Bitcoin Forum
May 06, 2024, 07:19:49 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 »  All
  Print  
Author Topic: Turkey - Türkiye  (Read 48710 times)
paulx
Newbie
*

Activity: 1
Merit: 0

View Profile
April 19, 2013, 06:27:47 PM

arkadaşlar bende şu butterfly lab firmasının ASİC kartlarından almak istiyorum alan varsa görüşlerini bizle paylaşabilirmi ve almak için hangi yolu izlemeliyiz???
1715023189
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715023189
Reply with quote  #2

1715023189
Report to moderator
1715023189
Hero Member
*

Ignore
1715023189
Reply with quote  #2

1715023189
Report to moderator
1715023189
Hero Member
*

Ignore
1715023189
Reply with quote  #2

1715023189
Report to moderator
Be very wary of relying on JavaScript for security on crypto sites. The site can change the JavaScript at any time unless you take unusual precautions, and browsers are not generally known for their airtight security.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
hakan
Newbie
*

Activity: 13

View Profile
April 19, 2013, 07:59:40 PM

Teg_men güzel paylaşım eline sağlık. Ancak bu saatten sonra ekran kartları ile mining yapmak pek akıllıca değil. btc 200$larda iken olabilir ancak şuan 70$ civarlarında dolanırken ve ayrıca 10 Nisan felaketinden sonra işler tam rayına oturmamışken ben ekran kartları ile mining yapmayı tavsiye etmiyorum. Kendim 7950 ve 7870 ekran kartı ile mining yapıyordum 10 nisandan sonra mining yapmayı bıraktım. Elektrik faturasını bile zor karşılar uğraştığın çabada boşuna olmuş olur. Zorluk seviyeside her 2 haftada bir artıyor bilgin olsun.

Renovatix teşekkürler.
Deneme amaçlı madencilik yapıyorum. Eğer fiyatlar 150 Dolar'ın altında giderse sadece harcadığım elektriği çıkartmış olacağım Smiley
Mtgox'a üye oldum ama henüz para falan yatırmadım. Sanırım satmak istediğim zaman Türkiye'den birilerini bulursam havale karşılığında satarım elimdeki Bitcoinleri (1.5 BTC oldu bu arada). Keşke sahibinden.com 'da Bitcoin alım satımı yapılan bir bölüm yapsalar Smiley

Dediğin gibi, zorluk seviyesi belirli aralıklarla artıyor. Ama geçmiş tarihlerde bazen de azalmış. Herhalde bizim bilmediğimiz bazı teknik ayrıntıları vardır.
Forumu izlediğim kadarı ile ASIC kartları bekliyor herkes. Hem de baya uzun bir zamandır. Anlamadığım nokta şu, eğer Butterfly şirketi 60 GH/S hızında cihazlar yapabilecek kapasitede ise, neden önce kendisine 8-10 tane yapıp onlarla madencilik işine girmiyor da (bence günde onbinlerce dolar kazanırlar bu fiyatlarla) bunu 1500 -2000 dolar başlangıç fiyatları ile satmaya niyetleniyor. Bana pek de makul gelmedi bu yaklaşım.
Herhalde ön ödeme yapıp 1 yıldır ASIC kart bekleyen kişiler var forumda. Bazıları da bu ASIC işinin dolandırıcılık olduğunu düşünüyor.
Bazı kişiler de Ebay üzerinden, yaptıkları ön ödeme karşılığı Butterfly fimasından aldıkları sıra numarasını satmaya kalkıyor.

Zorluk derecesi her iki haftada bir artmaz, asagi yukari her iki haftada bir ayarlanir (2016 blok sonunda). satoshi abi her on dakikada bir blok bulunsun diye uygun gormus ve eger network eger hizlanir da mesela gecen haftadaki gibi saatte 6 yerine ortalama 8 blok hash'i bulunursa zorluk derecesi de %20 artar (matematigim pek iyi degildir rakamlarima pek guvenmeyin ama bir fikir vermesi babinda ise yarar). su anda da zorluk 9 milyonun ustunde ve 5,38 blok/saat gorunuyor. demek ki boyle giderse bir sonraki ayarlamada zorluk dusecek. http://dot-bit.org/tools/nextDifficulty.php zorluk ve network hizi icin bu adrese bakabilirsiniz.

Asic'leri beklememek elde mi Smiley ilkokuldan sonraki en buyuk askim Tongue saka bir yana bu asic denen alet isine Butterfly denen arkadaslar ilk girdiler ve hala elde bir urun yok valla ne kadar oldu unuttum ama neredeyse bir sene olacak. Basic diye bir firma vardi iflas etti. avalon denen bir asic var ki sevgili cinli kardeslerimizin ve musteriye teslim edilmis. bir firma daha vardi ama onun adini unuttum onlar da asic'i satmayip hisse satmislar ve benim haberim sonradan oldu. velhasil asic denen huma kusundan gercekten var. ama ele gecirmek zor.

neden 8-10 tane yapip madencilik yapmiyorlar sorusu cok defalar gundeme gelmistir sevgili formumuzda. sundan efendim. bir asic cipi gelistirmek dizayn etmek vs. en az 2 milyon $ patlarmis ve dizay asamasi bittikten sonra seri uretimde tanesi gavur parasiyla bes kurusa gelirmis Smiley yani asic'leri vatandasa satmak karli kisa zamanda bir kac milyon kazanabilirsiniz. tabi avaloncularin nasil para kazandiklarini anlamis degilim ya o ayri bir konu.
simdilik bu kadar kafa utuledigim yeter. sanirim turkce forumcularin arasinda gostshirt en bilgili ve yetkin arkadas. onun icin butun bu sorularin cevabini en iyi o bilir diyorum. hattaa onu sehyimiz ilan edelim bizi irsa etsin diyorum.
bu da benim son yazim olsun. satoshi gibi ben de aranizdan ayriliyorum.
allah yardimciniz olsun
hkn
Professor James Moriarty
aka TheTortoise
Sr. Member

Activity: 434
Merit: 250

View Profile
April 19, 2013, 08:00:47 PM

Gittim satoshidice oyniim dedim 0.01 minimum limiti gönderiim dedim transaction fee içinden çekmiş minimumun altına düştüğüm için bütün paramı aldı!!!! Zaten 35 mhash/s ile mine yapıyorum sırf biriktirip poker oynarım bitcoin ile düşündüğümden 5 günde 0.01 oluyor o arada şu olay iyice kanser etti

181YnySDv7MA3vghcdTD3oLSG6ugqveN6A

Bu adresten görebilirsiniz satoshidice 0.01 paramı iç etti geri dönüş bile olmadı!!
ghostshirt
Full Member

Activity: 216
Merit: 100

View Profile
April 19, 2013, 09:07:31 PM

Teg_men güzel paylaşım eline sağlık. Ancak bu saatten sonra ekran kartları ile mining yapmak pek akıllıca değil. btc 200$larda iken olabilir ancak şuan 70$ civarlarında dolanırken ve ayrıca 10 Nisan felaketinden sonra işler tam rayına oturmamışken ben ekran kartları ile mining yapmayı tavsiye etmiyorum. Kendim 7950 ve 7870 ekran kartı ile mining yapıyordum 10 nisandan sonra mining yapmayı bıraktım. Elektrik faturasını bile zor karşılar uğraştığın çabada boşuna olmuş olur. Zorluk seviyeside her 2 haftada bir artıyor bilgin olsun.

Renovatix teşekkürler.
Deneme amaçlı madencilik yapıyorum. Eğer fiyatlar 150 Dolar'ın altında giderse sadece harcadığım elektriği çıkartmış olacağım Smiley
Mtgox'a üye oldum ama henüz para falan yatırmadım. Sanırım satmak istediğim zaman Türkiye'den birilerini bulursam havale karşılığında satarım elimdeki Bitcoinleri (1.5 BTC oldu bu arada). Keşke sahibinden.com 'da Bitcoin alım satımı yapılan bir bölüm yapsalar Smiley

Dediğin gibi, zorluk seviyesi belirli aralıklarla artıyor. Ama geçmiş tarihlerde bazen de azalmış. Herhalde bizim bilmediğimiz bazı teknik ayrıntıları vardır.
Forumu izlediğim kadarı ile ASIC kartları bekliyor herkes. Hem de baya uzun bir zamandır. Anlamadığım nokta şu, eğer Butterfly şirketi 60 GH/S hızında cihazlar yapabilecek kapasitede ise, neden önce kendisine 8-10 tane yapıp onlarla madencilik işine girmiyor da (bence günde onbinlerce dolar kazanırlar bu fiyatlarla) bunu 1500 -2000 dolar başlangıç fiyatları ile satmaya niyetleniyor. Bana pek de makul gelmedi bu yaklaşım.
Herhalde ön ödeme yapıp 1 yıldır ASIC kart bekleyen kişiler var forumda. Bazıları da bu ASIC işinin dolandırıcılık olduğunu düşünüyor.
Bazı kişiler de Ebay üzerinden, yaptıkları ön ödeme karşılığı Butterfly fimasından aldıkları sıra numarasını satmaya kalkıyor.

Zorluk derecesi her iki haftada bir artmaz, asagi yukari her iki haftada bir ayarlanir (2016 blok sonunda). satoshi abi her on dakikada bir blok bulunsun diye uygun gormus ve eger network eger hizlanir da mesela gecen haftadaki gibi saatte 6 yerine ortalama 8 blok hash'i bulunursa zorluk derecesi de %20 artar (matematigim pek iyi degildir rakamlarima pek guvenmeyin ama bir fikir vermesi babinda ise yarar). su anda da zorluk 9 milyonun ustunde ve 5,38 blok/saat gorunuyor. demek ki boyle giderse bir sonraki ayarlamada zorluk dusecek. http://dot-bit.org/tools/nextDifficulty.php zorluk ve network hizi icin bu adrese bakabilirsiniz.

Asic'leri beklememek elde mi Smiley ilkokuldan sonraki en buyuk askim Tongue saka bir yana bu asic denen alet isine Butterfly denen arkadaslar ilk girdiler ve hala elde bir urun yok valla ne kadar oldu unuttum ama neredeyse bir sene olacak. Basic diye bir firma vardi iflas etti. avalon denen bir asic var ki sevgili cinli kardeslerimizin ve musteriye teslim edilmis. bir firma daha vardi ama onun adini unuttum onlar da asic'i satmayip hisse satmislar ve benim haberim sonradan oldu. velhasil asic denen huma kusundan gercekten var. ama ele gecirmek zor.

neden 8-10 tane yapip madencilik yapmiyorlar sorusu cok defalar gundeme gelmistir sevgili formumuzda. sundan efendim. bir asic cipi gelistirmek dizayn etmek vs. en az 2 milyon $ patlarmis ve dizay asamasi bittikten sonra seri uretimde tanesi gavur parasiyla bes kurusa gelirmis Smiley yani asic'leri vatandasa satmak karli kisa zamanda bir kac milyon kazanabilirsiniz. tabi avaloncularin nasil para kazandiklarini anlamis degilim ya o ayri bir konu.
simdilik bu kadar kafa utuledigim yeter. sanirim turkce forumcularin arasinda gostshirt en bilgili ve yetkin arkadas. onun icin butun bu sorularin cevabini en iyi o bilir diyorum. hattaa onu sehyimiz ilan edelim bizi irsa etsin diyorum.
bu da benim son yazim olsun. satoshi gibi ben de aranizdan ayriliyorum.
allah yardimciniz olsun
hkn

Estağfurullah. Beraber öğrenmeye çalışıyoruz. Zaten biz Türklerin kaderi diğer milletlerin yaptıklarını okumak ve uygulamak. Okumak kısmını da yazı böyle kısa olacak, hap gibi olacak, bol resimli olacak, öyle makale falan kasar bizi.
Bizim ülkede Bitcoin tarzı birşey çıksa yasaklanırdı büyük ihtimalle. Üzerinde padişah mührü olmayan para zinhar geçmez. Sonra devlet eliyle 'inovasyon' peşindeyiz. Araba yapılacak, yap..

Gittim satoshidice oyniim dedim 0.01 minimum limiti gönderiim dedim transaction fee içinden çekmiş minimumun altına düştüğüm için bütün paramı aldı!!!! Zaten 35 mhash/s ile mine yapıyorum sırf biriktirip poker oynarım bitcoin ile düşündüğümden 5 günde 0.01 oluyor o arada şu olay iyice kanser etti

Bu adresten görebilirsiniz satoshidice 0.01 paramı iç etti geri dönüş bile olmadı!!

SD, en son limit dışında gönderilen paraları iade ediyordu. Bana göndermişti, ben de düşük limitten az göndermiştim. Ama ertesi güne, vs. sarkabilir. Toplu gönderiyor sanırım.
Bu arada, acayip bağımlılık yapan bişi, ben oynamamak için zor tutuyorum kendimi yoksa kumar borcundan tefeci eline düşenler gibi oluruz.

Professor James Moriarty
aka TheTortoise
Sr. Member

View Profile
April 20, 2013, 04:49:17 AM

Bilmiyorum bir çok yerde alt limitin altında gönderirseniz direk kapıyor diyor. Ve hala daha tık yok . Sanırım kaptırdım o parayı. Ki 35 mhash/s ile kasan biri olarak 5 günümü almıştı 0.01 btc kasmak .

Hesabım bu buradan görebilirsiniz detayları sanırım.
Professor James Moriarty
aka TheTortoise
Sr. Member

View Profile
April 21, 2013, 06:26:01 AM

https://bitcointalk.org/index.php?topic=182071.0
ghostshirt
Full Member

View Profile
April 21, 2013, 11:03:40 PM

Arkadaşlar 2 adet duyurum olacak.

1) Bitcoin Etkinliği

Önümüzdeki günlerde, bir Bitcoin Etkinliği gerçekleştirmeyi düşünüyoruz. https://bitcointalk.org/index.php?topic=182071.0 adresinde TheTortoise bir topik açtı. Yer olarak Bilgi Üni. Santral Kampüsü olabilir. Orada Özgür Yazılım Kulübü var. Bu tarz açık kaynak kodlu projeler için organizasyonlar düzenliyorlar. Yetkili arkadaşla iletişime geçtim, bizden bir tarih istediler. Mayıs sonu, Haziran başı gibi bir Pazar günü (çalışan arkadaşların da katılabilmesi için) uygun olabilir diye düşünüyorum. Yalnız biraz katılımcı bulmamız, organizasyonu duyurmamız lazım. Sizler de katılmak isterseniz, fikirlerinizi ve hangi gün olmasını istediğinizi yukarıdaki topiğe yazın lütfen. Etkinliğin amacı Bitcoin konularının görüşülmesi, tanışma, tartışma olabilir. Bir program da hazırlayabiliriz. Sunum yapacak arkadaşlar da çıkacaktır bu süre içinde. Dediğim gibi tarih,vs. konulardaki görüşlerinizi yazmanız ve katılımcı sayısında bir fikir sahibi olmak gerekiyor.

2) Avalon ASIC çipler

Bildiğiniz üzere bir ASIC çılgınlığı almış başını gidiyor. Münferit olarak bu konuyla ilgilenenler olabilir, fakat şöyle bir fırsat çıktı. Avalon firması ASIC çipler ihtiva eden ürünlerini satmaya ve göndermeye başladı. 300 adet cihazı gönderdiler dünyanın dört bir yanına. Bundan sonra da 2. ve 3. parti ürünler kargolanacak bildiğim kadarıyla. Bir de, kutu içinde değil, sadece çiplerden toplu halde almak isteyenler için bir opsiyon başlattılar. Buna göre,

• En az 10,000 çip, maksimum 200,000 çip sipariş alıyorlar
  • Ödeme sadece BTC ile olacak ve 780 BTC tutarında (10,000 çip için)
  • Çipler Çin'den gönderilecek, gönderim ücreti için 4.20 BTC ilave ediliyor. DHL ya da bir başka firmayla gönderiyorlar.
  • Çip üretimi 8-10 hafta sürüyor siparişten sonra ve 2013 bitmeden göndereceklerini vaad ediyorlar
  • Her çip, Avalon cihazlarında kullanılanın aynısı, 282 Mhash yapıyor
  • Gönderilen çipler için hiçbir destek vermeyecekler, test edip paketleyip gönderecekler, gerisi alıcıya kalmış.
  • Gönderilen bu çipler çıplak yani bunların birleştirilip bir board tasarlanması gerekiyor, bunun için gerekli dökümantasyonu önümüzdeki ay yayınlayacaklar. Bir elektronikçinin bu işi yapması gerekecek.

Forumda bilindik bir isim olan İsviçre'den zefir, grup alımı işi başlattı. Takip ettiğim kadarıyla şimdiden 4 paket yani 40,000 çiplik sipariş topladı. Minimum 10 çip olmak üzere istediğiniz kadar çip için BTC'leri zefir'e gönderiyorsunuz, toplam 780 BTC olduğunda o da sipariş veriyor, çipler İsviçre'ye geldiğinde, herkesin memleketine postalayacak.
Ardından Almanya'da bir elektronikçi çıktı. 10 tane çipten bir modül tasarlıyor şu anda. O da isterseniz sizin çipleri zefirden alacak, bu board'ları yapacak ve size gönderecek, bunun için modül başına 80 EUR gibi bir fiyat çıkardı. Artı gönderim ücreti olacak. Bu son cihazlar tak-çalıştır olacak. zefir'e BTC gönderirken belli bir komisyon ekliyorsunuz hizmet bedeli için (%9.9 sanırım).

Bunun yazmamın sebebi, forumda mining yapmak isteyen çok sayıda arkadaş var sanırım. Arada mesaj gönderiyorlar. Ben de GPU ve FPGA olaylarının bittiğini, önümüzdeki aylarda zorluk seviyesinin tavan yapacağını, şimdiden 200 Thash'lik ASIC gücünün üretim aşamasında olduğunu hatırlatıyorum. Mining yapmak isteyen arkadaşlar yukarıda anlattığım yöntemi deneyerek ASIC olayına girebilirler. zefir'in ilgili linki şu: https://bitcointalk.org/index.php?topic=177827.0 Alman vatandaşın linki de şu: https://bitcointalk.org/index.php?topic=179769.0 Avalon sipariş ve şartnamesi de burada: http://store.avalon-asics.com/?product=avalon-asic-chips-10000

Şimdi asıl teklif etmek istediğim nokta, her ne kadar şahsen mining olayıyla pek ilgilenmesem de, böyle Çin-İsviçre-Almanya uğraşmak yerine, her Bitcoincinin merak ettiği ASIC işine Türkiye'den böyle bir 10,000 adet sipariş verilebilir, bunun için:

• Güvenilir birisinin bu işi organize etmesi
  • 780 BTC toplaması
  • Siparişi verip takip etmesi
  • Usta bir elektronikçi bulup Avalon'un yayınlayacağı şematiğe göre bu boardları üretmesi (değişik tasarımlar da yapılabilir, 10 çiplik modül yerine daha fazla adetten oluşan kartlar)
  • Sonra da katılımcılara bu son cihazları dağıtması gerekecek

Şahsen ben bu kişi olamam işlerim gereği ama mining yapmak isteyen arkadaşlar bir araya gelirse ben de belli adet çip için dahil olurum. Bu büyük bir proje, sadece aklıma geldiği için paylaşıyorum. Burada 780 BTC'lik talep toplamak oldukça zor. Dediğim gibi münferit olarak yukarıdaki yöntemle zefir üzerinden 10,20,30,... adet çip için de katılabilirsiniz.

Etkinliği unutmayın Smiley

theteknolojist
Newbie
*

Activity: 52

View Profile
April 22, 2013, 02:04:37 AM

Merhaba arkadaşlar aranızda çok yeniyim. Öncelikle şunu sormak istiyorum bu cüzdan diye verdikleri 1 ile başlayan kod bütün exchange sitelerinde veya mininglerde geçiyor mu? Yani 50BTC de kazandıgım bitcoini bitstamp de ki cüzdanıma gönderebilir miyim? Yardımcı olursanız sevinirim, teşekkürler.
ghostshirt
Full Member

View Profile
April 22, 2013, 07:50:56 AM

Merhaba arkadaşlar aranızda çok yeniyim. Öncelikle şunu sormak istiyorum bu cüzdan diye verdikleri 1 ile başlayan kod bütün exchange sitelerinde veya mininglerde geçiyor mu? Yani 50BTC de kazandıgım bitcoini bitstamp de ki cüzdanıma gönderebilir miyim? Yardımcı olursanız sevinirim, teşekkürler.

Evet o adresi banka hesabi gibi düşün, istediğin işlemde kullanabilirsin.

theteknolojist
Newbie
*

View Profile
April 22, 2013, 09:35:23 AM

Peki bu bitcoinleri yüklerken PayPal adresimde ki parayı kullanabileceğim bir exhange sitesi veya wallet var mı acaba?
ghostshirt
Full Member

View Profile
April 22, 2013, 10:06:16 AM

Peki bu bitcoinleri yüklerken PayPal adresimde ki parayı kullanabileceğim bir exhange sitesi veya wallet var mı acaba?

Paypal ile Bitcoin almak her zaman sıkıntılıdır. Temelde, biri geri döndürülebilir paradır, diğerinin geri dönüşü olmaz. Yani satıcı için büyük risk söz konusudur. Dolayısıyla Paypal ile direk olarak Bitcoin alım-satımı yapan bir exchange bilmiyorum, ancak şahıslar yapıyorlar fakat dediğim gibi Bitcoinleri alan adam Paypal'e şikayette bulunup parasını geri alabiliyor, o yüzden pek kimse yanaşmak istemiyor. Benim başıma gelen olayda Bitcoinleri almadan adam benden şikayet açmamı istedi, sonra da iptal ettirdi. Meğerse bir kere şikayet açma hakkımız varmış. Sonra da Bitcoinleri göndermedi, benim para ona geçti ama. O yüzden Paypal'den uzak durmak gerekiyor mümkünse.

Bir yöntem virwox.com sitesinde Paypal ile Linden Doları alabiliyorsun, sonra gene aynı sitede Linden Dolarlarını Bitcoin'e çevirebiliyorsun. Linden Dolar, Second Life'ta geçen para birimi, onun da piyasası varmış. Bu yöntemi denemedim, wiki'den okumuştum.

Teg_men
Newbie
*

Activity: 32

View Profile
April 22, 2013, 10:38:04 AM

Paypal ile Bitcoin almak her zaman sıkıntılıdır. Temelde, biri geri döndürülebilir paradır, diğerinin geri dönüşü olmaz. Yani satıcı için büyük risk söz konusudur. Dolayısıyla Paypal ile direk olarak Bitcoin alım-satımı yapan bir exchange bilmiyorum, ancak şahıslar yapıyorlar fakat dediğim gibi Bitcoinleri alan adam Paypal'e şikayette bulunup parasını geri alabiliyor, o yüzden pek kimse yanaşmak istemiyor. Benim başıma gelen olayda Bitcoinleri almadan adam benden şikayet açmamı istedi, sonra da iptal ettirdi. Meğerse bir kere şikayet açma hakkımız varmış. Sonra da Bitcoinleri göndermedi, benim para ona geçti ama. O yüzden Paypal'den uzak durmak gerekiyor mümkünse.

Bir yöntem virwox.com sitesinde Paypal ile Linden Doları alabiliyorsun, sonra gene aynı sitede Linden Dolarlarını Bitcoin'e çevirebiliyorsun. Linden Dolar, Second Life'ta geçen para birimi, onun da piyasası varmış. Bu yöntemi denemedim, wiki'den okumuştum.

Ghostshirt verdiğin bilgiler için teşekkürler.
Sanırım sanal dünyada kimseye güvenmemek gerekiyor. Ben de elimde bulunan 1.5 Bitcoini sağlam bir şekilde satmanın yollarını araştırıyorum.
Geçen sefer localbitcoins.com sitesinde alışveriş yapılabileceğini yazmıştın.
Ben de o siteye üyeyim ama hiç alışveriş yapmadım.
Sanırım sistem şu şekilde çalışıyor.
Alıcı ve satıcı fiyat ve tutarda anlaştıktan sonra, satıcı belirtilen tutarda Bitcoini sitede yazılan bir geçici cüzdana gönderiyor.
Alıcı vaadettiği karşılığı anlaştıkları şekilde satıcıya ulaştırınca (Banka havalesi gibi), satıcı parayı aldığını bildirip, geçici cüzdana gönderdiği Bitcoinlerin alıcıya ulaşmasını sağlıyor.

Yanılıyormuyum ? Senin daha önce bu site üzerinden bir alışverişin oldu mu ?
Bu site aracılığı ile yapılan alışverişlerde de sahtekarlık yapılma ihtimali bulunuyor mu ?
ghostshirt
Full Member

View Profile
April 22, 2013, 10:58:14 AM

Sanırım sanal dünyada kimseye güvenmemek gerekiyor. Ben de elimde bulunan 1.5 Bitcoini sağlam bir şekilde satmanın yollarını araştırıyorum.
Alıcı ve satıcı fiyat ve tutarda anlaştıktan sonra, satıcı belirtilen tutarda Bitcoini sitede yazılan bir geçici cüzdana gönderiyor.
Alıcı vaadettiği karşılığı anlaştıkları şekilde satıcıya ulaştırınca (Banka havalesi gibi), satıcı parayı aldığını bildirip, geçici cüzdana gönderdiği Bitcoinlerin alıcıya ulaşmasını sağlıyor.

Bu site aracılığı ile yapılan alışverişlerde de sahtekarlık yapılma ihtimali bulunuyor mu ?

Evet aynen dediğin gibi işliyor localbitcoins. Parantez içinde kullanıcıların daha önce yaptıkları işlem sayıları yazar. İşlem yaptıkça güvenirlik artıyor, onlara dikkat etmek lazım. Bir diğer seçenek de escrow'u aktif hale getirmek. O zaman bir anlaşmazlık çıktığında site devreye giriyor, sadece onlar çözebiliyorlar.

theteknolojist
Newbie
*

View Profile
April 22, 2013, 11:46:12 AM

Bitstamp'de hesap açıp orada ki cüzdanına 1.5 btc yi gönderip oradan satamaz mısın? Bende yeniyim de? Siz söleyin Ghostshirt hocam, olabilir mi böyle bir şey? Bitstamp da sattıktan sonra banka hesabına çeker?
ghostshirt
Full Member

View Profile
April 22, 2013, 11:52:19 AM

Bitstamp'de hesap açıp orada ki cüzdanına 1.5 btc yi gönderip oradan satamaz mısın? Bende yeniyim de? Siz söleyin Ghostshirt hocam, olabilir mi böyle bir şey? Bitstamp da sattıktan sonra banka hesabına çeker?

Elbette, mtgox da olabilir bitstamp de. Fakat gönderim masrafı çok tuttuğundan küçük meblağlarda fazla akıllıca olmaz. O yüzden elden satmak daha iyi. mtgox'da örneğin uyarı vardı yanlış görmediysem, 75 ya da 100 doların altında para göndermeyin, bizim taraf da birşey gelmeyebilir diye Smiley

theteknolojist
Newbie
*

View Profile
April 22, 2013, 12:04:10 PM

Elbette, mtgox da olabilir bitstamp de. Fakat gönderim masrafı çok tuttuğundan küçük meblağlarda fazla akıllıca olmaz. O yüzden elden satmak daha iyi. mtgox'da örneğin uyarı vardı yanlış görmediysem, 75 ya da 100 doların altında para göndermeyin, bizim taraf da birşey gelmeyebilir diye Smiley

Anladım. Şuan cgminer ile slush's pool da mining yapıyorum. Estimated reward: bu kısım sürekli olarak düşüyor. Örnek olarak 0,0005432 iken 0,00003281'e  düşüyor. Ve bir süre sonra sıfırlanıyor. Bunun nedeni nedir? Tahmini kazanç olarak yansıyor yanılmıyorsam, yani bilgisayarın hızı düştükçe o tahmini rakamda düşüyor bu mudur? Birde 2 saattir çalışıyor Unconfirmed reward ve confirmed reward hala 0 btc. Bunlar ne zaman artacak? Yardımcı olursanız çok sevinirim. Teşekkürler.
9971ea1a
Newbie
*

Activity: 56

View Profile
April 22, 2013, 01:14:24 PM

Anladım. Şuan cgminer ile slush's pool da mining yapıyorum. Estimated reward: bu kısım sürekli olarak düşüyor. Örnek olarak 0,0005432 iken 0,00003281'e  düşüyor. Ve bir süre sonra sıfırlanıyor. Bunun nedeni nedir? Tahmini kazanç olarak yansıyor yanılmıyorsam, yani bilgisayarın hızı düştükçe o tahmini rakamda düşüyor bu mudur? Birde 2 saattir çalışıyor Unconfirmed reward ve confirmed reward hala 0 btc. Bunlar ne zaman artacak? Yardımcı olursanız çok sevinirim. Teşekkürler.

Estimated reward'ın tam olarak nasıl hesaplandığını ve neden o kadar değişkenlik gösterdiğini bilmiyorum fakat tahmin edilen'den sonrasında, blok çözüldüğünde elinize geçen miktarda hiçbir sıkıntı yok.

Havuz bir blok bitirdiğinde
17623   2013-04-22 11:52:28   2:45:48   16563859   232579   25.08990000    92 confirmations left

şeklinde

https://mining.bitcoin.cz/stats/

istatistiklere yansıyor. Bu bloktaki 16563859 hisseden, sizin kabul edilmiş hissenize düşen pay ((25.0899000/16563859)*n) unconfirmed reward olarak profilinizde gözüküyor. 92 confirmations left yazan hane de zamanla azalacak, o sırada sizin kazancınız da confirmed reward olarak işleyecek.
theteknolojist
Newbie
*

View Profile
April 22, 2013, 01:19:51 PM
Last edit: April 22, 2013, 01:31:08 PM by theteknolojist

Anladım. Şuan cgminer ile slush's pool da mining yapıyorum. Estimated reward: bu kısım sürekli olarak düşüyor. Örnek olarak 0,0005432 iken 0,00003281'e  düşüyor. Ve bir süre sonra sıfırlanıyor. Bunun nedeni nedir? Tahmini kazanç olarak yansıyor yanılmıyorsam, yani bilgisayarın hızı düştükçe o tahmini rakamda düşüyor bu mudur? Birde 2 saattir çalışıyor Unconfirmed reward ve confirmed reward hala 0 btc. Bunlar ne zaman artacak? Yardımcı olursanız çok sevinirim. Teşekkürler.

Estimated reward'ın tam olarak nasıl hesaplandığını ve neden o kadar değişkenlik gösterdiğini bilmiyorum fakat tahmin edilen'den sonrasında, blok çözüldüğünde elinize geçen miktarda hiçbir sıkıntı yok.

17623   2013-04-22 11:52:28   2:45:48   16563859   232579   25.08990000    92 confirmations left

şeklinde

istatistiklere yansıyor. Bu bloktaki 16563859 hisseden, sizin kabul edilmiş hissenize düşen pay ((25.0899000/16563859)*n) unconfirmed reward olarak profilinizde gözüküyor. 92 confirmations left yazan hane de zamanla azalacak, o sırada sizin kazancınız da confirmed reward olarak işleyecek.

Çok teşekkürler. Bu arada beyler anlık olarak konuşabilelim diye bir irc channel açtım http://widget01.mibbit.com/?settings=7adeec7a24d61dedc129e8633b0c8895&server=rizon.mibbit.org&channel=%23bitcointr
Tıklayın, nickinizi yazın ve girin.
ghostshirt
Full Member

View Profile
April 22, 2013, 01:36:50 PM

Anladım. Şuan cgminer ile slush's pool da mining yapıyorum. Estimated reward: bu kısım sürekli olarak düşüyor. Örnek olarak 0,0005432 iken 0,00003281'e  düşüyor. Ve bir süre sonra sıfırlanıyor. Bunun nedeni nedir? Tahmini kazanç olarak yansıyor yanılmıyorsam, yani bilgisayarın hızı düştükçe o tahmini rakamda düşüyor bu mudur? Birde 2 saattir çalışıyor Unconfirmed reward ve confirmed reward hala 0 btc. Bunlar ne zaman artacak? Yardımcı olursanız çok sevinirim. Teşekkürler.

şeklinde

Çok teşekkürler. Bu arada beyler anlık olarak konuşabilelim diye bir irc channel açtım http://widget01.mibbit.com/?settings=7adeec7a24d61dedc129e8633b0c8895&server=rizon.mibbit.org&channel=%23bitcointr

irc.freenode.net 'te #bitcoin-tr , #bitcoin ve ne kadar ilgili oda varsa akşama kadar açık bende Smiley Gelen giden pek yok Türkiye kanalına ama IRC'ye girerseniz freenode'a bağlansanız iyi olur, çünkü hem güncel verileri alabiliyoruz hem de sayımız az zaten bölünmemiş oluruz.

theteknolojist
Newbie
*

View Profile
April 22, 2013, 01:46:29 PM

şeklinde

irc.freenode.net 'te #bitcoin-tr , #bitcoin ve ne kadar ilgili oda varsa akşama kadar açık bende Smiley Gelen giden pek yok Türkiye kanalına ama IRC'ye girerseniz freenode'a bağlansanız iyi olur, çünkü hem güncel verileri alabiliyoruz hem de sayımız az zaten bölünmemiş oluruz.

Başka bir irc oldugunu bilmiyorum, kusura bakmayın. Hemen oraya geliyorum.
Pages: « 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 »  All
  Print  

Jump to: