Bitcoin Forum
May 07, 2024, 04:35:15 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 »  All
  Print  
Author Topic: Turkey - Türkiye  (Read 48710 times)
tituslivius
Newbie
*

Activity: 6
Merit: 0

View Profile
February 19, 2013, 05:52:45 PM

selam

Bu senkronizasyon hala tamamlanmadı bende 3 gündür neden böle ağır bilen varmı

Senkronizasyon oldukça uzun sürer, bütün blokları indirip yazıyor. Ama yeni sürümde hızlandırdılar. 0.8.0 sürümü. Gerçi sizinki bitmek üzere olabilir. 222 bin blok olacak, sağ altta fareyle üstüne gelirseniz toplam ne kadar bloğun indirildiğini görebilirsiniz. Yeni sürümle ilgili bilgiyi şu thread'den alabilirsiniz: https://bitcointalk.org/index.php?topic=142151.0

bitcoin in kendi sitesinden indirdim 2 gün önce 0 7 2 sürümüymüş oda ...şimdi bu hızla bir iki gün daha sürecek sanırım ben şuan 080 ı kursam sorun olurmu ?
1715099715
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715099715
Reply with quote  #2

1715099715
Report to moderator
1715099715
Hero Member
*

Ignore
1715099715
Reply with quote  #2

1715099715
Report to moderator
Once a transaction has 6 confirmations, it is extremely unlikely that an attacker without at least 50% of the network's computation power would be able to reverse it.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715099715
Hero Member
*

Ignore
1715099715
Reply with quote  #2

1715099715
Report to moderator
1715099715
Hero Member
*

Ignore
1715099715
Reply with quote  #2

1715099715
Report to moderator
1715099715
Hero Member
*

Ignore
1715099715
Reply with quote  #2

1715099715
Report to moderator
ghostshirt
Full Member

Activity: 216
Merit: 100

View Profile
February 19, 2013, 05:58:46 PM

selam

Senkronizasyon oldukça uzun sürer, bütün blokları indirip yazıyor. Ama yeni sürümde hızlandırdılar. 0.8.0 sürümü. Gerçi sizinki bitmek üzere olabilir. 222 bin blok olacak, sağ altta fareyle üstüne gelirseniz toplam ne kadar bloğun indirildiğini görebilirsiniz. Yeni sürümle ilgili bilgiyi şu thread'den alabilirsiniz: https://bitcointalk.org/index.php?topic=142151.0

bitcoin in kendi sitesinden indirdim 2 gün önce 0 7 2 sürümüymüş oda ...şimdi bu hızla bir iki gün daha sürecek sanırım ben şuan 080 ı kursam sorun olurmu ?

0.8.0 şu an "release candidate" durumunda yani son kontrollerden geçmiş sürüm olarak yayınlanmıyor ama üzerinde fazla değişiklik yapılacak gibi de durmuyor, o yüzden indirip kurabilirsin. Orta-düşük bir makinada benim 8-9 saat sürdü tüm senkronizasyon. O yüzden 2 gün beklemekten iyidir. 0.8.0 tam sürüm çıkınca da onu yüklersin. Blok dosyaları silinmiyor zaten, bir kere buna katlanınca bir daha gerek kalmaz.

tituslivius
Newbie
*

Activity: 6

View Profile
February 19, 2013, 06:02:50 PM

selam

0.8.0 şu an "release candidate" durumunda yani son kontrollerden geçmiş sürüm olarak yayınlanmıyor ama üzerinde fazla değişiklik yapılacak gibi de durmuyor, o yüzden indirip kurabilirsin. Orta-düşük bir makinada benim 8-9 saat sürdü tüm senkronizasyon. O yüzden 2 gün beklemekten iyidir. 0.8.0 tam sürüm çıkınca da onu yüklersin. Blok dosyaları silinmiyor zaten, bir kere buna katlanınca bir daha gerek kalmaz.

Üstadım çok teşekkür ederim ilgin için ...
xqulsy
Newbie
*

Activity: 1

View Profile
February 27, 2013, 07:53:54 PM

selam

nasıl bitcoin kazanabilirim yardım edebilecek var mı?
TakashiMakat
Member
**

Activity: 93
Merit: 10

View Profile
February 28, 2013, 05:26:11 PM

Bitcoin.org'daki masaüstü programı ile uğraşmayın. blockchain.info sitesinde bir wallet oluşturun.

Asıl programı da çok merak ediyorsanız dursun bilgisayarınızda ama sync işi günler sürebilir.
ghostshirt
Full Member

View Profile
February 28, 2013, 05:51:06 PM

selam

nasıl bitcoin kazanabilirim yardım edebilecek var mı?

İki türlü Bitcoin elde edebilirsin: Satınalarak ya da Mining yaparak. Satınalmak için exchange siteleri (Mtgox,Bitstamp,vb.) var. Mining yapmak için ise kuvvetli ekran kartları gerekiyor, ama yakında onlar da işe yaramayacak, çünkü piyasaya önce FPGA kartlar, şimdi ASIC makinalar çıkmaya başladı. Dolayısıyla bunlara erişimin yoksa Mining yapmak için sadece elektrik parası ödersin, gün sonunda eline 0.0000015 BTC gibi rakamlar geçer. Başlangıç için çok az da olsa bedava Bitcoin veren siteler var, şu başlığa bakabilirsin: https://bitcointalk.org/index.php?topic=74046.0

ghostshirt
Full Member

View Profile
March 01, 2013, 01:51:06 PM

Bitcoin.org'daki masaüstü programı ile uğraşmayın. blockchain.info sitesinde bir wallet oluşturun.

Asıl programı da çok merak ediyorsanız dursun bilgisayarınızda ama sync işi günler sürebilir.

Aslında son sürüm (0.8.0) 7-8 saate kadar düşürmüş sync olayını. Gene de yeni başlayanlar için en uygunu güvenilir bir Wallet sitesi. Blockchain'den herkes memnun gibi.

TakashiMakat
Member
**

Activity: 93
Merit: 10

View Profile
March 06, 2013, 10:11:05 AM

Aslında son sürüm (0.8.0) 7-8 saate kadar düşürmüş sync olayını. Gene de yeni başlayanlar için en uygunu güvenilir bir Wallet sitesi. Blockchain'den herkes memnun gibi.

Sonuçta block chain'i download ettiği için program internet hızına göre değişir bu. En fazla connection sayısını 1000 yapıp süper bi fiber bağlantıyla 1-2 saatte de sync tamamlanabilir ama bence sıkıntılı iş. O yüzden sana katılıyorum, yeni başlayanlar için wallet'lar daha iyi.

Bilmeyenler için yazıyorum, bu sync hadisesi sırasında olan şey şu: bilgisayarınıza şu ana kadar yapılmış bütün bitcoin transferlerini (yani mine edilmiş block'ları) kaydediyor program.

Blockchain.info gibi cüzdan siteleri ise sizin için şifreli bir wallet oluşturuyor ve hali hazırda elinde bulunan güncel block chain'i de size otomatik kullandırıyor. O yüzden anında kullanım sağlanabiliyor.
ghostshirt
Full Member

View Profile
March 07, 2013, 10:02:47 AM

Sonuçta block chain'i download ettiği için program internet hızına göre değişir bu. En fazla connection sayısını 1000 yapıp süper bi fiber bağlantıyla 1-2 saatte de sync tamamlanabilir ama bence sıkıntılı iş. O yüzden sana katılıyorum, yeni başlayanlar için wallet'lar daha iyi.

Sync süresinin internet hızıyla çok ilgisi yokmuş. O yüzden bitcoin-qt en fazla 10-15 node'a bağlanıyor. Sonuçta indirdiği bütün tx'ları verify edip database oluşturuyor. Asıl zaman orada geçiyor. 1000 kişiye de bağlansan bilgisayarın yapacağı işlem aynı yani. Fakat, bir topikte Bittorent üzerinden indirilen hazır blockchain vardı. Onu bulamadım, belki öyle internet hızının faydası görülebilir.

cyholica
Newbie
*

Activity: 5

View Profile
March 27, 2013, 09:12:18 AM

merhabalar,

Yeni bir kullanıcıyım ve bitcoin mining ile ilgileniyorum, açıkcası elimde öyle çok güzel ekran kartları vs. yok ama oldukça fazla sayıda sunucum var (her birinin en az 12 çekirdeği var), amacım bu makinelerin işlemcilerini (ki genellikle yatıyor bu makineler) kullanarak mining yapmak ancak mevcut yazılım (bitcoind) sanki beraber çalışmaya pek uyumlu değil gibi yada ben henüz anlamadım.  Mining ile uğraşan deneyen deneyimleyen arkadaşlardan bilgi alabilirmiyim?

Ekran kartını kullanarak hash üreten bulduğum tek yazılım python ile yazılmış bir yazılım idi ancak onuda bitcoind ile beraber çalıştırmayı başaramadım. (https://en.bitcoin.it/wiki/Poclbm) başarılı olabilen arkadaşlar var mı?

ghostshirt
Full Member

View Profile
March 27, 2013, 10:04:13 AM

merhabalar,

Yeni bir kullanıcıyım ve bitcoin mining ile ilgileniyorum, açıkcası elimde öyle çok güzel ekran kartları vs. yok ama oldukça fazla sayıda sunucum var (her birinin en az 12 çekirdeği var), amacım bu makinelerin işlemcilerini (ki genellikle yatıyor bu makineler) kullanarak mining yapmak ancak mevcut yazılım (bitcoind) sanki beraber çalışmaya pek uyumlu değil gibi yada ben henüz anlamadım.  Mining ile uğraşan deneyen deneyimleyen arkadaşlardan bilgi alabilirmiyim?

Ekran kartını kullanarak hash üreten bulduğum tek yazılım python ile yazılmış bir yazılım idi ancak onuda bitcoind ile beraber çalıştırmayı başaramadım. (https://en.bitcoin.it/wiki/Poclbm) başarılı olabilen arkadaşlar var mı?

CPU kullanarak isterse 100 çekirdekli olsun yüksek Hash oranları elde edemezsiniz. Elektrik ücreti daha çok çıkar. GPU, FPGA ya da ASIC kullanmanın sebebi SHA256 işlevini yüksek hızda yapmaları.

cyholica
Newbie
*

View Profile
March 27, 2013, 12:11:46 PM

elbette dediğinizin farkındayım, ancak işlemcilerin yatmasını pek istemiyorum açıkcası elektirik vb. masraflara gelirsek ne kadar elektirik kullanırsak kullanalım datacenter'a aynı parayı ödüyoruz sonuçta pek bir şey değişmiyor benim için açıkcası Smiley

Bu arada bir şekilde guiminer ileofisteki bilgisayarın ekran kartını kullanarak üretime başlayabildim sonunda, hali hazırda optimus ekran kartı vardı ve nvidia kartını kullanamıyordum linux tarafında desteklenmiyordu en azından o çalışıyor şimdilik ve saniyede 7.8 milyon hash üretebiliyor Smiley bir başka makinede de (4 core ile) saniye 4 milyon hash üretebiliyorum hiç yoktan iyidir Smiley

bakalım bir ay sonunda ne olacak
ghostshirt
Full Member

View Profile
March 27, 2013, 12:57:49 PM

elbette dediğinizin farkındayım, ancak işlemcilerin yatmasını pek istemiyorum açıkcası elektirik vb. masraflara gelirsek ne kadar elektirik kullanırsak kullanalım datacenter'a aynı parayı ödüyoruz sonuçta pek bir şey değişmiyor benim için açıkcası Smiley

Bu arada bir şekilde guiminer ileofisteki bilgisayarın ekran kartını kullanarak üretime başlayabildim sonunda, hali hazırda optimus ekran kartı vardı ve nvidia kartını kullanamıyordum linux tarafında desteklenmiyordu en azından o çalışıyor şimdilik ve saniyede 7.8 milyon hash üretebiliyor Smiley bir başka makinede de (4 core ile) saniye 4 milyon hash üretebiliyorum hiç yoktan iyidir Smiley

bakalım bir ay sonunda ne olacak

Şu anki zorluk seviyesinde saniyede toplam 11.8 MHash ile ay sonunda 2 dolar 34 sent getiriyor. http://www.alloscomp.com/bitcoin/calculator adresinden hesaplayabilirsiniz. Gigahash seviyelerine ulaşmadan mining yapmanın pek anlamı kalmadı artık.

cyholica
Newbie
*

View Profile
March 27, 2013, 01:09:15 PM

Shocked Oldukça düşük bir rakam,  600 milyonu bulmak lazım ki ayda bana 100$ getirsin. En mantıklısı trade işine bakmak olur ki bu benim sınırlı takip kabileyetimin bölünmesi ve hiç bir işi düzgün yapamam anlamına gelir.  Bir şekilde dağıtık hash algoritmaları ile benzer şekilde hash üretilebilirmi bunları araştırmak gerekiyor sanırım, zira 1000$ verip kart almak çok mantıklı değil gibi.

Bitcoin'in hash algoritması diye bir şey sanırım yok, her ne kadar hash çıkartan uygulamaların kodunu incelemiş olsam da henüz daha tam olarak kavrayamadım ne yapıldığını, belki ileride daha fazla vakit harcayarak anlayıp dağıtık bir şekilde hesaplamanın yolunu bulabilirim
needmoney
Legendary
*

Activity: 1848
Merit: 1023

I am a good bro

View Profile
March 27, 2013, 03:13:19 PM

Blockchain sitesinden nasıl mining yapıyoruz?

.
      ▄▄█▀▀█▄▄
  ▄▄█████▄▄█████▄▄
████  ███  ███  ████
  ▀▀█████▀▀█████▀▀

▀█▄▄  ▀▀█▄▄█▀▀   ▄▄█
 ▀▀███▄▄     ▄▄██▀██
     ▀███   ██▀  ▄█
██     ██  ██ ▄██▀██
▀██    ██  ███▀  ▄██
 ▀███▄▄██  ██ ▄███▀
    ▀▀███  ▀██▀▀
.Just.Bet. 

█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
.
DICE
LOTTERY
PLINKO
.
COIN FLIP
CRASH
WHEEL
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
.
        ███████       ▄▄██▄
                  ▄▄███▀▀██▄
      ██████   ▄███████▄▄███▄
               ▀██  █████████▄
                ▀█████████▀▀██▄
████████████     ▀███▀▀███▄▄██▀
██  ████  ██      ▀██▄▄███▀▀
█████▀▀█████  ██   ▀██▀▀
█████▄▄█████
██  ████  ██   ██████
████████████
.
TRUSTLESS
DECENTRALIZED
TRANSPARENT
..PLAY NOW..
ghostshirt
Full Member

View Profile
March 27, 2013, 03:46:06 PM

Blockchain sitesinden nasıl mining yapıyoruz?

Mining donanım üzerinden yapılabilir, ekran kartları, özel cihazlar, vs.
Blockchain sitesinde bitcoinle ilgili işlemlerin listesini görebilir ya da Bitcoin cüzdanı açabilirsiniz.

renovatix
Full Member

Activity: 301

View Profile
March 28, 2013, 08:49:12 AM

Forumda diger topiclere neden mesaj atamiyorum. Yeni kullanicilara forum sinirlimi?
ghostshirt
Full Member

View Profile
March 28, 2013, 11:42:26 AM

Forumda diger topiclere neden mesaj atamiyorum. Yeni kullanicilara forum sinirlimi?

En az 5 post yazman lazım, bir de belli bir süre kadar forumda vakit geçirmen gerekliydi en son. newbie forumuna 3-4 tane post yaz. orada öyle boş başlıklar var.

renovatix
Full Member

Activity: 301

View Profile
March 28, 2013, 01:43:59 PM

Yazdik ama hala bir gelisme yok. Herhalde süre siniri var.
VisualBoy
Newbie
*

Activity: 15

View Profile
March 28, 2013, 11:34:51 PM

merhaba beyler, bende uzun süredir bitcoin ile ilgili araştırma yapıyor ve sürekli olarak piyasayı takip ediyordum, ne alım ne satım nede mining işine girmemiştim, yaklaşık 3-4 hafta önce deneme maksatlı olarak 0,05 btc ürettim. (btcguild e üye oldum, üretim aşamasında sıkıntı çeken varsa benim ile iletişime geçebilir, mail adresim: visualboy at live dot com)

ben butterflylabs'dan "bitForce little single SC" adlı ürünü sipariş etmeyi planlamaktayım. gümrüğe takılır korkusu yüzünden amerikadaki bir arkaşımın cihazı teslim alması ve hediye adı altında bana yollamasını planlıyorum (butterflylabs gönderdiği cihazları düşük fiyatlı yada hediye olarak gönderme gibi bir işe girmiyor). daha sipariş vermiş değilim. yazmış olduğum bu konu hakkındaki görüşlerinizi merak ediyorum.
Pages: « 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 »  All
  Print  

Jump to: