Bitcoin Forum
May 14, 2024, 04:25:56 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  
Author Topic: Giderek artan sahte para haberleri ve bu dolandırıcılara karşı kesin çözüm  (Read 390 times)
kulmagu
Member
**

Activity: 308
Merit: 10

View Profile
February 23, 2018, 12:15:41 AM

Hepimiz çok iyi biliyoruz ki bitcoin kopyalanamaz ve sahtesi yapılmaz. Üretileceği adette bellidir. Bu adet asla değişmeyecek buda kesindir. Halbuki kağıt paralar için bunları söylemek imkansızdır.
Easx
Member
**

Activity: 490

View Profile
February 23, 2018, 05:49:42 AM

TRT'de kamu spotuna ben rastlamadım bu gerçek mi ya, insanlarını neyden koruduklarını zannediyorlar bunlar  Smiley
Ne kadar öcü gibi gösterilmeye çalışılsa da bir gün kripto paraların değeri mutlaka anlaşılacak.

Hocam adamların ne yapmaya çalıştıkları hakkında bir fikirleri yok. Gerçi olmasınada gerek yok. Gerizekalı muamelesi yapıyorlar halka ve buna göre reklamlar, kamu spotları, tv dizileri ve filmler izliyoruz. Dolayısıyla algıda değişiyor ve artık normal görüyoruz.

adile
Member
**

Activity: 252

View Profile
February 23, 2018, 06:48:46 AM

bitcoin sahip çıkalımda alışveriş yaparken insanın içi acır harcadığı zaman .  ya çıkarsa ya düşerse  sabit bir kur olmadığı sürece kimse harcamaz.
M.aksak
Jr. Member
*

Activity: 252
Merit: 3

View Profile WWW
February 23, 2018, 07:14:58 AM

Kesin cozum olabilir mantikli ama kim kullanir sosyal hayatta alis veris yaparken bitcoini. Daha sabit kurlu bir kripto para olabilir cikarilirsa oyle bir kripto para transfer ucreti olmayan hizli transfer edilen ancak bu sekilde gecebilir kagit paralarin yerine.

AirsaveTravel.com    [ PRE ICO BEGINS ON 10TH SEP 2018 ]
─────   A Decentralized Social Saving Travel DApp   ─────
wanhun
Newbie
*

Activity: 140
Merit: 0

View Profile WWW
February 23, 2018, 02:37:10 PM

Dijital paraların en büyük artısı sahtesinin yapılamaması, kağıt paralarında en büyük zaafı da sahtesinin çok kolay yapılabiliyor olması ve mağduriyetlerin çok olması. O yüzden bir an önce dijital paralara geçilmeli ve kağıt paralar tedavülden kalkmalı.
civilengineer
Full Member

Activity: 434
Merit: 112

View Profile
February 23, 2018, 07:35:10 PM

Bitcoini en özel yapan yeri de enflasyona uğramaması ve planlanandan daha fazla basılmamasi. Belki de bu durum bankaların ve devletlerin moralini bozmuş olabilir ama insanlar için olması gereken bu. Bunun bozulmaması ve korunması lazım
bitcoincitr
Sr. Member

Activity: 518
Merit: 251

View Profile
February 23, 2018, 09:05:46 PM

Bitcoin sadece sahte para basılmasının önüne geçmiyor aynı zamanda Amerikan ve Batı Avrupa merkezli bankaların kurduğu swift sistemi karşısında da bir alternatif oluşturuyor. Ben batı merkezli bir dünya da yaşamak istemiyorum çünkü her ne kadar medeni olsalarda dünyanın öbür tarafını medeniyetsiz bırakan da onlar. Bundan dolayı merkezsiz sistemi destekliyorum ve ulusal kriptoparalar yerine uluslararası para transferi yapabileceğimiz merkezsiz bir yapıya ihtiyaç duyuyorum.
aleya yavuze
Member
**

Activity: 224
Merit: 12

View Profile WWW
February 23, 2018, 10:03:52 PM

Para içinde aynımıdır bilmiyorum ama bir arkadaş anlatmıştı eski kimlikler için kalpazanlar istese o kimliğin sahtesini birebir aynı hatasız şekilde basarlar ama cezası çok ağır o yüzden bilerek basit kusur bırakıyorlar muhtemelen paralar için de aynı durum söz konusu cebimizdeki paranın bu şeklide çoğaltılmadığının bir garantisi varmı tabi ki de yok Bitcoin kağıt paralardan daha güvenli

▀▀▀▀▄▀▀▀▀▀ ▀▀ ▀ ▄ ▀    GORECRUIT    ▀ ▄ ▀ ▀▀ ▀▀▀▀▀▄▀▀▀▀
▬▬   ARTIFICIAL INTELLIGENCE FOR HR BASED ON BLOCKCHAIN   ▬▬
Whitepaper   Telegram   [  Pre-Sale 》 24th October  ]   Facebook   Twitter
luppecuppe
Full Member

Activity: 518
Merit: 102

View Profile
February 23, 2018, 11:05:44 PM

Bitcoin her yeni teknolojide olduğu gibi pek çok sorunu çözecek ve pek çok da yeni sorunlar getirecektir. Ben çözdüğü sorunların daha fazla olacağına inananlardanım. :d
mallmi
Newbie
*

Activity: 126

View Profile WWW
February 23, 2018, 11:23:16 PM

Kripto paraların kağıt paraya göre en güzel yanı sahtesinin yapılamaması, çoğaltılamaması. Buda dolandırıcılığı azaltacak en büyük güvencelerden biri. Ayrıca durduğu yerde kişiye parada kazandırması ayrı bir artısı.
ubeyd.y
Newbie
*

Activity: 196

View Profile WWW
February 25, 2018, 09:42:31 AM

Tamam bu sekilde buyuk bir arti saglayabilir ama kagit paralarin yerini almasi oldukca zor bir is yakin zamanda olacak bir gelisme degil bu bence.
skscengeng
Member
**

Activity: 308

View Profile
April 18, 2018, 08:14:02 PM

Kripto paraların günlük yaşama geçiş dönemi kredi kartlarından da uzun sürecek ama er yada geç kağıt paraların kredi kartlarının yerini alacak gelecekten kaçamayız  Grin
Otisabi
Member
**

Merit: 12

otisbey

View Profile
April 19, 2018, 09:29:06 AM

Öncelikle Yaklaşmakta olanı görebilenlere selam olsun Smiley
sabah kahvaltı ederken bi haber gördüm Ankara da 5 milyon tl civarında sahte para ele geçirilmiş.
Ele geçirilemeyenleri ve günümüze kadar basılmış ve basılacak olanları düşününce insanın fıttırması içten bile değil.
Az önce trt de kamu spotu tarzında bir haber gördüm bitcoinin tehlikeli ve dolandırıcılık için kullanıldığına dair Smiley
Sonunuz yaklaşıyor göremiyor musunuz.
O buruşmuş kokuşmuş altı boş kağıt paralarınızın sonu geldi.
Bitcoin kendi değerini oluşturdu ve insanlar tarafından kullanılmaya başlandı.
Herkesden tek istediğim bitcoinlerinize sahip çıkın.
Etrafınızda kullanmaya çalışın.
Teşvik edin,iş yerinizde geçerli hale getirin.
Mümkünse arkadaşlarınızla sohbetler yapın ve yayabildiğiniz kadar yayın.
BITCOIN KOPYALANAMAZ,SAHTESİ BASILAMAZ...

evet o bakımdan baya bir güvenilen bir sitem kopyalama olayı yok çaldırdım olayı yok ilerleyen zamanda ülkemizde de kredi kartı gibi dolar euro gibi türk lirası gibi geçerli olacak belki ona göre bile post makinası yaparlar Smiley

KralSakir
Member
**

View Profile
April 22, 2018, 06:26:21 AM

Aleyküm selam hocam da yalnız kalpazanlık bir sanattır bitmez Cheesy Şakayı bırakıyorum btc şu bariz sorunları halletse gümbür gümbür geliyor da hala halledebilmiş değil malum sorunlarını
KralSakir
Member
**

View Profile
April 22, 2018, 06:27:05 AM

Kripto paraların günlük yaşama geçiş dönemi kredi kartlarından da uzun sürecek ama er yada geç kağıt paraların kredi kartlarının yerini alacak gelecekten kaçamayız  Grin
Paypalın günlük hayata girme hızı gayet yüksekti lighting network gibi sorunlarını halledip gelişime koyulduğu an btc güzel bir ivme de gidiyor ancak hala o gelişime koyulmuş değil
sectorim
Member
**

Activity: 574
Merit: 14

View Profile WWW
April 22, 2018, 07:57:56 AM

bitcoinin ürettiği adeti belli değil. 21 milyon deniliyor. istenirse bu rakamı artırabilirler. %51 saldırısı deniliyor. istenirse 1 bitcoinin 1 dolar olabileceğinden forumda bahsediliyor. kağıt paraları şu anda gömüyoruz belki ama bir gün onu çok arar duruma da gelebiliriz.

dijital para yeni bir soluk getirdi, çok umut dolu yorumlar okuyorum. gelecek kripto paralar diye. şu anda proje ve hatalardan yola çıkarak blockchain değil farklı ve daha kusursuz algoritma ile dijital paralar getirerek şu andaki kriptoların tahtını indirebileceklerini unutmayalım. her zaman bizi ters köşe yapacak planlar üzerine çalışan grup var.

kartalgiunti
Member
**

Activity: 490
Merit: 13

BIB Exchange

View Profile
April 22, 2018, 09:00:20 AM

Dijital paralar ile sahte para üreticilerinin önüne geçileceği bir gerçek ama bunun için dünyanın bütününün dijital paralara geçmesi gerekiyor.
Bu duruma da dünyanın henüz hiç mi hiç hazır olduğunu düşünmüyorum, bazı şeyleri biraz erken konuşuyoruz  Undecided

███     WHITEPAPER  |    TELEGRAM    ███ █     BiB Exchange     █ ███     TWITTER     |   INSTAGRAM     ███
S e t   O f f   t h e   W e b 3   G e n e r a t i o n   N o w
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄  ▄   ►► Powered by BOUNTY DETECTIVE   ▄  ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
paca08
Member
**

Activity: 406
Merit: 14

View Profile
April 22, 2018, 09:50:37 AM

Ben TRT'de böyle bir kamu spotu verildiğini görmedim kaldıki devlet idareleri de blockchain projelerini destekliyor. Bunun en büyük kanıtı Tubitak tarafından yapılan 1. Ulusal blokzincir çalıştayıdır. Bu arada dolandırıcı olayına gelirsek bu durum BTC ve diğer kripto paralar için pek de önemsenecek durum değil.
matrixturk
Full Member

Activity: 476
Merit: 100

View Profile
May 14, 2018, 08:21:30 PM

Kripto paraların en büyük artısı kopyalanamaması sırf bu yüzden kripto paralardan vazgeçilemeyecek ve giderek yaygınlaşacak. Kripto paralara karşı çıkanlarda kalpazanlar bence Smiley
hjbn
Newbie
*

Activity: 154

View Profile WWW
May 14, 2018, 09:27:50 PM

Kimse sahte paralara dan mağdur olanları konuşmuyor ve gündeme getirmiyor. Ama yakında kripto paraların önemi anlaşılacak ve kağıt paralar tarih olup gidecek.
Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  

Jump to: