Bitcoin Forum
May 26, 2024, 08:43:36 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: P102-100 kartlar?  (Read 335 times)
Cemlik (OP)
Member
**

Activity: 602
Merit: 32

View Profile
February 20, 2018, 12:37:07 AM

Bu p102 kartlar sanırım zcash için idealmiş. Alan, kullanan, gören, duyan varmı?
Performansı nasıldır?
900sol veriyormuş. Biz genel olarak 104 ve 106 ya yoğunlaşmışız sanıyorum.

...
Rhego
Sr. Member

Activity: 434
Merit: 278

View Profile
February 20, 2018, 12:44:28 AM

Mining ekran kartlarından nefret ediyorum sebebi : gaming mal 2-3 yıl garanti mining mal 3 ay garanti fiyat farki hemen hemen birbirine eşit. 3. olarak ekran cıkısı yok dvi hdmi gibi benle beraber yasamayacak sonucta bir gün elimden cıkarmam satmam gerekecek o zaman kim alacak bu malı?

Bu şartlarda isterse 2000 sol versin sahsen benim işimize gelmez.

Yeni baslyacak arkadasların kesinlikle böyle cihazlardan uzak durması gerekiyor çünkü amator olarak baslayan bircok kişi ekran kartlarını cok yakın sürede bozuyorlar ben kendimden biliyorum 0 aldıgım cihazı 3 hafta sonra bozdum  Grin

Globalde konusu acılmıs zaten.

https://bitcointalk.org/index.php?topic=2933443.0
Farkimifarket
Newbie
*

Activity: 280
Merit: 0

View Profile
February 20, 2018, 04:03:38 AM

3 ay garanti diye bir şey yoktur, ülkemizde  elektronik ürünlerde 2 sene  garanti mevcuttur, aksi belirtilen özel izinlerle bazı elektronik ürünlerde 1 yıldır, onlarda bakanlık onaylıdır, kimse öyle kafaya göre 3 ay 5 ay garanti yapamaz, ancak ürün ikinci else bazı telefoncular iyilik olarak kendi insiyatifinde garanti verirler.
mymerlia
Member
**

Activity: 633
Merit: 15

View Profile
February 20, 2018, 07:56:50 AM

3 ay garanti diye bir şey yoktur, ülkemizde  elektronik ürünlerde 2 sene  garanti mevcuttur, aksi belirtilen özel izinlerle bazı elektronik ürünlerde 1 yıldır, onlarda bakanlık onaylıdır, kimse öyle kafaya göre 3 ay 5 ay garanti yapamaz, ancak ürün ikinci else bazı telefoncular iyilik olarak kendi insiyatifinde garanti verirler.

Aşağıdaki alıntı Çizgi Elektronik'in mining ürünlerini satarken uygulanan 3 aylık garanti durumunu açıklıyor.

"Crypto Currency Ürünlerinde 90 günlük garanti ibaresi:
İşbu fatura ile satın alınmış ürünler müşterinin siparişi üzerine özel amaçlı üretilmiş ve ithal edilmiş olup karşılıklı ön anlaşma ile garantisi süresi 3 ay ile sınırlıdır. Bu faturanın kabulü ile kullanıcı ürünlerin tüketici kanunlarına tabi olmadığını ve hukuki hükümlerinden feragat ettiğini kabul ve taahhüt eder."

❰ ❰❰ ❰❰❰ ❰❰❰❰❰ ♦ SIMDAQ ♦ ❱❱❱❱ ❱❱❱ ❱❱ ❱
Learn how to trade profitable!
 Instagram ▼▲       Medium ▼▲      Telegram ▼▲    Facebook  ▼▲      Twitter ▼▲
simetri
Full Member

Activity: 405
Merit: 104

View Profile
February 20, 2018, 08:35:43 AM

Aşağıdaki alıntı Çizgi Elektronik'in mining ürünlerini satarken uygulanan 3 aylık garanti durumunu açıklıyor.

"Crypto Currency Ürünlerinde 90 günlük garanti ibaresi:
İşbu fatura ile satın alınmış ürünler müşterinin siparişi üzerine özel amaçlı üretilmiş ve ithal edilmiş olup karşılıklı ön anlaşma ile garantisi süresi 3 ay ile sınırlıdır. Bu faturanın kabulü ile kullanıcı ürünlerin tüketici kanunlarına tabi olmadığını ve hukuki hükümlerinden feragat ettiğini kabul ve taahhüt eder."

O tamamen çizginin çakallığı. Ben de her kestiğim faturaya "tüketici kanunlarına tabi olmadığını ve hukuki hükümlerinden feragat ettiğini kabul ve taahhüt eder" yazayım. Böyle saçmalık mı olur. Şimdilik kartlarda bir sıkıntı yaşanmamış ta, bunlara dava açılmamış henüz. Hiçbir şirket kuralı kanunun üstünde olamaz.
Cemlik (OP)
Member
**

View Profile
February 20, 2018, 08:42:23 AM

Garanti kısmını takmıyorum. İsterse 10gün desin. Kanun belli. Anca yazarlar. Onların yazmasıyla kanun değişiyorsa komple kaldıralım. Bende elime kapıt yazayım öldürdüğüm adamlardan. Ceza almam diye.. öyle bir dünya yok..

...
yuzuak
Member
**

Activity: 683
Merit: 16

View Profile
February 20, 2018, 11:48:26 AM

kanunda yeri var özel olarak üretilmiş ve karşılıklı anlaşmaya göre garantisi 3 ay yapabiliyorlar yani şirketler kafasına göre değil kanuna göre hareket ediyorlar.
Kanunu açın bakın ekran kartının adı bile yok, mouse kulaklığın bile adı var.
bunun için ne yapabiliriz tabiki böyle yerden almayın 2 yıl garantili ürünler alın, almazsanız mecbur 2 yıl garantiye çıkaracaklar.
simetri
Full Member

View Profile
February 20, 2018, 11:56:36 AM

kanunda yeri var özel olarak üretilmiş ve karşılıklı anlaşmaya göre garantisi 3 ay yapabiliyorlar yani şirketler kafasına göre değil kanuna göre hareket ediyorlar.
bunun için ne yapabiliriz tabiki böyle yerden almayın 2 yıl garantili ürünler alın, almazsanız mecbur 2 yıl garantiye çıkaracaklar.

Bana kimse "satın aldığın bu ürün 3 aylık garantilidir" diyerek bir sözleşme imzalatmadı. Kestiği faturanın bir köşesine yazdığı şey ile karlışıklı mutabakat falan olmaz.
mehmetkorkrek
Newbie
*

Activity: 154
Merit: 0

View Profile
February 20, 2018, 11:57:08 AM

Kanunu direk okumadım, ama AKSİ BELİRTİLMEDİĞi SÜRECE diye ibare var ise kanunda. O zaman anlaşma ile kısaltılabilir. Türkiye de olan Kanunlar Tüketiciyi korumaya yöneliktir genelde. Böyle bir ibare olacağını sanmıyorum. Ama yine de işe hakim olan, anlayan birisinin bakması ve yorumlaması daha doğru olur.

Avrupa da ise kanunlar bize göre daha yumuşak. ABD ise tamam manyaklık derecesinde. ABD'den aldığınız bir ürünü (newegg) 15 gün içinde göndermediğiniz takdir de, değişme hakkınızı kayıp ediyorsunuz. Benim başıma geldi. Kutusunu saklamadığım bir tane GPU sorun veriyordu. Geri almadılar. Neyse ki sorunu Bios ile alakalı çıktı da hal edebildim.
yuzuak
Member
**

View Profile
February 20, 2018, 12:04:15 PM

Bunu yapan şirketler çakal demişsiniz doğru bende katılıyorum hemde tam çakallar. Ama salak değiller kanunu sizden iyi biliyorlar onun için bu çakallara kuzu olmayın.
Alamyın arkadaş 100 -200 lira fazla verin bunlardan almayın.
Faturada yazıyorsa malı elden aldıysan imza atmışsındır kabul etmişsin demektir.
Malı internetten aldıysan hani bi sözleşme vardır hiçbiriniz açıp okumamıştır satış sözleşmesi orda tiki atar geçer malı alırsınya işte ordaki sözleşmede vardır sende onu işaretleyip aldığın zaman sözleşmeyi zaten kabul etmiş oluyorsun.

Madencilik için üretilen ekran kartlarını hele bu fiyatlardan hiç almayın. ekran kartı üretici firması 3 ay garanti vermiş inşaat firması ben 1 yıl garanti veriyorum diyor. Sanıyormusun 3 ayı geçince inşaat firması ekran kartını tamirini yapabilecek malın arkasında duracak . Kullanıcı hatası deyip geçecek.
Looden
Member
**

Activity: 168
Merit: 24

View Profile
February 20, 2018, 12:08:14 PM

Bunu yapan şirketler çakal demişsiniz doğru bende katılıyorum hemde tam çakallar. Ama salak değiller kanunu sizden iyi biliyorlar onun için bu çakallara kuzu olmayın.
Alamyın arkadaş 100 -200 lira fazla verin bunlardan almayın.
Faturada yazıyorsa malı elden aldıysan imza atmışsındır kabul etmişsin demektir.
Malı internetten aldıysan hani bi sözleşme vardır hiçbiriniz açıp okumamıştır satış sözleşmesi orda tiki atar geçer malı alırsınya işte ordaki sözleşmede vardır sende onu işaretleyip aldığın zaman sözleşmeyi zaten kabul etmiş oluyorsun.

Sözleşmenin de firmanın da ne dediğinin bir önemi yok. TTK üst emirdir. Özel hukuk maddeleri genel hukuk ilkelerine ayrı olamaz. Bu yüzden 3 ay garanti veriyorum demesinin bir önemi yok. Siz iyi tamam garantisi yokmuş deyip teli kapatırsanız adam zaten yok abicim zorla getir demez.

MADDE 4 – (1) Bu Yönetmelikte geçen;

a) Azami tamir süresi: 13/6/2014 tarihli ve 29029 Sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Satış Sonrası Hizmetler Yönetmeliği ekinde yer alan listedeki her mal grubu için tespit edilen süreleri,

yani garanti süresini firmalar değil, gümrük ve ticaret bakanlığı belirler. O listede olmayan ürünleri getirmek de zaten kaçakçılıktır.
yuzuak
Member
**

View Profile
February 20, 2018, 12:11:38 PM

sözleşmesi zaten kanuna uygun olarak yapılmış sözleşme aykırı değil açın okuyun mevzuatı
simetri
Full Member

View Profile
February 20, 2018, 12:15:54 PM

sözleşmesi zaten kanuna uygun olarak yapılmış sözleşme aykırı değil açın okuyun mevzuatı

"İşbu fatura ile satın alınmış ürünler müşterinin siparişi üzerine özel amaçlı üretilmiş ve ithal edilmiş olup karşılıklı ön anlaşma ile garantisi süresi 3 ay ile sınırlıdır. Bu faturanın kabulü ile kullanıcı ürünlerin tüketici kanunlarına tabi olmadığını ve hukuki hükümlerinden feragat ettiğini kabul ve taahhüt eder."

Kanunu devre dışı bırakan bir sözleşme O LA MAZ
Rhego
Sr. Member

Activity: 434
Merit: 278

View Profile
February 20, 2018, 12:25:18 PM

Arkadaşlar sırf işin garanti kısmına takılmıssınız ama özel anlaşma imzalamadan bu ürünü toptancı zaten size cıkmıyor. Sahsen kendi calıstıgım firmalarda da durum aynı Nvidia p106 P104 gibi cihazlara 3 ay garanti. Sapphire rx470 mining edition lara 2 yıl garanti diye adamlar EŞŞEK kadar yazmıslardır.

Esas mesele bu kartların normalde fiyatı gaming ürünlere göre daha uygun olmalı sonucta ekran cıkısı yok ve satabilecegi kitle belli.

Örnek veriyorum gaming 1060 6gb model 300$ buda 240$ olsa tamam eyvallah ama fiyatları birebir aynı.

O zaman soruyorum size niye mining alıyoruz? Grin

Kanunu tartışıp konuyu uzatmanın anlamı yok yasal olarak uygulama yerindedir.
yuzuak
Member
**

View Profile
February 20, 2018, 12:34:20 PM

Arkadaşlar sırf işin garanti kısmına takılmıssınız ama özel anlaşma imzalamadan bu ürünü toptancı zaten size cıkmıyor. Sahsen kendi calıstıgım firmalarda da durum aynı Nvidia p106 P104 gibi cihazlara 3 ay garanti. Sapphire rx470 mining edition lara 2 yıl garanti diye adamlar EŞŞEK kadar yazmıslardır.

Esas mesele bu kartların normalde fiyatı gaming ürünlere göre daha uygun olmalı sonucta ekran cıkısı yok ve satabilecegi kitle belli.

Örnek veriyorum gaming 1060 6gb model 300$ buda 240$ olsa tamam eyvallah ama fiyatları birebir aynı.

evet adam arıyor p104-100 geldi fiyatı 3500 lira alıcakmısın he malım ben 1070'i amazondan 2500 tlye trden 2800 liraya alırken senin görüntü çıkışı olmayan 3 ay garantili ekran kartına 3500 lira vercem. Yap fiyatını 1800 lira herkes alsın. Adamın elinde kalırmı kalmaz enayi çok alan olur mutlaka.
Looden
Member
**

Activity: 168
Merit: 24

View Profile
February 20, 2018, 12:36:17 PM

Roma hukuku dersinde örnek verilir;
"İş bu sözleşme gereği, tutulan kiralık katile, işini bitirmesi durumunda xxx kadar altın verilecektir."

Diye. Böyle bir sözleşme geçerli olur mu? Olmaz, neden, çünkü amir hükümlere, daha da önemlisi genel hukuka aykırıdır. O yüzden o sözleşmeninde, imzalanan evrağın da bir kıymeti yoktur.Hiç bir sözleşme, bağlı olduğu kanun maddelerini by-pass edemez.
binbash
Full Member

Activity: 294
Merit: 101

View Profile
February 20, 2018, 03:35:28 PM

Bu kartlar minig yapıldıktan sonra oyuncuya satamazsın kısacası ölene kadar çalıştırıp para kazanman gerekiyor içindeki çoğu parça ortalama 2 yıl 7/24 çalışsa anca gider işiniz zor ben amd den şaşmıyorum.

simetri
Full Member

View Profile
February 20, 2018, 05:46:48 PM

Bu kartlar minig yapıldıktan sonra oyuncuya satamazsın kısacası ölene kadar çalıştırıp para kazanman gerekiyor içindeki çoğu parça ortalama 2 yıl 7/24 çalışsa anca gider işiniz zor ben amd den şaşmıyorum.

Bendeki kartlar 3 yıl garantili. Ben kartlarımı limitine gelmeden, sıcaklık değerlerini normalin altında kullanıyorum. Kartlarım 50 derece sıcaklıkta çalışıyor. Ayrıca kartlarıma ekstra voltaj değil tersin %75 voltaj veriyorum. Core değerini -35 birim aşağıya çekmişim. Günü geldiğinde de vicdanım rahat bir şekilde oyunculara satarım. 2 yıl sonra miningte verimli görmezsem alacak oyuncu kardeşim de en az bir yıl garantili kart kullanacak.
TheCarm
Hero Member

Activity: 784
Merit: 502

View Profile
February 20, 2018, 06:47:06 PM

Madencilikte garanti çok önemlidir. O yüzden 2-3 yıl garanti sunan msi asus markaların normal gpu satın almanızı tavsiye ederim. Fiyatında aman aman fark yok. Çok daha ucuz olsaydı ve daha fazla hash gücü verseydi kesinlikle tercih edilebilirdi. Şimdilik gereksiz

██████████████████████████████████████████████████████████████████████
████████▀▀▀        ▀▀█████████████████████████████████████████████████
██████▀    ▄▄▄▄▄▄▄▄    ███████████████████████████████████████████████
█████    ▄█████████▌   ▐█████▀  ▐███████████████▌  ▀██████████████████
████▌   ▐██████████    █████    ████████████████    ██████████████████
████▌   ▐█████████▄▄▄▄█████▌   ▐███████████████▌   ▐███▀▀█████████████
█████    ▀███████████████▀▀        ▄███████████    ██▀   ▐████████████
██████▄     ▀▀███████▀▀         ▄▄███▀▀▀▀█████▌   ▐▀   ▄███▀▀   ▀█████
█████████▄▄     ▀▀███▄  ▄▄    ████▀    ▄   ███       ▄███▀   ▄█  ▐████
█████████████▄▄     ▀████▌   ▐███▀   ███   ██▌      ████    ██▀  █████
██████▀▀   ▀█████▄    ███    ████   ███▌  ▐██    ▌  ▐██▌      ▄▄██████
█████    ▄████████    ▐██    ██▀▀   ██▀   ▐▀    ▐█   ██▌   ▀██▀▀  ████
████▌   ▐████████▀    ███▄     ▄▄▄     ▄    ▄   ▐██   ██▄      ▄▄█████
████▌   ███████▀    ▄███████████████████████████████▄  ▀▀██████▀▀ ████
█████    ▀▀▀▀     ▄█████████▀    ▀█▀    ▀█       ▀████▄▄         ▄████
██████▄▄    ▄▄▄▄████████████  █████  ██  █  █  █  ████████████████████
█████████████████████████  █▄    ▄█▄    ▄█  █  █  ████████████████████
██████████████████████████████████████████████████████████████████████
▄▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▄
█  ▄▀▄             █▀▀▐▀▄▄
█  █▀█             █  ▐  ▐▌
█       ▄██▄       █  ▌  █
█     ▄██████▄     █  ▌ ▐▌
█    ██████████    █ ▐  █
█   ▐██████████▌   █ ▐ ▐▌
█    ▀▀██████▀▀    █ ▌ █
█     ▄▄▄██▄▄▄     █ ▌▐▌
█                  █▐ █
█                  █▐▐▌
█                  █▐█
▀▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▀█
▄▄█████████▄▄
▄█▀▀▀█████████▀▀▀█▄
▄█▀    ▄▀█████▀     ▀█▄
▄█▄    █        ▀▄   ███▄
▄████▀▀▀▀▄       ▄▀▀▀▀▀███▄
████      ▀▄▄▄▄▄▀       ███
███     ▄▄███████▄▄     ▄▀█
█  ▀▄ ▄▀ ▀███████▀ ▀▄ ▄▀  █
▀█   █     ▀███▀     ▀▄  █▀
▀█▄▄█▄      █        █▄█▀
▀█████▄ ▄▀▀ ▀▀▄▄ ▄▄███▀
▀█████        ████▀
▀▀█▄▄▄▄▄▄▄█▀▀
● OVER 1000 GAMES
● DAILY RACES AND BONUSES
● 24/7 LIVE SUPPORT
Cemlik (OP)
Member
**

View Profile
February 20, 2018, 08:04:34 PM

Bizim ülkemizin kanunları dünya genelinde ve ülkemiz hukuçuları arasında aynı 81 anayasasının anıldığı gibi “ancak yasaları” olarak anılır.
Dığrudur yasada yeri vardır.
Ancak aynı yasalar “tek taraflı sözleşmelerin, hazır sözleşmelerinde genel olarak geçersiz olduğunu söyler. Yani burada bekirtilen kişiye özel ürünler “ön satış” şeklinde alınan ürünlerdir.
Çizgiye gittin aldın bitti o iş. Yada ertesi gün yolladı gitti.
Demekki sana bana özel değilmiş bu ürün Smiley
Hatta bazıları çakallıkta limit yapıp 1 hafta bekletiyor elindeki ürün için. Kişiye özel statüsü gösteriyor bir nevi.
İşi bilmeyende ön sipariş gibi şahsına gelmiş gibi algılıyor.
Edin şikayetinizi o ürünün alış faturaları olmak zorunda. Baksınlar tarihine kesin kez kişiye özel getirtilmemiştir.
Yani iş bizim kanunlara kalırsa çok şey değişir Smiley

...
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: