Bitcoin Forum
May 04, 2024, 06:22:13 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Rigin sesini azaltmak için önerileriniz nelerdir?  (Read 164 times)
Necroface (OP)
Full Member

Activity: 518
Merit: 102

simply getting the job done

View Profile WWW
February 19, 2018, 10:10:21 PM

Merhaba,

Rigin sesi çok fazla çıkıyor, sesi biraz olsun azaltabilmek için en ucuzundan nasıl bir yol izleyebiliriz?

Mycro Jobs                                                                                                                                                
| SIMPLY GETTING THE JOB DONE
⟩                                                                                                                                                      
                                                    ⟩⟩ Telegram ⟩⟩ Twitter ⟩⟩ Medium ⟩⟩ Github ⟩⟩ Instagram ⟩⟩ LinkedIn ⟩⟩ YouTube ⟩⟩ Facebook
TalkImg was created especially for hosting images on bitcointalk.org: try it next time you want to post an image
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714803733
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714803733
Reply with quote  #2

1714803733
Report to moderator
1714803733
Hero Member
*

Ignore
1714803733
Reply with quote  #2

1714803733
Report to moderator
1714803733
Hero Member
*

Ignore
1714803733
Reply with quote  #2

1714803733
Report to moderator
igotek
Hero Member

Activity: 2044
Merit: 608

Online Security & Investment Corporation

View Profile WWW
February 19, 2018, 10:19:28 PM

Neyin sesinin çok çıktığını bulun. PSU ise PSU yu değiştirin. Ekran kartlarının fan sesi çok çıkmaz. Çıkanını görmedim ben.

I cannot live, I cannot die, trapped in myself.
Hold my breath as I wish for death. Oh please god, help me !
Necroface (OP)
Full Member

View Profile WWW
February 21, 2018, 04:45:43 PM

psu nun sesi ideal, ekran kartı fanları full speed ve gerçekten gürültülü, ya da yaşlanıyorum artık, kafam kaldırmıyor, kartlar gigabyte 570 ve 580

Mycro Jobs                                                                                                                                                
⟩                                                                                                                                                      
                                                    ⟩⟩ Telegram ⟩⟩ Twitter ⟩⟩ Medium ⟩⟩ Github ⟩⟩ Instagram ⟩⟩ LinkedIn ⟩⟩ YouTube ⟩⟩ Facebook
sergen34
Sr. Member

Activity: 449
Merit: 250

View Profile
February 21, 2018, 06:19:28 PM

psu nun sesi ideal, ekran kartı fanları full speed ve gerçekten gürültülü, ya da yaşlanıyorum artık, kafam kaldırmıyor, kartlar gigabyte 570 ve 580

Hocam hava üflemeden dolayı maalesef ses çıkıyor. Olası bir izolasyon malzemesi kullanıldığında bu sefer soğutma anlamında sorun yaşayabilirsiniz. Yaşam alanınızın biraz dışında örneğin balkona kurun sistemi. Kpıya falan gerekli izolasyonu yaparak içeriye ses gelmesini engelleyebilirsiniz. Diğer türlü aklıma bir durum gelmedi.
igotek
Hero Member

View Profile WWW
February 21, 2018, 06:29:23 PM

Fan hızını otomatik olarak ayarlayın. Zaten kış aylarındayız. Sorun olmaz. Tavsiyem en kısa sürede yaşam alanınızdan ayrı bir yer ayarlamanız. Bende evde çalışma odamda 6 kartla başlamıştım. Aşırı ısı yayan AMD R9 390X lerin sürekli çalışan fanları yüzünden oda sürekli tozluydu. tabi ki toza alerjim olduğu için hastalığımı da arttırdı Şuanda depolara her gittiken sonra burun spreyi kullanıyorum. Her ne kadar toza karşı önlem almış olsam da sürekli çalışan fanlar mutlaka toz oluşturuyor.

Necroface (OP)
Full Member

View Profile WWW
February 21, 2018, 08:41:25 PM

balkona atmıştım ben de ama ev değiştiriyorum, yeni yer maalesef ki hiç müsait değil, çalınma riski var, zaten balkonda da olacağından belki 10x fazla tozlanıyor, her ne kadar çare bulamayıp 6 aydır orada çalıştırsam da, kartları temizlemezsem muhtemelen artık fanlara zarar verecek, rigi tabi ki örtemiyoruz, kapatamıyoruz, yanar gider valla, yanmaz gerçi de 2 dk da bir restart atar, ancak yabancılar farklı çözümler bulmuş, örneğin delikli tabaka ile çevirip, delikler karşılık gelmeyecek şekilde 1 delikli tabakayla daha kapatmışlar, bir yerden de vurmuşlar fanı, ya da gitmişler işlemci tower soğutuculara benzer birşeyler yapmışlar etrafını kapatıp, kimisi de su soğutma yapmaya çalışmı, muhtemelen herkes içi bu fan olayı sinir bozucu, odada klima olmadığı için ısı değişiyor sürekli fanlar full de bile ara ara çok zorlanıyor, otomatikte sıkıntı yaşatır mı, bilemedim, evde de duramıyorum genelde, anca geceleri, bir çözüm bulsam fena olmayacak, hani çok mükemmel bir çözüm de aramıyorum aslında, fanları kısayım şu ses azalsın yeter, ya da fanlar açık kalsın ama ses biraz düşsün, iş görür.

Mycro Jobs                                                                                                                                                
⟩                                                                                                                                                      
igotek
Hero Member

View Profile WWW
February 21, 2018, 09:16:20 PM

Anladığım kadarıyla hobi amaçlı tek rig ile yapıyorsunuz. Tavsiyem rigi satmanız yönünden yana olacak. Çünkü sağlığınız daha önemli. Yada çevrenizde bu işle igilenen birinin deposuna belirli bir ücret karşılığı koyabilirsiniz. Kuzemime bir rig oluşturuyoruz. Onun rigi benim depoda kalacak. Aylık elektrik tüketim bedeli dışında bir ücret almayacağım ben. Zaten tek bir rig olacağı için sorun olmaz diye düşünüyorum. Siz de böyle birşey yapın derim.

Necroface (OP)
Full Member

View Profile WWW
February 21, 2018, 09:48:12 PM

valla haklısınız, arttırırım demiştim, sonra bir yer tutarım, ama ekran kartı fiyatları uçtu, şu haliyle piyasaya girmek uzun vade de kazandırsa da kısa vadede risk olacaktır. kankaya göndereyim riglerinin yanına koysun demiştim, o da evde sınıra dayanmış, ev elektriği kaldırmıyor dedi. bir heves ya, tutku, yoksa şuan birisi kuracak olsa, az kartla kuracaksan hiç başlama der geçerim. ama çocuğum gibi oldu şimdi, kıyamıyorum kendikime, hatta hatırlarsınız foruma ilk geldiğim zamanları, size de sormuştum psu için, elimdekiler yanmıştı, uyduruk psular, sonra bir arkadaş saolsun hediye etti de, rigi yeniden aktif ettim. çok da sıkışıktım o ara satın da alamamıştım, 1 ay yattı, sanki çocuğum hasta, kapı kapı çare arıyorum. öyle işte uzun lafın kısası bazen duygusal bağ kuruyoruz saçma eşyalarla. kimi arabasıyla, kimi ayakkabısıyla, benim kerata da bu rig

Mycro Jobs                                                                                                                                                
⟩                                                                                                                                                      
beynimtok
Member
**

Activity: 280
Merit: 10

View Profile
February 22, 2018, 05:20:54 AM

hocam, ileride alışırsınız diyorum bence satmayın riginizi, havayı kurutur biraz o yüzden de nemlendirici almanızı öneririm
aragom
Sr. Member

Activity: 728
Merit: 263

View Profile
February 22, 2018, 06:32:49 PM

Hocam hava üflemeden dolayı maalesef ses çıkıyor. Olası bir izolasyon malzemesi kullanıldığında bu sefer soğutma anlamında sorun yaşayabilirsiniz. Yaşam alanınızın biraz dışında örneğin balkona kurun sistemi. Kpıya falan gerekli izolasyonu yaparak içeriye ses gelmesini engelleyebilirsiniz. Diğer türlü aklıma bir durum gelmedi.

toz sorunu bu sefer bela olur. kartlar gider.
mecbur bu ses ile alışmaya çalışacaksınız.
mehmetkorkrek
Newbie
*

Activity: 154
Merit: 0

View Profile
February 22, 2018, 09:40:39 PM

570&580 çok fazla çıkarmıyor aslında. Yanlarında çalışan Vegalar var bende. Bir de onların sesini bir görün Smiley. Bir süre sonra sanki insan alışıyor sanki. Gerçi bende bir de havayı dışarıya atmak için büyük fan var. Onlar çalıştığında bütün sesi bastırdığı için ekran kartlarının sesini his etmiyorum bile.

Öneri olarak da yağlı sistem deneyebilirsiniz.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: