Bitcoin Forum
May 04, 2024, 03:22:46 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 [3]  All
  Print  
Author Topic: ✅Ghid pentru incepatori in lumea crypto(si nu numai) ✅  (Read 1348 times)
IonCreanga
Member
**
Offline Offline

Activity: 233
Merit: 32


View Profile WWW
March 04, 2019, 03:16:14 AM
 #41

Excelent, treaba foarte buna. Foarte, foarte util ce ai scris tu acolo. O adevarata desfatare pentru membrii noi ai comunitatii.
Inca o data, felicitarik sincere. La cat mai multe posturi de acest gen.  Wink
Multumesc!Daca ai vreo intrebare/problema o sa fac tot posibilul sa iti raspund in cel mai scurt timp posibil.O zi faina !
Sper sa mai citeasca cineva thread-ul asta.
As vrea sa mai adaug la el 2 chestii importante:
Prima este Noul tabel de unde poti alege bounty (ai rank de ICOBench, cand se sfarseste, buget, tot ce vrei sa cunosti de la un bounty mai pe scurt):
http://bounty.slavyansk.biz/
A doua este o metoda simpla si necostisitoare de a retrage fiat la orice ATM:
Wirex
Pasii pentru a reusi acest lucru sunt:
1.Inregistrati-va pe site-ul Wirex (utilizator, parola si securitate aditionala ca 2FA)
2.Verificati-va contul(Date personale, poza dupa buletin, permis etc si numar de telefon)
3.Comandati un card de debit Wirex (USD,EUR,GBT oricare dintre acestea pentru ca la orice ATM o sa va realizeze o conversie)
4.Cheltuiti bani din crypto cand a aveti chef, realizati plati chiar si la mega image-ul din coltul strazii(am incercat personal)
*Schimbul din crypto in fiat se face aproape instant, costurile sunt destul de mici
*Pentru plati realizate in magazine primiti 0.5% din suma inapoi in crypto Ex: cumparat un pachet de tigari (cost 18,5 lei) = 365 satoshi primiti in schimb
*Portofele disponibile: BTC,LTC,XRP,ETH,EUR,GBT,USD.
*Cardul ajunge in 2 saptamani la oficiul postal de unde l-ati comandat fara taxe aditionale.
PS.Limita maxima de retragere este de 250 Euro/zi iar costurile pentru administrare a contului sunt 1,5 euro pe luna
PS.Asa cum v-am obisnuit raspund la orice intrebare pertinenta cat pot de repede.




Tare Wirex, eu tot mai astept ca fraieru' card de la TENX, dar vad ca ei au ramas in Asia momentan.

Multumim HBKMusiK, foarte utile informatiile.
Cred ca topicul asta ar trebui sa ramana pe prima pagina, suntem ceva incepatori pe aici, si sunt sigur ca o sa mai apara si altii Smiley

Mi-a ajuns si mie cardul Wirex intr-o saptamana. Cursurile sunt bune intr-adevar si schimburile chiar au fost instant pana acum. Imi place si aplicatia.
6 RON pe luna intretinerea cardului si 10 RON pentru fiecare extragere la bancomat e okay. https://help.wirexapp.com/hc/en-us/articles/207870335-Wirex-fees
Cred ca renunt la Payoneer.
Ma bucur ca esti multumit de serviciul celor de la Wirex, planuiesc sa incerc cat de curand si revolut.Poate o sa scriu aici un review al serviciului.

Am făcut update aplicației Wirex și acum rămâne blocată în loading când vreau să fac exchange între bitcoin si fiat. La voi merge?

1714792966
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714792966

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714792966
Reply with quote  #2

1714792966
Report to moderator
1714792966
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714792966

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714792966
Reply with quote  #2

1714792966
Report to moderator
1714792966
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714792966

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714792966
Reply with quote  #2

1714792966
Report to moderator
"In a nutshell, the network works like a distributed timestamp server, stamping the first transaction to spend a coin. It takes advantage of the nature of information being easy to spread but hard to stifle." -- Satoshi
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714792966
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714792966

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714792966
Reply with quote  #2

1714792966
Report to moderator
HBKMusiK (OP)
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 693
Merit: 120


View Profile
March 05, 2019, 06:32:35 PM
 #42

Excelent, treaba foarte buna. Foarte, foarte util ce ai scris tu acolo. O adevarata desfatare pentru membrii noi ai comunitatii.
Inca o data, felicitarik sincere. La cat mai multe posturi de acest gen.  Wink
Multumesc!Daca ai vreo intrebare/problema o sa fac tot posibilul sa iti raspund in cel mai scurt timp posibil.O zi faina !
Sper sa mai citeasca cineva thread-ul asta.
As vrea sa mai adaug la el 2 chestii importante:
Prima este Noul tabel de unde poti alege bounty (ai rank de ICOBench, cand se sfarseste, buget, tot ce vrei sa cunosti de la un bounty mai pe scurt):
http://bounty.slavyansk.biz/
A doua este o metoda simpla si necostisitoare de a retrage fiat la orice ATM:
Wirex
Pasii pentru a reusi acest lucru sunt:
1.Inregistrati-va pe site-ul Wirex (utilizator, parola si securitate aditionala ca 2FA)
2.Verificati-va contul(Date personale, poza dupa buletin, permis etc si numar de telefon)
3.Comandati un card de debit Wirex (USD,EUR,GBT oricare dintre acestea pentru ca la orice ATM o sa va realizeze o conversie)
4.Cheltuiti bani din crypto cand a aveti chef, realizati plati chiar si la mega image-ul din coltul strazii(am incercat personal)
*Schimbul din crypto in fiat se face aproape instant, costurile sunt destul de mici
*Pentru plati realizate in magazine primiti 0.5% din suma inapoi in crypto Ex: cumparat un pachet de tigari (cost 18,5 lei) = 365 satoshi primiti in schimb
*Portofele disponibile: BTC,LTC,XRP,ETH,EUR,GBT,USD.
*Cardul ajunge in 2 saptamani la oficiul postal de unde l-ati comandat fara taxe aditionale.
PS.Limita maxima de retragere este de 250 Euro/zi iar costurile pentru administrare a contului sunt 1,5 euro pe luna
PS.Asa cum v-am obisnuit raspund la orice intrebare pertinenta cat pot de repede.




Tare Wirex, eu tot mai astept ca fraieru' card de la TENX, dar vad ca ei au ramas in Asia momentan.

Multumim HBKMusiK, foarte utile informatiile.
Cred ca topicul asta ar trebui sa ramana pe prima pagina, suntem ceva incepatori pe aici, si sunt sigur ca o sa mai apara si altii Smiley

Mi-a ajuns si mie cardul Wirex intr-o saptamana. Cursurile sunt bune intr-adevar si schimburile chiar au fost instant pana acum. Imi place si aplicatia.
6 RON pe luna intretinerea cardului si 10 RON pentru fiecare extragere la bancomat e okay. https://help.wirexapp.com/hc/en-us/articles/207870335-Wirex-fees
Cred ca renunt la Payoneer.
Ma bucur ca esti multumit de serviciul celor de la Wirex, planuiesc sa incerc cat de curand si revolut.Poate o sa scriu aici un review al serviciului.

Am făcut update aplicației Wirex și acum rămâne blocată în loading când vreau să fac exchange între bitcoin si fiat. La voi merge?
La fel era si la mine si am reinstalat-o si a mers perfect dupa, intra la ei pe telegram, mai au mentenanta din cand in cand..

IonCreanga
Member
**
Offline Offline

Activity: 233
Merit: 32


View Profile WWW
March 06, 2019, 02:01:06 PM
 #43

Excelent, treaba foarte buna. Foarte, foarte util ce ai scris tu acolo. O adevarata desfatare pentru membrii noi ai comunitatii.
Inca o data, felicitarik sincere. La cat mai multe posturi de acest gen.  Wink
Multumesc!Daca ai vreo intrebare/problema o sa fac tot posibilul sa iti raspund in cel mai scurt timp posibil.O zi faina !
Sper sa mai citeasca cineva thread-ul asta.
As vrea sa mai adaug la el 2 chestii importante:
Prima este Noul tabel de unde poti alege bounty (ai rank de ICOBench, cand se sfarseste, buget, tot ce vrei sa cunosti de la un bounty mai pe scurt):
http://bounty.slavyansk.biz/
A doua este o metoda simpla si necostisitoare de a retrage fiat la orice ATM:
Wirex
Pasii pentru a reusi acest lucru sunt:
1.Inregistrati-va pe site-ul Wirex (utilizator, parola si securitate aditionala ca 2FA)
2.Verificati-va contul(Date personale, poza dupa buletin, permis etc si numar de telefon)
3.Comandati un card de debit Wirex (USD,EUR,GBT oricare dintre acestea pentru ca la orice ATM o sa va realizeze o conversie)
4.Cheltuiti bani din crypto cand a aveti chef, realizati plati chiar si la mega image-ul din coltul strazii(am incercat personal)
*Schimbul din crypto in fiat se face aproape instant, costurile sunt destul de mici
*Pentru plati realizate in magazine primiti 0.5% din suma inapoi in crypto Ex: cumparat un pachet de tigari (cost 18,5 lei) = 365 satoshi primiti in schimb
*Portofele disponibile: BTC,LTC,XRP,ETH,EUR,GBT,USD.
*Cardul ajunge in 2 saptamani la oficiul postal de unde l-ati comandat fara taxe aditionale.
PS.Limita maxima de retragere este de 250 Euro/zi iar costurile pentru administrare a contului sunt 1,5 euro pe luna
PS.Asa cum v-am obisnuit raspund la orice intrebare pertinenta cat pot de repede.




Tare Wirex, eu tot mai astept ca fraieru' card de la TENX, dar vad ca ei au ramas in Asia momentan.

Multumim HBKMusiK, foarte utile informatiile.
Cred ca topicul asta ar trebui sa ramana pe prima pagina, suntem ceva incepatori pe aici, si sunt sigur ca o sa mai apara si altii Smiley

Mi-a ajuns si mie cardul Wirex intr-o saptamana. Cursurile sunt bune intr-adevar si schimburile chiar au fost instant pana acum. Imi place si aplicatia.
6 RON pe luna intretinerea cardului si 10 RON pentru fiecare extragere la bancomat e okay. https://help.wirexapp.com/hc/en-us/articles/207870335-Wirex-fees
Cred ca renunt la Payoneer.
Ma bucur ca esti multumit de serviciul celor de la Wirex, planuiesc sa incerc cat de curand si revolut.Poate o sa scriu aici un review al serviciului.

Am făcut update aplicației Wirex și acum rămâne blocată în loading când vreau să fac exchange între bitcoin si fiat. La voi merge?
La fel era si la mine si am reinstalat-o si a mers perfect dupa, intra la ei pe telegram, mai au mentenanta din cand in cand..

Hai că am făcut treabă. Am reinstalat Wirex, dar am dezinstalat din greșeală și Google Authentificator. Așa că am pierdut codul 2fa de la Wirex.
Am vorbit cu ei și mi-au zis, că trebuie să alimentez contul cu 50 de USD ca să îmi dea alt cod 2fa. Deci tre să mai muncesc 2 ore ca să fac suma, și n-am nici un chef Cheesy Da' dacă trebuie, trebuie.

IonCreanga
Member
**
Offline Offline

Activity: 233
Merit: 32


View Profile WWW
March 10, 2019, 02:39:20 PM
 #44

Si Celsius pare o treaba buna:
https://www.youtube.com/watch?v=tl2AqRhF04k

IonCreanga
Member
**
Offline Offline

Activity: 233
Merit: 32


View Profile WWW
March 15, 2019, 06:41:26 AM
 #45

Enjin a lansat plugin-ul pentru Unity.
De acum, o să câștigăm bani și jucându-ne.
Am început și eu să-l testez.

IonCreanga
Member
**
Offline Offline

Activity: 233
Merit: 32


View Profile WWW
April 03, 2019, 12:21:41 AM
 #46

Următorul ciclu de 4 ani.

HBKMusiK (OP)
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 693
Merit: 120


View Profile
May 26, 2019, 10:51:33 AM
 #47

Enjin a lansat plugin-ul pentru Unity.
De acum, o să câștigăm bani și jucându-ne.
Am început și eu să-l testez.
Foarte tare proiectul Enjin, am facut putin research si probabil ca o sa investesc vreo 10 % din portofoliu in aceasta moneda, atatea parteneriate, comunitate activa, mvp lansat (ceva ce se gaseste greu la proiectele din crypto).

HBKMusiK (OP)
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 693
Merit: 120


View Profile
May 04, 2020, 06:36:19 PM
 #48

Bump

Pages: « 1 2 [3]  All
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!