34

Excelent, treaba foarte buna. Foarte, foarte util ce ai scris tu acolo. O adevarata desfatare pentru membrii noi ai comunitatii.
Inca o data, felicitarik sincere. La cat mai multe posturi de acest gen.  Wink
Multumesc!Daca ai vreo intrebare/problema o sa fac tot posibilul sa iti raspund in cel mai scurt timp posibil.O zi faina !
Sper sa mai citeasca cineva thread-ul asta.
As vrea sa mai adaug la el 2 chestii importante:
Prima este Noul tabel de unde poti alege bounty (ai rank de ICOBench, cand se sfarseste, buget, tot ce vrei sa cunosti de la un bounty mai pe scurt):
http://bounty.slavyansk.biz/
A doua este o metoda simpla si necostisitoare de a retrage fiat la orice ATM:
Wirex
Pasii pentru a reusi acest lucru sunt:
1.Inregistrati-va pe site-ul Wirex (utilizator, parola si securitate aditionala ca 2FA)
2.Verificati-va contul(Date personale, poza dupa buletin, permis etc si numar de telefon)
3.Comandati un card de debit Wirex (USD,EUR,GBT oricare dintre acestea pentru ca la orice ATM o sa va realizeze o conversie)
4.Cheltuiti bani din crypto cand a aveti chef, realizati plati chiar si la mega image-ul din coltul strazii(am incercat personal)
*Schimbul din crypto in fiat se face aproape instant, costurile sunt destul de mici
*Pentru plati realizate in magazine primiti 0.5% din suma inapoi in crypto Ex: cumparat un pachet de tigari (cost 18,5 lei) = 365 satoshi primiti in schimb - outdated
*Portofele disponibile: BTC,LTC,XRP,ETH,EUR,GBT,USD.
*Cardul ajunge in 2 saptamani la oficiul postal de unde l-ati comandat fara taxe aditionale.
PS.Limita maxima de retragere este de 250 Euro/zi iar costurile pentru administrare a contului sunt 1,5 euro pe luna
PS.Asa cum v-am obisnuit raspund la orice intrebare pertinenta cat pot de repede.



IonCreanga
Member
**
Offline Offline

Activity: 233
Merit: 32


View Profile WWW
January 27, 2019, 01:28:19 PM
 #35

Excelent, treaba foarte buna. Foarte, foarte util ce ai scris tu acolo. O adevarata desfatare pentru membrii noi ai comunitatii.
Inca o data, felicitarik sincere. La cat mai multe posturi de acest gen.  Wink
Multumesc!Daca ai vreo intrebare/problema o sa fac tot posibilul sa iti raspund in cel mai scurt timp posibil.O zi faina !
Sper sa mai citeasca cineva thread-ul asta.
As vrea sa mai adaug la el 2 chestii importante:
Prima este Noul tabel de unde poti alege bounty (ai rank de ICOBench, cand se sfarseste, buget, tot ce vrei sa cunosti de la un bounty mai pe scurt):
http://bounty.slavyansk.biz/
A doua este o metoda simpla si necostisitoare de a retrage fiat la orice ATM:
Wirex
Pasii pentru a reusi acest lucru sunt:
1.Inregistrati-va pe site-ul Wirex (utilizator, parola si securitate aditionala ca 2FA)
2.Verificati-va contul(Date personale, poza dupa buletin, permis etc si numar de telefon)
3.Comandati un card de debit Wirex (USD,EUR,GBT oricare dintre acestea pentru ca la orice ATM o sa va realizeze o conversie)
4.Cheltuiti bani din crypto cand a aveti chef, realizati plati chiar si la mega image-ul din coltul strazii(am incercat personal)
*Schimbul din crypto in fiat se face aproape instant, costurile sunt destul de mici
*Pentru plati realizate in magazine primiti 0.5% din suma inapoi in crypto Ex: cumparat un pachet de tigari (cost 18,5 lei) = 365 satoshi primiti in schimb
*Portofele disponibile: BTC,LTC,XRP,ETH,EUR,GBT,USD.
*Cardul ajunge in 2 saptamani la oficiul postal de unde l-ati comandat fara taxe aditionale.
PS.Limita maxima de retragere este de 250 Euro/zi iar costurile pentru administrare a contului sunt 1,5 euro pe luna
PS.Asa cum v-am obisnuit raspund la orice intrebare pertinenta cat pot de repede.




Tare Wirex, eu tot mai astept ca fraieru' card de la TENX, dar vad ca ei au ramas in Asia momentan.

Multumim HBKMusiK, foarte utile informatiile.
Cred ca topicul asta ar trebui sa ramana pe prima pagina, suntem ceva incepatori pe aici, si sunt sigur ca o sa mai apara si altii Smiley

HBKMusiK (OP)
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 693
Merit: 120


View Profile
January 27, 2019, 10:39:24 PM
 #36

Excelent, treaba foarte buna. Foarte, foarte util ce ai scris tu acolo. O adevarata desfatare pentru membrii noi ai comunitatii.
Inca o data, felicitarik sincere. La cat mai multe posturi de acest gen.  Wink
Multumesc!Daca ai vreo intrebare/problema o sa fac tot posibilul sa iti raspund in cel mai scurt timp posibil.O zi faina !
Sper sa mai citeasca cineva thread-ul asta.
As vrea sa mai adaug la el 2 chestii importante:
Prima este Noul tabel de unde poti alege bounty (ai rank de ICOBench, cand se sfarseste, buget, tot ce vrei sa cunosti de la un bounty mai pe scurt):
http://bounty.slavyansk.biz/
A doua este o metoda simpla si necostisitoare de a retrage fiat la orice ATM:
Wirex
Pasii pentru a reusi acest lucru sunt:
1.Inregistrati-va pe site-ul Wirex (utilizator, parola si securitate aditionala ca 2FA)
2.Verificati-va contul(Date personale, poza dupa buletin, permis etc si numar de telefon)
3.Comandati un card de debit Wirex (USD,EUR,GBT oricare dintre acestea pentru ca la orice ATM o sa va realizeze o conversie)
4.Cheltuiti bani din crypto cand a aveti chef, realizati plati chiar si la mega image-ul din coltul strazii(am incercat personal)
*Schimbul din crypto in fiat se face aproape instant, costurile sunt destul de mici
*Pentru plati realizate in magazine primiti 0.5% din suma inapoi in crypto Ex: cumparat un pachet de tigari (cost 18,5 lei) = 365 satoshi primiti in schimb
*Portofele disponibile: BTC,LTC,XRP,ETH,EUR,GBT,USD.
*Cardul ajunge in 2 saptamani la oficiul postal de unde l-ati comandat fara taxe aditionale.
PS.Limita maxima de retragere este de 250 Euro/zi iar costurile pentru administrare a contului sunt 1,5 euro pe luna
PS.Asa cum v-am obisnuit raspund la orice intrebare pertinenta cat pot de repede.




Tare Wirex, eu tot mai astept ca fraieru' card de la TENX, dar vad ca ei au ramas in Asia momentan.

Multumim HBKMusiK, foarte utile informatiile.
Cred ca topicul asta ar trebui sa ramana pe prima pagina, suntem ceva incepatori pe aici, si sunt sigur ca o sa mai apara si altii Smiley
Multumesc si eu pentru aprecieri, se pare ca tabelul de mai sus nu mai este disponibil gratuit, ci doar contra cost - 5$, las aici o alternativa la acesta: https://t.me/freshBountyBot
Este un bot pe telegram care posteaza cele mai noi bounty.

Ucy18x
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 5
Merit: 0


View Profile
January 30, 2019, 06:35:47 AM
 #37

Incep sa se clarifice lucrurile si la mine Smiley) multumim pentru articol..
HBKMusiK (OP)
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 693
Merit: 120


View Profile
January 30, 2019, 10:24:41 AM
 #38

Incep sa se clarifice lucrurile si la mine Smiley) multumim pentru articol..
Spor la invatat, daca mai ai intrebari nu ezita sa imi trimiti un mesaj sau intreaba aici.

IonCreanga
Member
**
Offline Offline

Activity: 233
Merit: 32


View Profile WWW
February 06, 2019, 08:27:29 AM
 #39

Excelent, treaba foarte buna. Foarte, foarte util ce ai scris tu acolo. O adevarata desfatare pentru membrii noi ai comunitatii.
Inca o data, felicitarik sincere. La cat mai multe posturi de acest gen.  Wink
Multumesc!Daca ai vreo intrebare/problema o sa fac tot posibilul sa iti raspund in cel mai scurt timp posibil.O zi faina !
Sper sa mai citeasca cineva thread-ul asta.
As vrea sa mai adaug la el 2 chestii importante:
Prima este Noul tabel de unde poti alege bounty (ai rank de ICOBench, cand se sfarseste, buget, tot ce vrei sa cunosti de la un bounty mai pe scurt):
http://bounty.slavyansk.biz/
A doua este o metoda simpla si necostisitoare de a retrage fiat la orice ATM:
Wirex
Pasii pentru a reusi acest lucru sunt:
1.Inregistrati-va pe site-ul Wirex (utilizator, parola si securitate aditionala ca 2FA)
2.Verificati-va contul(Date personale, poza dupa buletin, permis etc si numar de telefon)
3.Comandati un card de debit Wirex (USD,EUR,GBT oricare dintre acestea pentru ca la orice ATM o sa va realizeze o conversie)
4.Cheltuiti bani din crypto cand a aveti chef, realizati plati chiar si la mega image-ul din coltul strazii(am incercat personal)
*Schimbul din crypto in fiat se face aproape instant, costurile sunt destul de mici
*Pentru plati realizate in magazine primiti 0.5% din suma inapoi in crypto Ex: cumparat un pachet de tigari (cost 18,5 lei) = 365 satoshi primiti in schimb
*Portofele disponibile: BTC,LTC,XRP,ETH,EUR,GBT,USD.
*Cardul ajunge in 2 saptamani la oficiul postal de unde l-ati comandat fara taxe aditionale.
PS.Limita maxima de retragere este de 250 Euro/zi iar costurile pentru administrare a contului sunt 1,5 euro pe luna
PS.Asa cum v-am obisnuit raspund la orice intrebare pertinenta cat pot de repede.




Tare Wirex, eu tot mai astept ca fraieru' card de la TENX, dar vad ca ei au ramas in Asia momentan.

Multumim HBKMusiK, foarte utile informatiile.
Cred ca topicul asta ar trebui sa ramana pe prima pagina, suntem ceva incepatori pe aici, si sunt sigur ca o sa mai apara si altii Smiley

Mi-a ajuns si mie cardul Wirex intr-o saptamana. Cursurile sunt bune intr-adevar si schimburile chiar au fost instant pana acum. Imi place si aplicatia.
6 RON pe luna intretinerea cardului si 10 RON pentru fiecare extragere la bancomat e okay. https://help.wirexapp.com/hc/en-us/articles/207870335-Wirex-fees
Cred ca renunt la Payoneer.

HBKMusiK (OP)
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 693
Merit: 120


View Profile
February 07, 2019, 12:34:36 PM
 #40

Excelent, treaba foarte buna. Foarte, foarte util ce ai scris tu acolo. O adevarata desfatare pentru membrii noi ai comunitatii.
Inca o data, felicitarik sincere. La cat mai multe posturi de acest gen.  Wink
Multumesc!Daca ai vreo intrebare/problema o sa fac tot posibilul sa iti raspund in cel mai scurt timp posibil.O zi faina !
Sper sa mai citeasca cineva thread-ul asta.
As vrea sa mai adaug la el 2 chestii importante:
Prima este Noul tabel de unde poti alege bounty (ai rank de ICOBench, cand se sfarseste, buget, tot ce vrei sa cunosti de la un bounty mai pe scurt):
http://bounty.slavyansk.biz/
A doua este o metoda simpla si necostisitoare de a retrage fiat la orice ATM:
Wirex
Pasii pentru a reusi acest lucru sunt:
1.Inregistrati-va pe site-ul Wirex (utilizator, parola si securitate aditionala ca 2FA)
2.Verificati-va contul(Date personale, poza dupa buletin, permis etc si numar de telefon)
3.Comandati un card de debit Wirex (USD,EUR,GBT oricare dintre acestea pentru ca la orice ATM o sa va realizeze o conversie)
4.Cheltuiti bani din crypto cand a aveti chef, realizati plati chiar si la mega image-ul din coltul strazii(am incercat personal)
*Schimbul din crypto in fiat se face aproape instant, costurile sunt destul de mici
*Pentru plati realizate in magazine primiti 0.5% din suma inapoi in crypto Ex: cumparat un pachet de tigari (cost 18,5 lei) = 365 satoshi primiti in schimb
*Portofele disponibile: BTC,LTC,XRP,ETH,EUR,GBT,USD.
*Cardul ajunge in 2 saptamani la oficiul postal de unde l-ati comandat fara taxe aditionale.
PS.Limita maxima de retragere este de 250 Euro/zi iar costurile pentru administrare a contului sunt 1,5 euro pe luna
PS.Asa cum v-am obisnuit raspund la orice intrebare pertinenta cat pot de repede.




Tare Wirex, eu tot mai astept ca fraieru' card de la TENX, dar vad ca ei au ramas in Asia momentan.

Multumim HBKMusiK, foarte utile informatiile.
Cred ca topicul asta ar trebui sa ramana pe prima pagina, suntem ceva incepatori pe aici, si sunt sigur ca o sa mai apara si altii Smiley

Mi-a ajuns si mie cardul Wirex intr-o saptamana. Cursurile sunt bune intr-adevar si schimburile chiar au fost instant pana acum. Imi place si aplicatia.
6 RON pe luna intretinerea cardului si 10 RON pentru fiecare extragere la bancomat e okay. https://help.wirexapp.com/hc/en-us/articles/207870335-Wirex-fees
Cred ca renunt la Payoneer.
Ma bucur ca esti multumit de serviciul celor de la Wirex, planuiesc sa incerc cat de curand si revolut.Poate o sa scriu aici un review al serviciului.

Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!