Bitcoin Forum
May 01, 2024, 06:55:59 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Yanıltıcı Alan Adlarına Dikkat!  (Read 281 times)
Sagaris (OP)
Jr. Member
*

Activity: 267
Merit: 6

Crypto Worker

View Profile
February 19, 2018, 07:39:29 PM
Last edit: February 21, 2018, 06:32:04 PM by Sagaris

Arkadaşlar bildiğiniz üzere son dönemlerde sahte web siteleri türedi, gerek bankaların gerekse de kripto borsalarının sahte sayfaları yapılıyor. Bu sayfalar üzerine giriş yaptığınız zaman şifrelerinizi ve bilgilerinizi kaydediyor, eş zamanlı olarak orijinal site üzerinden işlem yapılıyor.

En büyük borsaların özellikle alan adları üzerinden hesap çalma işlemi yapıyorlar. Sizler için bulabildiğim bu tarz benzer alan adlarını listeliyorum, her ne kadar dikkat etseniz de bu tarz ufak noktalamalar sizleri yanıltabilir.

Binance.com alan adının harflerine dikkat ederseniz "n" harfinin altında nokta var. Özel karakterli bu alan adı Binance'a çok benziyor, ayırt etmek çok zor. Dikkat etmemeniz durumunda yanlışlıkla giriş yapabilirsiniz.

https://i.hizliresim.com/A11Rbz.jpg

Benzer şekilde Bittrex'in de alan adları alınmış.

https://i.hizliresim.com/Ooo1bz.jpg

Aynı zamanda "https" olduklarına da dikkat çekmek isterim. Kolay bir şekilde "https" alınabiliyor, bu yüzden her "https" olan site güvenlidir diyemeyiz.

Google aramalarına Dikkat!

Arkadaşlar aynı zamanda borsanızı Google'dan aratıp giriyorsanız dikkatli olmanız gerek. Yanıltıcı Google reklamları sizi sahte siteye yönlendirebilir.

If you like it, you can give Merit!
1714546559
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714546559
Reply with quote  #2

1714546559
Report to moderator
1714546559
Hero Member
*

Ignore
1714546559
Reply with quote  #2

1714546559
Report to moderator
If you want to be a moderator, report many posts with accuracy. You will be noticed.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714546559
Hero Member
*

Ignore
1714546559
Reply with quote  #2

1714546559
Report to moderator
1714546559
Hero Member
*

Ignore
1714546559
Reply with quote  #2

1714546559
Report to moderator
jingyang
Full Member

Activity: 392
Merit: 103

View Profile
February 19, 2018, 07:48:09 PM

Çok bilmediğimiz milletlerin kullandıkları dillerde böyle harfler mevcut, Maalesef dolandırıcılağın çok sık kullandığı bir yöntem bu, kullandığınız siteleri yer imlerine ekleyin en güvenli yolu bu

▬▬▬▬▬      ▬     iCumulate         Investing in the future together           ▬      ▬▬▬▬▬
WHITEPAPER  ]     ████     PRESALE  /  Nov 30th - Dec 7th     ████     [   ONE PAGER   ]
▬      ▬▬▬▬▬     Twitter     ●     Facebook     ●     Telegram     ●     Medium     ▬▬▬▬▬      ▬
eserersan
Member
**

Activity: 126
Merit: 10

View Profile
February 19, 2018, 07:56:25 PM

Kripto para kullanımının artması onları çalmaya çalışacakların çeşitli kurnazlıklar peşinde olanların da artması anlamına geliyor dikkatli olmak lazım.

felixesteban
Member
**

Activity: 294

World’s First Decentralized ICO Platform

View Profile
February 19, 2018, 08:54:29 PM

Dolandırıcılar artık kendilerini aşmaya başladı,her gün farklı yöntemlerle karşılaşmaya başladık. Bilinçsiz kullanıcıların işi gerçekten çok zor. Google Authenticator kullanmadan,şifreleri Web browserın belleğine kaydederek ve virüs yazılımı kullanmadan borsada trade yapan insanlar var ve maalesef büyük bir tehlikeye davetiye çıkarıyorlar. Bu alan adları konusunda da kesinlikle borsa ismini google da aratarak siteye giriş yapılmaması gerekiyor,ben şahsen tüm borsa adreslerini favori olarak yer imleri çubuğuna ekledim ve her girişte kısayola tıklayarak ilgili siteye erişiyorum.

▐ █   CoinFast   |   World’s First Decentralized ICO Platform
●● ▬▬   Whitepaper   [  Join the Whitelist  ]   Telegram   ▬▬ ●●
Facebook   Instagram   Twitter   ANN Thread   Youtube   Medium
sagul
Jr. Member
*

Activity: 420
Merit: 1

View Profile WWW
February 19, 2018, 09:04:34 PM

yuh ya şu alan adlarını ömrüm boyunca çözemem. nasıl dikkat ettiyseniz bravo. teşekkürler

BankDex.io  / Decentralized Exchange
ILuckyGuyI
Sr. Member

Activity: 2072
Merit: 433

View Profile
February 19, 2018, 09:09:55 PM

Bu konudaki hassasiyetiniz için teşekkür ederim.Faydalı bir konu açmışsınız.Bu tarz sahte siteler bu aralar artmaya başladı.Çok dikkatli olmak lazım sitelerde gezinirken.

▄▄███████████████████▄▄
▄██████████████████████▄
███████████▀▌▄▀██████████
███████▄▄███████▄▄███████
██████▄███▀▀██▀██████████
█████████▌█████████▌█████
█████████▌█████████▌█████
██████████▄███▄███▀██████
████████████████▀▀███████
███████████▀▀▀███████████
█████████████████████████
▀█████▀▀████████████████▀
▀▀███████████████████▀▀
Peach
BTC bitcoin
Buy and Sell
Bitcoin P2P
.
.
▄▄███████▄▄
▄████████
██████▄
▄██
█████████████████▄
▄███████
██████████████▄
███████████████████████
████████████████████████
▀███████████████████████▀
▀█████████████████████▀
▀██████████████████▀
▀███████████████▀
▀▀███████▀▀

▀▀▀▀███▀▀▀▀
Available in
EUROPE | AFRICA
LATIN AMERICA
▄▀▀▀

▀▄▄▄

███████▄█
███████▀
██▄▄▄▄▄░▄▄▄▄▄
████████████▀
▐███████████▌
▐███████████▌
████████████▄
██████████████
███▀███▀▀███▀
.
Download on the
App Store
▀▀▀▄

▄▄▄▀
▄▀▀▀

▀▄▄▄

▄██▄
██████▄
█████████▄
████████████▄
███████████████
████████████▀
█████████▀
██████▀
▀██▀
.
GET IT ON
Google Play
▀▀▀▄

▄▄▄▀
Iamrobot
Member
**

Activity: 294

View Profile
February 19, 2018, 09:12:04 PM

Çok bilmediğimiz milletlerin kullandıkları dillerde böyle harfler mevcut, Maalesef dolandırıcılağın çok sık kullandığı bir yöntem bu, kullandığınız siteleri yer imlerine ekleyin en güvenli yolu bu

Her ne kadar dikkat etsek bile illa gözümüzden kaçıyor dalgınlığa geliyor ve bir şekilde yanlış girebiliyoruz . Bu yöntem gerçekten sağlıklı geldi bana teşekkür ederim hocam .
eucalyptus
Member
**

Activity: 280
Merit: 71

View Profile
February 19, 2018, 10:06:54 PM

Her ne kadar dikkat etsek bile illa gözümüzden kaçıyor dalgınlığa geliyor ve bir şekilde yanlış girebiliyoruz . Bu yöntem gerçekten sağlıklı geldi bana teşekkür ederim hocam .

Ben de en çok bundan korkuyorum. Dalgınlık hali insan tuzağa düşebiliyor. Hiç başıma gelmedi ama forumda başına gelenleri çok duyduk. Umarım o acı tecrübeyi kimse yaşamaz. Borsalara giriş yaparken çok dikkatli oluyorum favorilere ekledim öyle giriyorum ama işte.

Bilgent
Member
**

Activity: 518
Merit: 13

View Profile
February 19, 2018, 11:15:23 PM

doğru söyluyorsun hocam ben her girişimden önce didik didik ediyorum alan adını uzantıyı falan yoksa ufacık bir dikkatsizlik bitirir bizi

██   ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀    ▄       BYBIT │ reddit       ▄    ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀   ██
   Sports & Derivatives Trading        Mobile App for iPhone & Android
   24/7 Customer Support        NFT Marketplace        Launchpad/Launchpool
Sagaris (OP)
Jr. Member
*

Activity: 267
Merit: 6

Crypto Worker

View Profile
February 20, 2018, 08:21:24 AM

Dolandırıcılar artık kendilerini aşmaya başladı,her gün farklı yöntemlerle karşılaşmaya başladık. Bilinçsiz kullanıcıların işi gerçekten çok zor. Google Authenticator kullanmadan,şifreleri Web browserın belleğine kaydederek ve virüs yazılımı kullanmadan borsada trade yapan insanlar var ve maalesef büyük bir tehlikeye davetiye çıkarıyorlar. Bu alan adları konusunda da kesinlikle borsa ismini google da aratarak siteye giriş yapılmaması gerekiyor,ben şahsen tüm borsa adreslerini favori olarak yer imleri çubuğuna ekledim ve her girişte kısayola tıklayarak ilgili siteye erişiyorum.

Bu yöntemde Google Authenticator kullansanız bile site eş zamanlı olarak orijinal siteye kodunuzu yazıyor. Dolayısıyla hesabınıza eş zamanlı olarak giriş yapılıyor. Bu da kolay bir şekilde hesabınızı boşaltmalarına neden olabiliyor. Sitenin mobil uygulamasını kullanmak ve alan adını yer imlerine ekleyip oradan giriş yapmak en mantıklı çözüm.

If you like it, you can give Merit!
dumrul88
Member
**

Activity: 322
Merit: 15

View Profile
February 20, 2018, 08:29:44 AM

En farkedilmesi zor dolandiricilik sekli bu olsa gerek farkedilmesi oldukca zor. Daha dikkatli olmakta fayda var.
hrsyrk
Newbie
*

Activity: 224
Merit: 0

View Profile
February 20, 2018, 08:35:47 AM

güzel bir noktaya değinmişsin kardeşim.sürekli fake mailler geliyor, mailin kimden geldiğine dikkatli bakmasam dolandırılmamak içten bile değil..
medlucky
Member
**

Activity: 224
Merit: 12

View Profile WWW
February 20, 2018, 08:37:00 AM

valla bu piyasada çok dikkatli olmak gerekiyor.özellikle airdroplarda verdiğiniz ether adresinde coin tutmayın mail adresinizi borsalarda kullandığınız mail adresi olarak vermeyin yamyamlar cirit atıyo piyasada

bluemylife1907
Member
**

Activity: 350
Merit: 11

View Profile
February 20, 2018, 09:05:40 AM

Doğru noktaya temas etmişsin .Son zamanlarda kripto piyasaların büyümesi yapılan işlem hacminin artması dolandırıcıların  sahtekarların gözünü bu alana çekti.Bu borsalarda işlem yapan herkesin giriş yaptığı siteye şifrelerini ve bilgilerini girmeden kontrol etmesinde fayda var.

MyCryptoBank  ――  Legal and Reliable Crypto Bank
Whitepaper  ――  CRYPTOBANK FOR CRYPTOCOMMUNITY  ――  Announce
―― Medium ―― YouTube ―― LinkedIn ―― Telegram ―― Facebook ―― Twitter ――
civilengineer
Full Member

Activity: 434
Merit: 112

View Profile
February 20, 2018, 02:38:14 PM

Yıllardır kullanılan bir teknik. Önceden bankalar adına açılıyordu. Hatta e devlet benzerleri yapıldi. Şimdi de daha çok kazanmak için buralarda yapıyorlar. Bunlar geçmişte de vardı şimdi de var gelecekte de olacak. Bizim yapmamız gereken daha çok dikkatli olmak çünkü gittikçe daha iyilerini yapıyorlar.
argurbuz
Member
**

Activity: 196

One Token to Move Anything Anywhere

View Profile
February 20, 2018, 03:04:09 PM

Bu tarz yanıltıcı sitelere aman he sakı ama sakın girmeyin bir güzel avlanırsınız dikkatli olmaya çalışın arkadaşlar emekelriniz boşa gitmesin.

biloov
Jr. Member
*

Activity: 140
Merit: 4

W12 – Blockchain protocol

View Profile
February 20, 2018, 04:16:49 PM

Butarz siteler her geçen günde çoğalıyor çalışmadan kazanmayı, başkasının parasını gasp etmeyi meslek halıne getirdikleri için de sürekli bu tarz siteler olacaktır.

W12.io  ▬▬▬▬▬▬  Blockchain protocol
Built F O R :    ❤ Charity Market    ⚫ ICO    ֆ CROWDFUNDING
[https://tokensale.w12.io/]
jorgesalcedo
Member
**

Activity: 728

Trphy.io

View Profile
February 20, 2018, 05:51:17 PM

Artık birçok borsa ve cüzdan sitesi zaten sürekli bu konuda uyarılar veriyor. Özellikle üye girişi yapmadan önce mutlaka arama çubuğunda yeşil kilit var mı dikkat etmeliyiz..

pleght
Full Member

Activity: 252
Merit: 100

View Profile
February 20, 2018, 06:34:31 PM

Arkadaslar bunlardan korunmak icin oncelikle dikkat etmemiz gereken sey reklamli siteler.Reklamli siteleri 2 3 kere kontrol etmek gerekiyor bence.

Asber
Full Member

Activity: 938
Merit: 115

View Profile
February 20, 2018, 07:55:42 PM

Gerçekten zor farkedilecek noktalar. Hırsızlıkta yaratıcılıkta artık sınır tanımıyorlar. Güzel bir paylaşım olmuş. Keşke meritim olsaydı ama maalesef yok.
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: